nastavení tunerů na 19.2°a 23.5° pro nahrávání

Všetko o prijímači VU+ SOLO 4K - diskusia

Moderátoři: kratke_pole, Pr0metheUs, tommix, chocholousek

Odpovědět
dedajan
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 20
Registrován: 06.duben 2010 - 20:17
satelitni prijimac: VU+solo4K - Formuler F4 Turbo

nastavení tunerů na 19.2°a 23.5° pro nahrávání

Příspěvek od dedajan »

Zdravím, mám na VU+solo4K nastavení tunerů klasicky-Tuner A - DiSEqC A/B, satA-Astra 19.2° satB-Astra 23.5°. Tuner B stejné jako A. LNB Quad. Virtuální tunery C-H automaticky. Při nahrávání z družice 23.5° fungují tunery neomezeně, ale pokud chci občas nahrát nějaký většinou hudební pořad z některé německé stanice z 19.2°, tak je to omezeno jen na jeden transpordér a pak většina našich programů z 23.5°nejde nahrát. Jde nastavit jinak tunery, abych mohl nahrávat z každé družice více programů. Zkoušel jsem různé kombinace, ale neúspěšně.
VU+solo4K TV Panasonic TX-L50 ET60
Formuler F3 TV Sony Bravia 32"
grund
Odborník
Odborník
Příspěvky: 380
Registrován: 24.červenec 2010 - 12:20

Re: nastavení tunerů na 19.2°a 23.5° pro nahrávání

Příspěvek od grund »

pokud máš 2x diseq a každej tuner A a B má svúj kabel,nastaven samostatně tak to musí fungovat
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: nastavení tunerů na 19.2°a 23.5° pro nahrávání

Příspěvek od havana »

:) Pokud jsem dobře pochopil, tak u tuneru B jsi zvolil v nastavení "shodný s..." - s tím nemám dobrou zkušenost. Do nastavení dej "jednoduchý" a zadej "DiSEqC A/B" a zadej podle skutečnosti. Pokud máš monoblock LNB quad, tak by to mělo být stejné jako u tuneru A , pokud však mícháš signály různými DeSEqC přepínači, tak to může být i obráceně...
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
dedajan
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 20
Registrován: 06.duben 2010 - 20:17
satelitni prijimac: VU+solo4K - Formuler F4 Turbo

Re: nastavení tunerů na 19.2°a 23.5° pro nahrávání

Příspěvek od dedajan »

havana - tak jsem zkoušel nastavení tuneru B jak píšeš, a zapnul nahrávání dvou programů z 23.5° a celý bouqet německých programů zezelená a nahrát nejde. Zkoušel jsem i jiná nastavení tuneru B, ale nefunguje to. Mám to nastaveno dle tohoto návodu pro VU+solo4K : zwei Kabel vom LNB oder Multischalter (zwei Satpositionen) = dva kabely od LNB - dva satelity.

https://wiki.vuplus-support.org/index.p ... Dual_Tuner

Jak to máte nastavené, kdo používáte více satelitů. Nikde jsem nečetl, že by se nystavovaly virtuální tunery, ale konfigurovat se dají.
VU+solo4K TV Panasonic TX-L50 ET60
Formuler F3 TV Sony Bravia 32"
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: nastavení tunerů na 19.2°a 23.5° pro nahrávání

Příspěvek od havana »

:) Tak to je v naprostém pořádku!!! FBC tuner dokáže dekodovat programy ze 4 frekvencí ale stejné polarizace :arrow: pokud použiješ jeden tuner byť na jeden program s vertikální polarizací a jeden program s horizontální polarizací, nezbývá ti už žádný tuner, který by se přepnul na astru 19,2°E ...
Doporučuju ti dokoupit další obyčejný twin tuner (cca 2000,-kč) a na něj můžeš dovést další vývody z toho quadu LNB (asi monoblok)
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
dedajan
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 20
Registrován: 06.duben 2010 - 20:17
satelitni prijimac: VU+solo4K - Formuler F4 Turbo

Re: nastavení tunerů na 19.2°a 23.5° pro nahrávání

Příspěvek od dedajan »

Jo, už je mi to jasné, kdysi mě to někdo vysvětloval jak ty tunery fungují. Mám vložený dvojitý DVB-T tuner, většinou nevyužitý, tak ho nahradím tím dual DVB-S2, jeden přívod mám volný. Jinak to asi nepůjde, jedině pokud by bylo nutné, tak asi DVB-T2 na usb. Vybral jsem tento satelitní :

https://www.alza.cz/vu-tuner-dvb-s2-twi ... 25EALw_wcB
VU+solo4K TV Panasonic TX-L50 ET60
Formuler F3 TV Sony Bravia 32"
Odpovědět

Zpět na „Diskusia VU+ SOLO 4K“