Příjem Skylink doma a na chatě

Všetko o prijímači VU+ SOLO 4K - diskusia

Moderátoři: kratke_pole, Pr0metheUs, tommix, chocholousek

Odpovědět
Mila_s
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 158
Registrován: 13.březen 2017 - 18:45
satelitni prijimac: VU+ Solo 4k

Příjem Skylink doma a na chatě

Příspěvek od Mila_s »

Prosím o náměty jak pořešit tuto situaci (aniž bych musel vozit kartu s sebou): doma VU+ Solo 4k, Skylink karta (nyní zkonfigurovaná v UNI čtečce na Irdeto), Flexi 7. Na chatě, kam jezdím jen občas, Amiko Spiel (klidně tam koupím jiný přijímač, třeba starší VU+). Problém je, že na chatě není městské WiFi ani jiný trvalý přístup na web. Mobilní signál tam je. Lze to řešit jinak než kartou NEXT se službou Druhá karta za 1 188 Kč na rok ?
VU+ Solo 4k, OpenPLi 7, OSCAM, Skylink karta (v UNI čtečce jako Irdeto), Flexi 10.
jajo4546
Odborník
Odborník
Příspěvky: 347
Registrován: 14.duben 2011 - 20:09
satelitni prijimac: DM7080HD

Re: Příjem Skylink doma a na chatě

Příspěvek od jajo4546 »

zdielanie jednej karty ano, sice irdeto vs amiko neviem
z mobilu si vies nazdielat internet, ak mas dobry signal + wifi na satelite
pouzi funkciu Hľadať
Mila_s
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 158
Registrován: 13.březen 2017 - 18:45
satelitni prijimac: VU+ Solo 4k

Re: Příjem Skylink doma a na chatě

Příspěvek od Mila_s »

Znamenalo by to: obětovat mobil po celou dobu pobytu na chatě (mít ho u TV; anebo použít jiný starší mobil a pořídit do něj datovou SIMku), udělat na něm hot-spot, sehnat WiFi dongle k Amiko. A doma si zaplatit pevnou IP adresu (u UPC). A nastudovat "port forwarding" a sdílení karty. Uvažuji správně ?
VU+ Solo 4k, OpenPLi 7, OSCAM, Skylink karta (v UNI čtečce jako Irdeto), Flexi 10.
jajo4546
Odborník
Odborník
Příspěvky: 347
Registrován: 14.duben 2011 - 20:09
satelitni prijimac: DM7080HD

Re: Příjem Skylink doma a na chatě

Příspěvek od jajo4546 »

tak nejak, uz len zistit ci tvoj amiko vie poslat poziadavku na irdeto kartu
Mila_s
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 158
Registrován: 13.březen 2017 - 18:45
satelitni prijimac: VU+ Solo 4k

Re: Příjem Skylink doma a na chatě

Příspěvek od Mila_s »

Pokud ne, dokoupit třeba nějaké použité VU+.
VU+ Solo 4k, OpenPLi 7, OSCAM, Skylink karta (v UNI čtečce jako Irdeto), Flexi 10.
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Příjem Skylink doma a na chatě

Příspěvek od VTronik »

To je potom ale asi levnější rovnou pořídit a používat tu NEXT kartu, ne?
Uvědom si, že Skylink postupuje ve svých opatřeních k tomu, že ti ta sdílečka na dálku brzy stejně nepůjde (zřejmě již tento rok).
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
Mila_s
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 158
Registrován: 13.březen 2017 - 18:45
satelitni prijimac: VU+ Solo 4k

Re: Příjem Skylink doma a na chatě

Příspěvek od Mila_s »

No a já jsem mezitím zjistil, že pevná IP adresa od UPC by mne stála 211 Kč měsíčně. A za SIM kartu s datovým tarifem zaplatím více než 50 Kč / měs. Nějak se toto řešení prodražuje ...
Všechna řešení jsou pro situaci, kdy na chatu jedu párkrát za rok, tedy nevhodná. A na letní dovolenou asi fakt pořídit NEXT kartu. Zvážím to.
VU+ Solo 4k, OpenPLi 7, OSCAM, Skylink karta (v UNI čtečce jako Irdeto), Flexi 10.
jablko1
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 02.duben 2010 - 15:32

Re: Příjem Skylink doma a na chatě

Příspěvek od jablko1 »

Pevná IP nie je potrebná, ak máš router, ktorý podporuje Dynamic DNS, napr. no-ip, dyndns.
Ale pár krát za rok sa ti viac oplatí zobrať si tú kartu z domu. Vyhneš sa zbytočnému riešeniu problémov. Doma sa ti sekne prijímač alebo router alebo ti vypadne mobilný signál a na chate nepozeráš nič.
Mila_s
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 158
Registrován: 13.březen 2017 - 18:45
satelitni prijimac: VU+ Solo 4k

Re: Příjem Skylink doma a na chatě

Příspěvek od Mila_s »

Chtěl bych updatovat toto téma, na změněnou situaci:
a) Amiko na chatě mi mezitím odešlo, musím tedy koupit něco jiného; pomýšlím na starší VU+ (doma mám VU+ Solo 4k, to umím konfigurovat; snad by stačilo zkopírovat zabackupovaný image a doplnit konfiguraci o card sharing);

b) našel jsem poskytovatele připojení na internet za rozumnou cenu, umožní službu a placení odhlásit na delší období, kdy na chatě nejsem.

Chtěl bych kartu nechat v boxu doma, ať mi fungují automatické časovače nahrávání.

Uvažuju správně, nebo je někde chyba ? Nebo existuje elegantnější / levnější řešení ?

Díky
VU+ Solo 4k, OpenPLi 7, OSCAM, Skylink karta (v UNI čtečce jako Irdeto), Flexi 10.
Uživatelský avatar
w.o.l.f.
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 946
Registrován: 26.únor 2010 - 18:39
Bydliště: Ostravsko

Re: Příjem Skylink doma a na chatě

Příspěvek od w.o.l.f. »

Myslím, že se to nevyplatí raděj pokud si platíš flexi 10 si vem fakt tu next kartu a máš vystaráno, skylink ready box pořídíš už za cca 1500,-Kč.
Internet platit nemusíš nebo se starat o nějaké odhlašování. Pokud máš zájem o levný skylink ready box, pak tu mám zircona jazz ještě chvíli v záruce za bratru 700,-Kč
zgemma h7s, Vu+solo2, t-90 4°W-39°E
Odpovědět

Zpět na „Diskusia VU+ SOLO 4K“