Formuler F3

Linuxový sat. prijímač Formuler F1...F4

Moderátoři: cityglam1, JohnCena

Uživatelský avatar
jope
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 274
Registrován: 06.leden 2010 - 12:01

Formuler F3

Příspěvek od jope »

Na našom trhu sa objavila nová značka linuxových sat.prijímačov Formuler.Výrobcom je Korejská firma Marusys,známa výrobou
kvalitných boxov VU+.Dovozcom je ukrajinská firma Openbox.Formuler má oficiálne zastúpenie aj v Nemecku,Holandsku a Belgicku,kde sa prijímače tešia veľkej obľube.V ponuke má firma 2 boxy,Formuler F3 a F1.
Majiteľom F3 som sa stal aj ja.Model F3 má CPU BCM7362 dualcore 750MHz,2000DMIPS,256M flash a 512M RAM.
Na prednom paneli nájdeme 4-miestny číslicový displej a dvojfarebnú LED,v standby zelená,pri nahrávaní červená.
Displej okrem čísla predvoľby/čas ukazuje aj priebeh bootovania a flash.Na zadnom paneli najdeme 1 jack AV OUT,
1xUNI čítačku,1xCIslot,1xSD čítačku,optický výstup,LAN 10/100,RS232,2xUSB,1xLNB IN a vstup pre externý zdroj 12V/2A.
Prijímač sa vďaka externému zdroju hreje iba mierne nad hlinikovým rebrovaným chladičom CPU.Mohol som ho porovnať s VU+ Zero aj Solo2 a musím povedať,že rýchlosť bootovania ako aj reštart E2 je len o málo nižšia ako u Solo2.Prepínanie kanálov sa mi zdá dokonca rýchlejšie.Hlavne musím povedať,že F3 ma prekvapila kvalitným obrazom,lepším ako VU Solo2.V HD je oraz vynikajúci,v SD veľmi dobrý.
Softwarová podpora je na výbornej úrovni.Box má oficiálnu podporu OpenPLI-kernel 3.17.x,OpenATV 4.2,5.0-kernel 4.0.x !!!,OpenHDF 4.2-kernel 3.17.x,5.1-kernel 4.0.x,HDMU,OpenDROID,OpenNFR.V kerneli 4.0.x som narazil na problém s LAN,box sa nechcel pripojiť do siete.S kernelom 3.17.x LAN pracovala bez problémov.Počas niekoľkých dní box ani raz nezatuhol,nereštartoval sa,všetko fungovalo výborne.DO dobre padne do ruky,jeho tlačidlá však otravne cvakajú.Smerovosť ako aj odozva je výborná.
Jeho brat F1 má CPU Dualcore 1.3GHz,512M flash,1G RAM,2xUNI,1XCI slot,VFD displej a podľa niektorých zahr. for je rýchlejší ako VU Solo2.Box má 2 pevné DVB-S/S2 tunery a 3. je vymenitelný DVB-S/S2,T,C.
Nebolo by na škodu,keby admini vytvorili vlákno aj pre tieto určite veľmi dobré boxy.

Stránka výrobcu:http://www.formuler.tv/
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Zero 4K
Zohan
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 48
Registrován: 23.červenec 2011 - 16:30

Re: Formuler F3

Příspěvek od Zohan »

Výrobca je Fortis a nie Marusys.
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: Formuler F3

Příspěvek od dlhe_pole »

jope píše: Nebolo by na škodu,keby admini vytvorili vlákno aj pre tieto určite veľmi dobré boxy.

Stránka výrobcu:http://www.formuler.tv/
ako sa hovori... jedna lastovicka este jar nerobi ... pokial si si ho kupil v zahranici bolo by dobre keby si vyuzival podporu tam, pokial tu existuje nejaky dovozca dobre by bolo keby nežgrlil a urobil tomuto boxu support... Uznaj ze prevadzka fora, webhosting atd atd nieco stoji a robit zadarminko podporu niekomu co sem navlaci cinsku haved pod znackou rozpadnuteho taliana a bude "keťaziť (ludovy vyraz pre hrabanie penazi) na mozoloch inych je nanajvys chrapunske.. nemyslis ?
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3032
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: Formuler F3

Příspěvek od revis »

Od Fortisu tu uz nepotrebujeme nic. Ich mozgy su prilis zadebnene , aby vytvorili cosi rozumne . Ten prijimac im funguje len vdaka OE .
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: Formuler F3

Příspěvek od 11chloe »

Je to stejný box jako Hdbox enibox. Ty si to tady asi zaplatili a udělala se tomu i reklama. :D Proč nakonec nepodporovat box pro český trh. Stačí se podívat na zadní stranu boxu a kryt. Je to identické a pouze přední panel je jiný. Nově můžete vidět i http://www.octagon-germany.eu/produkte/ ... SF108HDE2/
Podpora bude pro všechny stejná a budou trpět stejnými nedostatky, protože jsou to identické boxy. Aspoň to tak vypadá.

edit: Tak přehlédl jsem ten slot na sd kartu a tím se to liší, takže beru zpět. Navíc Formuler má podporu od OpenPli a tím by pro mě byl teoreticky i ve výhodě.
Uživatelský avatar
jope
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 274
Registrován: 06.leden 2010 - 12:01

Re: Formuler F3

Příspěvek od jope »

Drahý Veterán fóra,box som kupoval na Slovensku,firma je v záhlaví fóra a tvojich 99% príspevkou je len ako niekoho
zje..ť.Mimochodom-aký máš vlastne box?
Bohužiaľ som nedostal nič zaplatené a išlo len o snahu informovať,ale asi bude niečo pravdy čo sa hovorí o AB na iných fórach-podozrievanie,urážky,posmešky.
Veľa ľudí si stejne vyrieši problém samo a nepotrebuje ani fórum.

Основные характеристики

Производитель: Marusys Co. Ltd.(Korea)
Процессор: Broadcom BCM7362 (742MHz)
ОЗУ, МБ: 512
Флеш-память, МБ: 256
Операционная система: Linux E2
Zero 4K
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3032
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: Formuler F3

Příspěvek od revis »

Doba je zla a ludia su ochotny doviezt na Slovensko cokolvek, len aby sa teoreticky odlisovali. Ale kto pozna tak dobre firmu Fortis ako ja, vie ,ze je to krok vedla a este kusok vedla. Nezdvihne to predajnost dovozcovi a neprinesie to nic nove pre sat. komunitu. Dalsi Fortis- len a iba.
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Formuler F3

Příspěvek od liquere »

Pamatas este donu, ked fortis bol chvaleny do neba a este kusok vyssie s SH4 ? :oops:
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Formuler F3

Příspěvek od efendy55 »

revis , prosím ťa môžeš stručne a jasne napísať výhody a nevýhody FORTISU ??? :thankyou: :poklona:
Všetko 4K
Uživatelský avatar
jope
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 274
Registrován: 06.leden 2010 - 12:01

Re: Formuler F3

Příspěvek od jope »

Ja len na záver tejto plodnej debaty:
ceny v Ell..no: F3-139 eur,F1-259 eur

Fórum:
http://www.formuler-support.tv/

PS: to info v ruštine je priamo od Openboxu.
Zero 4K
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Formuler F3

Příspěvek od liquere »

Ja myslim, ze s cim su spokojni v holandsku alebo nemecku, by mohlo stacit aj slovakovi. Navyse jeden z mala boxov co ma ine DO ako ostatne, cize cez fotak alebo mobil uvidis gulove ci blika ledka........ alebo len vyhorela? :D
mozes to odskusat?
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Formuler F3

Příspěvek od efendy55 »

ja tiež len tak na okraj , ked pre tento bazmek pracuje na image tým od openpli tak to asi nebude až tak zlé . alebo sa mýlim ??? :thankyou:
Všetko 4K
Uživatelský avatar
jope
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 274
Registrován: 06.leden 2010 - 12:01

Re: Formuler F3

Příspěvek od jope »

Mal som Xtrend 9200,VU+Zero,VU+Solo2 no F3 má podľa mňa najlepší obraz,vyskúšal som všetky image a ani raz
zelenáč! Jediný problém bol s OpenATV-kernel 4.0.1,(zo 7.6.2015),box sa nevedel pripojiť do siete cez LAN.
Stream do PC bez problémov,spolupráca oscam,doscam,cccam ako aj s CI+ modulom Neotion Dualcrypt Skylink ready
+karta Skylink ICE taktiež bez problémov,dokonca na jednom fóre spomínali,že si poradil aj s CI+ modulom párovaným s kartou na nejaký holandský paket,tuším to bolo s nejakou určitou verziou OpenATV 4.2 so starším kernelom.Momentálne mám nahodený OpenHDF 4.2(4/2015),kernel 3.17.3 a nema problema.Z mojej strany spokojnosť.
Zero 4K
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Formuler F3

Příspěvek od efendy55 »

http://www.hdmedia-universe.com/board/p ... 1&tabid=33
http://v4.hdfreaks.cc/
http://images.mynonpublic.com/openatv/n ... =formuler1
http://openpli.org/download/formuler/
http://images2.mynonpublic.com/openatv/ ... =formuler1

hlavné je že si s tým bazmekom spokojný :Yahoo!: a splnil tvoje očakávania . tiež som išiel u nás do neznámeho bazmeku a teraz nedám na neho dopustiť . :good: ale je to iná značka . neprehrieva sa ti ten bazmek ??? :thankyou:
Všetko 4K
Uživatelský avatar
jope
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 274
Registrován: 06.leden 2010 - 12:01

Re: Formuler F3

Příspěvek od jope »

S teplotou nie su vôbec problémy,je len mierne teplý nad CPU(zdroj je externý 12V/2A).
Zero 4K
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: Formuler F3

Příspěvek od dlhe_pole »

jope píše:Mal som Xtrend 9200,VU+Zero,VU+Solo2 no F3 má podľa mňa najlepší obraz,vyskúšal som všetky image a ani raz
zelenáč! Jediný problém bol s OpenATV-kernel 4.0.1,(zo 7.6.2015),box sa nevedel pripojiť do siete cez LAN.
Stream do PC bez problémov,spolupráca oscam,doscam,cccam ako aj s CI+ modulom Neotion Dualcrypt Skylink ready
+karta Skylink ICE taktiež bez problémov,dokonca na jednom fóre spomínali,že si poradil aj s CI+ modulom párovaným s kartou na nejaký holandský paket,tuším to bolo s nejakou určitou verziou OpenATV 4.2 so starším kernelom.Momentálne mám nahodený OpenHDF 4.2(4/2015),kernel 3.17.3 a nema problema.Z mojej strany spokojnosť.
kokos ak ty napises ze vuo solo, trulo alebo ostatne kramy od tejto firmy maju skvely obraz ja ti napisem ze chod k ocnemu a ak sa budes stale hadat tak chod k psychyjatrovi
su to shity italo skrachovaneho vyrobcu a sd kanaly na tychto boxoch je jeden velky grc !!!
postav si dreambox, alebo coolstream vedla hocijakeho vua na ten isty TV a uvidis.. pripadne postav si stary showbox 5000 s enigmou a ten tvoj kram a sanka dole... a to som nezasiel do takych extremov ako kathrein ufs 910 ktory pamata casy ked bolo mrtve more este len marod a hocijako lavou zadnou skryje ten tvoj forrmuler ko*ortuler tam kde chrbat straca svoje pekne meno.
ak ty sudis box podla toho ci vie precitat skylink ice tak si obmedzeny chudak, pretoze to dokaze aj storocna ariva 200 a nemusi mat ani openhadeef :P :P :P a kludne si mozes is poplakat na komercacke share forum.. budes len dalsia ovca do kosiara..

BTW: a nezabudni im este potom podakovat za ban :D :D :D :D
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: Formuler F3

Příspěvek od dlhe_pole »

jope píše:S teplotou nie su vôbec problémy,je len mierne teplý nad CPU(zdroj je externý 12V/2A).
jasne.. mierne teply CPU.. to je jak keby si obhajoval buzeranta ze neni buzerant, ale je to vlastne len slepec, bo trafil len o dierku nižšie :D :D :D
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: Formuler F3

Příspěvek od 11chloe »

Neni ale sám který to vidí trochu jinak. Z vychvalovaného coolstreamu nemusí být nadšený úplně každý http://www.ab-forum.info/viewtopic.php?p=611593#p611593
a staré tuhnoucí střepy v podobě sh4 které výkonem nestačí super obraz nezachrání. SDčka budou na HD TV vždycky mizerné.
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3032
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: Formuler F3

Příspěvek od revis »

Box nieje zly a za nic nemoze. Zla je politika Fortisu . Do dvoch rokov odide NOR . Fortisaci sa postaraju vo svojom boxe o to, aby vydrzal 2 roky. Ako onehda spravne podoktol Dempsey - casova bomba tika od prveho spustenia. Snazil som sa tuto fintu eliminovat zapociviananim modulu pre j-tag, ale kazdy nieje taky macher, aby si to spravil doma sam. Na druhej strane - modul sa mi nakoniec nevratil a cely Fortis svet nim beztak nezachranim ....
Nevyhodou tejto finty od Fortisu je to,ze na potvrdenie si treba pockat 2 roky. Dovtedy to bude len revisove zbytocne strasenie. A v okamihu, ked si to kazdy vyskusa na vlastnej "kozi" si toto moje varovanie uz nik nebude pamatat. Tazko je byt dnes vizionarom....
Vsetko nove, co sa objavi v technologii sat vysielania na tom boxe fungovat nebude. Bude treba pockat na patch (sw) ,alebo si hw upravit box - po slovensky, zmena na strane vysielatela bude bezproblemova na vsetkych boxoch ,len Fortis bude potrebovat patch, alebo malu hw upravu .
SH4 ako platforma, uspesne pouzivana v tv prijimacoch, je dobra a miesat sem problemy sh4 nieje nalezite. Formuler3 je mipsel .
Uživatelský avatar
RAMSES
Odborník
Odborník
Příspěvky: 353
Registrován: 07.únor 2010 - 23:22
Bydliště: "CzechoSlovak SAT fóra"

Re: Formuler F3

Příspěvek od RAMSES »

Dovozcovi uvedenej značky bol ponuknutý support na uvedený model na konkurenčnom fore, ale podmienky mu nevoňali , tak skuša inde..
satmont.online
Home site * s u p p o r t s a t *
VU+
Odpovědět

Zpět na „Formuler“