Permanentne titulky na Nova a prima

Linuxový sat. prijímač Formuler F1...F4

Moderátoři: cityglam1, JohnCena

Odpovědět
Uživatelský avatar
milino
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 73
Registrován: 09.listopad 2007 - 15:12
satelitni prijimac: gigablue ue 4k,Formuler1
Bydliště: topoľčany

Permanentne titulky na Nova a prima

Příspěvek od milino »

Poradite mi ako vypnuť "Permanentne titulky na Nova a prima? Skušal som hadam všetko.Od určitého času stale bežia na cudzojazyčných filmoch.Img HDfreak.
GigaBlue UHD UE 4K,DM 800HD Se ,Formuler F1,IP Box 91HD,+nejaký sat.šrot.Paraboly dve,LNB 8ks
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Permanentne titulky na Nova a prima

Příspěvek od peter54 »

Zlte tlacitko 2x a zrušiť titulky.
Kontakt v profile cez www.
Uživatelský avatar
milino
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 73
Registrován: 09.listopad 2007 - 15:12
satelitni prijimac: gigablue ue 4k,Formuler1
Bydliště: topoľčany

Re: Permanentne titulky na Nova a prima

Příspěvek od milino »

Ja som si to prerobil a na žltom mam Oscam info.Tak asi budem hladať tam,kde som to prestavil.Zaujimave na tom, je to, že tie titulky bežia iba na Nova a prima kanáloch.A vypnutie titulkov som v HDFreak nikde nenašiel.
Nemá to súvis z týmto:Jak vypnout zvukový popis pořadů pro nevidomé | DigiPrijem.cz
http://www.digiprijem.cz/jak-vypnout-zv ... vidome.php
GigaBlue UHD UE 4K,DM 800HD Se ,Formuler F1,IP Box 91HD,+nejaký sat.šrot.Paraboly dve,LNB 8ks
Uživatelský avatar
BLUEANT
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 34
Registrován: 23.listopad 2007 - 21:38

Re: Permanentne titulky na Nova a prima

Příspěvek od BLUEANT »

Je to ulozene v settingu.
Neviem cim to je ale napr. setting z mojeho DM500HD - kde titulky nebezia na ziadnom kanaly - tak po nahrati tohoto settingu do ipboxu HD - na niektorych kanaloch titulky naskocia - kym ich nevypnem.

Na vyber (a tym padom aj vypnutie titulkov) - sa dostanes aj cez nastavenie zvuku ...
FORMULER F1, IPBOX 99HD, IPBOX 55HD
Uživatelský avatar
milino
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 73
Registrován: 09.listopad 2007 - 15:12
satelitni prijimac: gigablue ue 4k,Formuler1
Bydliště: topoľčany

Re: Permanentne titulky na Nova a prima

Příspěvek od milino »

BLUEANT píše:Je to ulozene v settingu.
Neviem cim to je ale napr. setting z mojeho DM500HD - kde titulky nebezia na ziadnom kanaly - tak po nahrati tohoto settingu do ipboxu HD - na niektorych kanaloch titulky naskocia - kym ich nevypnem.

Na vyber (a tym padom aj vypnutie titulkov) - sa dostanes aj cez nastavenie zvuku ...
Diky.Ale v HDfreak v nastaveni titulkov je všeko možné ,okrem vypnutie.
GigaBlue UHD UE 4K,DM 800HD Se ,Formuler F1,IP Box 91HD,+nejaký sat.šrot.Paraboly dve,LNB 8ks
miked

Re: Permanentne titulky na Nova a prima

Příspěvek od miked »

Ktoru presne pouzivas verziu OpenHDF (HD-Freak) ? Mas tam najnovsiu v6.1 alebo (udajne) najstabilnejsiu v5.5 ?

Nemas vo flash-image nahodeny aj Multiboot plugin ? Aby si otestoval viac verzii OpenHDF ? Vdaka pluginu ich nahrajes a nastartujes z USB-kluca aj viacero :) . Je to velmi dobra pomocka pri laborovani.

Pokial viem, titulky su stahovane z dat teletextu. Alebo existuju este dalsie titulky sirene cez videostream ? Vysielany prostrednictvom DVB vysielania (MPEG-2) ? Teraz neviem... niesom az taky profik :D. Skusil by som sa pozriet aj na teletext a vypnut ho niekde alebo sa s nim hrat... v pripade kanalov u ktorych uvidis vynutene titulky, svieti aj teletext symbolicke LOGO pri tom kanaly ?
Uživatelský avatar
milino
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 73
Registrován: 09.listopad 2007 - 15:12
satelitni prijimac: gigablue ue 4k,Formuler1
Bydliště: topoľčany

Re: Permanentne titulky na Nova a prima

Příspěvek od milino »

Ahojte.Používam HDFreaks 5.5.Bez multiboot. Už sa mi to podarilo nastavením eliminovať tak na 95% z programov TV Nova. Predpokladam,že boli sťahované z teletextu.Zostali už len na TV Prima pri programoch tipu M.A.S.H.TU som ich zmenšil na maximum,tak aby nerušili.
Díky.
GigaBlue UHD UE 4K,DM 800HD Se ,Formuler F1,IP Box 91HD,+nejaký sat.šrot.Paraboly dve,LNB 8ks
miked

Re: Permanentne titulky na Nova a prima

Příspěvek od miked »

Ja viem ze to nieje riesenim, ale skus zapichnut do boxu USB kluc, idealne by bol pamatovy kluc s formatom Ext3. Potom nainstaluj plugin OpenMultiboot (mal by ho obsahovat podla mna uz kazdy feed-server kazdeho Enigma2 systemu) a za pomoci neho si na USB-kluc nainstaluj dalsiu Enigmu2... nejaky novsi image OpenHDF 6.1 (popripadne aj celkom odlisny image OpenATV, OpenPLi, atd.) a uvidis ako sa to bude chovat :P. Prekonfiguruj vsetko znova (urcite toho nemas vela na konfiguraciu, alebo ano ?). A mas po probleme. Ja viem ze to nieje ziadne riesenie, skor je to nieco jak reset do vyrobnych nastaveni, ba este lepsie - kompletny clean-install :) ale ak by som (teda aspon ja osobne) nenasiel chybu ani po dlhsie dobe tak ako aj ty, vyriesil by som to potom len reinstalnutim nanovo flash Enigma2 image do satelitneho boxu... ak by to nepomohlo, tak by som zmenil image OpenHDF 5.5 za nejaku novsiu alebo aj najnovsiu verziu alebo za celkom odlisny Enigma2 image (OpenATV napriklad).
Uživatelský avatar
milino
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 73
Registrován: 09.listopad 2007 - 15:12
satelitni prijimac: gigablue ue 4k,Formuler1
Bydliště: topoľčany

Re: Permanentne titulky na Nova a prima

Příspěvek od milino »

Díky za radu.Čo sa týka multiboot toto používam už od časov IP-boxov.Mal som ho donedávna i vo Formuleri. Ale i tak, so šiestich nainštalovaných img som realne použival iba HDFreak, ktorý mi najlepšie vyhovuje a multibooot mi iba predlžoval štart.
GigaBlue UHD UE 4K,DM 800HD Se ,Formuler F1,IP Box 91HD,+nejaký sat.šrot.Paraboly dve,LNB 8ks
strapal
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 21.prosinec 2012 - 20:30

Re: Permanentne titulky na Nova a prima

Příspěvek od strapal »

Zdar chlapi. Mám F4 turbo, OPENATV 6.0. Nějakým záhadným způsobem jsem se zřejmě díky slivovici před několika dny nějak někde ukliknul a nemůžu se zbavit titulků při sledování TV. Jde o programy NOVA a Prima. Při reklamách se neobjevují. Poradíte mi, kde ty protivné titulky vypnout? V nastavení mám všechny titulky vypnuté a zakázané. Teď tady čtu, zkusit vypnout teletext, ale jak ? Díky !
Uživatelský avatar
decik
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 625
Registrován: 08.květen 2010 - 13:02

Re: Permanentne titulky na Nova a prima

Příspěvek od decik »

Žluté tlačítko, šipka vlevo (vpravo) - výběr titulků - ok, hotovo...
strapal
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 21.prosinec 2012 - 20:30

Re: Permanentne titulky na Nova a prima

Příspěvek od strapal »

Sem já to kokot..... Díkes ! :good: :thankyou:
Odpovědět

Zpět na „Formuler“