Formuler S Turbo

Linuxový sat. prijímač Formuler F1...F4

Moderátoři: cityglam1, JohnCena

Odpovědět
mikeoldfield
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 31
Registrován: 15.prosinec 2014 - 16:15

Formuler S Turbo

Příspěvek od mikeoldfield »

Ahojte,

po prečitani recenzii som sa rozhodol , ze si objednam tento sat. prijimac. Vcera som ho obdrzal a s velkym ocakavanim som ho rozbalil. Zapojil som ho na starsi CRT TV cez A/V výstup a kabel jack - 3x chinch. Prislo velke sklamanie Zvuk bol , ale obraz nie. Tak som ho zapojil na SMART TV a tam som mal obraz , ale bez zvuku. No sklamanie nie take. Treba niečo specialne nastavovat , alebo som len jednoducho dostal chybný préstroj ?

Momentalne mam sat. prijimac Amiko Micro HD SE a pekne mi funguje na nom A/V vystup na CRT TV aj s domacim kinom a takisto aj na SMART TV s HDMI.

Dakujem pekne za kazdu radu
gusto1
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 626
Registrován: 07.září 2011 - 22:32

Re: Formuler S Turbo

Příspěvek od gusto1 »

Cudujem sa, ze do 4K boxu este davaju AV vystup a ze niekto to este aj skusa pripajat na CRT.
Poriadne zasun HDMI a zapni box .... Ak bude problem, tak pozri v boxe na nastavenie zvuku.
Nemam tento box, neviem aky img pouziva, ale pochybujem aby bol v novom stroji problem so zvukom.
Ak by som intuitivne neprisiel na to, preco nejde zvuk, tak by som kontaktoval predajcu.
mikeoldfield
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 31
Registrován: 15.prosinec 2014 - 16:15

Re: Formuler S Turbo

Příspěvek od mikeoldfield »

Dakujem pekne za radu.
Skusim sa s tým "pohrat" :) Ked sa mi nieco podari , dam vediet.

Co sa tyka toho CRT TV , tak to skusam preto , lebo napriek tomu , ze je to 10 rocny Panasonic stale má vynikajuci obraz aj v porovnani so SMART TV a pomocou Turba som chcel z neho urobit multimedialne zariadenie. Nad novým TV zatial vsakneperemýslam. Lebo za 300 - 400 € nechcem kupovat TV a na 1.700 € OLED TV teraz nemám. Ked mi este vydrzi Panasonic 5 rokov dovtedy aj OLED bude lacnejsi :)
gusto1
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 626
Registrován: 07.září 2011 - 22:32

Re: Formuler S Turbo

Příspěvek od gusto1 »

Teoreticky by to malo fungovat aj s AV kablom, ale zavisi od toho akyj je to kabel. Mam skusenosti aj s AV cinchami (kablami) ktore mali spatne tienenie a presluchy boli neskutocne, nepozeratelny obraz a zvuk. Dokonca niektore mali aj poprahadzovane farby (zlty bol audio a biely video). Proste zavisi od toho kto ten kabel vyrobil a ako ho vyrobil.
S formulerom by si mal mat dodany zrejme dobry kabel.
rob3rto
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 20
Registrován: 09.leden 2012 - 15:10

Re: Formuler S Turbo

Příspěvek od rob3rto »

vyskúšal som dnes dva takéto AV káble na tomto prijímači(nedodáva sa k nemu):
1. značka Nokia - červený cinch je video
2. NoName - červený cinch je video
Naposledy upravil(a) rob3rto dne 23.prosinec 2017 - 9:28, celkem upraveno 1 x.
Amiko MiniHD Combo
mikeoldfield
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 31
Registrován: 15.prosinec 2014 - 16:15

Re: Formuler S Turbo

Příspěvek od mikeoldfield »

Na SMART TV mi uz ide aj zvuk. Problem bol v nastaveniach. Na A/V vystup som pouzil ten isty kabel s ktorym mi to na Amiku funguje bez problemov. Chcel som dnes kupit novy kabel , ale bola to mensia predajna a nemali. Takze novy zatial neviem odskusat. V minulosti som mal skusenost s LAN kablom , ktorý som ho zapojil do Prismcube Ruby a nefungoval a ked som ho zapojil do ineho pristroja tak fungoval v poriadku.
gusto1
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 626
Registrován: 07.září 2011 - 22:32

Re: Formuler S Turbo

Příspěvek od gusto1 »

Som si nevsimol, ze AV kabel je optional, cize neni v baliku. Ale ako som spomenul, nie je kabel ako kabel (kazdy vyrobca si ho robi ako chce .... zlty by mal byt video a vela krat to tak nie je).
Uživatelský avatar
decik
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 625
Registrován: 08.květen 2010 - 13:02

Re: Formuler S Turbo

Příspěvek od decik »

Jestli to nebude podobné s Formuler F3, F4 - u nich je AV zapojeno takto:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
mikeoldfield
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 31
Registrován: 15.prosinec 2014 - 16:15

Re: Formuler S Turbo

Příspěvek od mikeoldfield »

Chyba sa našla :Yahoo!: !!!

v pristroji su zamenene póly!!!

Pri AMIKU ide video signal cez žltý chinch a vo FORMULERI S TURBO cez ČERVENÝ!!! Dúfam , že iné prekvapenie už ma nečaka :D
Uživatelský avatar
wanthom
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 134
Registrován: 25.březen 2009 - 21:50
satelitni prijimac: VU+ Duo 4K
Bydliště: Košice - Malá Ida
Kontaktovat uživatele:

Re: Formuler S Turbo

Příspěvek od wanthom »

Neviete aký je PIN kód na reset nastavení, resp. pri mazaní kanálov? (nemám ten box, len potrebujem poradiť)
VU+ Duo 4K, VU+ Uno 4K SE
AB Pulse 4K, dvojtuner
Maximum E-85 multifocus - 0,8W° + 13°E + 19,2°E + 23,5°E + 28,2°E
mikeoldfield
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 31
Registrován: 15.prosinec 2014 - 16:15

Re: Formuler S Turbo

Příspěvek od mikeoldfield »

ja som dal 0000 a funguje to.

Ale vrátim sa ešte k predoslej veci ohladom A/V výstupu. Nieco tam nie je uplne OK, lebo po zapojeni cerveneho chinch-u do videa a zlteho a bieleho do audia do domaceho kina , zvuk isiel len z jedneho reproduktoru
Uživatelský avatar
decik
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 625
Registrován: 08.květen 2010 - 13:02

Re: Formuler S Turbo

Příspěvek od decik »

Na 3,5" jack konektoru budeš mít jinak zapojeno (přehozeno)
stínění(zem) s audio výstupem - na obrázku výše je to označeno zeleně a červeně.
mikeoldfield
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 31
Registrován: 15.prosinec 2014 - 16:15

Re: Formuler S Turbo

Příspěvek od mikeoldfield »

Tak mi potom pomôže asi len nový kabel
Uživatelský avatar
minestra
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 685
Registrován: 25.září 2008 - 16:05

Re: Formuler S Turbo

Příspěvek od minestra »

Smysl té akce nevidím. Tak jako tak bude ten výstup kvalitou mizerný :-(
Mutant HD51 multiboot: ATV 6.4-7.3, A64 rom64/ram4 1gb lan, E-85 multifocus 23.5e,19.2e,13e,1w
Uživatelský avatar
tras
Odborník
Odborník
Příspěvky: 333
Registrován: 15.prosinec 2009 - 21:24

Re: Formuler S Turbo

Příspěvek od tras »

mikeoldfield píše:Dakujem pekne za radu.
Skusim sa s tým "pohrat" :) Ked sa mi nieco podari , dam vediet.

Co sa tyka toho CRT TV , tak to skusam preto , lebo napriek tomu , ze je to 10 rocny Panasonic stale má vynikajuci obraz aj v porovnani so SMART TV a pomocou Turba som chcel z neho urobit multimedialne zariadenie. Nad novým TV zatial vsakneperemýslam. Lebo za 300 - 400 € nechcem kupovat TV a na 1.700 € OLED TV teraz nemám. Ked mi este vydrzi Panasonic 5 rokov dovtedy aj OLED bude lacnejsi :)
v
Keď si kúpiš ten LED za 400€ teraz tak za 5 rokov na ňom ušetríš na elektrike a možno aj na okuliaroch a potom za polovicu predáš.
Bežný užívateľ
~*uClan USTYM 4K PRO TWIN *Openbox AS4K CI*Amiko Alien A3 Combo*~
***Emme Esse 100cm - 85°E~30°W, Maximum e85***
rob3rto
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 20
Registrován: 09.leden 2012 - 15:10

Re: Formuler S Turbo

Příspěvek od rob3rto »

aký máte firmware v prijímači? urobil som upgrade na firmware 1.5.0 a potom na 1.5.2, neodporúčam!! obraz úplne nanič, sivý ako keby človek pozeral cez hmlu a nedá sa nijak nastaviť
Amiko MiniHD Combo
josh2
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 27.červenec 2011 - 21:00
satelitni prijimac: Formuler S Turbo

Re: Formuler S Turbo

Příspěvek od josh2 »

rob3rto píše:aký máte firmware v prijímači? urobil som upgrade na firmware 1.5.0 a potom na 1.5.2, neodporúčam!! obraz úplne nanič, sivý ako keby človek pozeral cez hmlu a nedá sa nijak nastaviť
pomohlo "obnovenie výrobných nastaveni"
rob3rto
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 20
Registrován: 09.leden 2012 - 15:10

Re: Formuler S Turbo

Příspěvek od rob3rto »

nepomohlo, majú s tým problém napr. aj tu (a ešte aj inde): https://www.formuler-support.tv/index.p ... 8999ecf772
ďalšie zistenia:
1.na kanáloch so zvukom 5.1 pri spojení s receiverom cez optiku, sekanie(výpadky) zvuku
2.pri prehrávaní filmov z ext. HDD alebo z NAS cez LAN v KODI, trhanie(mrznutie) obrazu a rušivé efekty z reproduktorov
3. nedá sa nastaviť jazyk EPG, napr. HBO ukazuje len anglicky, ale diakritika u ostatných programov je v poriadku, okrem M1HD (Amiko MiniHD Combo to má naopak)
Amiko MiniHD Combo
josh2
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 27.červenec 2011 - 21:00
satelitni prijimac: Formuler S Turbo

Re: Formuler S Turbo

Příspěvek od josh2 »

s tymi vecami co uvadzas netusim, ale mne to s tym vyblednutym obrazom prestalo, ked som dal obnovu vyrobnych nastaveni
mikeoldfield
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 31
Registrován: 15.prosinec 2014 - 16:15

Re: Formuler S Turbo

Příspěvek od mikeoldfield »

dal som vyrobne nastavenia a vymazalo mi pluginy a ani Addon linker nemam. Odkial ziskam pluginy Xcamclient 3?
Odpovědět

Zpět na „Formuler“