Priestorový zvuk cez HDMI Formuler F4 Turbo Combo

Linuxový sat. prijímač Formuler F1...F4

Moderátoři: cityglam1, JohnCena

Odpovědět
Frank1
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 26.březen 2009 - 23:48

Priestorový zvuk cez HDMI Formuler F4 Turbo Combo

Příspěvek od Frank1 »

Zdravím Vás. Zamenil som v obývacej izbe satelitný prijímač Golden Media Unibox 2 za Formuler F4 Turbo Combo s Open ATV 6.4 a My Metrix, ktorý som predtým používal v inej miestnosti len s TV. Satelitný prijímač je prepojený s TV Panasonic cez HDMI a s domácim kinom Yamaha 5.1 optickým káblom. Keď mám v Menu STB zakázaný AC3 downmix, tak síce mám v domácom kine priestorový zvuk, ale do TV cez HDMI sa žiadny zvuk už neprenesie. Aby som mal zvuk aj v TV, musím zapnúť v menu Formuler-a downmix AC3, ale potom mám však zvuk v domácom kine len 2.0 . Pri Golden Media to fungovalo bez problémov, STB vedel dodať zvuk AC3 cez optiku ako 5.1 a súčasne išiel zvuk cez HDMI aj do TV. Možno sa čudujete o čo mi ide. Manželka má hendikep, je nedoslýchavá a TV sleduje len so sluchátkami zapojenými do TV. Ja som si popritom mohol pustiť zvuk 5.1 cez domáce kino. No a teraz pri Formuler F4 Turbo to už súčasne nejde. Keď zakážem downmix v STB, dostanem síce cez optiku priestorový zvuk 5.1, ale cez HDMI sa neprenesie do TV (a tým pádom ani do sluchátok) žiadny zvuk. A keď zastrčím sluchátka do domáceho kina, automaticky sa odpoja reproduktory. Na nejakých diskusiách som sa dočítal, že u linuxových prijímačoch " obecně prostorový zvuk nejde přes HDMI, fungoval kdysi s některými verzemi IMAGE, potom to u novějších aktualizací programátoři vypnuli". Je to pravda? To naozaj? To majú všetky linuxové prijímače takýto pomerne závažný nedostatok? A prečo to vlastne tí programátori vypli? Aký bol na to dôvod? Neexistuje nejaký plugin s ktorým by to fungovalo? Ako je možné, že u nelinuxových STB s tým problém nie je?
Taktiež som si pri snahe o nastavenie STB všimol, že v nastaveniach zvuku ja nemám položky "Zdroj zvuku - PCM/SPDIF" a "Automatické nastavenie hlasitosti", ktoré som videl na rôznych ilustračných fotografiách Menu. Keby som mal možnosť nastaviť "Zdroj zvuku", tak by sa mi podarilo dostať do HDMI nejaký zvuk aj bez downmixu pri AC3? Nechýba mi náhodou nejaký plugin na širšie nastavenie zvukových možností. Ďakujem.
Odpovědět

Zpět na „Formuler“