HD6 a Oscam

Diskusia k prijimaču Dreamsky HD 6

Moderátoři: lacoland, helix26, By.Bob

Odpovědět
Franta2
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 04.duben 2010 - 10:49

HD6 a Oscam

Příspěvek od Franta2 »

Bohužel hlavní podpora už chybí! Nemůžu v oscamu rozjet čtečky karet. Funguje to vůbec v HD6?
show-man
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 94
Registrován: 15.červen 2008 - 19:02

Re: HD6 a Oscam

Příspěvek od show-man »

jaké karty v jakém oscamu .
V Pluginech je plno pluginů jak pro obsluhu karet (nejjednodušší je MCAS )
tak pro sdílení mezi sebou .
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Informace mám z první ruky a vždy čerstvé od agentury Jedna Paní Povídala
www.JPP.com
bedabeda
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 24.únor 2010 - 23:16

Re: HD6 a Oscam

Příspěvek od bedabeda »

Prosím o radu. Mám Dreamsky HD6 Duo - verzi firmwaru 3.02.70.20. Mám Skylink ICE kartu. Potřebuji ji dekódovat včetně nových IRDETO programů (jako např. PRIMA KRIMI, TV Seznam) a současně sdílet tuto kartu přes protokol NewCamd na druhý receiver=Ariva 200 ve druhé místnosti (do této doby jsem takto provozoval 2 receivery Ariva 200 napřímo spojené kabelem bez přístupu k internetu - protože však Ariva 200 bere kartu Skylink ICE pouze v režimu Cryptoworks, tj. nejdou programy, které jsou v režimu IRDETO - viz PRIMA KRIMI či TV Seznam, ... a bude jich postupně čím dál víc... nakoupil jsem jako náhražku jedné Arivy 200 právě Dreamsky HD6 Duo) V menu přístroje jsem mezi doplňky (pluginy) OSCAM plugin nenašel (MCAS je nevyhovující, neboť pro kartu ICE neumí plugin MCAS v boxu Dreamsky HD6 Duo dekódovat IRDETO programy jako PRIMA KRIMI, atd., neboť kartu ICE bere pouze v režimu Cryptoworks), a proto jsem hledal a z tohoto fóra stáhnul a doinstaloval plugin OSCAM od Revise "OSCAM_SH4_STAPI5_svn11213" ze sekce download pro Dreamsky HD6 Duo. Doplníl jsem i sdílení na druhý receiver Ariva 200 přes protokol NewCamd. Problém je pouze v tom, že po zapnutí boxu Dreamsky HD6 Duo se např. prvních 5 až 15 minut dá bez problémů přepínat a OSCAM dekóduje programy (včetně funkčního sdílení na druhý receiver Ariva 200), ale po určité době - např. oněch 10 minutách, kdy jsem např. 4 minuty sledoval jeden konkrétní program (např ČT1 HD) a přepnul jsem na jiný program, plugin OSCAM přestane dekódovat a Dreamsky napíše hlášku "zakódováno". Od té doby nejde dekódovat žádný z programů. Zajímavé je, že sdílení na druhý receiver Ariva 200 pokračuje i nadále bez problémů (tj. programy na Arivě 200 lze nadále sledovat a jsou přes sdílení dekódované). Jediná možnost, jak opět zprovoznit dekódování na boxu Dreamsky HD6 Duo je vypnout z proudu kolébkovým vypínačem a po chvíli opět zapnout. Bohužel pak se situace opět opakuje, prvních 5 až 15 minut dekóduje bez problémů při přepínání programů a po této době po přepnutí programu na jiný opět přestane dekódovat (ale sdílení chodí dál). Pokud nepřepínám programy a nechám tam jeden program, pak Dreamsky vydrží po zapnutí tento program dekódovat třeba i hodinu či déle, ale jakmile přepnu program na jiný, dekódovat přestane. Nevím, jestli toto chování OSCAMu na Dreamsky HD6 Duo dělá i někomu jinému, popř. zda se s tímto někdo nesetkal??? Zkoušel jsem měnit různé parametry konfiguračních souborech OSCAMu, ale chování zůstalo stále stejné... Navíc mi nefunguje webové rozhraní OSCAMu (i když v konfiguračním souboru sekce pro webové rozhraní je), takže se ani nemohu podívat na logovací soubor ve webovém rozhraní, co vypisuje za chybu, když přestane dekódovat. Nemá někdo ještě jinou verzi pluginu OSCAM pro box Dreamsky HD6 Duo, abych vyzkoušel, zda tato jiná verze tuto chybu nedělá? Pokud by měl být problém ve špatné konfiguraci OSCAMu a byl mi někdo ochoten poradit, rád poskytnu konfigurační soubory OSCAMu. Děkuji za případné rady či odkazy na jiné verze pluginu OSCAM pro Dreamsky HD6 Duo. (Ještě jen dodám, že jsem zkoušel na Dreamsky HD6 Duo různé verze pluginu OSCAM (které byly funkční na HD-BOXu FS9105+, který s nimi běhá bez problémů), ale tyto verze pluginu OSCAM na Dreamsky nefungovaly - buď nešly ani spustit a nebo nedekódovaly (byly to verze OSCAMu s konfiguračními soubory v adresáři "tuxbox")
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: HD6 a Oscam

Příspěvek od peter54 »

Kontakt v profile cez www.
bedabeda
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 24.únor 2010 - 23:16

Re: HD6 a Oscam

Příspěvek od bedabeda »

Děkuji za odpověď, ale právě z tohoto odkazu od uživatele "revis" mám ten OSCAM stažený (tj. tento OSCAM mi právě dělá zmíněné problémy! ... že přestane po např. 10 minutách při přepínání programů dekódovat)
Lansence
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 12.říjen 2014 - 16:20
satelitni prijimac: vitamin 5000HD E2,DM 800HD

Re: HD6 a Oscam

Příspěvek od Lansence »

Stejný problém, nainstaloval jsem oscam od revise do hd6 a po cca 10 minutách to zatuhne.Nevíte jak tento problém vyřešit?
Odpovědět

Zpět na „Diskusia Dreamsky HD6“