Diskuze k novinkám v Skylinku

Moderátoři: EnoSat, Steiner, toprun, Farell

Odpovědět
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze k novinkám v Skylinku

Příspěvek od peter54 »

toprun píše:Share bych do toho moc netahal. To je podle mě samostatná kapitola. I když je samozřejmě jasné, že nějaký únik zisku tato skupina tvoří.
Když budu mít atraktivní nabídku a kvalitní služby, budu mít nejspíš i dostatek platících klientů. Podle mě je potřeba jen najít ten správný poměr "cena/výkon". :)
A to podle mě SL momentálně nedělá.
Balik digital je navzdy zadarmo. Servisny poplatok je za spravu karty. Ak pouzivam share, nemusia "spravovat" moju kartu. Pozerat programy digital zo share je podla toho moralne ciste.
Dalsia otazka - chcem pozerat na slovensku cz stanice. Nikto mi ich nechce predat. Kto o co prichadza ak ich pozeram zo share? Ja by som si to radsej kupil, ale legalne sa neda. Podobny problem vznikne ak si niekto registruje kartu na jednej strane CSR a pouziva ju na opacnej strane CSR. Hlavne, ze zijeme v EU - volny pohyb tovaru a sluzieb. Je geoblokacia v ramci EU vobec kosher? Roamingovych poplatkov sme sa uz zbavili. Toto by mal byt dalsi krok.

@ Liker - je pouzivanie madarskej karty na uzemi sk legalne?
Kontakt v profile cez www.
Uživatelský avatar
toprun
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1055
Registrován: 12.listopad 2007 - 20:23

Re: Diskuze k novinkám v Skylinku

Příspěvek od toprun »

Mě by docela zajímalo, jestli opravdu nebyla možnost se domluvit s komerčními stanicemi o zrušení geoblokace. Nemožnost přijímat SK komerční stanice mi dost vadí, i když na jejich programovou nabídku dost nadáváte. :)
A myslím si, že to samé platí o divácích na druhém břehu Moravy.
Příspěvek od Petera mi to potvrzuje. :)
Taky nechápu, o jaké geoblokaci je tu řeč, když chtějí mít jednotnou EU.
CST HD2 TANK,NG-Return CS 3.0, DOScam 0.25, LNB Chess Edition 3 Single 0,1dB, SG-2100, offset 80cm
________________________________________________________________________________________________________
Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy. R.R. Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat. B.F.
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Diskuze k novinkám v Skylinku

Příspěvek od liquere »

Madarska karta predpokaldam je tiez viazana na uzemie madarska ako inde, alebo obcianstvo?Neviem neskumal som to. Aj tak ich verejnopravana tv vysiela volne ako nemci, len komercne su kodovane. Lenze zabudas na to, ze geoblokaciu chcu stanice nie poskytovatelia. A ano mas pravdu v tom, ze ked sa hrame na EU tak malo byt aj toto legalne dostupne. Ale to musis reklamovat vo svojom vychvalenom EU. To je ta farizejska sloboda pohybu a tovaru, tam kde sa to hodi niekomu ......
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
vensan
Odborník
Odborník
Příspěvky: 492
Registrován: 02.duben 2006 - 19:15

Re: Diskuze k novinkám v Skylinku

Příspěvek od vensan »

Prva a posledna vec je nemat dieravu nadobu pricom vyvinut maximalny tlak na tych ktory ju dieravu maju.

Skylink ma dve obrovske vyhody oproti svojim konkurentom a to je moznost platby hocijakeho balicka aj na jeden mesiac a potom moznost namixovat si svoju programovu ponuku podla seba skoda ze tato moznost nie je uplna pre vsetky programy a je obmedzena poctom.
Kazdy progam mal byt naceneny s moznostou pridania do balicka ktory by musel mat urcite minimum ako je to teraz pricom koncova cena by sa odvyjala od celkoveho mnozstva pridanych programov.
Nevyhody:
Chybajuca ponuka sportov v podobe konkurencnych Digisportov!
Nemoznost s pohladu zkaznika Oddelit komercne televizie od platenych za cenu lacnejsieho balika!

Navzdy zadarmo sa dalo elegantne zrusit a to moznostou ze na umrtvenych kartach by sla minimalna ponuka z doby ked toto bolo slubovane bez moznosti pridania dalsich programov kto by chcel ponuku rozsirit musel by si kartu preklopit.

peter54:Pozeranie komercnych CZ stanic na Slovensku a opacne je pre cely system profitujuci z reklam nezaujimavy kedze obrovska cast reklam je urcena len pre SK alebo CZ trh tym padom odvysielany zaplateny program skupine divakov v inej krajine straca zelany efekt prinosu cielenej masaze mozgu.
Odvysielany cas je drahy a my mozme len predpokladat kto v tejto hre taha za motuzy.
Jezis kristus z hrobu vstal na vianoce mi Qviarta dal
Uživatelský avatar
toprun
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1055
Registrován: 12.listopad 2007 - 20:23

Re: Diskuze k novinkám v Skylinku

Příspěvek od toprun »

Však ať si udělají stanici "NOVA reklama" "MARKIZA reklama"a tam jim to může běžet nonstop. :D
CST HD2 TANK,NG-Return CS 3.0, DOScam 0.25, LNB Chess Edition 3 Single 0,1dB, SG-2100, offset 80cm
________________________________________________________________________________________________________
Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy. R.R. Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat. B.F.
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Diskuze k novinkám v Skylinku

Příspěvek od VTronik »

liquere píše:A ano mas pravdu v tom, ze ked sa hrame na EU tak malo byt aj toto legalne dostupne. Ale to musis reklamovat vo svojom vychvalenom EU. To je ta farizejska sloboda pohybu a tovaru, tam kde sa to hodi niekomu ......
Zapomínáš na jeden fakt. Že například u mobilů a roamingu se to podařilo jen díky EU. Obdobně se nyní řeší internetové obchody, aby nebyly geoblokovány. Souhlasím, že i příjem satelitní TV má mít jinak stanovená pravidla než přes geoblokaci. U toho jsme podle mne v zajetí starých zvyků a přidělování autorských povolení k odvysílání na územní celky. Historicky se to tak založilo a žije to dodnes. Je potřeba jen vypracovat jiný model zpoplatnění autorům. Je to dle mne i otázka odvahy s tím přijít, protože pro vysílatele to bude znamenat i možné vyvolání války o zákazníky a proto s tím nepřišly. Zjevně jim současný stav vyhovuje.
A pokud by nebyla EU nebo my jsme nebyli v EU, můžeš klidně a hned zapomenout na možnost změny současného stavu. Vyjednání takového modelu mezi mnoha samostatně fungujícími celky je prakticky nemožné.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Diskuze k novinkám v Skylinku

Příspěvek od liquere »

Keby nebola EU bolo by to na statoch sa dohodnut v pripade verejnopravnych tv. Tak ako to ma ORF napr. v juznom tirolsku.
Tu ide o tie blbe reklamy a americke filmy, kde nesuhlasia s tym, aby boli predavane s licenciou pre cele EU. Vsetko sa da, pokial pojde o cloveka a nie len zisky......... teraz myslim vzajomne dohody. Sukromny sektor vzdy ide po zisku preto pisem o verejnopravnych. Ale to my nevyriesime ked to nevyriesili dobre plateni politici doteraz.Clovek sa obcas pyta naco su volby ked vladnu koncerny? :unknown:
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Diskuze k novinkám v Skylinku

Příspěvek od VTronik »

Už dnes máš pořady veřejnoprávních, které jsou pod jejich autorským držením přístupné volně.
I ty veřejnoprávní nakupují řadu pořadů k odvysílání a tam jsou již vázány autorským právem. Vezmi si jako příklad sportovní přenosy. Nemusíš do toho tahat filmy apod.
Nesouhlasím s tvým názorem, že jednání na úrovni vlád a států by byla jednodušší. Naopak. Nechceš mi přeci tvrdit, že mnoho samostatných jednání bez předem stanovených pravidel je lepší a jednodušší než vytvoření jednotných pravidel v rámci EU, které státy nakonec pouze přijmou?
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Diskuze k novinkám v Skylinku

Příspěvek od liquere »

Ved to je problem keby sa staty dohodli a pokial by niekto nepredal prava tak nech si ich necha a hotovo. Samozrejme potom by museli aj oni produkovat kvalitu, ale nie ze sa budu televizie v kazdom state separatne vydierat ...... keby od nich nikto nekupil dany film napr. rychlo by klesla cena a tak isto sportove prenosy. Ked nikto nekupi mozu si ich strcit ... hotovo.
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
XPALIC
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 18
Registrován: 03.březen 2010 - 13:20
satelitni prijimac: 3xDream 4x Ariva

Re: Diskuze k novinkám v Skylinku

Příspěvek od XPALIC »

Moc hezký všichni tady .... ovšem podstata je taková že jde o kvalitu a množství programů u SKYLINKU ..... a ta se bohužel jen a neustále zhoršuje a zdražuje .... a já jako platící zákazník jsem k tomu nucen ještě stále víc a víc se podřizovat používáním shytlink ready krámama .... no já už neviděl jediný rozumný důvod u skylinku zůstat ....Přeju vám co u nich nadále zůstáváte pevné nervy a dobrýho oslíčka doma aby jste to měli z čeho platit ..... U mě už dosáhli bodu zlomu kdy za tohle odmítám dál tuhle bandu zlodějů podporovat a odcházím ke konkurenci , no že budu mít míň HD .... no radši primu bez hd , než mít senzi , seznam ,osem , programů +1 , možná přibudou i +2....3.... :-) dávám přednost obsahu než hd .... a jako bonus levněji , bez nutnosti přelaďovat co dva měsíce .....

p.s. liquere ... sharing mě nikdy ani nějak netankoval , ale pokud myslíš že za to tihle můžou , tak klidně a rád si někde tu lajnu předplatím a tím pomohl zlikvidovat shytlink , za tu jejich úžasnou nabídku a podrazy na zákazníky. To že někde nechaly u shytlinku díru a někdo to využil není chyba zákazníků , ale jen a jen pouze jejich , ale podle skylinku je třeba aby za to zaplatily všichni ... jak za soudruhů.... :unknown: ...Je tu naštěstí kvalitnější konkurence. #-o
Bohužel jediný způsom jak Skylink donutit se chovat tak aby i nadále byl ten 1 na trhu je masový odchod zákazníků ... pak si možná konečně J.G. všimne že to fakt už mooooc posraly ..... jo a včera mi volal známý že zase něco ze skylinkem ... tak jsem mu řekl že musí přeladit a že mu zase vypnuly něco na co koukal ...History.... tak hned mi řekl že s nimi taky končí .... tak doufám že tohle udělá opravdu hoooodně lidí .... a ty si dál koukej na +1 a srágory o které soudný člověk nestojí , natož aby za tohle platil .....a pokud čekáš že to za tebe vyřeší EU , nebo J.G. ... tak to seš v omylu ... vyserou se na tebe stejně jako s navždy zadarmo .... vždy jim šlo a půjde jen o to aby se Lucembursku měli dobře ( tedy jim jde jen a pouze o tvý chechtáky) navíc netuším kde shytlink bral svý výlevy že tohle a támhleto zákazníci preferují .... možná nápad pro zdejší adminy aby dali hlasovat veřejnost ke každému programu ...... myslím že většinu programů může shytlink zrušit bez náhrady rovnou ... a ani by nikdo neprotestoval :ROFL:

jo a sorry admini že tu tak nadávám a nevyjadřuju se úplně slušně .... no faaaakt mě nasraly :thankyou:
XPALIC
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 18
Registrován: 03.březen 2010 - 13:20
satelitni prijimac: 3xDream 4x Ariva

Re: Diskuze k novinkám v Skylinku

Příspěvek od XPALIC »

toprun píše:Share bych do toho moc netahal. To je podle mě samostatná kapitola. I když je samozřejmě jasné, že nějaký únik zisku tato skupina tvoří.
Když budu mít atraktivní nabídku a kvalitní služby, budu mít nejspíš i dostatek platících klientů. Podle mě je potřeba jen najít ten správný poměr "cena/výkon". :)
A to podle mě SL momentálně nedělá.

Ano například tudy vede cesta ...... =D> akorát to slovíčko momentálně bych nahradil "dlouhodobě již nedělá" ...
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Diskuze k novinkám v Skylinku

Příspěvek od liquere »

Xpalic suhlas ze sa to zhorsuje. ALe sharing bol v casoch, ked to bolo lepsie a lacnejsie preto, lebo to bolo lepsie alebo preto ze sa dalo ? Odpovedz si sam.
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
vensan
Odborník
Odborník
Příspěvky: 492
Registrován: 02.duben 2006 - 19:15

Re: Diskuze k novinkám v Skylinku

Příspěvek od vensan »

Sharing je preto preto ze je mozny su spolocnosti ktore to maju osetrene odkedy sat TV sluzby prevadzkuju bez straty na zdielani vid napriklad Magio no ak niekto po negativnych skusenostiach vymeni jedno dierave zabezpecenie za druhe tak co caka?
Jezis kristus z hrobu vstal na vianoce mi Qviarta dal
Uživatelský avatar
toprun
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1055
Registrován: 12.listopad 2007 - 20:23

Re: Diskuze k novinkám v Skylinku

Příspěvek od toprun »

Ano, tady s tebou souhlasím. Nevím, jestli se Magio dá nebo nedá sdílet, asi ne, když to píšeš. Ale SL funguje už dostatečně dlouho, aby věděl, jak to funguje a co je a co není možné a co je a co není schůdné.
Jestli někdo zdražuje a zhoršuje nabídku jenom proto, aby zalepil díru, která mu snad vzniká vlivem share, tak tvrdím, že to dělá špatně a že si pod sebou řeže větev.
Dneska klasickým TV vyrůstá konkurence v podobě různých online archivů, kde můžeš sledovat za poplatek film, který si vybereš bez reklam. Pokud si toto provozovatelé TV neuvědomí, za krátkou dobu tu nebodou. Raději si za film zaplatím - střelím 20,- Kč a budu ho sledovat v době, která mi vyhovuje a nebudu otravovaný co 10 minut blokem reklamy.
V 90tých letech byly hitem videopůjčovny, protože sis tam půjčil film, co ještě většinou nebyl v TV a mohl si ho sledovat kolikrát si chtěl a v čase, který ti vyhovoval (pauza na kafe a cigárko samozřejmostí :) ). Dnes to máme online.
CST HD2 TANK,NG-Return CS 3.0, DOScam 0.25, LNB Chess Edition 3 Single 0,1dB, SG-2100, offset 80cm
________________________________________________________________________________________________________
Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy. R.R. Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat. B.F.
rakrak
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 13
Registrován: 16.červen 2014 - 23:54
satelitni prijimac: VU+ SOLO 4K

Re: Diskuze k novinkám v Skylinku

Příspěvek od rakrak »

Možná, že mně seřvete, ale zajímalo by mně, co je na tom "share"-dnýho, když si člověk koupí satelit kde si může v klidu nahrát 2 a více pořadů z různých transporderů ve stejnou dobu a pak až bude mít čas tak se na ně vklidu postupně podívat. Když budou mít v nabídce CAM, který to zvládne, tak si ho i koupím, ale to nemají tak ať se nediví, že si lidi pořizovali uničtečky.
VU SOLO 4K s VTI 15.0.0 a USALS
XPALIC
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 18
Registrován: 03.březen 2010 - 13:20
satelitni prijimac: 3xDream 4x Ariva

Re: Diskuze k novinkám v Skylinku

Příspěvek od XPALIC »

liquere píše:Xpalic suhlas ze sa to zhorsuje. ALe sharing bol v casoch, ked to bolo lepsie a lacnejsie preto, lebo to bolo lepsie alebo preto ze sa dalo ? Odpovedz si sam.
Já myslím že ti tu odpověděli jiní za mě a dostatečně srozumitelně .... je čistě tvojí věcí že je hodláš dál podporovat ... já už ne ... a kudy pujdu , tudy o jejich praktikách budu veřejně a pravdivě informovat , ani si nemusím nic přisazovat ... právě teď jsem přijel od dalšího člověka co jsem byl přelaďovat .... taky nebude dále investovat do karty a nového zařízení ... to radši už něco s podporou HEVC265.... shytlink to má v plánu někdy 2021 .... takže budou nutit lidi do dalších výměn a jako bonus zruší irdeto a budeš kupovat 0500 ...... jo shytlink se fakt vyplatí ..... :ROFL: už mám doma Flix a za těch pár šupů to vypadá nadějně , a když ne , tak pořád je tu freesat , digi .....
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Diskuze k novinkám v Skylinku

Příspěvek od liquere »

Jo ale ved ja sa ich nezastavam v tom aku maju obchodnu politiku. Jasne ze kazdy moze ako som pisal si vybrat plyn aj elektrinu
aj providera inde. Oni maju/mali doteraz tu vyhodu, ze clovek nemusel stale platit pokial nechcel na rok dopredu atd, a ze su na pozicii ktora je lakava kvoli nemcom vedla, staci 1 tanier.To ostatni nemaju.
Ale to je ina tema v tom nemame rozpor, ze co sa meni k horsiemu a lepsiemu. JA som tvrdil ze sa sharinh robil bez ohladu na cenu,balicky a geoblokaciu aj v minulosti, tak sa to neda pouzit ako argument.
Ked niekto da cloveku do ruky pusku, nemusi strielat do ludi,ze? :D
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
XPALIC
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 18
Registrován: 03.březen 2010 - 13:20
satelitni prijimac: 3xDream 4x Ariva

Re: Diskuze k novinkám v Skylinku

Příspěvek od XPALIC »

liquere píše:Jo ale ved ja sa ich nezastavam v tom aku maju obchodnu politiku. Jasne ze kazdy moze ako som pisal si vybrat plyn aj elektrinu
aj providera inde. Oni maju/mali doteraz tu vyhodu, ze clovek nemusel stale platit pokial nechcel na rok dopredu atd, a ze su na pozicii ktora je lakava kvoli nemcom vedla, staci 1 tanier.To ostatni nemaju.
Ale to je ina tema v tom nemame rozpor, ze co sa meni k horsiemu a lepsiemu. JA som tvrdil ze sa sharinh robil bez ohladu na cenu,balicky a geoblokaciu aj v minulosti, tak sa to neda pouzit ako argument.
Ked niekto da cloveku do ruky pusku, nemusi strielat do ludi,ze? :D
A proč teda střílíš do share ???? sami si to přivodily a jejich obchodní politika nemá se share nic společnýho ... na to mají systémy kodování atd ... to že zvolily děravý... a za to máme mi normalní zákazníci trpět sračky co nám servírujou ????
Ať si to vyřeší jak chtějí ale s ohledem na zákazníka .. jak už tu někdo psal viz serpo vs zdarma ... dalo se to jako vždy udělat líp ... a shytlink opět tím nejhorším možným způsobem vyrobil ze svojí nabídky brak že za tohle ty výhody viz družice už vůbec nestojí .... SP nebudeme zdražovat .... hahaha a kde jsme dneska ??? proboha , tohle není o share ale o tom že to serou jako prase ....a jejich boxy ... no já měl pár kousků v ruce ... a ani zadarmo mi to nesmí do baráku .....jejich předražený licencovaný čtečky ... opět musíš platit za něco co ti vnucují ..... prostě skylink už nikdy více ....
vensan
Odborník
Odborník
Příspěvky: 492
Registrován: 02.duben 2006 - 19:15

Re: Diskuze k novinkám v Skylinku

Příspěvek od vensan »

liquere píše:Jo ale ved ja sa ich nezastavam v tom aku maju obchodnu politiku. Jasne ze kazdy moze ako som pisal si vybrat plyn aj elektrinu
aj providera inde. Oni maju/mali doteraz tu vyhodu, ze clovek nemusel stale platit pokial nechcel na rok dopredu atd, a ze su na pozicii ktora je lakava kvoli nemcom vedla, staci 1 tanier.To ostatni nemaju.
Ale to je ina tema v tom nemame rozpor, ze co sa meni k horsiemu a lepsiemu. JA som tvrdil ze sa sharinh robil bez ohladu na cenu,balicky a geoblokaciu aj v minulosti, tak sa to neda pouzit ako argument.
Ked niekto da cloveku do ruky pusku, nemusi strielat do ludi,ze? :D
No to je trochu scestne porovnavanie kopirovat ci inak si prisvojit si data so strielanim do ludi nemyslis.
Ak das niekomu do ruk pusku koho vobec nepoznas kludne sa ti moze stat ze uz ju nikdy neuvidis a dotycny s nej nemusi nikdy vystrelit :D
Jezis kristus z hrobu vstal na vianoce mi Qviarta dal
owen
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 12
Registrován: 17.prosinec 2017 - 14:07

Re: Diskuze k novinkám v Skylinku

Příspěvek od owen »

Ze zabespecenie.
screenshot.jpg
Odpovědět

Zpět na „Skylink, Antena+“