Karta freesat nefunguje

Moderátoři: EnoSat, Steiner, toprun, Farell

Odpovědět
lukacpe
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 20
Registrován: 09.červen 2008 - 11:10
satelitni prijimac: Amiko HD, Dreambox 500 HD
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Karta freesat nefunguje

Příspěvek od lukacpe »

Ahojte. Mam ICE kartu freesat a prestala mi fungovat. Zapisy prechadzaju ale program nenabehne.
Skusal som ju aj v certifikovanej citacke. Je mozne ze som ju znicil preto ze som ju vlozil do amika kde bol firmware na prepnutie skylink ice karty do irdeta? Vraj tam natvrdo zmeni frekvenciu na karte. Predajca mi s tym nevedel pomoct ze vraj uz ICE kartu mi nevymeni. Neda sa to nejako opravit napriklad programatorom phoenix? Vdaka.
petersk
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 840
Registrován: 25.červen 2011 - 19:44

Re: Karta freesat nefunguje

Příspěvek od petersk »

No nedá sa. Teraz som mal takýto problém, treba im zavolať na zákaznícku linku a povedať im, že nech pošlú zápisy na 0D97 /cryptoworks/, lebo už posielajú na 0653 /irdeto/. 2 týždne sme sa naťahovali.
VU+ DUO 4K SE, Qiart Lunix 4K, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV
ctiforum
Odborník
Odborník
Příspěvky: 334
Registrován: 19.září 2013 - 1:39

Re: Karta freesat nefunguje

Příspěvek od ctiforum »

To iste som asi pred cca rokom riesil. Skoncilo to vymenou karty cez kuriera za novu (poslali klasicku ICE, kde ide 0D97 a 0653, ci davaju nieco novsie, neviem).
....a nalepkou na AMIKA, kde som daval fw pre l2b skylink: Nevkladat UPC kartu!!!
########################
########################

########################
########################

########################
########################

Ukroruina = state "404"
Из России-матушки
Вдаль глядят Сарматушки
На Соединённые Штатушки!
Uživatelský avatar
EnoSat
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2743
Registrován: 20.únor 2008 - 19:16
satelitni prijimac: Dreambox - Dr.HD F16 - TBS5925
Kontaktovat uživatele:

Re: Karta freesat nefunguje

Příspěvek od EnoSat »

lukacpe píše:Ahojte. Mam ICE kartu freesat a prestala mi fungovat. Zapisy prechadzaju ale program nenabehne.
Skusal som ju aj v certifikovanej citacke. Je mozne ze som ju znicil preto ze som ju vlozil do amika kde bol firmware na prepnutie skylink ice karty do irdeta? Vraj tam natvrdo zmeni frekvenciu na karte. Predajca mi s tym nevedel pomoct ze vraj uz ICE kartu mi nevymeni. Neda sa to nejako opravit napriklad programatorom phoenix? Vdaka.
na csfore mal chlapik rovnaky problem ako ty, zapisy ok - karta sa zdala mrtva
Takze bolo potrebne aby ich v systeme aktivovali a nasledne bolo nevyhnutne nechat si poslat tie gumovacie zaznamy alebo ako sa hovori tej plnej sade zaznamov co zasielaju z hotline tety. Autorizacia z klientskej zony nestacila, len 3 zapisy cez nu oscam zapisal.
ROVER TAB900+ , Televes H30 FLEX
Gibertini OP100LN /85E-53W/
WaveFrontier T90 /51E-39E-36E-33E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W/
Edision MIO+ 4K, Octagon SF8008, Mutant HD51, QVIART Lunix, Ustym 4K S2 OTT, VU Solo4K, Dreambox 900UHD/7020HD/500HD, TBS-5925/5530/5220
trosinka12
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 23.leden 2022 - 14:09

Re: Karta freesat nefunguje

Příspěvek od trosinka12 »

S csforom by som to neporovnával, tam išlo o migráciu a problém(okrem iného) bol aj na strane providera. Tu sa zdá, že je proste karta "zablokovaná", pravdepodobne spárovaná. Tie Amiká zdá sa používajú ten istý irdeto3 init, ako špičkový Fogov "L2b" oscam, teda niečo ako D2A0...0000. A freesat kartám to vadí(asi nejaký bug).
Dobré by bolo pozrieť status po odpovedi na ecm v irdeto móde, teda spustiť oscam napr. v -d4 debugu.
Normálne by som si ale myslel, že v crw móde by to nemalo vadiť, ale možno to vadí.
Problém by mal vyriešiť formát karty - full zápisy od operátora(samozrejme nie v tom amiku). Možno ale len v irdeto móde, neviem.

PS: dnes sa krásne ukázalo, že nie je na škodu rôznorodosť fóra, teda aj nejaký ten odborník, aj nejaký ten zanietenec, aj nejaký ten večný frfloš atď. K tvrdeniam sky59 som sa staval asi rovnako ako siletblok, ale...
feri
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 144
Registrován: 08.červen 2006 - 7:46

Re: Karta freesat nefunguje

Příspěvek od feri »

tak tak, v tych shitnych boxoch je pri inite pouzite cmd s chipid 00000000 a acs5 freesat karta sa k nemu naparuje.
Co sa tyka parovanej karty, crw mod ma problem tiez, kedze v crw mode nic take ako cwpk a parovane cw neexistuje, karta teda na ecm hadze odpovede 9404.
Riesenie je v podstate jednoduche, kartu treba pichnut do ineho irdeto boxu, brnknut na call centrum, pytat si operatora ktory dokaze kartu odparovat a potom uz len cakat na odparovacie emm U :)
lukacpe
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 20
Registrován: 09.červen 2008 - 11:10
satelitni prijimac: Amiko HD, Dreambox 500 HD
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Karta freesat nefunguje

Příspěvek od lukacpe »

Nenabehla ani v rezime irdeto cez oscam. Riesenie je asi uz fakt len vymena karty ako tu pisal ctiforum.
feri
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 144
Registrován: 08.červen 2006 - 7:46

Re: Karta freesat nefunguje

Příspěvek od feri »

Cital si predosle prispevky?
Tam nejde o irdeto rezim ale o to ze mas kartu naparovanu k vyssie spominanemu chipid
Volaj na call centrum a povedz ze potrebujes kartu odparovat, nie zmazat reautorizovat alebo dopisat
Ked prvy hovor nezaberie, volaj po hodine aj druhy - treti krat ..
max na treti pokus sa doteraz vzdy podarilo narazit na operatora ktory bol v obraze a na kartu poslal to co ma
slax78
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: 28.červen 2020 - 8:27

Re: Karta freesat nefunguje

Příspěvek od slax78 »

fery
V niektorom príspevku si písal ( nemôžem to nájsť alebo to niekto vymazal ) ze počas skúšok na párovanie karta išla cca 5min a chcipla.
Dôvod ? Chyba ešte daka informácia do Oscamu?
feri
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 144
Registrován: 08.červen 2006 - 7:46

Re: Karta freesat nefunguje

Příspěvek od feri »

O 5 minutach a o chcipnuti som ja nepisal, co sa ale tyka oscamu, ano ked je mozne dopracovat sa k cwpk,
parovana karta chodi len v upravenom oscame
krupino
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 16.listopad 2007 - 15:55

Re: Karta freesat nefunguje

Příspěvek od krupino »

Přesně jak píše Feri. Dát kartu do jiného boxu, nebo nahradit Skylink software z Amika, zavolat na call centrum, nechat si kartu napárovat, odpárovat, pak refresh. Jinak to nepůjde. Vyzkoušené.
Odpovědět

Zpět na „FreeSat“