zklamání

Moderátor: marecek29

Uživatelský avatar
liborek3
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 99
Registrován: 12.srpen 2009 - 8:27
satelitni prijimac: ab IPbox prismcube ruby

zklamání

Příspěvek od liborek3 »

dnes jsem si koupil arivu 4k,no musím říci že je to zklamání,obraz na HD hnusnej,sd standartní,ultra je pěkný ,avšak mám na parabole 6 konvertorů,čily potřebuji nastavení přes diseqc 1.1,ten stroj s tím neumí pracovat,některé družice vidí,jiné vůbec,musel jsem je naladit po jedné napřímo bez diseqc,se standartním diseqc 1.0 umí bez problémů,obraz je škaredý i na archivech,věci v HD jsou rozmazané,je to normálně sd kvalita,no prostě dle mě vyhozené peníze,nesplnuje to moje očekávání:)
VU+ UNO 4K SE,Vu Duo 2 ,Vu solo 2,Vu zero,parabola-Toroidal 90
s@pro
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 36
Registrován: 09.květen 2013 - 10:10

Re: zklamání

Příspěvek od s@pro »

A myslíš že kde vznikl problém ?
Že máš špinavé čočky na brýlích nebo , se Ti zaprášila tvá CRT TV Tesla , nebo SkiLink dnes vysílá divně nebo Tě měsíc úplńkem zaalepil ?
Podle sat přijímačů co máš v podpisu prismšruby naruby to snad asi nemůžěš přece porovnávat nebo snad jo ?
Uživatelský avatar
liborek3
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 99
Registrován: 12.srpen 2009 - 8:27
satelitni prijimac: ab IPbox prismcube ruby

Re: zklamání

Příspěvek od liborek3 »

Tak chlapce asi takto:nemam crt Tesla,mam uhd lg,proti primscuby se tato ariva 4K ,vubec srovnavat nemuze,jelikoz ruby ma exkluzivni obraz v Hd a minimalne stejny v sd,to ue ma jine muchy necham stranou,ale obrazove bych ti je pral porovnat,a ariva ma dalsi nedostatky,hral sem si v kodi a potom sem prepnul zpet na satelit a psalo kodovano-pomohl jen restart a nebo pri delsim prepinani skylinku sem a tam znicehonic prestal jit zvuk -zase pomohl jen restart,ariva je proste shit,a zaslouzi si tak misto v garazi nic vic,bohuzel.Klidne se toho zastavej,ale toto je moje zkusenost a proslo mi rukama hodne linux satelitu,ale toto je opravdu nejhorsi Hd
VU+ UNO 4K SE,Vu Duo 2 ,Vu solo 2,Vu zero,parabola-Toroidal 90
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3034
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: zklamání

Příspěvek od revis »

Aky typ chipu ma Ariva a aky Ruby ? To je podstatny parameter.
ro.bo
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 08.srpen 2011 - 19:11
Bydliště: Turčianske Teplice

Re: zklamání

Příspěvek od ro.bo »

Však keď je to celé na nič, tak to vráť a máš pokoj.
Uživatelský avatar
liborek3
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 99
Registrován: 12.srpen 2009 - 8:27
satelitni prijimac: ab IPbox prismcube ruby

Re: zklamání

Příspěvek od liborek3 »

přesně tak,už ho mám sbalenej a půjde z domu,hroznej kovošrot
VU+ UNO 4K SE,Vu Duo 2 ,Vu solo 2,Vu zero,parabola-Toroidal 90
rosta69
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 51
Registrován: 06.říjen 2009 - 11:07

Re: zklamání

Příspěvek od rosta69 »

Taky jsem zněho zklamanej mám ho 3 týdny a same resety a tovární nastavení neumí točit motorem diseq 1.2 goto ano.Ted když vše seřadil jde mi zvuk zpomaleně nepomohl restert takže zase tovární nastavení mně už jebne.Chce to nevé firware.
rosta69
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 51
Registrován: 06.říjen 2009 - 11:07

Re: zklamání

Příspěvek od rosta69 »

No ted už vše v poho jede oká ale jak jsem do něho pořád něco tlačil skenoval různé družice a třídil kanáli tak kolaboval bručení zvuku 4k kanáli jen zvuk signál mněl 80%.Vadí mi že neumí diseq1.2 jen Go To.
Uživatelský avatar
liborek3
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 99
Registrován: 12.srpen 2009 - 8:27
satelitni prijimac: ab IPbox prismcube ruby

Re: zklamání

Příspěvek od liborek3 »

rosta69 píše:No ted už vše v poho jede oká ale jak jsem do něho pořád něco tlačil skenoval různé družice a třídil kanáli tak kolaboval bručení zvuku 4k kanáli jen zvuk signál mněl 80%.Vadí mi že neumí diseq1.2 jen Go To.
neumí ani diseqc 1.1,a blbne i při 1.0,dneska sem tu sračku vrátil a už to nechci ani vidět
VU+ UNO 4K SE,Vu Duo 2 ,Vu solo 2,Vu zero,parabola-Toroidal 90
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: zklamání

Příspěvek od mmiriboy »

liborek3 píše:
rosta69 píše:No ted už vše v poho jede oká ale jak jsem do něho pořád něco tlačil skenoval různé družice a třídil kanáli tak kolaboval bručení zvuku 4k kanáli jen zvuk signál mněl 80%.Vadí mi že neumí diseq1.2 jen Go To.
neumí ani diseqc 1.1,a blbne i při 1.0,dneska sem tu sračku vrátil a už to nechci ani vidět
Nuž, takto to zvyčajne dopadá, keď si človek kúpi úplnú novinku a hneď čaká od nej všetky možné aj nemožné zázraky. Hold, na mnohých stb to trvá niekedy aj roky, kým sa na ne FW programátormi vycibrí do schopnej podoby. :)
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
dreteam
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 143
Registrován: 16.březen 2012 - 15:32

Re: zklamání

Příspěvek od dreteam »

nie celkom, satelitne prijimace postavene na androide sa nemozu rovnat tym s enigmou, Enigma je specializovana na satelitnu oblast, ma dlhy open sourcovy vyvoj, veci su vyladene a odskusane. Android je komercna zalezitost kde je satelitna cast len bocny produkt (dorabka). Android je vyvijany aby bol pekny pre oko a stabilita a funkcnost pre satelity je az na X-tom mieste. A komercna firma "vyrabajuca" androidove firmware nemoze utiahnut cely vyvoj a odladovanie chyb .... Nehovoriac o tom ze cena vacsinou zodpoveda kvalite a vsetky ostatne 4k boxy su minimalne 2x drahsie a android nevideli ani z rychlika ... Aj hardware je urcene skor pre Android ako pre satelity (kvalita obrazu, post procesing..), Android - ARM - AMlogic, Enigma - ARM - Broadcom BCM
ET10000, DM900 Triple, OpenPLI, OpenATV...
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: zklamání

Příspěvek od mmiriboy »

Tak s tým určite súhlasím, Enigma 2, resp. linux je určite oveľa ďalej s kvalitou než Android na sat stb. A tu pri Androide si musia vývojári ešte dlhú cestičku vyšlapať, aby mohli konkurovať kvalitou linuxom a E2! Je síce pekné, že kvantita aplikácií pre android stb je veľmi veľká, ale pre fajnšmekra je skôr podstatná kvalita, nie kvantita! :)
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: zklamání

Příspěvek od 11chloe »

Viděl bych to podobně. Jediný wetek má snad potenciál v tomhle něco změnit. Jsem zvědavý na nový box, který se má prodávat od září. Teoreticky se mohli poučit z minulosti a zapracovat na odladění softu. Nakonec i podpora enigmy pro první generaci weteku nabízela alternativu.
Nemám sice zkušenost, ale pořád je to nadějný projekt, který může pohled na boxy s tímhle procesorem změnit.
Kdyby ho chtěl někdo koupit, tak určitě počkat na ohlasy od prvních testerů a nemít přehnaná očekávání. Opravdu se nevyplácí jít do úplných novinek a očekávat zázraky.
Uživatelský avatar
tras
Odborník
Odborník
Příspěvky: 333
Registrován: 15.prosinec 2009 - 21:24

Re: zklamání

Příspěvek od tras »

Najlepšie by bolo ak by to čo trvalo v E2 roky vývoja pokiaľ sa to dostalo k dnešnému stavu a vymoženosti Androidu tiež za nejaké roky boli v jednej škatuľke a fungovali bez prepínania systému. Mám doma obe, preferujem Android v Amiku, Obraz Amiko A3 a Xpeede lx1 rovnaký, možno lepší v Amiku, prepínanie medzi stanicami rovnaké, pohyb v menu v prospech E2, nahrávanie v prospech E2, archívy jasná jednička v Androide vďaka KODI, a KODI je aj to prečo v Androide skoro ani netreba nahrávať. V Androide mi chýba iba možnosť nastavenia vzhľadu, je plne funkčný ale nemám na výber ako v E2. Obe systémy sú Linux. To bude ešte na dlhú debatu, ako diesel a benzín.
Bežný užívateľ
~*uClan USTYM 4K PRO TWIN *Openbox AS4K CI*Amiko Alien A3 Combo*~
***Emme Esse 100cm - 85°E~30°W, Maximum e85***
indinet
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 28.květen 2012 - 19:07

Re: zklamání

Příspěvek od indinet »

Je novej soft,toš otestujte!
novotnj7
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 22.září 2009 - 18:17

Re: zklamání

Příspěvek od novotnj7 »

Ahoj včera jsem si přivezl domů tento sat a jsem docela zklamaný, měl jsem si toto vlákno přečíst dříve, nejsem žádný expert, spíše nováček, šlo mi o koupi druhého který bude uživatelsky příjemnější, novější. První mám arivu 202 a tam se mi trochu nelíbila editace programu tak jsem si říkal že novější a dražší s androidem to bude mít vychytaný, pěkné prostředí..., bohužel editor programů je zde podle mě ještě mnohem horší, seřadit 100 programů je skoro horor, musím se podívat na program co to je pak otevřít editor s heslem a následně v něm ho už můžu někam posunout, v editoru mi chybí nahlédnutí na program takže když narazím na program který neznám musím zase vyskočit z editoru a kolotoč nanovo, chtěl jsem to zkusit nějakým editorem (dreamboxeditor) ale to se mi nepovedlo rozchodit. Kdybych tomu věnoval půl dne tak bych ty programy asi seřadil podle představ, ještě k editoru-jsou zde favority, ale už tam nejde posouvat programy nahoru a dolu, takže v jakém pořadí tam program dám v tom tam je.
To je asi to nejmenší už při prvním zapojení jsem dostal pocit že nejde o satelit, ale o smartněco, kde satelit je jen něco okrajového jedna apka. Teď bohužel nevidím smysl kupovat si box který mi ze 4k televize udělá smart televizi, to snad všechny novější televize umí a hlavně ty 4k televize. Oproti staršímu satelitu je přepínání mezi programy jednou tak pomalejší, hned první den se mi 3x satelit totálně zasekl, ovladačem nešel ani vypnout, musel jsem ho vypojit ze sítě. pak mi přestal jít zvuk pomohlo až když jsem ho 3x vypnul a zapnul, Druhý den (dneska) mi přestaly jít programy, pak zase šly..... Tudíž druhý den volám do prodejny a žádám výměnu za jiný stroj, teď snad vyberu něco normálního. Poradil by mi někdo jaký koupit, aby tam šlo jednoduše nastavit sdílení, aby byl svižný, bezproblémový, dobrá podpora, aby měl kvalitní jednoduchý editor programů...cena do 4tis. Díky
bystrik
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 180
Registrován: 04.duben 2011 - 13:36

Re: zklamání

Příspěvek od bystrik »

A čo si čakal, že Ti za 100 eury slovenských tá Ariva 4K aj navarí ?. Nuž darmo, X Trend, ani V plus to nie je ...
novotnj7
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 22.září 2009 - 18:17

Re: zklamání

Příspěvek od novotnj7 »

Právě to píší! Nejsem náročný, chtěl jsem obyčejný satelit! Nejde mi o dokonalý obraz, nehledám mouchy. Chtěl jsem uživatelsky nenáročný stroj, který bude spolehlivý, bude se jednoduše ovládat a nastavovat, min jako ten starý, kdybych věděl, že to bude pro mě takový propadák, koupil bych si arivu 203 a byl bych min stejně spokojený jako s tím starým a stál by mě 1800kč a né 3000kč.
Ještě jsem na něco zapomněl v předchozím příspěvku a to na dálkový ovladač, oproti klasickému k tv nebo ke starému satelitu je opět horší. když chci přepnout program musím mířit přímo na sat jinak to nepřepne. Normálně mohu mířit do strany za sebe... tady to nejde. Střední tlačítka kolem kolečka ok jsou titěrně namačkané na sobě takže se mi špatně ovládá a musí se člověk soustředit aby nezmáčknul něco jiného, není to jen můj názor, kamarád mi tu byl pomoct s nastavením a hned první máčknutí na dvě tlačítka, následované otázkou co to je? Dá se s tím fungovat když si na to člověk zvykne ale proč?
Uživatelský avatar
sq9
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 54
Registrován: 08.listopad 2009 - 12:44
satelitni prijimac: AX51 UHD ,Formuler F1 ...
Bydliště: JO90db
Kontaktovat uživatele:

Re: zklamání

Příspěvek od sq9 »

Úprava kanálov (všetky z Enigma2):
http://www.dreamset-editor.com/index.php

možno nastaviť DTV bez zjavného android-a
:poklona:
novotnj7
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 22.září 2009 - 18:17

Re: zklamání

Příspěvek od novotnj7 »

Potřebuji vymyslet za který bych vyměnil Arivu. Co říkáte na tento DREAMBOX DM 520 HEVC, vyměnit ho můžu za sat v nabídce http://www.penta.cz , ještě uvažuji o AB CryptoBox 650HD, chci stabilitu, pokud možno svižnost, uživatelsky příjemné prostředí a aby šlo sdílení, intuitivní ovládání počínaje ovladačem a programovým průvodcem. Má někdo zkušenosti? Případně prosím kouknout co mají v nabídce a poradit. Díky
Odpovědět

Zpět na „Diskuse - Ariva 4K“