Nastaveni staticke IP adresy

Moderátor: marecek29

NOEL10
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 18
Registrován: 29.duben 2013 - 22:05

Nastaveni staticke IP adresy

Příspěvek od NOEL10 »

Ahoj vsem chtel bych se zeptat kdo ma zkusenost s nastavenim staticke ip adresy v arive 4 K.Potrebuji vytvoreni IP adresy pristroje ktery neni pripojen na internet ani na router pouze na switch.Pri zadavani staticke IP se nikdy neulozi a na konci procesu to napise ze udaje IP jsou neplatne a pri potvrzeni DHCP to pise pouze spravne ulozeno .Nevite nekdo jak na to ???
Uživatelský avatar
marecek29
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 880
Registrován: 04.červenec 2009 - 14:48

Re: Nastaveni staticke IP adresy

Příspěvek od marecek29 »

To tam asi pises nejakou blbost.
Co tam zadavas ?
ObrázekObrázekObrázekObrázek




Na dotazy nepoužívejte SZ, ale fórum
NOEL10
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 18
Registrován: 29.duben 2013 - 22:05

Re: Nastaveni staticke IP adresy

Příspěvek od NOEL10 »

marecek29 píše:To tam asi pises nejakou blbost.
Co tam zadavas ?

Klasiku 192.168.001.010 napsal jsem tam cokoli a proste se to neulozi
Uživatelský avatar
marecek29
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 880
Registrován: 04.červenec 2009 - 14:48

Re: Nastaveni staticke IP adresy

Příspěvek od marecek29 »

A dal ?
To neni cela adresa.
ObrázekObrázekObrázekObrázek




Na dotazy nepoužívejte SZ, ale fórum
NOEL10
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 18
Registrován: 29.duben 2013 - 22:05

Re: Nastaveni staticke IP adresy

Příspěvek od NOEL10 »

marecek29 píše:A dal ?
To neni cela adresa.
Dal nic pry to neni potreba potrebuju to pouze jako url pro klienty proto je to napojeno pouze do switche a z neho to jde uz jenom ke klientum
Uživatelský avatar
marecek29
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 880
Registrován: 04.červenec 2009 - 14:48

Re: Nastaveni staticke IP adresy

Příspěvek od marecek29 »

Ano,branu a DNS netreba ale bez masky to neni cela IP adresa.
ObrázekObrázekObrázekObrázek




Na dotazy nepoužívejte SZ, ale fórum
NOEL10
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 18
Registrován: 29.duben 2013 - 22:05

Re: Nastaveni staticke IP adresy

Příspěvek od NOEL10 »

NOEL10 píše:
marecek29 píše:A dal ?
To neni cela adresa.
Dal nic pry to neni potreba potrebuju to pouze jako url pro klienty proto je to napojeno pouze do switche a z neho to jde uz jenom ke klientum

chce to po me IP adresu - branu - delku sitove predpony - server DNS 1 - server DNS 2 - kazda z techto polozek ma 12 pozic
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Nastaveni staticke IP adresy

Příspěvek od mmiriboy »

NOEL10 :!:
Kurňa! Veď najprv si okolo toho čosi naštuduj a potom zadávaj parametre!
Skús napr. toto:
dhcp: off
ip adresa: 192.168.0.101
maska: 255.255.255.0
brána: 192.168.0.101
dns: 192.168.0.101

Predpokladám, že tento stb chceš použiť ako domáci server, či?!
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
Uživatelský avatar
marecek29
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 880
Registrován: 04.červenec 2009 - 14:48

Re: Nastaveni staticke IP adresy

Příspěvek od marecek29 »

NOEL10 píše: chce to po me IP adresu - branu - delku sitove predpony - server DNS 1 - server DNS 2 - kazda z techto polozek ma 12 pozic
Bez zadani sitove masky to nevi v jake siti to ma komunikovat.
Ostatni zadavat netreba.
ObrázekObrázekObrázekObrázek




Na dotazy nepoužívejte SZ, ale fórum
Uživatelský avatar
marecek29
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 880
Registrován: 04.červenec 2009 - 14:48

Re: Nastaveni staticke IP adresy

Příspěvek od marecek29 »

mmiriboy píše:NOEL10 :!:
Kurňa! Veď najprv si okolo toho čosi naštuduj a potom zadávaj parametre!
Skús napr. toto:
dhcp: off
ip adresa: 192.168.0.101
maska: 255.255.255.0
brána: 192.168.0.101
dns: 192.168.0.101

Predpokladám, že tento stb chceš použiť ako domáci server, či?!
Prosim te,zacni s tim studovanim u sebe.Toto je hrozna blbost.
ObrázekObrázekObrázekObrázek




Na dotazy nepoužívejte SZ, ale fórum
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Nastaveni staticke IP adresy

Příspěvek od mmiriboy »

marecek29 píše:
mmiriboy píše:NOEL10 :!:
Kurňa! Veď najprv si okolo toho čosi naštuduj a potom zadávaj parametre!
Skús napr. toto:
dhcp: off
ip adresa: 192.168.0.101
maska: 255.255.255.0
brána: 192.168.0.101
dns: 192.168.0.101

Predpokladám, že tento stb chceš použiť ako domáci server, či?!
Prosim te,zacni s tim studovanim u sebe.Toto je hrozna blbost.
A ty začni riadne čítať všetky požiadavky autora tohto vlákna!!!
Resp.:
Keď si začal od "Á", tak békni aj "Bé"
Prečo by to mala byť blbosť?! Je to iba jedno z XY možných nastavení siete bez pripojenia stb na router (na net!)!!!
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
NOEL10
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 18
Registrován: 29.duben 2013 - 22:05

Re: Nastaveni staticke IP adresy

Příspěvek od NOEL10 »

marecek29 píše:
mmiriboy píše:NOEL10 :!:
Kurňa! Veď najprv si okolo toho čosi naštuduj a potom zadávaj parametre!
Skús napr. toto:
dhcp: off
ip adresa: 192.168.0.101
maska: 255.255.255.0
brána: 192.168.0.101
dns: 192.168.0.101

Predpokladám, že tento stb chceš použiť ako domáci server, či?!
Prosim te,zacni s tim studovanim u sebe.Toto je hrozna blbost.


Velmi pekne ale takoveto nastaveni funguje u starych fergusonu ariva kde lze bez problemu vypnout DHCP.Tady u tohoto pristroje jsem jeste na povoleni nebo zakazani DHCP vubec nenarazil.
NOEL10
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 18
Registrován: 29.duben 2013 - 22:05

Re: Nastaveni staticke IP adresy

Příspěvek od NOEL10 »

mmiriboy píše:NOEL10 :!:
Kurňa! Veď najprv si okolo toho čosi naštuduj a potom zadávaj parametre!
Skús napr. toto:
dhcp: off
ip adresa: 192.168.0.101
maska: 255.255.255.0
brána: 192.168.0.101
dns: 192.168.0.101

Predpokladám, že tento stb chceš použiť ako domáci server, či?!

Ahoj ano presne tak chci to pouzit jako domaci server.Toto nastaveni je funkcni u starych Ariv ale u tehle s androidem u vnitr jsem nenasel jak vypnout DHCP a taktez ne polozku na vlozeni masky.Pri potvrzeni kolonky DHCP to napise pouze USPESNE ULOZENO a ve staticke IP se pri zadavani nic samo neuklada a chybi kolonka maska tu pravdepodobne nahrazuje DELKA SITOVE PREDPONY.
petersk
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 840
Registrován: 25.červen 2011 - 19:44

Re: Nastaveni staticke IP adresy

Příspěvek od petersk »

Nemám ten box, ale kamarát mi hovorí, že na Arive 4K sa to nedá takto nastaviť. Dal si router a všetko mu funguje. A na inom fóre som sa dočítal, sice nebol to tento box ale z GooglePlay treba stiahnúť aplikáciu IP CHANGE. S tým sa to údajne dá.
VU+ DUO 4K SE, Qiart Lunix 4K, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV
NOEL10
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 18
Registrován: 29.duben 2013 - 22:05

Re: Nastaveni staticke IP adresy

Příspěvek od NOEL10 »

petersk píše:Nemám ten box, ale kamarát mi hovorí, že na Arive 4K sa to nedá takto nastaviť. Dal si router a všetko mu funguje. A na inom fóre som sa dočítal, sice nebol to tento box ale z GooglePlay treba stiahnúť aplikáciu IP CHANGE. S tým sa to údajne dá.
Ahoj dekuji za radu.Jeste bych se chtel zeptat jak ten routr ma tvuj kamarad zapojeny.Vcera jsem to zkousel a sice to hned naslo ip adresu coz svedci o zapnutem DHCP ale klienta se mi nepodarilo pripojit.Dalsi problem je ze mam 7 klientu a router nema tolik vstupu
petersk
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 840
Registrován: 25.červen 2011 - 19:44

Re: Nastaveni staticke IP adresy

Příspěvek od petersk »

Tak keď router pridelil ip adresu boxu, tak už potom klasicky to treba nastaviť. Ja to mám tak, že dva lacné routre mám za sebou a ešte jeden v druhej miestnosti. Ale dá sa to aj switchom za router. A ak chceš aby router prideloval tú istú IP adresu, tak v routri treba podľa MAC adresy boxu to nastaviť.
Doma máš 7 klientov? Všetky idú cez LAN?
Keď máš router načo to takto chceš?
VU+ DUO 4K SE, Qiart Lunix 4K, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV
NOEL10
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 18
Registrován: 29.duben 2013 - 22:05

Re: Nastaveni staticke IP adresy

Příspěvek od NOEL10 »

petersk píše:Tak keď router pridelil ip adresu boxu, tak už potom klasicky to treba nastaviť. Ja to mám tak, že dva lacné routre mám za sebou a ešte jeden v druhej miestnosti. Ale dá sa to aj switchom za router. A ak chceš aby router prideloval tú istú IP adresu, tak v routri treba podľa MAC adresy boxu to nastaviť.
Doma máš 7 klientov? Všetky idú cez LAN?
Keď máš router načo to takto chceš?
Ano mam 7 klientu a vsechny pres LAN.Mel jsem to takto pres switch zapojene do ted ale u prisroje ktery jsem mel jako server nebylo problem zadat cokoli .Bohuzel jsem to pres routr vcera zkusil pripojit stim ze jsem klienty mel pripojene pres switch ale bohuzel se mi to vubec nespojilo.Radbych zachoval toto pripojeni jenom pres switch.
miked

Re: Nastaveni staticke IP adresy

Příspěvek od miked »

- staci pripojit kamkolvek do cesty na LAN port 1 az 4 nejaky zakupeny Switch - v tvojom pripade postacuje aj 8-portovy a mas po probleme... naco kaskadovat dalsim uzlom (routrom) pocitacovu siet, ked to nema ziadny vyznam (zabezpecenie a oddelenie siete a pod.) ?
- len pre vysvetlenie... vlastne aj LAN 1 az 4 porty v beznych domacich lacnych routroch funguju na principe softwaroveho switchu, cize zaradenim dalsieho externeho switchu sa nic nastane... router ho "pochopi" :-) akurat musis pichnut do externeho 8-portoveho switchu takych klientov, ktori nevyuzivaju zaroven aj internet resp. nie jeho plnu sirku prenosoveho pasma :) pretoze tych 100 Mbps resp. 1000 Mbits sa bude medzi nich logicky rozdelovat pokial by sucasne vsetci zacali cuciat nejake data (napr. aj stream IPTV)... exisuju lacnejsie a drahsie modely switchov - podla znacky, poctu portov, pripojenia napajania cez USB 5V alebo cez adapter 230V, podla rychlosti portov (najbeznejsie 100 Mbps alebo 1000 Mbps)

- pokial switch nekomunikuje s routrom, tak chyba bude najskor asi medzi stolickou a klavesnicou, nie ? co presne za problem mas u toho switchu, ze ti to nefunguje v spojeni s routrom ?!

- potrebujes na routri pomocou DHCP serveru(sluzby) pridelovat share-serveru vzdy jednu a tu istu IP adresu... tuto IP budesu budes mat tym padom pevnu a nemennu, nemusis nastavovat hned staticku IP adresu na share-serveri... teda rovnaku adresu automaticky vzdy po kazdom zrestartovani celej siete... router prideli pre share-server vzdy rovnaku IP adresu (ktoru pouzivas v konfiguracii softcam klientov)... ak to nieje uplny sh1t router, tak urcite tam konfiguraciu DHCP servera najdes (teda bavime sa pridelovani IP adries, na zaklade hardwarovej MAC adresy, aby to tam bolo v nastaveni toho routru)

- ty vlastne chces pouzit len 8 alebo 24 portovy switch v tvojej sieti ak tomu spravne rozumiem ? ze ked uz ma nieco cucat elektrinu, tak nech je to nieje spravidla len jeden switch a nie switch+router, hm, spravne ? co takto zakupit 8-portovy router ? :-) trapit sa s konfigurovanim statickych IP adries... hm... nic moc riesenie...

- inac ked by slo o to... pokial by si mal share-server s Enigma2 systemom a nie s Androidom, mohol by si tam podla mna nahodit DHCP server(sluzbu) a pridelovat IP adresy skrz neho :-) rovnako tak verim, ze by sa tam dala spustit aj sluzba DNS servera...

- ale tak ano... naco to komplikovat ked nemusis... ked chces vsade pouzivat staticku IP adresu, tak nastav vsade samozrejme aj rovnaku masku... ako ti poradili vyssie... nastavuj to bez brany a bez DNS, podla toho ako ti to system zozerie, ak by vyzadoval branu alebo DNS tak pouzi adresu xxx.xxx.xxx.1, ktoru ziadne ine zariadenie v tvojej sieti nevlastni a v pripade, ze v buducnosti ak nahodou raz pripojis router, budes mat vlastne siet uz predkonfigurovanu a funkcu aj s routrom aj so statickymi IP adresami klientov !
Naposledy upravil(a) miked dne 30.prosinec 2016 - 13:12, celkem upraveno 6 x.
Uživatelský avatar
marecek29
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 880
Registrován: 04.červenec 2009 - 14:48

Re: Nastaveni staticke IP adresy

Příspěvek od marecek29 »

mmiriboy píše: Prečo by to mala byť blbosť?! Je to iba jedno z XY možných nastavení siete bez pripojenia stb na router (na net!)!!!
[/quote]
Brana = router uz jenom proto.
Zadanim brany v podstate rikas sitovkam ze co neni na lokalni siti maji posilat na branu,v tom co jsi napsal rikas boxu aby to co neni v lokalni siti posilal sam sobe.To ma byt jako fukcni ?
ObrázekObrázekObrázekObrázek




Na dotazy nepoužívejte SZ, ale fórum
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Nastaveni staticke IP adresy

Příspěvek od mmiriboy »

Ja som taktiež nemal v rukách tento bazmek "Ariva 4k", ale sedliacky rozum mi vraví, že keď je to android, tak tu bude zrejme najrozumnejšia cesta - vhodná aplikácia z Google play pre nastavenie sieťového pripojenia.
A čo sa týka tých 7. klientov, tak router & switch je najideálnejším riešením. Samozrejme napr. aj ja využívam doma dokonca 2ks routrov + 1ks switch a to kvôli lepšej dostupnosti Wifi siete (2 routre) po celom rodinnom dome a switch k pripojeniu dalších zariadení v domácej LAN sieti (tie routre majú málo LAN výstupov pre moje potreby). :)
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
Odpovědět

Zpět na „Diskuse - Ariva 4K“