Nastaveni staticke IP adresy

Moderátor: marecek29

miked

Re: Nastaveni staticke IP adresy

Příspěvek od miked »

@petersk:

Fajn, sadni do Trabantu lebo uplne postacuje na to, k comu bol stvoreny - na jazdenie. Ani nezhnije. Podla tvojich slov ty viac nepotrebujes. Ma to motor, 4 kolesa, nejake tie sedacky, a ides... odvezies sa. Dokonca si schopny si to sam opravit "na kolene" co je obrovske plus. Pokial sa to hybe po ceste, tak je to OK, no nie ? Funguje... tak naco by si ho menil za ine auto. To je tvoja logika... nie moja... a vsetkych Slovakov zaroven. Idealne by bolo ak by mal ten trabant karoseriu nejakeho krasneho Ferrari, lebo "obal predava" jak sa vravi.

@marecek29:

EIRP si robis zo mna dobry den ?! Alebo len neovladas matematiku ?! Bezne lacne srajdy maju v sebe 3dB zisk JEDNU antenu, malo ktore maju 5-7 dB antenu resp. anteny... tie lepsie uz disponuju antenkami 7dB - 9dB (viacerymi !). Na Slovensku pokial sa nieco nezmenilo, tak podla telekomunikacneho uradu plati stale zakon, kde pre volne obcianske radiofrekvencne pasmo 2.4GHz je povolenych nejakych 20dB-23dB maximum - neviem presne. Zial bohu pre 5GHz nepoznam zakon, je to relativne nova technologia par rokov dozadu a zakon k tejto som nikdy nestudoval. Potom v pripade ze potrbujes niekde naozaj pouzit vyssi vykon a nikomu to nebude vadit, prekazat, skodit, tak potrebudes vybavovat povolenia, papiere, vsetko produkty s certifikatom, ... same opletacky okolo toho. To by ti len tak nepovolil asi nikto na Slovensku. Este by dakoho bolela hlava, ak by bol den co den v blizkosti takeho silneho ziarica :).

Veru "domace routre" su hold "domace", pre beznych smrtelnikov. Profici vsak nepouzivaju routre... to je urazka :) profici si pekne krasne kupia rack a naskladaju donho vsetku potrebnu techniku - kde existuje jedine obmedzenie a to financne - od spolocnosti ktora sietove prvky pozaduje. A ides... pekne... Anti DDoS na IP... switch 48 portovy jeden, druhy... atd. podla toho co tam vsetko potrebujes :) . Ako som pisal... bohuzial na Slovensku vladnu hlupi ludia. Vladne tu selsky rozum. Bohuzial aj vo financnych spolocnostiach kde som bol raz privolany (cez znamosti) ze im nefunguje siet som videl fungovat komplet celu velku kancelariu na malom srackovom routri za 20 EUR a to tam bolo pripojenych cca 15 stanic - vsetko WiFi klienti (notebooky). Uz sa opakujem... ale toto sme my - Slovaci - velki mafiani, pani vesmiru, sefovia, generali na vojne, prezidenti a neviem co vsetko sa este da spojis s komplexami Bohov... ale pritom nam slama z topanok a vidly z kufra trcia :-D :-D :-D .
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Nastaveni staticke IP adresy

Příspěvek od liquere »

v com je rozdiel medzi profikom a neprofikom, ze ma rack? :D Co beries?
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Uživatelský avatar
marecek29
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 880
Registrován: 04.červenec 2009 - 14:48

Re: Nastaveni staticke IP adresy

Příspěvek od marecek29 »

miked píše: EIRP si robis zo mna dobry den ?! Alebo len neovladas matematiku ?! Bezne lacne srajdy maju v sebe 3dB zisk JEDNU antenu, malo ktore maju 5-7 dB antenu resp. anteny... tie lepsie uz disponuju antenkami 7dB - 9dB (viacerymi !). Na Slovensku pokial sa nieco nezmenilo, tak podla telekomunikacneho uradu plati stale zakon, kde pre volne obcianske radiofrekvencne pasmo 2.4GHz je povolenych nejakych 20dB-23dB maximum - neviem presne.
Dobry den
kdyz takovej levnej TPLink ma vykon 20 dB a pridas k nemu 9dB antenu tak se vlezu do max ?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
ObrázekObrázekObrázekObrázek




Na dotazy nepoužívejte SZ, ale fórum
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Nastaveni staticke IP adresy

Příspěvek od VTronik »

Jednou z chyb je používání nekvalitních levných routerů tak jak tu píše miked. Bohužel ale i používání všesměrových antén s velkým ziskem je stejná prasárna jako ty levné routery. Dnes to díky všeobecné neznalosti problematiky každý tlačí výkonem (větší zisk antény => větší EIRP, což neznamená zlepšení situace), pokud má špatný přenos přes Wifi. Že se ale snaží používat stejné pásmo nebo kanály, kde už jsou jiné zdroje signálu, které způsobují rušení, už napadne málokoho. Dost často stačí poctivě proskenovat dostupné frekvence a ručně nastavit tam, kde je pro to nejvhodnější prostor (volné nebo téměř volné kanály).
Je to trochu poplatné dnešnímu přemýšlení mnoha lidí, bohužel. Kdo má větší sílu vyhrává. Ale ten rozum a správné využití dostupných zdrojů zůstává mnohdy hodně v pozadí. Protože nejsou schopni se domluvit na vhodném rozdělení spektra, tak to potom nechodí pořádně nikomu a ještě se snaží výkonem přetlačit ostatní :-(...
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
miked

Re: Nastaveni staticke IP adresy

Příspěvek od miked »

marecek29 píše:Dobry den
kdyz takovej levnej TPLink ma vykon 20 dB a pridas k nemu 9dB antenu tak se vlezu do max ?
=> 23dB (co by malo byt stale este v norme)
...a co sa tyka 20 dBm vo WebGUI routra, tak ten uz pocita (si myslim aspon) aj so svojimi antenami ktore tam ma uz pripojene, takze to bude dokonca 20 - 2 (cca) + 3 = 21 dB, a kedze sa jedna o vysledny signal v tom WebGUI, tak na dipole 20dB nemusi byt... skoda to aj rozoberat... oni si tam stejna pisu co chcu... napr. moj router pouziva anteny 2dBi podla wiki tech.specifikacie, co je vlastne 5dB

Tak ono to je trosku zlozitejsie si myslim :). Zisk zo vsesmerovej anteny sa pocita trosku inak napr. vid tento clanok. Udaje dB vo WebGUI na firmwari routra maju skor informativny charakter :) su to len cisla cierne na bielom a nic viac. Ak by sme to odmerali, ukazovalo by to nieco celkom ineho. A potom pre Boha ziveho, ktory "domaci router" by dnes uvazoval o 20dB ? To by bolo akurat tak na skodu. Ja osobne mam vykon znizeny, aby nemusel router tolko pracovat s odrazenym vlastnym signalom. Cim vyssi vykon v interieri, tym vacsia zataz routru sumom. Je to zbytocne.

Priklad s WiFi antenami som uviedol iba preto, ze sa vyrobcovia snazia usetrit na vsetkom co sa len da. Kvalitny drahsi router nema problem ist skutocne na hranicu hornych onormovanych 23dB (alebo kolko to je ? 21dB asi ? vo vacsine krajin by to malo byt nejako v tejto medzi) a pouzit vhodne WiFi anteny. Uz nehovoriac o "dBi", ktore dava vo vysledku o nieco vyssi udaj a vyrobcovia anten ci routrov casto zneuzivaju tento udaj, pouzivaju prave toto "carovne cisielko". Pokojne mozes mat aj stitok na spodnej strane routru nalepeny, ale to bude len cislo certifikatu - ze akoze zariadenie splna radiotelekomunikacnu normu. Urcite tam nenajdes udaj s presnou hodnotou dB. Je to iba hra s cislami. Vobec som nikomu neradil (Boze chran) aby kupoval a vymenoval anteny na routri za celkom ine :). Chcel som len poukazat na odpad. Nic viac a nic menej. Ak si myslis, ze je dobre mat dipol 20dB a mikroskopicku antenu so ziskom 1dB tak spokojne uzivaj v stasti nadalej :-P.

Moj Formuler-F3 ma v sebe skoro identicky procesor ako moj Asus RT-N16 (priemerny router do domacnosti - ziadna "brečka", ale ani naopak ziaden noooobl 300 eurovy domacky router to nieje). Akurat ze router vyuziva MIPS2 procesor a Formuler F3 zasa MIPS. A tiez architekturou sa systemy velmi neodlisuju. Jedno ma na sebe nejaky WiFi modul a RJ-45 konektory a to druhe napr. zas modulator signalu, displej, vystup SPDIF, atd. , ale tak v zaklade je to len cisty plosak s procakom a s pamatou a s nejakymi zopar ochrannymi suciastkami navyse :-).
Uživatelský avatar
marecek29
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 880
Registrován: 04.červenec 2009 - 14:48

Re: Nastaveni staticke IP adresy

Příspěvek od marecek29 »

mmiriboy píše: A ver, že viem, že je rozdiel mať, či nemať v LAN sieti zapojený router! :) V takom prípade sú tie nastavenia siete trochu iné a "dupľovane" sú iné, ak to má celé pripojené aj na net!
Neverim.Jakej je teda rozdil v nastaveni LAN site kdyz je zapojenej smerovac nebo prepinac ?
ObrázekObrázekObrázekObrázek




Na dotazy nepoužívejte SZ, ale fórum
Uživatelský avatar
marecek29
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 880
Registrován: 04.červenec 2009 - 14:48

Re: Nastaveni staticke IP adresy

Příspěvek od marecek29 »

miked píše: => 23dB (co by malo byt stale este v norme)
U nas je 20,u vas bude taky.
P.S.
Asus router bych si v zivote nekoupil :wink: .
ObrázekObrázekObrázekObrázek




Na dotazy nepoužívejte SZ, ale fórum
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Nastaveni staticke IP adresy

Příspěvek od mmiriboy »

marecek29 píše:
mmiriboy píše: A ver, že viem, že je rozdiel mať, či nemať v LAN sieti zapojený router! :) V takom prípade sú tie nastavenia siete trochu iné a "dupľovane" sú iné, ak to má celé pripojené aj na net!
Neverim.Jakej je teda rozdil v nastaveni LAN site kdyz je zapojenej smerovac nebo prepinac ?
A čo pre teba znamenajú slová "smerovac" a "prepinac"?
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
Uživatelský avatar
marecek29
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 880
Registrován: 04.červenec 2009 - 14:48

Re: Nastaveni staticke IP adresy

Příspěvek od marecek29 »

Ze by router a switch ? To nevis takovy zakladni veci ?
Mimo jine to pekne popisuje jejich funkci.
ObrázekObrázekObrázekObrázek




Na dotazy nepoužívejte SZ, ale fórum
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Nastaveni staticke IP adresy

Příspěvek od mmiriboy »

marecek29 píše:Ze by router a switch ? To nevis takovy zakladni veci ?
Mimo jine to pekne popisuje jejich funkci.
Nuž!!! Každý si to "pomenuje" podľa seba. Ale to je už jeho problém. :)
Ale k veci:
Ohľadom toho routra a jeho použitia, t.j. rozdieloch v nastavení sieťového pripojenia v menu jednotlivých stb zatiaľ iba toľko:
Keďže je možné napr. 2ks stb zapojiť rôznymi spôsobmi medzi sebou, tak aj to sieťové nastavenie v ich menu sa líši medzi sebou!
1. zapojenie napriamo, tu sa odporúča nastaviť IP adresy tak, aby posledné trojčíslie bolo vyššie než 100 - napr. 192.168.0.103! Prečo? Nuž toto "obmedzenie" je zrejme dané vývojármi FW a napr. pri Amikách, ak toto nedodržíš, tak zdieľanie medzi stb ani nerozbehneš! O tomto fakte sa tu na fóre zmienili už viacerí a taktiež to viem z osobnej praxe. :)
2. zapojenie cez router, bez pripojenia na net - tu treba prihliadať na to, že aký rozsah adries prideľuje samotný router + treba použiť do zadania kolónky "brána" IP adresu routra!
3. zapojenie cez router, pripojenie na net - tu treba mať zadané správne parametre aj pre DNS1 a DNS2. Samozrejme tieto DNS adresy využívajú hlavne také aplikácie v stb, ako je YouTube či IPTV ai...
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
Uživatelský avatar
marecek29
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 880
Registrován: 04.červenec 2009 - 14:48

Re: Nastaveni staticke IP adresy

Příspěvek od marecek29 »

mmiriboy píše: 2. zapojenie cez router, bez pripojenia na net - tu treba prihliadať na to, že aký rozsah adries prideľuje samotný router + treba použiť do zadania kolónky "brána" IP adresu routra!
Nejak tam nevidim ten rozdil zapojeni mezi routrem a switchem.
Schvalne si zkus toto:
Dejme tomu ze ti router prideluje adresy 192.168.1.2-192.168.1.254.
Zadej si do stb adresu 10.10.10.2 ( 255.255.255.0 ) a do PC 10.10.10.3 ( 255.255.255.0 ) a pripoj se z PC na ten STB.
Zjistis ze zadna brana neni potreba - nastaveni LAN pri pouziti routeru a switche je to stejny.
ObrázekObrázekObrázekObrázek




Na dotazy nepoužívejte SZ, ale fórum
miked

Re: Nastaveni staticke IP adresy

Příspěvek od miked »

@marecek29:

tak ano je to narovnako... max. horna hranica je 100mW za urciych podmienok, jak v CZ tak aj v SR:
- https://www.ctu.cz/cs/download/oop/rok_ ... 010-09.pdf
- http://www.teleoff.gov.sk/data/files/41042.pdf
...mne slo o to, ze to co ukazuje vo WebGUI nejaky router, tak to je prd platne a ze nevies nikdy co ten udaj znamena alebo ako velmi sa zaklada tento udaj na pravde, kym to nevyskusas v praxi... v dnesnej dobe osierania ludi by som sa nedivil, kedby tam bola uvedena ako jednotka "dB" no v skutocnosti by to znamenalo mW a bolo by to orezane na hornu a spodnu hranicu konfigurovatelnosti, aby tomu clovek uveril (resp. naopak)... 100mW moze byt celkom klamlivych... nasiel som jedno diskusne forko v cestine, kde sa toto vsetko rozbera (vseobecne vypocet roznych typov anten s roznymi udajmi v dBm, dBw, W, ...) ale odkaz na ine diskusne forka resp. ich propagacia je tu asi zakazana (tak ako na vsetkych diskusnych forach medzi pravidlami)

co sa tyka znacky, tak ja som ASUS routre vzdy kupoval len kvoli ich hardwaru... vsade som vzdy napchal DD-WRT a nikdy sa mi ziaden router ASUS nedokefral, "nezamrzol", nerobil problemy, nikto ma potom nevolal pre pochybenie ASUS routra... samozrejme stock-firmware v nich je katastrofalny a nepouzitelny... toho sa treba zbavit ihned co len ten router kurier prinesie, idealne este kym je zabaleny router v krabici, tak vytriast z neho dusu (originalny firmware) :)

netvrdim a ani som nikdy netvrdil, ba ani ASUS routre neprezentujem tak, ze by su nejakou spickou spomedzi "lacnych domacich routrov" na nasom trhu... ale u mna vdaka svojmu stabilnemu chodu zvitazili... priznavam ze vsetky znacky dokonale nepoznam, nemam so vsetkymi znackami prax... ale tieto routre funguju jak spravne maju... naopak co kazdy sietar prezentuje routre pre domacnost spomedzi znaciek TP-Link alebo ZyXel, tak som sa u nich stretol casto s problemami... zamrzali... nedalo sa na ne pripojit... odfajcil sa jeden LAN port... nekomunikovali uplne dokonalo sietove zariadenia od toho isteho vyrobcu (TP-Link Extender - pozn.: to uz bolo u klienta nainstalovane, len som bol nuteny to akurat prekonfigurovat a osobne by som nikdy nikomu nejaky dalsi WiFi ziaric do malehobytu neodporucal)... a vzdy nieco... ale s ASUS som sa nestretol, aby nejak extra blbnul... mozno 1 z 50tich pokazenych routrov bol ASUS :) ...samozrejme furt pisem o DD-WRT nasadeni... stock firmware su uplne srajdy, ze sa cloveku az rozum zastavuje... potom ked tam dam DD-WRT je z toho vcelku velmi zaujimava masinka :) samozrejme zas je tam obmedzenie ovladacov, ktore niesu OpenSource a tvorcovia DD-WRT tym padom nemaju ziadne prava zasahovat do kodu ovladacov :( zato ale cele jadro je linuxove a uz milion krat upravene a prisposobene pre konkretny typ routra, cize je to pecka :) zalezi potom uz len od kvality a vykonu HW, ktory je vo vnutri :)

nechcem tu velmi filozofovat (nahlas premyslat) ale treba pocitat aj s tym, ze niektore modely zo seriovej vyroby, mozu byt horsie a ine zas lepsie co sa kvality tyka u hocktorej konkretnej znacky... napr. Skoda Auto a.s. od kedy v nej robia cudzinci tak co vsetko som zleho pocul (aj videl, to este za mlada) tak si v zivote radsej taketo auto nekupim :) naopak stane sa aj take nieco, ze ludom prestane preskakovat kolecko v hlave lebo dostanu pristnych a krutych majstrov vo vyrobnych halach, co povedzme trva aj 2 roky a automobil Skoda s tymto rocnikom vyroby bude menej problemovy (nedodrzanie pracovnej discipliny = strhnutie platy, vyhazov, parhodinova vypoved, atd.) :) to iste plati vo vsetkych oblastiach a na celom svete... tak ci tak s ASUS routrami som zazil malo problemov, preto ich preferujem... nejake notebooky napriklad su zasa strasne smejdy... ci uz je to dane zlym navrhom uz pri ich naprojektovani alebo ci uz je chyba vo vyrobnej fazy, to nerozhoduje... su to smejdy (teda aspon podla mna, co sledujem cely svoj skromny zivot)
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Nastaveni staticke IP adresy

Příspěvek od mmiriboy »

marecek29 píše:
mmiriboy píše: 2. zapojenie cez router, bez pripojenia na net - tu treba prihliadať na to, že aký rozsah adries prideľuje samotný router + treba použiť do zadania kolónky "brána" IP adresu routra!
Nejak tam nevidim ten rozdil zapojeni mezi routrem a switchem.
Schvalne si zkus toto:
Dejme tomu ze ti router prideluje adresy 192.168.1.2-192.168.1.254.
Zadej si do stb adresu 10.10.10.2 ( 255.255.255.0 ) a do PC 10.10.10.3 ( 255.255.255.0 ) a pripoj se z PC na ten STB.
Zjistis ze zadna brana neni potreba - nastaveni LAN pri pouziti routeru a switche je to stejny.
:)
No dobre, ja ti na to odpoviem inak!
Čisto teoreticky, si u niekoho iného/známeho atp..., nepoznáš jeho domácu LAN sieť, resp. pripájaš sa cez router, u ktorého nepoznáš rozsah adries, ktoré prideľuje, tak čo urobíš? Použiješ na stb v nastaveniach siete DHCP! A hneď ti stb načíta v kolonke "brána" aj IP adresu routra!
Samozrejme, keď použijem klasický switch, tak tam nebudem "pchať" v tých nastaveniach do kolónky "brána" IP adresu "nejakého routra", ktorý tam nieje vôbec fyzicky zapojený - toto je snáď jasné?!
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
Uživatelský avatar
marecek29
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 880
Registrován: 04.červenec 2009 - 14:48

Re: Nastaveni staticke IP adresy

Příspěvek od marecek29 »

mmiriboy píše: Čisto teoreticky, si u niekoho iného/známeho atp..., nepoznáš jeho domácu LAN sieť, resp. pripájaš sa cez router, u ktorého nepoznáš rozsah adries, ktoré prideľuje, tak čo urobíš? Použiješ na stb v nastaveniach siete DHCP! A hneď ti stb načíta v kolonke "brána" aj IP adresu routra!
¨
A co az prijdes ke me domu a DHCP nepouzivam ?
Co kdyz prides k nekomu a ten v siti bude mit dva DHCP servery ?
Samozrejme, keď použijem klasický switch, tak tam nebudem "pchať" v tých nastaveniach do kolónky "brána" IP adresu "nejakého routra", ktorý tam nieje vôbec fyzicky zapojený - toto je snáď jasné?!
Alespon nejakej pokrok.
ObrázekObrázekObrázekObrázek




Na dotazy nepoužívejte SZ, ale fórum
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Nastaveni staticke IP adresy

Příspěvek od mmiriboy »

marecek29 píše:
mmiriboy píše: Čisto teoreticky, si u niekoho iného/známeho atp..., nepoznáš jeho domácu LAN sieť, resp. pripájaš sa cez router, u ktorého nepoznáš rozsah adries, ktoré prideľuje, tak čo urobíš? Použiješ na stb v nastaveniach siete DHCP! A hneď ti stb načíta v kolonke "brána" aj IP adresu routra!
¨
A co az prijdes ke me domu a DHCP nepouzivam ?
Co kdyz prides k nekomu a ten v siti bude mit dva DHCP servery ?
Samozrejme, keď použijem klasický switch, tak tam nebudem "pchať" v tých nastaveniach do kolónky "brána" IP adresu "nejakého routra", ktorý tam nieje vôbec fyzicky zapojený - toto je snáď jasné?!
Alespon nejakej pokrok.

1. Tuším že zachádzaš už do extrémov, ale budiž! No ja ti na toto poviem iba toľko - existuje na svete aj niečo také, ako diagnostika siete! :poklona:
2. Pokrok v čom? Veď ty sa pýtaš v podstate na stále to isté a dookola!
:book: :book: :book:
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
Uživatelský avatar
marecek29
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 880
Registrován: 04.červenec 2009 - 14:48

Re: Nastaveni staticke IP adresy

Příspěvek od marecek29 »

mmiriboy píše: 1. Tuším že zachádzaš už do extrémov, ale budiž! No ja ti na toto poviem iba toľko - existuje na svete aj niečo také, ako diagnostika siete!
Proc extrem? Oni existuji i podnikovy site,ne jen ty na doma.
2. Pokrok v čom? Veď ty sa pýtaš v podstate na stále to isté a dookola!
Treba v tom,ze nebudes tvrdit ze STB je samo sobe routerem.
Ze je rozdil v nastaveni Lan kdyz je switch nebo router.
Nebo budes?

Pro lepsi pochopeni obrazek.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
ObrázekObrázekObrázekObrázek




Na dotazy nepoužívejte SZ, ale fórum
petersk
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 840
Registrován: 25.červen 2011 - 19:44

Re: Nastaveni staticke IP adresy

Příspěvek od petersk »

Len pripomienka, stb nebude nikdy router, ani sa to nedá tak nastaviť. Môže byť tzv. "server" alebo wifi prístupový bod. Ale router nikdy.
VU+ DUO 4K SE, Qiart Lunix 4K, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Nastaveni staticke IP adresy

Příspěvek od mmiriboy »

marecek29 píše: Treba v tom,ze nebudes tvrdit ze STB je samo sobe routerem.
Ze je rozdil v nastaveni Lan kdyz je switch nebo router.
Nebo budes?
A kde som ja tvrdil, že server stb je router, alebo že ten stb nahradzuje v plnom rozsahu router????? Hmm???
Zapni už tie svoje "mozgové závity" a uvažuj!
Pokiaľ viem, tak som písal iba o bráne, o stb v "pomyslelnom" porovnaní z routerom!
citujem z môjho príspevku:
"... čiže v tomto prípade je server stb v podstate aj routrom"
Samozrejme, že to nebolo myslené doslova! To dá logiku!
Ale keďže ty sa snažíš za každú cenu niečo prekrucovať na svoju zmyslenú pravdu, tak vedz, je to tvoj "egoistický postoj" a hold ja nemám potrebu sa tu s tebou doťahovať cez slovíčka.
Čiže z mojej strany OFF na túto tému!!!
:poklona:
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
Uživatelský avatar
marecek29
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 880
Registrován: 04.červenec 2009 - 14:48

Re: Nastaveni staticke IP adresy

Příspěvek od marecek29 »

petersk píše:Len pripomienka, stb nebude nikdy router, ani sa to nedá tak nastaviť. Môže byť tzv. "server" alebo wifi prístupový bod. Ale router nikdy.
Teoreticky proc ne ? Je tam linux jako v routerech . ( linux stb )
ObrázekObrázekObrázekObrázek




Na dotazy nepoužívejte SZ, ale fórum
Uživatelský avatar
marecek29
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 880
Registrován: 04.červenec 2009 - 14:48

Re: Nastaveni staticke IP adresy

Příspěvek od marecek29 »

mmiriboy píše: A kde som ja tvrdil, že server stb je router, alebo že ten stb nahradzuje v plnom rozsahu router????? Hmm???
Zapni už tie svoje "mozgové závity" a uvažuj!
Pokiaľ viem, tak som písal iba o bráne, o stb v "pomyslelnom" porovnaní z routerom!
citujem z môjho príspevku:
"... čiže v tomto prípade je server stb v podstate aj routrom"
Samozrejme, že to nebolo myslené doslova! To dá logiku!
Ale keďže ty sa snažíš za každú cenu niečo prekrucovať na svoju zmyslenú pravdu, tak vedz, je to tvoj "egoistický postoj" a hold ja nemám potrebu sa tu s tebou doťahovať cez slovíčka.
Čiže z mojej strany OFF na túto tému!!!
:poklona:
Jednoducha otazka byla,jakej je rozdil mezi nastavenim kdyz je v LAN router nebo switch.Mohl si
1- Napsat nastaveni pro switch a pro router
2- Podivat se na obrazek a zjistit ze v routeru je switch uz pritomnej a zadne rozdil tam nebude
3- Obvinit me z prekrucovani a pritom pouzivat "pomyslelnom,v podstate,nebolo myslené doslova! To dá logiku!"

Jakej von je teda rozdil mezi branou a routerem ?
ObrázekObrázekObrázekObrázek




Na dotazy nepoužívejte SZ, ale fórum
Odpovědět

Zpět na „Diskuse - Ariva 4K“