Nová beta FW ariva 4k combo

Moderátor: marecek29

pizzman
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 12.říjen 2010 - 10:41

Nová beta FW ariva 4k combo

Příspěvek od pizzman »

Zdravím . Chcem sa opýtať či už niekto testuje beta FW . Ako sa chová a tak. Ďakujem

Sent from my HTC One using Tapatalk
kacer74
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 141
Registrován: 24.červenec 2008 - 17:44
satelitni prijimac: Ariva 4K , Prismcube,dreambox,
Bydliště: Kladno,Prha Z
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová beta FW ariva 4k combo

Příspěvek od kacer74 »

Ariva-4K-20170615-v05.01.2504-BETA-NewUI (565.2 MiB)
Ariva 4K Combo-20170714-ota-v05.01.2583-BETA-NewUI (540.8 MiB)
myslis tuhle ?
Uživatelský avatar
Mirectec
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 49
Registrován: 11.září 2007 - 13:27
satelitni prijimac: Opticum 4100TSCXE Plus
Bydliště: PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová beta FW ariva 4k combo

Příspěvek od Mirectec »

Ano, testuju. Již je tam lepe vyřešeno třídění kanálů. Jinak bohužel přepínání programů o dost pomalejší, celkově je to líné a reakce na dalkové ovládání pomalé. U SD programů stále problém v automatickém přepnínání 16:9 a 4:3.
klimsa
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 20.červen 2008 - 22:26

Re: Nová beta FW ariva 4k combo

Příspěvek od klimsa »

U ARIVY 4KComba mi nejde u tohoto FW (Ariva 4K Combo-20170714-ota-v05.01.2583-BETA-NewUI (540.8 MiB) naladit DVB-T2/HEVC 28 kanál. Na jiném SETOBOXU to jede.
radin
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 79
Registrován: 05.březen 2011 - 19:03
satelitni prijimac: VU+ Ultimo 4K , Dreambox 920
Bydliště: Vyškov

Re: Nová beta FW ariva 4k combo

Příspěvek od radin »

Zdravím nahodil jsem také tento soft a jediné co mi vadí,že pokud vypnu sat z elektřiny znovu po zapnutí se musím proklikat přes nastavení jazyku,rozlišení,nastavení času atd. nevíte jak přístroj nastavit,aby hned po zapnutí do elektřiny naběhl normálně jako ze standby?
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Nová beta FW ariva 4k combo

Příspěvek od efendy55 »

poruším bobríka mlčania :D a musím reagovať na tento bazmek ,lebo ho práve inštalujem ........ ](*,) najväčší šrot na svete čo mi kedy prešiel cez ruky ...... :ROFL: opticum-7100 a iné staré SD boxy sú proti tomuto TGV ..... :Yahoo!: kým to prepne program tak obehnem krčmu a dám si pivo a :smoke: zlaté amika a ABC za 40-euro to je proti tomuto rolls royce ....
osobne by som za to nedal ani 10-centov ...... :poklona:
Všetko 4K
kacer74
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 141
Registrován: 24.červenec 2008 - 17:44
satelitni prijimac: Ariva 4K , Prismcube,dreambox,
Bydliště: Kladno,Prha Z
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová beta FW ariva 4k combo

Příspěvek od kacer74 »

Prepnuti z druzice na druzici cca 1 vterina ....asi umis dobre behat a nebo mame kazdej jinou masinu?! A nebo mas neco blbe!
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Nová beta FW ariva 4k combo

Příspěvek od efendy55 »

aktualizoval som to online , vyskúšal všetky 3 alebo 4 oscami čo som našiel ale nič nepomáha . ono mu trvá aj free program 3 sec , momentálne je napojený cez multiprepínač u mna doma . platené programy 10 až 11-sec. a je mu šum a fuk či je to na jednej družici , dokonca aj na jednom TP ... ](*,)
Všetko 4K
Uživatelský avatar
Mirectec
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 49
Registrován: 11.září 2007 - 13:27
satelitni prijimac: Opticum 4100TSCXE Plus
Bydliště: PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová beta FW ariva 4k combo

Příspěvek od Mirectec »

kacere, neverim ze ti to prepina za 1 vterinu, ten box je sunt a efendy55 ma pravdu. Uz si sakra sundejte ruzove bryle a priznejte si, ze za ty prachy to nestalo!
kacer74
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 141
Registrován: 24.červenec 2008 - 17:44
satelitni prijimac: Ariva 4K , Prismcube,dreambox,
Bydliště: Kladno,Prha Z
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová beta FW ariva 4k combo

Příspěvek od kacer74 »

Tu masinu mam hlavne kuli XBMC a koukani pres share a to zvlada uplne normalne .....Jestli me aktualne neco stve at pri navratu do tv z xbmc se prehazi kanaly do zakladniho razeni ....Nevim jestli za to nemuze pouziti prevodu kanalu z E2 ,a spatne chodi disecq 1,1 zasekava se .Ten disecq je hlasenej uz od vyrobce ! Jako SORRY proste je to plecka za par korun a dela svoji praci . Az bude E2 za rozumnej peniz s XBMC a kodekem na DTS HD /4K/ tohle klidne hodim z okna .Tak jsem to premeril a prepina za 1,5-3 vteriny ....uplne stejne to zvlada DM 800hd ,ip box primscube ,DM 500HD ,Xtrend 7500 bohuzel vic masin jsem doma nemel .
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Nová beta FW ariva 4k combo

Příspěvek od efendy55 »

no schválne som to práve zmeral prepnutie s TA3 HD na TV8-HD čiže free takmer 4-sec . prepnutie s TV-8 HD na STV1-HD takmer 9 sec . :ROFL: pripojil som ho na oscam server . nejde mi do hlavy prečo po tvrdom reštarte sa automaticky nepripojí na lan sieť ,jedine ked sa preklikám na wifi a zapnem ho tak si spomenie že má aj lan , potom wifi vypne a frčí cez lan . skúšal som ho vypnúť a zapnúť 6-krát a nikdy sa nepripojil sám automaticky ,môžem čakať aj 2-dni . :x možno mu zase nesedí môj router .... :o ale kábel mám samozrejme OK lebo zero ide bez problémov . mám tam momentálne tento OSCam- Ariva 4K r29584 . možno neviem správne nastaviť oscam pre toto čudo oscam mi ukazuje ked prepínam do 120-ms čo je podla mna OK :clapping: ale obraz ani zvuk nikde .... :D aj vám ukazuje EPG na skylinku haky-baky ??? :ROFL: zaujímave že na freesate , antiku a flixtv to ukazuje správne .... =D> no neviem , ale ja keby som chcel kodi na telku tak určite by som si to poriešil cez malinu , čo má bude stáť daleko lacnejšie a verím tomu že aj určite lepšie . ale nech si kúpi každý čo mu mu srdce ráči ..... :smoke: box nie je môj , ja som ho len aktualizoval , naladil družice a spojazdnil oscam . :good: ale to čo píšem a vidím na vlastné oči tak s toho mi je na blití .... :D vraj za to dal 118-euro a čítal recenzie že je to super stroj .... :Yahoo!: :o nedávno som tu mal nejaké amiko za 35-euro na preladenie a to bolo ako blesk .... :good:
ešte som si všimol že má problém s HEVC-265 na flixtv programy napr. PRIMA HD sa dosť často rozpadávajú .... [-o< SD -čka zvládne v pohode . ale zase demo UHD prehrá bez problémov :good: scenoval som to všetko ručne , čiže žiadna
záloha setingu . oscam nemrzne ide zatial v pohode bez výpadkov .... :ROFL:
Všetko 4K
kacer74
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 141
Registrován: 24.červenec 2008 - 17:44
satelitni prijimac: Ariva 4K , Prismcube,dreambox,
Bydliště: Kladno,Prha Z
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová beta FW ariva 4k combo

Příspěvek od kacer74 »

Tak třeba proto ze někdo nechce mit u tv vice jak jednu masinku ,problém se siti po zapnuti zadne..hledej u sebe-a slovenstina v epg ? myslim ze tam opravdu problém je ,protože se na ni polaci tak nejak vysra.....?!Aspon to nekde probehlo na forum ?!Ono se vice vyresi komunikaci a konzultaci nez jen kolem sebe na vse nadavat ,myslel jsem ze to je vlastnost nas Cechunu ?! k te lan site ,ip napevno ne DHCP .
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Nová beta FW ariva 4k combo

Příspěvek od efendy55 »

v pohode ..... nič sa nedeje ..... :smoke: :Yahoo!: :ROFL: takže EPG- sa poriešiť nedá , ináč všimol som si že
ked stlačím Guide na d.o . tak pod žltým tlačítkom je jazyk EPG a defaultne je nastavený ,, deu" ale neprišiel som na to za boha ako ho zmeniť .... ](*,) včera sa s tým kamoš zabával asi 30-min a tiež na to neprišiel ... :x rozpadávanie obrazu v HEVC-265 tiež asi neporiešim .... s tou sieťou som na to neprišiel čo mu vadí , ale nevadí možno u majitela pôjde na jeho router , ale to už je jeho problém ......... :o a to nekonečné čakanie pri prepnutí tiež asi neporiešim .... :cry: možno mu vadí môj multiprepínač , nevadí majitel na tom určite nefrčí ...... :Yahoo!: došla mi fantázia aj trpezlivosť ... ](*,) :x majte sa borci , srdečná vdaka za pomoc :thankyou: :poklona:
Všetko 4K
mojaaa
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 27
Registrován: 06.říjen 2007 - 21:36

Re: Nová beta FW ariva 4k combo

Příspěvek od mojaaa »

Mirectec píše:kacere, neverim ze ti to prepina za 1 vterinu, ten box je sunt a efendy55 ma pravdu. Uz si sakra sundejte ruzove bryle a priznejte si, ze za ty prachy to nestalo!
Me to funguje v pohode, prepinani cca 1 az 3 vteriny....

Ja ma akorat problem, ze kdyz vypadne proud tak musim pri zapnuti znova nastavovat jazyk cas atd.
Jako kdyby to bylo v defaultu.
Uživatelský avatar
Mirectec
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 49
Registrován: 11.září 2007 - 13:27
satelitni prijimac: Opticum 4100TSCXE Plus
Bydliště: PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová beta FW ariva 4k combo

Příspěvek od Mirectec »

Tak to mne nastaveni vydrzi, ale prepinani je nekdy az 10 vterin a hlavne neskutecne pomale reakce na dalkac, je to sunt. Kdyby ho nekdo chtel, napiste mi sz, na cene se domluvime..
mojaaa
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 27
Registrován: 06.říjen 2007 - 21:36

Re: Nová beta FW ariva 4k combo

Příspěvek od mojaaa »

Mirectec píše:Tak to mne nastaveni vydrzi, ale prepinani je nekdy az 10 vterin a hlavne neskutecne pomale reakce na dalkac, je to sunt. Kdyby ho nekdo chtel, napiste mi sz, na cene se domluvime..
To jsem si myslel taky, ze je to sunt, a chtel jsem ho vyhodit, ale po tomto fimware mi to ted slape dobre az se divim.

Myslim si, ze se ti ten fimware asi spatne nahral.
Protoze takove reakce jsem mel pred nahratim tohoto fimware.
Proto jsem ho chtel vyhodit, ted ok.

Je pravda, ze se mi stane, po treba cca 20 dnech, že vytuhne oscam, ale staci restart cam a uz to jde v pohode.
kacer74
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 141
Registrován: 24.červenec 2008 - 17:44
satelitni prijimac: Ariva 4K , Prismcube,dreambox,
Bydliště: Kladno,Prha Z
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová beta FW ariva 4k combo

Příspěvek od kacer74 »

muze mi nekdo potvrdit ze pri navratu z xbmc / kodi se vrati razeni kanalu do zakladniho ?§ Nebo je to jen muj problem ?
mojaaa
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 27
Registrován: 06.říjen 2007 - 21:36

Re: Nová beta FW ariva 4k combo

Příspěvek od mojaaa »

kacer74 píše:muze mi nekdo potvrdit ze pri navratu z xbmc / kodi se vrati razeni kanalu do zakladniho ?§ Nebo je to jen muj problem ?
Nevím jak to přesně myslíš, ale ja kdyz vlezu do kodi a pak zpet, tak mam programy serazeny tak jak jsem mel predtim a jeste se mi zapne program ktery jsem mel predtim spusten.

Programy jsem si ale seradil v Arive, kdyz jsem tam udelal import z E2 tak to bylo nesledovatelene.

To Mirectec: jak tam más setting? Proskenoval jsi nove nebo pridal pomoci DB nebo import E2?
Uživatelský avatar
Mirectec
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 49
Registrován: 11.září 2007 - 13:27
satelitni prijimac: Opticum 4100TSCXE Plus
Bydliště: PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová beta FW ariva 4k combo

Příspěvek od Mirectec »

Setting mam udelanej uz od prvnich fw a jen importuju. Ono nekdy se opravdu prepne kanal za 2 vteriny, nekdy ale trva 10, stejne tak reakce na dalkac, nekdy je to relativne dobry, nekdy katastrofa. Jakou pouzivate verzi oscamu u tohoto fw? Je zalozen na starsí verzi, protoze obsahuje kodi16, premyslim ze bych zkusil taky starsi oscam.
mojaaa
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 27
Registrován: 06.říjen 2007 - 21:36

Re: Nová beta FW ariva 4k combo

Příspěvek od mojaaa »

Mirectec píše:Setting mam udelanej uz od prvnich fw a jen importuju. Ono nekdy se opravdu prepne kanal za 2 vteriny, nekdy ale trva 10, stejne tak reakce na dalkac, nekdy je to relativne dobry, nekdy katastrofa. Jakou pouzivate verzi oscamu u tohoto fw? Je zalozen na starsí verzi, protoze obsahuje kodi16, premyslim ze bych zkusil taky starsi oscam.

Fimware Arivy ten novejsi beta, oscam mcas-20170303-v2.1.1.33.29584_darksidedvb.

Jinak jsem setting udela novy. Znovu jsem si to proskenoval a seradil.
Setting db muzu poslat, ale je tam jen Skylink
Zalohy DB settingu byly divne a chovalo se mi to jak popisujes, take jsem zkusil import z E2 setting a to byla jeste vetsi katastrofa...

Muj postup byl takovy, ze jsem nahral novy fimware, udelal jsem factory reset arivy.
Nastavil znova jazyk cas atd., odstranil CAM z aplikaci nainstaloval oscam mcas-20170303-v2.1.1.33.29584_darksidedvb.
Pak jsme proskenoval druzici a seradil programy.
Oscam jsem nastavoval pres TV a ovladac, ne pres http oscamu.
Vse jsem pouzil ciste, nic jsem nepouzival ze stare verze.

A tim to postupem mi to chodi az se divim.

Jinak pozdravuj Daliho :-D
Odpovědět

Zpět na „Diskuse - Ariva 4K“