Ariva 4K - poznatky - zdielanie

Moderátor: marecek29

Odpovědět
Edo
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 12
Registrován: 24.červen 2011 - 16:02

Ariva 4K - poznatky - zdielanie

Příspěvek od Edo »

Zdravim Vas páni,

zakladam tuto temu pre tych co si kupili tento prijimac aj cez varovania dostupnych na nete, alebo len skratka z vlastneho uvazenia. Pre spisanie vsetkych bugov a ako sa daju uplne alebo ciastocne obist/rozbehat.

Moj pribeh zacal ked som chcel vynovit moje sat.prijimace, a to prejst z 2x ArivaCombo 250 1x 252 na Arivu 4K. Ako Ste si iste domysleli, jeden je ako server a dva su ako klienti. Najprv som chcel zamenit iba server na Arivu 4k, zial nepodarilo sa mi rozbehat zdielanie. Tak som dokupil dalsie dve 4K-cka.
Nainstaloval som najnovsi firmware Ariva 4K-20171115-v05.01.2750 a doinstaloval upravenu aplikaciu MCAS mcas-20170303-v2.1.1.33.29584_darksidedvb.
Bol som v novom svete, kedze OSCAM vobec nepoznam, spojazdnil som zdielanie iba cez prijimac samotny. Kedze je prednastaveny ucet hello/android (ucet/heslo) nastavil som ich na klientskych arivach a cuduj sa svete fungovalo.
Po par dnoch to vsak zacalo ..

Zdielanie:
1. Zhruba po troch dnoch vypadlo zdielanie na klientoch.. To sa da vyriesit iba tvrdym vypnutim a zapnutim server arivy. Restart OSCAMU cez web rozhranie neriesi nic (alebo som aspon nezistil ako na to. Docital som sa tu dobru myslienku a to nastavit skript na restart oscamu raz za cas, neskusal som neviem..).
2. Studia OScamu tu i inde mi len viac zamotalo hlavu. Ak by bol niekto ochotny so skusenych a zaroven pouzivajuci ariva 4k/4k combo bol by som mu ja i mozno ini menej zdatny uzivatelia vdacny za presnejsi navod ako ho nastavit.
Navody tu na fore sice existuju, ale su ocividne na starsiu verziu/inu verziu oscamu (predpokladam) pretoze nie su rovnake ako ked si otvorim web rozhranie a pozeram si napr. global a pod.
3. Ak sa server ariva nikdy neprepne do standby, kanaly sa prepinaju na klientoch a serveri samotnom okamzite. Po prvom vypnuti server arivy do standby a naslednom zapnuti zacne prepinanie na serveri blbnut. Po prepnuti tv kanalu vam obraz naskoci na 1s nasledne zmizne na 2s a znova naskoci. Toto robi iba na serveri, na klientoch nie. Tento problem som nevyriesil. Jedine znova natvrdo vypnut a zapnut (odpojit arivu od el. energie a znova zapojit).
4. Nepochopil som nastavenia Oscamu cez web rozhranie. Je nutne mat na klientoch spustene v Readers "Card", "Emulator", "Constant.cw" ? Na klientoch je predsa dolezite iba Host-1 (co je vlastne user vytvoreni pre zdielanie).
5. Naco sluzi user dvbapiau, ved na serveri nepotrebujem aby zdielal sam na seba ak tam mam kartu. Alebo ano ? Je nutne aby bol tento user aj na klientoch ?

Nastavenia :
1. Kedze mam server arivu v spalni, nepacilo sa mi ze mi tam stale svieti modry kruzok a displej, ale pri vypnuti som samozrejme vypol zdielanie co doprevadzalo krik rodicov "vyhodim to von oknom.. atd". Hladal som funkciu ako bolo pri starsich arivach "Clock in StandBy". Nasiel som v nastaveniach androidu "Datum a Cas" v arive. Po aktivacii sa na vyzazi moc nezmeni, iba modry kruzok svieti cerveno a ukazuje hodiny. A pride dalsi problem so zdielanim.
2. Som Slovak, nastavenie jazyku na SK znamena, ze DTV aplikacia bude vypisovat hlasky v anglictine. Ak si nastavim rec na CZ, v DTV mam v SK :) Ine nastavenie ako ENG znamena ze budete mat polozku "Clock in StandBy" v Datum a cas nastaveni v jazyku mne neznamom (spanielsky? portugalsky?)
3. Ak si chcem prepnut rec kanalu cez ovladac na CZ, neda sa to, resp. nereaguje na moju volbu. Musim najprv zvolit napr. anglictinu a potom sa vratit a dat cestinu. Vtedy to zrazu ide.
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: Ariva 4K - poznatky - zdielanie

Příspěvek od dlhe_pole »

ariva 4k je jeden velky HW shit.. de facto vsetko co je made in polland je shit. predtym ako si kupoval onen prijimac si si mal precitat recenzie.
bugy mozes spisovat kolko chces, bude to platne tak jako mrtvemu topanky.. nikto v zivote ti to nefixne, jak z tunajsieho osadenstva tak zo pšonkov.. proste skus sa naucit zist s tym co mas v duchu hesla za malo penez - malo muziky
Edo
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 12
Registrován: 24.červen 2011 - 16:02

Re: Ariva 4K - poznatky - zdielanie

Příspěvek od Edo »

Dakujem ti za prispenie do temy, kazdopadne tvoj prispevok bol ako mrtvemu topanky.
K tomu sa uz nebudem vyjadrovat, recenzie som cital, zhruba som vedel do coho idem, nekakam peniaze a neovladam linux.
Vybral som si a skusil.
Nehadz vsetkych profikov z tohto fora do jedneho vreca, poznam x ludi co nic nevyriesilo len preto, ze tvrdili ze to nejde.
Pracujem v elektrotechnike, to tvoje malo muziky za malo penazi, je predrazeny sunt. 80Eur, je akceptovatelna cena za to co to ma robit. HW stoji tak do 30Eur, mnozstevne mozno menej. Prehanam ale je to tak. Programatori zeru najviac penazi.
Hodlam prejst na VU+ 4k ktory zacina na nejakych 160, ale dovtedy pomozem aspon niekomu kto o to bude stat.
petersk
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 840
Registrován: 25.červen 2011 - 19:44

Re: Ariva 4K - poznatky - zdielanie

Příspěvek od petersk »

Prepáč nič v zlom, ale musím súhlasiť s dlhe_pole. Mal som ho v ruke, horší 4K box som ešte nevidel. Ináč keby si si trošku o oscame poštudoval, tak by si mihol ušetriť a nie ešte dokúpiť 2 ks. Podľa mňa Android do takýchto boxov nepatrí, vyladené to nikdy nebude je to reklamný ťah. A v tomto boxe je to asi najhoršie zo všetkých Android boxov. Hovoríš, že všetko sa dá vyriešiť, tak v tomto boxe to nevyriešiš a ani programátori to nevyriešia. Bola to slepá ulica. Toľko odo mňa. Ber to v dobrom, je to môj názor a tolerujem názor iných. Veľa šťastia a trpezlivosti Ti prajem.
VU+ DUO 4K SE, Qiart Lunix 4K, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV
Uživatelský avatar
liborek3
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 99
Registrován: 12.srpen 2009 - 8:27
satelitni prijimac: ab IPbox prismcube ruby

Re: Ariva 4K - poznatky - zdielanie

Příspěvek od liborek3 »

petersk píše:Prepáč nič v zlom, ale musím súhlasiť s dlhe_pole. Mal som ho v ruke, horší 4K box som ešte nevidel. Ináč keby si si trošku o oscame poštudoval, tak by si mihol ušetriť a nie ešte dokúpiť 2 ks. Podľa mňa Android do takýchto boxov nepatrí, vyladené to nikdy nebude je to reklamný ťah. A v tomto boxe je to asi najhoršie zo všetkých Android boxov. Hovoríš, že všetko sa dá vyriešiť, tak v tomto boxe to nevyriešiš a ani programátori to nevyriešia. Bola to slepá ulica. Toľko odo mňa. Ber to v dobrom, je to môj názor a tolerujem názor iných. Veľa šťastia a trpezlivosti Ti prajem.
Je to shit,to je pravda ,ale při správné konfiguraci docela funguje v klidu,nejhorší je ,když někdo co neví co je oscam o něm píše!Pokud nevíš co je oscam webinface,tak studuj a nepiš ko...y.Děkuji
VU+ UNO 4K SE,Vu Duo 2 ,Vu solo 2,Vu zero,parabola-Toroidal 90
petersk
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 840
Registrován: 25.červen 2011 - 19:44

Re: Ariva 4K - poznatky - zdielanie

Příspěvek od petersk »

Haha. To si odkiaľ bral, že neviem čo je oscam a webif? No prezradím Ti, že ja som už oscam ovládal keď si Ty ešte bol v plienkach. Odvtedy robím s oscamom ako vyšla prvá verzia. A linuxový box som mal hneď ako vyšiel prvý. A keď reaguješ tak sa aspoň nauč písať príspevky. Alebo jeden vymaž, lebo ma to 2x otravuje. :D :D Nauč sa narábať aj s mobilom alebo ten !ko...ký" tapatalk nepoužívaj, keď ho nevieš :D
VU+ DUO 4K SE, Qiart Lunix 4K, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: Ariva 4K - poznatky - zdielanie

Příspěvek od dlhe_pole »

liborek3 píše:
Je to shit,to je pravda ,ale při správné konfiguraci docela funguje v klidu,nejhorší je ,když někdo co neví co je oscam o něm píše!Pokud nevíš co je oscam webinface,tak studuj a nepiš ko...ny.Děkuji
tak ty vole, pre zmenu zase ja neviem co je webin face - www stranka v tvári ?

Hele pepo, neprud tady s tim polskym garažovym kramem .. je to shit a hotovo !!
Edo
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 12
Registrován: 24.červen 2011 - 16:02

Re: Ariva 4K - poznatky - zdielanie

Příspěvek od Edo »

Chlapi stoji vam to handrkovanie zato ? Viete min. viac ako ja..
Co sa tyka toho ci je nieco shit alebo nie, taky trabant je shit a miluje ho tisice ludi. Je to vec pohladu. Chces sa tym zapodievat, zapodievaj sa tym.
Radsej mi dajte do PM co mam hodit do Oscamu do serveru a tiez co mam dat do Klienta. Mam tam toho rucite viac ako by som mal mat, ale som rad ze to vobec zdiela...
Navody som cital! Nechapem!
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: Ariva 4K - poznatky - zdielanie

Příspěvek od dlhe_pole »

Edo píše:Chlapi stoji vam to handrkovanie zato ? Viete min. viac ako ja..
Co sa tyka toho ci je nieco shit alebo nie, taky trabant je shit a miluje ho tisice ludi. Je to vec pohladu. Chces sa tym zapodievat, zapodievaj sa tym.
Radsej mi dajte do PM co mam hodit do Oscamu do serveru a tiez co mam dat do Klienta. Mam tam toho rucite viac ako by som mal mat, ale som rad ze to vobec zdiela...
Navody som cital! Nechapem!
nechapes ? nic tam nemozes dat .. je to unstable uz od piky.. podaruj ho svokre a kup si nieco poriadne
Uživatelský avatar
liborek3
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 99
Registrován: 12.srpen 2009 - 8:27
satelitni prijimac: ab IPbox prismcube ruby

Re: Ariva 4K - poznatky - zdielanie

Příspěvek od liborek3 »

Jen ještě jedna věc.To že jsem se přepsal ve slově webinterface se omlouvám,ale to že je někdo "legenda" ještě neznamená že ví všechno!

já když jsem si tu hračku koupil tak jsem myslel že jí vyhodím,ale pak sem zkusil různe firmware,a z nepoužitelného kusu šrotu je alespon přijímač v kuchyni,už to nepadá,nepřepíná to program 15 sec,ale tak 2-4 sec,což se dá v klidu snést.

Mám v tom verzi firm 2.94.3,jiné my přišly zpomalené a nepoužitelné.
Jinak co se týká zdílení tak dokáže doma nasdílet kartu úplně v pohodě,bez nějakých problémů.

A cam tam mám ten poslední mcas-20170303-v2.1.1.33.29584
Naposledy upravil(a) liborek3 dne 04.srpen 2018 - 13:29, celkem upraveno 1 x.
VU+ UNO 4K SE,Vu Duo 2 ,Vu solo 2,Vu zero,parabola-Toroidal 90
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Ariva 4K - poznatky - zdielanie

Příspěvek od efendy55 »

hlavne že si spokojný ........ :Yahoo!: gratulujem . =D> za tie peniaze sú na trhu daleko,daleko ,daleko..... lepšie bazmeky ...... :smoke: to je môj názor ... ber to s rezervou ,nič v zlom ... :poklona:
Všetko 4K
Odpovědět

Zpět na „Diskuse - Ariva 4K“