AB LNB01 Octo Red - problem so signalom

Moderátoři: EnoSat, fuzak

Odpovědět
QMXX
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 108
Registrován: 11.červenec 2010 - 22:28

AB LNB01 Octo Red - problem so signalom

Příspěvek od QMXX »

Zdravim, mal by som otazku, ci ma niekto nejake skusenosti s LNB konvertormy typu octo.

Doteraz som mal so styrmi vystupmi, na 4 samostatne prijimace s jednou parabolou, chcel som aj piaty, lebo do jedneho prijimaca by som potreboval 2ks, lebo ma 2 tunery a nechcem kvoli tomu si dat zbytocne dalsiu parabolu.

Ten na 4 vysupy fungoval v pohode, vsetko bez problemov. Vymenil som to za octo, s 8 vystupmi (na 5 alebo 6 vystupv som nevidel, ze by existovali), ale kedze potrebujem len 5 tak 3 ostali volne. To moze sposobit problemy? Je nejako poradie ze ktore vyuzit ako prve alebo ci ktore pouzit ako prve v poradi.

Lebo mam taky problem, ze na jednom z kablov mam vzdy slaby signal.

Podstana otazka je, ze ci je problem, ked na konvertore s 8 vystupmi pouzijem len 5 a samozrejme nie vsetky pijimace idu non-stop, niekedy je zaputy jeden alebo dva a podobne. A ktore a v akom poradi pouzit?

Problem nebude s kablami ani f konektormi, lebo ked zmenim poradie kde su zapojene, tak tam, kde bol zly signal je potom dobry a kde bol dobry tam je zly.

Este dodam, ze ide a ab lnb01 octo red, co je lacny typ, ze by bol taky nekvalitny? Alebo nie je jedno v akom poradi a do ktorych vystupov zapojim nieco alebo ze ktore ostanu volne?

Dakujem za rady a pomoc.
Uživatelský avatar
decik
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 625
Registrován: 08.květen 2010 - 13:02

Re: Satelitny signal na 4 prijimace celkom s piatimy tunermi z octo LNB - problem so signalom

Příspěvek od decik »

Octo LNB má všechny výstupy stejné a nezávislé na sobě, je úplně jedno, jaké pořadí výstupů se použije a rovněž nevadí, pokud některý z výstupů nebude použitý.
Uživatelský avatar
Tami
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 36
Registrován: 30.září 2009 - 22:33

Re: Satelitny signal na 4 prijimace celkom s piatimy tunermi z octo LNB - problem so signalom

Příspěvek od Tami »

Je to jedno koľko výstupov použiješ z octo LNB. Či 2 či 5 či všetkých 8. Píšeš že na jednom z prijímačov je vždy slabý signál, nemôže to robiť tzv. zemná slučka? Možno že ho čiastočne ruší niečo, internet? No skús iný octo LNB z odrušením, predpokladám že parabola je nastavená dobre, nepíšeš o akú pozíciu sa jedná. Ak 0,8 W Magio/Digi, čo pootočenie LNB v osi? Píšeš o tom že F konektory sú dobré, tu všetko “zlé” odstrániš iba vylučovacou metódou. Nerobí ten slabý signál na jednom z koaxov iba jeden typ frekvencie a polarizácie? Ten octo LNB čo píšeš patrí síce k lacnejším LNB, ale tak snáď v ňom by som problém nevidel.
A k LNB: no keď máš takúto zostavu doma a staráš sa o ňu sám, tak by si mohol vedieť že LNB z 5 a 6 výstupmi nie sú. Single, twin, quad, quatro, octo, monobloky atd. Magio svojim zákazníkom napríklad posiela na príjem viac ako 2 tv rovno octo LNB, kvôli nahrávaniu.
Uživatelský avatar
EnoSat
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2740
Registrován: 20.únor 2008 - 19:16
satelitni prijimac: Dreambox - Dr.HD F16 - TBS5925
Kontaktovat uživatele:

Re: Satelitny signal na 4 prijimace celkom s piatimy tunermi z octo LNB - problem so signalom

Příspěvek od EnoSat »

QMXX píše:Problem nebude s kablami ani f konektormi, lebo ked zmenim poradie kde su zapojene, tak tam, kde bol zly signal je potom dobry a kde bol dobry tam je zly.
Takze problem s tym jednym kablom, ostane su ok
ROVER TAB900+ , Televes H30 FLEX
Gibertini OP100LN /85E-53W/
WaveFrontier T90 /51E-39E-36E-33E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W/
Edision MIO+ 4K, Octagon SF8008, Mutant HD51, QVIART Lunix, Ustym 4K S2 OTT, VU Solo4K, Dreambox 900UHD/7020HD/500HD, TBS-5925/5530/5220
QMXX
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 108
Registrován: 11.červenec 2010 - 22:28

Re: AB LNB01 Octo Red - problem so signalom

Příspěvek od QMXX »

Dakujem za informacie a rady.

Ide o druzicu Thor s kartou freesat. Este pred vymenou konvertora som si pozrel aky mam signal zo slabsich transponderov na doch prijimacoch, boli ake zvykli byt, nemal som nikdy problem so signalom, povodny konvertor bol znacky inverto.

Hned po vymene som si vsimol na jednom prijimaci slabsi signal, ale co uz, nemusi to znamenat katastrofu ale signal zacal vypadavat sem-tam, co sa dovtedy nikdy nestalo. (Samozrejme ked je velka burka vypdane vsetko.) Parabola bola a je dobre nastavena, s kablami poda testov tiez problem nie je, a samozrejme zvyknem nastavovat aj natocenie konvertora bud v smere alebo v protismere otacania hodin, ako je lepsi signal podla toho tym smerom kade je to lepsie. Parabolu nastavujem podla dvoch transponderoch, kde je nejaka rumunska hudobna stanica u tv a potom kde je markiza hd, ktore sa da pozerat kartou freesat.

Nie z kazdeho vystupu bol signal slabsi, ked som zamenil káble aj s konektromi tak som zistil, ze to nie je kablami ale vystupmi, lebo na tom istom kabli kde som mal slaby signal som uz mal dobry a kde bol dobry bol zrazu slaby, ked som 2 take medzi sebou zamenil.

Jedine to som nevedel, ci ma vplyv na fungovanie to, ze ci je tam a kolko kablov zapojenych a pod.

Dal som spat konvetor so styrmi vystupmi a vsetko ide stabilne so silnym signalom ako predtym, len ten piaty kabel nemam zatial kam zapojit.

Ako sa hovori, za malo penazi malo muziky, asi bude lepsie nabuduce si nekupovat lacne smejdy ako toto ab octo red alebo ako sa to vola. Asi to bude vadny kus, ine vysvetlenie na toto nemam, bud to dam reklamovat alebo to ide rovno do smeti.
hulec
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 24
Registrován: 20.prosinec 2007 - 8:49
satelitni prijimac: Xtrend 7500

Re: AB LNB01 Octo Red - problem so signalom

Příspěvek od hulec »

Ked sa už vie, ktorý výstup z konvertora dáva " slabší " signál, tak ten nepoužívať a použiť další volný ( sú tam predsa ešte tri volné ).
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: AB LNB01 Octo Red - problem so signalom

Příspěvek od mmiriboy »

Doma používam 5ks octo LNB a môžem potvrdiť, že zo všetkých týchto LNB ide na všetkých výstupoch signál bez problémov.
Zrejme sa jedná u teba o chybný kus LNB, skúsil by som iného výrobcu.
:)
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
Odpovědět

Zpět na „LNB konvertory“