Quad LNB ovplyvnuje iny tuner

Moderátoři: EnoSat, fuzak

Odpovědět
gusto1
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 626
Registrován: 07.září 2011 - 22:32

Quad LNB ovplyvnuje iny tuner

Příspěvek od gusto1 »

Obrazok napovie viac
diseqc.png
LNB -GOLDEN MEDIA GI204+ 0,1DB QUAD (uplne novy)
Ak idu boxy aj PC, tak je vsetko OK. Ak sa jeden box vypne, tak vypadne signal na PC (xbmc zatuhne (niekedy je potrebny aj restart PC)).
Nie som si teraz na 100% isty, ale ked bezi tuner v PC a zapne sa niektori z boxov, tak tuner na PC tak isto strati signal (xbmc zamrzne).
Zatial si to neviem vysvetlit.

Dalsi problem (nesuvisi s prvou otazkou). Formuler je zapojeny podla obrazka. V openatv som nastavil Tuner A na motor a tuner B na eutelsat 16E.
Malo byto fungovat tak (aspon podla mna), ze ked prepnem na hocijaku inu druzicu okrem 13, tak zacne tocit motor a pretoci na pozadovanu druzicu. Ono to aj tak funguje (otestovane (28.2E, 16E, 19.2E, 0.8W), ale nefunguje nic z 23.5E a ked prepinam kanaly na 23.5E, tak vidim, ze to chce ladit na tunery B (ktory je vyhradeny pre 13E).
Ak prepnema na kanal z 13E, tak sa pouzije tuner B (toto je v poriadku).

Nevie niekto ako to treba nastavit ?? (prip. mozem poslat nastavenia tunerov).
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Quad LNB ovplyvnuje iny tuner

Příspěvek od peter54 »

Preco nedas 23,5 na svoju vlastnu parabolu? Ked otocis motorom, tak to lnb na 23 sa tiez otoci a bude pozerat asi tak do neba. A je potom uplne jedno, co chce ariva a headend.
Kontakt v profile cez www.
gusto1
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 626
Registrován: 07.září 2011 - 22:32

Re: Quad LNB ovplyvnuje iny tuner

Příspěvek od gusto1 »

Teraz uz pleties prvu otazku z druhou.
Mam to preto tak preto, lebo len na formulery sa vyuziva 13E a 23.5E. Na ostatnych sa vyuziva len 23.5E. Ak som formulerom otocil na 13E, tak ariva a pc mohli ist do p***. Ak mam teraz dalsi LNB na 13E, tak mozem vyuzit na formulery 13E a Ariva + PC maju stale 23.5E (len mi to trocha nefunguje (myslim to nastavenie v boxe (LNB a motor su nastavene OK)).
Ak mi niekto bude chciet poradit aby som zhodil motor, tak neurobim to, lebo obcas (ale minimalne) potrebujem aj 28.2E, 19.2E a 0.8W
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Quad LNB ovplyvnuje iny tuner

Příspěvek od mmiriboy »

K prvému problému:
Môj predpoklad je, že máš problém z elektroinštaláciou v dome - skús všetky tri zariadenia zapojiť na jednu spoločnú zásuvku, vrátane tv a monitora PC - proste všetko, čo súvisí z pripojením na tvoju parabolu! Ak bude problém pretrvávať, tak skús iné Quad LNB.
K druhému problému:
Pošli foto tvojich tuner nastavení z toho Formulera, pravdepodobne nás to navedie na správnu odpoveď?!
:)
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
gusto1
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 626
Registrován: 07.září 2011 - 22:32

Re: Quad LNB ovplyvnuje iny tuner

Příspěvek od gusto1 »

tunery su nastavene nasledovne
tunery.jpg
tuner_a.jpg
tuner_b.jpg
Odpovědět

Zpět na „LNB konvertory“