Trvale nahravanie / Privatny archiv

Všetko o prijímači VU+ Uno 4K - diskusia

Moderátoři: kratke_pole, Pr0metheUs, tommix, chocholousek

Odpovědět
IcePlanet
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 07.říjen 2018 - 22:58

Trvale nahravanie / Privatny archiv

Příspěvek od IcePlanet »

Ahojte

Mam nejake tie skusenosti z PC sveta, ale s Enigmou zatial minimalne, aj preto sa obraciam sem v nadeji ze mi niekto poradi ako realizovat moj domaci "projekt".
Rad by som nahraval poslednych X dni vysielania tak ako to poskytuju niektore internetove portaly.
Hlavne poziadavky/pouzitie:
1. V EPG sa zobrazuje aj historia
2. V EPG po kliknuti play sa spusti zaznam pre relaciu na ktorej prave som (uz nahrata, alebo prave nahravana)
3. V EPG alebo pocas prehravania je mozne zaznam presunut medzi nahravky (idealne tlacidlom REC)
4. Pocas prehravania samozrejme funguju standardtne funkcie ako posun vpred, vzad, spomalenie zrychlenie etc...

Momentalne mam Uno 4K ako testovaci stroj, celkovo budu 2 prijimace ktore budu nahravat (finalny HW som este nevybral ale asi VU+ koli FBC). Ak som spravne cital dokumentaciu tak jeden FBC modul by mal dokazat nahravat 4 transpondery (obmedzenie na polarizaciu), takze ked budu 2 boxy kde kazdy ma 3x FBC (v maximalistickej variante) tak by som teoreticky mal vediet nahravat cely skylink, ale je tu niekolko otazok pripadne problemov:
a. Vsetky dostupne boxy maju iba 1Gb ethernet, co znamena max ~50 kanalov na box
b. Ako su na tom prijimace s vykonom? Kolko realne jeden box utiahne nahravat, ked vezmeme ze musi este jeden (v horsom pripade 2=PIP) kanal pustat na obrazovku (pripadne nahravku) a povedzme ze este jeden streamovat
c. Co na to dekodovacia karta?
d. Je toto nejakym sposobm podporovane v Enigme?

Googlil som dlho, ale nic som nenasiel, bud som sa zle spytal, alebo som prvy s takymto napadom? Ak by mal niekto realnu skusenost bolo by to uplne najlepsie!

Diky
mtester270
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 202
Registrován: 15.červen 2015 - 10:08

Re: Trvale nahravanie / Privatny archiv

Příspěvek od mtester270 »

d) podporovane ? Myslis ked kliknes na EPG tak ti to pusti? Ak ano tak urcite to podporovane nie a pokial nevies programovat aspon zaklady tak to budes mat velmi tazke.

Dost si neviem predstavit kam a ako by si to chcel ukladat a stym spojeny seek na konkretny cas.

Taktiez nechapem naco chces cele rozpatie ked napr. kanal Relax vysiela ale v zivote som nepozeral. Asi mas bussiness plan ktory podla mna neskonci uspesne ak si solo a bez sponzorov.
OFF
IcePlanet
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 07.říjen 2018 - 22:58

Re: Trvale nahravanie / Privatny archiv

Příspěvek od IcePlanet »

Ziaden business plan nemam, akurat mi vadi ze zapnem TV a pozeram ze to co zrovna konci by som chcel pozerat...

Odprogramovane nieco mam, ale v teme Enigma som uplne novy. Docital som sa ze ciastocne je to open source, ale manipulacia s tunermi open source nieje...
Kedze python celkom viem, tak som premyslal nad pluginom, ktory by pravidelne kontroloval co zacina a skladal to do nahravok, ale potom som narazil na tieto problemy:
- Nieje mozne odlisit nahravky ktore som si dal nahrat umyselne od automatickych
- Uz teraz je reakcia boxu vlazna (cca 5s) na zoznam nahravok a to tam je iba ~100 nahravok
- V nahravkach sa neda orientovat, nedaju sa zobrazit na casovu os, podla kanalov...

Ukladanie je relativne bezproblemove na nas na sieti, mam doma 10Gb takze to v pohode prejde po sieti. Teda ak to zvladne VU dostat do siete... Kapacita je v sucastnosti nedostacujuca (cca na 3 dni) ale postupne by som ju rozsiroval na cca 30dni

Seek na konkretny cas: Neviem co si tou otazkou myslel, povedzme ze dnes je 08.10.2018 19:45, zistim ze vcera na STV1 od 10:10 bezal dokument Strecha sveta. Normalne otvorim EPG a miesto sipky doprava pojdem dolava aby som sa dostal na vcerajsok a ked budem na "Strecha sveta" tak to cez play pustim. Ak sa mi paci tak datm rec a nahravka sa presunie medzi nahravky (aby nebola zmazana po x dnoch)
Vzhladom k tomu ako to chcem pouzivat by davalo zmysel ukladat to ako normalne nahravky (ako keby si sa rozhodol ze si vsetko budes nahravat), ale chyba prepojenie s EPG a ovladanie...
mtester270
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 202
Registrován: 15.červen 2015 - 10:08

Re: Trvale nahravanie / Privatny archiv

Příspěvek od mtester270 »

Ja som myslel ze to chces mas kontinualne nahravanie kanalov nie per relacia. Viem si to predstavit ze by to behalo vpohode na par kanaloch kde by sa pustalo dokolecka nahravanie kazdej novej relacie. Avsak vsetko si moc predstavit neviem to uz by som skor videl na server ktory by posiella comandy na pristroje co maju nahrat. Zohnat epg v xml formate nie je problem.

Co sa tyka danej funkcionality tak popravde ti poviem ze podla mna sa na to skor vyseres ako to spravis. Ak by si chcel danu vec tak potrebujes novy plugin na zobrazovanie Epg resp upravit teda prepisat skoro vsetko v uz existujucom napr. Cool tv guide. Epg ako take je v boxe ako DB a ma svoje api ktore vies citat zapisovat atd. (dekompiluj si enigma.pyo, eEPGCache)
OFF
Uživatelský avatar
kofolak
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 132
Registrován: 18.listopad 2009 - 0:50

Re: Trvale nahravanie / Privatny archiv

Příspěvek od kofolak »

Este ta musim upozornit, ze ak chces nieco nahravat z komercnych tv, tak nahravaci cas treba posunut -3min/+8min. To je realita (nikdy film nezacne v tom case ako je v epg, hlavne po spravach). Po polnoci bezi sice menej reklam, ale trafit sa je niekedy trochu problem (davam -15min/+30min), vysielaju obcas kadejako a aj skylink si riesi svoje (byva tma, sice kratko, ale nasere to).
IcePlanet
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 07.říjen 2018 - 22:58

Re: Trvale nahravanie / Privatny archiv

Příspěvek od IcePlanet »

Trvale vs per relacia nahravanie: Povodna myslienka bola trvale nahravanie kanalov teda si myslel spravne. Nahravanie per relacia je sposob ako priohnut stavajucu funkcionalitu aby robila to co chcem. S casmi viem ze je to problematicke, ale to mam pausalne nastavene ze sa zacina skor a konci neskor.
Pozrem sa doma co mam nastavena ako EPG ci je to Cool TV Guide alebo nieco ine
Odpovědět

Zpět na „Diskusia VU+ Uno 4K“