CAM modul UPC Conax, Neaktualizuje se karta

Všetko o prijímači VU+ Uno 4K - diskusia

Moderátoři: kratke_pole, tommix, Pr0metheUs, chocholousek

Uživatelský avatar
Or-Horo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 125
Registrován: 27.září 2008 - 0:14
satelitni prijimac: DM800 PVR, VU+ Uno 4K

CAM modul UPC Conax, Neaktualizuje se karta

Příspěvek od Or-Horo »

Ahoj,

mám něco přes měsíc doma VU+ Uno 4K, image VTI 14.0.5. Před asi dvěma týdny jsem koupil VU+ USB Turbo Tuner DVB-T2/C. Do CI slotu jsem strčil CAM od UPC (kabel) s kartou. Všechno fungovalo do včerejška perfektně. Ode dneška nejdou žádné zakódované programy.

Zkoušel jsem
- restart přístroje
- vypnout a zapnout
- vytáhnout přípojku ze zdi
- Vytáhnout a zastrčit modul i kartu (všechno funguje, hlásí, co má)
- zkusil jsem volat na UPC, aby na dálku kartu reaktivovali

Poradili mi, abych nechal přepnuto na Nova HD (UPC) 30 minut, že se nahrají kódy. Pak, pokud to nepomůže, jsem měl provést restart přístroje s vytažením ze zásuvky.

Ještě zkouším poslední věc. Naladit programy DVB-C přímo v televizi a modul vrazit tam s tím, že počkám, jestli se to tam třeba nechytne. Možná, že dekodér ve VU+ z nějakého důvodu nenačítá kódy. Nevím. Nemám to jakkoliv ověřit.

Vím, že mi kdysi u DM800 dělalo něco podobného s CCcamem, že přibližně každý týden přestala karta fungovat, asi se na ni neprováděly zápisy. To bylo ale s UNI čtečkou a emulátorem. Po změně emulátoru na OScam to dělat přestalo. S originál modulem však takové zkušenosti nemám. V televizi fungoval dva roky bez problémů.

Máte někdo podobnou zkušenost?

Edit později: Tak jsem naladil programy v TV Philips, vrazil tam modul. Chvilku stávkoval, že kódy nebyly nalezeny a po asi 10 sekundách hop a na stanici Nova HD to naskočilo. Vrátil jsem do VU+ a už funguje. Je to nepříjemné. Ještě mě napadla taková věc... Nemůže se to náhodou hádat s kartou, která je v UNI čtečce? Teď už to nevyzkouším. Příště, pokud to udělá, zkusím vytáhnout ze zdi, vytáhnou Skylink kartu z UNI čtečky a nahodit to jen s tím modulem. Další možností by pak ještě mohla být nekompatibilita modulu s CI slotem = některé funkce nefungují, nebo je to možná nějak blbě nastavený. To už jsou jen čiré dohady.
VU+ Uno 4K, VTI image
DM800 HD PVR, Gemini image
AwayFromKeyboard
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 98
Registrován: 25.květen 2017 - 16:02

Re: CAM modul UPC Conax, Neaktualizuje se karta

Příspěvek od AwayFromKeyboard »

Spomenul si USB tuner. Problem bude pravdepodobne v nom. Je to kapanek netypicke pouzitie. Predsa len nejedna sa o interny modulator signalu, s ktorym vie zariadenie ihned aj priamo spolupracovat, ale jedna sa o nejaky X.Y. externy USB tuner. Skus sa pohrat s ovladacmi a s nastavovanim tohto USB tunera. Mozno bude nejaky zadrhel prave tam. Koniec koncov sam pises, ze v TV prijmaci funguje vsetko (ak prehodis CAM modul do TV primaca, co znamena, ze CAM modul vcetne zasunutej karty je v poriadku).

Pasuje verzia CI co do kompatibility ? Myslim verzia CI u tvojho CAM modulu vs. verzia CI+ u tvojho prijmaca ... aj ked vo verzii CI rozhrania by nemal byt problem, nakolko tvoje zariadenie ako aj CAM modul su relativne nove.
Uživatelský avatar
Or-Horo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 125
Registrován: 27.září 2008 - 0:14
satelitni prijimac: DM800 PVR, VU+ Uno 4K

Re: CAM modul UPC Conax, Neaktualizuje se karta

Příspěvek od Or-Horo »

Díky za odpověď.

USB tuner je originál VU+, měl by tedy být maximálně kompatibilní s přijímačem.

VU+ přijímač má pouze CI slot (respektive ovladače CI+ nepodporují), zatímco modul může být teoreticky CI+ (je to CONAX, Smit, CI+), takže nějaká nekompatibilita tam být může. Musím opravdu tak jednou za 3 - 4 týdny modul vrátit do TV, načíst kódy a pak to zase nějakou dobu funguje. Nevím, jestli zkusit napsat do AB-COMu. Jestli to ještě bude někdo řešit.

Jinak, zamrzání sat přijímače se děje nahodile. Teď delší dobu neproběhlo. Mám podezření, že to zamrzání proběhne, pokud třeba sleduju film z disku a po skončení sledování nevyskočím ven ke sledování TV. Vypnu do stand-by a už to nenaběhne. Jinou souvislost jsem zatím nezjistil.

Pokud chci nahrávat z USB tuneru a tento není zapnutý (nesvítí zelená LED), tak se nic nenahraje. Musím na tuner nejprve přepnout. Pak, i když vypnu satelit do stand-by, nahrávání bez problémů proběhne (ale musí svítit ta LEDka).
VU+ Uno 4K, VTI image
DM800 HD PVR, Gemini image
AwayFromKeyboard
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 98
Registrován: 25.květen 2017 - 16:02

Re: CAM modul UPC Conax, Neaktualizuje se karta

Příspěvek od AwayFromKeyboard »

Tak potom netusim. Neporadim sorry.

Ja CAM moduly nepoznam a nevenujem sa im ani vo svojom volnom case vooobec. CONAX by mal inak fungovat v Oscam (ak dekodovaciu kartu zasunies do UNI citacky tvojho Vu+ Uno 4K), avsak na zdielanie samozrejme zabudni. Asi je to hlupost, ked mas CAM modul je lepsie pouzivat ten, ale CONAX by mal Oscam zvladat v pohode (skrz zabudovanu UNI citacku).

Mozno by to chcelo pohrat sa s nastaveniami CI+ rozhrania v tvojej Enigme t.j. vo VTi. Ja bohuzial VTi nepoznam, pretoze ja ficim odjakziva v ATV. V novych ATV 6.3 image mas napriklad niekolko nastaveni ohladne CI+ rozhrania. Napriklad je tam moznost nastavenia CI+ verzie pre dosiahnutie kompatibility, ak zlyha autodetekcia verzie rozhrania CAM modulu.

Nieco niekde budes musiet asi este donastavit, kedze neprechadzaju entitlements na kartu v CAM module, naskrz toho CI+ rozhrania.
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: CAM modul UPC Conax, Neaktualizuje se karta

Příspěvek od dlhe_pole »

AwayFromKeyboard píše:Tak potom netusim. Neporadim sorry.

Ja CAM moduly nepoznam a nevenujem sa im ani vo svojom volnom case vooobec. CONAX by mal inak fungovat v Oscam (ak dekodovaciu kartu zasunies do UNI citacky tvojho Vu+ Uno 4K), avsak na zdielanie samozrejme zabudni. Asi je to hlupost, ked mas CAM modul je lepsie pouzivat ten, ale CONAX by mal Oscam zvladat v pohode (skrz zabudovanu UNI citacku).
ach miked miked, asi si bol na vianoce zo sučian doma.. a co ked oscam conax zvlada ale len ten neparovany.. a upc karta je hard paired !!

Mozno by to chcelo pohrat sa s nastaveniami CI+ rozhrania v tvojej Enigme t.j. vo VTi. Ja bohuzial VTi nepoznam, pretoze ja ficim odjakziva v ATV. V novych ATV 6.3 image mas napriklad niekolko nastaveni ohladne CI+ rozhrania. Napriklad je tam moznost nastavenia CI+ verzie pre dosiahnutie kompatibility, ak zlyha autodetekcia verzie rozhrania CAM modulu.
miked a o5 si mimo !! jemu predsa cam modul pozna a aj autentifikacia mu prebehla !!
Nieco niekde budes musiet asi este donastavit, kedze neprechadzaju entitlements na kartu v CAM module, naskrz toho CI+ rozhrania.
ty mudrland nieco niekde !! to mi povedz co take ma nastavit ked ci v ci module je trt a tak isto v enigme co sa tyka emm ..

tam si bezkaj s5 do sučian, uz je 3 kralov a zajtra ti konci opustak predsa :D
alben
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: 08.prosinec 2016 - 12:16

Re: CAM modul UPC Conax, Neaktualizuje se karta

Příspěvek od alben »

@Or-Horo.
Problem je vo vuplus+ USB Turbo Tuner.Neprechadzaju EMM z usb tuneru.Uz som to pisal spominal davnejsie.Bohuzial musi to fixnut vyrobca,ale ten nato zatial kasle.
VU+ Ultimo 4k,OpenAtv 6.4
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: CAM modul UPC Conax, Neaktualizuje se karta

Příspěvek od dlhe_pole »

alben píše:@Or-Horo.
Problem je vo vuplus+ USB Turbo Tuner.Neprechadzaju EMM z usb tuneru.Uz som to pisal spominal davnejsie.Bohuzial musi to fixnut vyrobca,ale ten nato zatial kasle.
a ten mu to uz nefixne nakolko sa ten tuner uz nepredava, dokonca ani drivers pre ine ako vuo boxy neuvolnili, takze ma chlapec smolu
AwayFromKeyboard
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 98
Registrován: 25.květen 2017 - 16:02

Re: CAM modul UPC Conax, Neaktualizuje se karta

Příspěvek od AwayFromKeyboard »

dlhe_pole píše:ach miked miked, asi si bol na vianoce zo sučian doma.. a co ked oscam conax zvlada ale len ten neparovany.. a upc karta je hard paired !!
miked ? no ak myslis mojho kolegu, ten sa na toto forum davno vysral kvoli takym ludom ako si napriklad ty

chudakom ako ty to nefunguje... paty si z domu v zivote neotrcil... skapinas tam za tym pultom den co den a smejes sa z ludi, co ta maju radi... a ked ta zase raz navstivim, tak sa zase budes tvarit ako uzasny a dokonaly clovek.. ubohe... smiesne fakt...
dlhe_pole píše:miked a o5 si mimo !! jemu predsa cam modul pozna a aj autentifikacia mu prebehla !!
logicky, ze CAM modul jeho Enigma "pozna", ale to neznamena ze funguje korektne aj v spravnej verzii toto CI+ rozhranie... nieco si nastuduj o rozdieloch vo verziach CI+ ...radsej si tam chod nahodit nejaky marnotrapny nick, ze Paul Van Dyck a hraj sa na DJa, blbecek, neotravuj tu slusnych ludi svojim trapnym "hate"
dlhe_pole píše:ty mudrland nieco niekde !! to mi povedz co take ma nastavit ked ci v ci module je trt a tak isto v enigme co sa tyka emm ..

tam si bezkaj s5 do sučian, uz je 3 kralov a zajtra ti konci opustak predsa :D
fakt ta mam ucit ?! teba ?! pana vsetkeho tvorstva ? :)

zbytocny a nezmyselny hate z tvojej strany... komplex menejcennosti ti to nevylieci... vyzeras ako doska mojho stola... teba by zlomil clovek nie len fyzicky, ale aj dusevne (vlastne uz i to sa par krat stalo a dost dobre som sa na tom smial)

si ubohy a polutovania hodny clovek... ja ti to vlastne uprimne prajem, aby si tu zostal na vzdy na tomto foru... je to asi to jedine pre teba, kde dostanes zadost-ucinenie... pohlad na teba je fakt smutny, aj ked sa tak falosne usmievas
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: CAM modul UPC Conax, Neaktualizuje se karta

Příspěvek od dlhe_pole »

AwayFromKeyboard píše: logicky, ze CAM modul jeho Enigma "pozna", ale to neznamena ze funguje korektne aj v spravnej verzii toto CI+ rozhranie... nieco si nastuduj o rozdieloch vo verziach CI+ ...radsej si tam chod nahodit nejaky marnotrapny nick, ze Paul Van Dyck a hraj sa na DJa, blbecek, neotravuj tu slusnych ludi svojim trapnym "hate"
tie predchadzajuce tvoje žvasty pod vplyvom omamnych latok ignorujem. ale tento zvast mi vysvetli:

Kód: Vybrat vše

logicky, ze CAM modul jeho Enigma "pozna", ale to neznamena ze funguje korektne aj v spravnej verzii toto CI+ rozhranie
jaka je spravna verzia enigmy ? :D uz vies co to vlastne je enigma a v com je napisana ? zrejme uz ano a preto si nick miked zmenil na tento klavesnicovy, takze supom prec od klavesnice ! :D :D

je to problem toho externeho tuneru ako tu uz bolo vyssie vysvetlene
Naposledy upravil(a) dlhe_pole dne 07.leden 2020 - 13:08, celkem upraveno 2 x.
martinxp
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 138
Registrován: 01.prosinec 2007 - 10:55

Re: CAM modul UPC Conax, Neaktualizuje se karta

Příspěvek od martinxp »

ne tuneru ale driveru :P
Zgemma H7S
Tevii -S660 ... TechnoTrend S2-3200 ... DvbViewer ...
tvheadend, VDR, mumudvb
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: CAM modul UPC Conax, Neaktualizuje se karta

Příspěvek od dlhe_pole »

martinxp píše:ne tuneru ale driveru :P
to by som tak jednoznacne netvrdil . dovolil by som si to tvrdit len v pripade ze by ten tuner bol pripojeny direct cez SCl/SDA zbernicu, tu vsak je to klasickym mini usb a cize logicky musi byt aj nejaky prevodnik so vsetkym vsudy.
neviem, az ostane cas resp. ak ma niekto cas a ten tuner nech to odskusa trebars s plustelkou ci mu bude updatovat kartu v module - je to irdeto cize bude to hned checknutelne - nie az po mesiaci ako conax
alben
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: 08.prosinec 2016 - 12:16

Re: CAM modul UPC Conax, Neaktualizuje se karta

Příspěvek od alben »

Nejde.Musis updatnut cez sat napr.na Jednotke,Dojke,Trojke a az potom pouzit na Plustelku.Cize jednoznacne EMM.
VU+ Ultimo 4k,OpenAtv 6.4
Uživatelský avatar
Or-Horo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 125
Registrován: 27.září 2008 - 0:14
satelitni prijimac: DM800 PVR, VU+ Uno 4K

Re: CAM modul UPC Conax, Neaktualizuje se karta

Příspěvek od Or-Horo »

No, je to na prd. Sotva si to člověk koupí, výrobce to přestane podporovat. Asi neměli ty prodeje, co si od toho slibovali. A oni někde oznámili, že končí i podporu? "Slušný" výrobce své výrobky podporuje ještě nějakou dobu po ukončení prodeje. :)

@alben - U Plustelky to taky blbne? Hmm... Blbý je, že tyhle informace člověk nemá, když to kupuje. Hledal jsem hledal, ale nenašel. Dokonce ani když jsem volal na AB-COM, nebyli mi schopní k tomu nic bližšího říct.

Rodiče ten USB tuner používají výhradně na DVB-T2, takže tam je maximální spokojenost. Já si to pořídil kvůli kabelovce. I kdybych v budoucnu zrušil předplatné kabelovky, mám k internetu od UPC základní nabídku nezakódovaně v DVB-T. Ale kompatibilita s DVB-T2 se samozřejmě hodí.

No a jestli je tedy problém s tím externím tunerem, tak u interního tuneru to funguje bez problémů? To jen tak pro zajímavost, kupovat si ho nebudu. :)
VU+ Uno 4K, VTI image
DM800 HD PVR, Gemini image
alben
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: 08.prosinec 2016 - 12:16

Re: CAM modul UPC Conax, Neaktualizuje se karta

Příspěvek od alben »

u interneho ziaden problem.
VU+ Ultimo 4k,OpenAtv 6.4
Uživatelský avatar
Or-Horo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 125
Registrován: 27.září 2008 - 0:14
satelitni prijimac: DM800 PVR, VU+ Uno 4K

Re: CAM modul UPC Conax, Neaktualizuje se karta

Příspěvek od Or-Horo »

@AwayFromKeyboard - CAM a karta jsou spolu párovány. Takže pokud kartu vrazíš do jiného CAM, který je taky Conax od UPC, tak to tam nefunguje.

@alben - Jak to, že můžeš kartu od Plustelky aktualizovat přes satelit, když tohle je služba běžící výhradně na pozemní TV? Nebo to nějak souvisí s Towercomem, co jede na satelitu?
VU+ Uno 4K, VTI image
DM800 HD PVR, Gemini image
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: CAM modul UPC Conax, Neaktualizuje se karta

Příspěvek od dlhe_pole »

Or-Horo píše: @alben - Jak to, že můžeš kartu od Plustelky aktualizovat přes satelit, když tohle je služba běžící výhradně na pozemní TV? Nebo to nějak souvisí s Towercomem, co jede na satelitu?
na stv1 a stv2 hd predsa.. tam mas oba identy jak 0668 tak 069A pre modul
alben
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: 08.prosinec 2016 - 12:16

Re: CAM modul UPC Conax, Neaktualizuje se karta

Příspěvek od alben »

a aj u TA3 HD.
VU+ Ultimo 4k,OpenAtv 6.4
Uživatelský avatar
Or-Horo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 125
Registrován: 27.září 2008 - 0:14
satelitni prijimac: DM800 PVR, VU+ Uno 4K

Re: CAM modul UPC Conax, Neaktualizuje se karta

Příspěvek od Or-Horo »

Takže na kartu od Plustelky můžu sledovat programy Slovenské televize i ze satelitu? Zajímavé.
VU+ Uno 4K, VTI image
DM800 HD PVR, Gemini image
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: CAM modul UPC Conax, Neaktualizuje se karta

Příspěvek od dlhe_pole »

Or-Horo píše:Takže na kartu od Plustelky můžu sledovat programy Slovenské televize i ze satelitu? Zajímavé.

a na to si ako prisiel ? napisane je ze emm-ka idu na tychto kanaloch, na to aby si mohol sledovat tieto programy na karte plustelky musis tam mat chid 0000000000000006 a ten ti na kartu plustelky nedojde
Uživatelský avatar
EnoSat
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2745
Registrován: 20.únor 2008 - 19:16
satelitni prijimac: Dreambox - Dr.HD F16 - TBS5925
Kontaktovat uživatele:

Re: CAM modul UPC Conax, Neaktualizuje se karta

Příspěvek od EnoSat »

Volna telka ma 0007 pre STV , 0006 je na RTVS kartach (ale aj RTVS kartu je mozne zaregistrovat na portali plustelka.sk)

Kód: Vybrat vše

Chid
                 7FFE 20.12.2019-19.01.2020 Service
                 0007 19.12.2019-29.08.2020 STV
                 0002 19.12.2019-20.01.2020 Standard
                 000C 19.12.2019-20.01.2020 Premium
                 000D 19.12.2019-20.01.2020 Viac
                 7FFD 20.12.2019-30.12.2019 Service
                 FFD8 20.04.2019-30.04.2019 Service
ROVER TAB900+ , Televes H30 FLEX
Gibertini OP100LN /85E-53W/
WaveFrontier T90 /51E-39E-36E-33E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W/
Edision MIO+ 4K, Octagon SF8008, Mutant HD51, QVIART Lunix, Ustym 4K S2 OTT, VU Solo4K, Dreambox 900UHD/7020HD/500HD, TBS-5925/5530/5220
Odpovědět

Zpět na „Diskusia VU+ Uno 4K“