Prehrávanie MKV 4K H265, TRUE HD ako prehrať ?

Všetko o prijímači VU+ Ultimo 4K - diskusia

Moderátoři: kratke_pole, Pr0metheUs, tommix, chocholousek

rokozv
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 27.únor 2008 - 12:37

Prehrávanie MKV 4K H265, TRUE HD ako prehrať ?

Příspěvek od rokozv »

Potreboval by som vedieť, či je možné nejako prehrať mkv súbory na VU+ Ultimo 4k... VTI image, v rozlíšení 4K H265 a zvuk TRUE HD 7.1 respektíve 5.1.2 alebo Dolby ATMOS.

Skúšal som Kodi, v ktorom som namapoval HDD z NAS 451A, informácie o filmoch natiahlo, film neprehralo ani obraz ani zvuk.

Pre zvuk je zapojený cez HDMI AV Receiver YAMAHA RX-A660 s podporou uvedených audio formátov cez HDMI s potrebným počtom repro.
Napríklad špecifikácia MKV je :
2160p UHD 4K Blu-Ray Rip
HEVC 10 Bits BT709

English Dolby ATMOS 7.1 Audio
English + Spanish Subtitle(s)

SPECS :

Format : Matroska
File size : 45.0 GiB
Duration : 1 h 38 min
Overall bit rate mode : Variable
Overall bit rate : 65.3 Mb/s

Video
Format : HEVC
Format/Info : High Efficiency Video Coding
Format profile : Main 10@L6.1@Main
Codec ID : V_MPEGH/ISO/HEVC
Duration : 1 h 38 min
Bit rate : 59.2 Mb/s
Width : 3 840 pixels
Height : 2 160 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate mode : Constant
Frame rate : 23.976 (24000/1001) FPS
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 10 bits

Language : English
Default : Yes
Forced : No
Color range : Limited
Color primaries : BT.709
Transfer characteristics : BT.709
Matrix coefficients : BT.601

Audio #1
Format : Atmos / TrueHD
Codec ID : A_TRUEHD
Duration : 1 h 38 min
Bit rate mode : Variable
Bit rate : 5 351 kb/s
Maximum bit rate : 7 938 kb/s
Channel(s) : Object Based / 8 channels
Channel positions : Object Based / Front: L C R, Side: L R, Back: L R, LFE
Sampling rate : / 48.0 kHz
Frame rate : 1 200.000 FPS (40 spf)
Compression mode : Lossless
Delay relative to video : -5 ms
Stream size : 3.69 GiB (8%)
Language : English
Default : Yes
Forced : No
Uživatelský avatar
Foolproof
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 277
Registrován: 19.leden 2007 - 13:45

Re: Prehrávanie MKV 4K H265, TRUE HD ako prehrať ?

Příspěvek od Foolproof »

Možná napřed číst příspěvky a potom se ptát.

Dozvíš se třeba, že co bys vlastně chtěl, koupil sis satelit, tak čuč na satelit a buď rád, že parta fandů vývojářů ti tam přidala možnost přehrát si chrchlající MP3. :D

Ne, Atmos nedáš dohromady, Dolby Digital TrueHD 7.1 taky ne.

Jede DolbyDigitalPlus 7.1,5.1,DD 5.1,DD 2.0. Z DTS HDMA 7.1 udělá DTS 5.1 (chvála bohu), kupodivu jede DTSX 5.1.
Jako satelit by to mělo umět i AAC, takže jede, ale jede jen 2.0, 5.1 je ticho.

Lze nainstalovat i další playery např. GSTplayer, EST3Player, ale žádných zázraků jsem s nimi nedosáhl, už si nepamatuji výsledky testů.

S Kodi v Enigmě zatím ničeho nedosáhneš, používá E2player s MPEGplayer2 interface, takže totéž.

HEVC to přehraje i 10ti bitové zcela určitě 4K a pokud máš HDMI 2.0 i v 60 FPS, snad filmy jsou 24p takže jsem nezkusil.
Kvalita dobrá na Solo, musím pochválit, plynulé, barvy slušné, ale na Atmos zapomeň.

Pokud nemáš jiný stroj, (já jsem si koupil k satelitu Androidní krabičku :D ), doporučuji třeba Vidcoder, nechat video stream netknutý a zvuk převrtět na AC3 5.1, možná, nevím, když to půjde, je to chvilka, bohužel losless už to nebude. :cry:

Nyní je ve VTI BluRay plugin, hraje mi ale jenom adresářovou strukturu, když je to ISO, tak je v řiti, musím to namountovat v DaemonTools a pak to sežere. Nemám odzkoušené, co všecko umí, ale jsem skeptický.
VU+ Solo4K a VTI 14, parabola Nokia Sathunter 146x120, rotátor ze Sovětského Svazu na 36 V z roku 1992, pozicioner Nokia, Dune BDPrime, Yamaha media receiver, Evolveo H8+LibreElec, plasma Panasonic 165 cm a spousta dalšího bordelu 8)
rokozv
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 27.únor 2008 - 12:37

Re: Prehrávanie MKV 4K H265, TRUE HD ako prehrať ?

Příspěvek od rokozv »

Mne hlavne ide o ten ZVUK.
Určite to nebolo v pláne ale zlákala ma HW výbava VU+.

1. Prekódovať zvuk na 5.1 vie aj TV LG OLED55E6V sama bez toho aby sa dotkla Videa (aj HDR) a cez HDMI 2.2 – ARC to pošle rovno do Receiveru a všetko to pekne hrá ale nie 5.1.2 (True HD). Bohužial OS 3.0 nemá podporu TrueHD. Podľa LG by ho mal mať časom (možno) OS 3.5, ktorý vydajú v priebehu tohto roku.
2. Aj NAS (QNAP TS-451A-8G) ako DNLA server vie poslať do TV obraz (bez konverzie) aj Zvuk ale s konverziou na 5.1 nie je možné nastaviť AUDIO na passthrough.
3. NAS pripojený cez HDMI vie prehrať cez Linuxlinux station alebo HD station / Ubuntu Linux (+Kodi) zvuk ako passthrough ale nevie prehrať obraz bez konverzie lebo ma Procesor s podporou H264 a pri plnom rozlíšení to seká.
Preto som sa dotazoval na VU+ a prehrávanie True HD.
Ak by dom mal zapojiť do celého procesu ďalšiu krabičku, tak by to bola NVIDIA SHIELD TV (2017)
alebo OPPO UDP-203 4K Ultra HD Blu-ray Disc Player.

Ale aj tak ďakujem za odpoveď.
Uživatelský avatar
Foolproof
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 277
Registrován: 19.leden 2007 - 13:45

Re: Prehrávanie MKV 4K H265, TRUE HD ako prehrať ?

Příspěvek od Foolproof »

Na Androidu údajně jedou nyní se vším všudy.
NVidiaShield
Xiaomi
Minix

Ovšem fora jsou stále plná dotazů, takže nevím, osobně mám Evolveo H8, nové věci dávám do HEVC 10 bit, DTS nebo DD 5.1, to jede v pohodě, stejně jako 4k i ve VP9.
Na vše ostatní Dune BDPrime, to umí i formáty SACD. No a na pár věcí, které se nevejdou do ničeho, zůstává PC, to umí opravdu všecko. :D
Satelit používám na satelit.......
VU+ Solo4K a VTI 14, parabola Nokia Sathunter 146x120, rotátor ze Sovětského Svazu na 36 V z roku 1992, pozicioner Nokia, Dune BDPrime, Yamaha media receiver, Evolveo H8+LibreElec, plasma Panasonic 165 cm a spousta dalšího bordelu 8)
vinov
Odborník
Odborník
Příspěvky: 302
Registrován: 27.únor 2008 - 6:56

Re: Prehrávanie MKV 4K H265, TRUE HD ako prehrať ?

Příspěvek od vinov »

Kodi na Androidu je #$%^, Android je dobry jen na mobilu, vsude jinde bych z nej zvracel. Kodi jedine na Linuxu.

Foolproof - skeptik jak se patri, kdyby te clovek bral uplne vazne, toho ultima by se nedotknul ani desetimetrovou holi, zrejme jsou to vyhozene penize pokud nekdo chce mit kvalitu, nebo z toho mit nejake multimedialni centrum, protoze na satelitni tv v HD staci levnejsi krabicky... do jiste miry mas pravdu, ale ne zas tak uplnou :x
Uživatelský avatar
oneeeee
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 129
Registrován: 14.září 2007 - 14:41
satelitni prijimac: vuplus solo2 solo4k duo4k
Bydliště: asi martin
Kontaktovat uživatele:

Re: Prehrávanie MKV 4K H265, TRUE HD ako prehrať ?

Příspěvek od oneeeee »

2160p je ako čo ?.
nieje formát ako formát. Rozlíšenie 4096 x 2160 a viac nieje 4K ale 5K . a to neprehrá ani počítač. len čiastočne to prehrá , seká a je to nepozerateľné. obraz je rozobratý. kocky.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Vuplus 4K VTI aj blackhole
Uživatelský avatar
forsajd
Odborník
Odborník
Příspěvky: 358
Registrován: 12.říjen 2009 - 12:34
satelitni prijimac: VU-MUTANT
Bydliště: Nová Baňa * Brehy

Re: Prehrávanie MKV 4K H265, TRUE HD ako prehrať ?

Příspěvek od forsajd »

vinov píše:Kodi na Androidu je #$%^, Android je dobry jen na mobilu, vsude jinde bych z nej zvracel. Kodi jedine na Linuxu.

Foolproof - skeptik jak se patri, kdyby te clovek bral uplne vazne, toho ultima by se nedotknul ani desetimetrovou holi, zrejme jsou to vyhozene penize pokud nekdo chce mit kvalitu, nebo z toho mit nejake multimedialni centrum, protoze na satelitni tv v HD staci levnejsi krabicky... do jiste miry mas pravdu, ale ne zas tak uplnou :x
Foolproof ma vo všetkom pravdu a ty sa mýliš napísal android škatuľky ktoré s tým nemajú absolútny problém a čislo 1 je nvidia shield tam prehras vsetko a kodi ja super prehrávač samozrejme že nie v hocijakých android škatulkach ale aj tu je možnost dať na sd kartu LibreElec pre amlogic cpu a použit ho ako dualboot čo sa tyka VUčka tam je KODI dobrý tak max na CZSK Archiv . A ked chcete aj tak prehravat filmy z nasu alebo samby siete tak je na to celkom dobrý enhancedmoviecenter EMC
ON /Zgemma H9.2S / Vu+Uno SE 4K
OFF /VU DUO/DM 500 HD/VU Solo2/VU DUO2/Mutant HD2400/Mutant HD 4K/Mutant HD1500/VU Solo 4K/VU Ultimo 4K/VU UNO 4K/Dinobot U5 mini /Octagon SF8008
Uživatelský avatar
emilsat
Odborník
Odborník
Příspěvky: 443
Registrován: 02.listopad 2007 - 15:04
Bydliště: jižničechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Prehrávanie MKV 4K H265, TRUE HD ako prehrať ?

Příspěvek od emilsat »

rokozv :
Tvé požadavky jsou nesplnitelné pro VU+ Ultimo 4k ! Taky jsem zklamaní ! Snad se to někdy dodělá k našemu obrazu .
A kodi ? Kdyby to přehrávalo aspoň filmy 1080p tak by to bylo super , jenže to je sekačka a podíl má na tom poskytovatel stream sinema i když to máš placení .


A proto zvažují o : Egreat A5 nebo Zidoo X9S ( VidOn XBMC )
ULTIMO-HD @ Vu+ ULTIMO 4K/DVB-S2X/DVB-S2_ZIDOO-X9S_ LCD SPF-107H
PARABOLY 2xT_90 / motor SuperTack-II-středoavá 180+140 + 16 LBN q
LG 75UH855v / yamaha rx‑a2060 / 7.1.2
skype:emilsat
Uživatelský avatar
forsajd
Odborník
Odborník
Příspěvky: 358
Registrován: 12.říjen 2009 - 12:34
satelitni prijimac: VU-MUTANT
Bydliště: Nová Baňa * Brehy

Re: Prehrávanie MKV 4K H265, TRUE HD ako prehrať ?

Příspěvek od forsajd »

emilsat píše:rokozv :
Kdyby to přehrávalo aspoň filmy 1080p tak by to bylo super , jenže to je sekačka a podíl má na tom poskytovatel stream sinema i když to máš placení .
a prečo to mne neseka a to mam internet adsl a nechapem co ma stym stream cinema ved to je len plugin budme radi ze ho tam autor dal a nie sa stazovat
ON /Zgemma H9.2S / Vu+Uno SE 4K
OFF /VU DUO/DM 500 HD/VU Solo2/VU DUO2/Mutant HD2400/Mutant HD 4K/Mutant HD1500/VU Solo 4K/VU Ultimo 4K/VU UNO 4K/Dinobot U5 mini /Octagon SF8008
Uživatelský avatar
emilsat
Odborník
Odborník
Příspěvky: 443
Registrován: 02.listopad 2007 - 15:04
Bydliště: jižničechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Prehrávanie MKV 4K H265, TRUE HD ako prehrať ?

Příspěvek od emilsat »

nechapem co ma stym stream cinema ved to je len plugin

( když to nevíš a nechápeš tak já ty to řeknu , stream cinema se připojí na daní server muže byt problém u klienta nebo servru , čekám na vyjadření :Webshare týmu
ULTIMO-HD @ Vu+ ULTIMO 4K/DVB-S2X/DVB-S2_ZIDOO-X9S_ LCD SPF-107H
PARABOLY 2xT_90 / motor SuperTack-II-středoavá 180+140 + 16 LBN q
LG 75UH855v / yamaha rx‑a2060 / 7.1.2
skype:emilsat
jonek
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 12
Registrován: 19.březen 2006 - 12:00

Re: Prehrávanie MKV 4K H265, TRUE HD ako prehrať ?

Příspěvek od jonek »

Vo vti seká nahrál som openpli 6 a bez problémov
Uživatelský avatar
emilsat
Odborník
Odborník
Příspěvky: 443
Registrován: 02.listopad 2007 - 15:04
Bydliště: jižničechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Prehrávanie MKV 4K H265, TRUE HD ako prehrať ?

Příspěvek od emilsat »

Přišla odpověd tak jsem zvědav jak se to bude chovat .


Dobrý den,
doporučujeme překontrolovat přihlašovací údaje ve službě Stream Cinema. Heslo nesmí obsahovat diakritiku, ani některé spec. znaky.




S pozdravem
tým Webshare
ULTIMO-HD @ Vu+ ULTIMO 4K/DVB-S2X/DVB-S2_ZIDOO-X9S_ LCD SPF-107H
PARABOLY 2xT_90 / motor SuperTack-II-středoavá 180+140 + 16 LBN q
LG 75UH855v / yamaha rx‑a2060 / 7.1.2
skype:emilsat
Uživatelský avatar
forsajd
Odborník
Odborník
Příspěvky: 358
Registrován: 12.říjen 2009 - 12:34
satelitni prijimac: VU-MUTANT
Bydliště: Nová Baňa * Brehy

Re: Prehrávanie MKV 4K H265, TRUE HD ako prehrať ?

Příspěvek od forsajd »

jj to sa tu omiela dookola nesmu sa pouzivat specialne znaky proste ziadnu diakritiku a neseka sa to ani vo vti ludia zbytocne tu nezavadzajte neseka sa to v ziadnom image jedine ze mate slaby net alebo moze byt problem s pretacnim
ON /Zgemma H9.2S / Vu+Uno SE 4K
OFF /VU DUO/DM 500 HD/VU Solo2/VU DUO2/Mutant HD2400/Mutant HD 4K/Mutant HD1500/VU Solo 4K/VU Ultimo 4K/VU UNO 4K/Dinobot U5 mini /Octagon SF8008
Uživatelský avatar
emilsat
Odborník
Odborník
Příspěvky: 443
Registrován: 02.listopad 2007 - 15:04
Bydliště: jižničechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Prehrávanie MKV 4K H265, TRUE HD ako prehrať ?

Příspěvek od emilsat »

forsajd

Na ty tvoje kydy a kecy nejsem zvědav .
ludia zbytocne tu nezavadzajte TO SNAD ABY SI UŽ ŠEL NĚKAM .....
ULTIMO-HD @ Vu+ ULTIMO 4K/DVB-S2X/DVB-S2_ZIDOO-X9S_ LCD SPF-107H
PARABOLY 2xT_90 / motor SuperTack-II-středoavá 180+140 + 16 LBN q
LG 75UH855v / yamaha rx‑a2060 / 7.1.2
skype:emilsat
Uživatelský avatar
Warder
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 580
Registrován: 05.duben 2007 - 9:32

Re: Prehrávanie MKV 4K H265, TRUE HD ako prehrať ?

Příspěvek od Warder »

Bezim aj na aDSL 15/1 a v jednom Solo4k boxe je aj VTi a nieje tam sebemensi problem ani zo sekanim ani s pretacanim v Stream Cinema.

Takze aj tu plati ze "Komu neni shůry dano v apatyce nekoupi." alebo aj ze niekto "Ma nasraté nielen v hlave ale aj v rukách."
:poklona:
------------------
Nosce te ipsum.
Uživatelský avatar
forsajd
Odborník
Odborník
Příspěvky: 358
Registrován: 12.říjen 2009 - 12:34
satelitni prijimac: VU-MUTANT
Bydliště: Nová Baňa * Brehy

Re: Prehrávanie MKV 4K H265, TRUE HD ako prehrať ?

Příspěvek od forsajd »

emilsat píše:forsajd

Na ty tvoje kydy a kecy nejsem zvědav .
ludia zbytocne tu nezavadzajte TO SNAD ABY SI UŽ ŠEL NĚKAM .....
emilsat
mal som ta rad ale si debil ked si takto zareagoval na moj prispevok nic som tam nepisal v zlom ale si sa apon ukazal a preto tu vznika spusta duplicitnych tem to co ti odpisaly z webshare je omielane dookola nepouzivat diakritiku

apropo a ani som ta necitoval tak ze nechapem preco si sa do mna osočil co som take zle napisal :)
ON /Zgemma H9.2S / Vu+Uno SE 4K
OFF /VU DUO/DM 500 HD/VU Solo2/VU DUO2/Mutant HD2400/Mutant HD 4K/Mutant HD1500/VU Solo 4K/VU Ultimo 4K/VU UNO 4K/Dinobot U5 mini /Octagon SF8008
Uživatelský avatar
Foolproof
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 277
Registrován: 19.leden 2007 - 13:45

Re: Prehrávanie MKV 4K H265, TRUE HD ako prehrať ?

Příspěvek od Foolproof »

K původnímu těmatu.

Vu Solo už používám opravdu jen na satelit. Do krabičky (Evolveo H8) jsem nacpal LibreElec, nyní už 8.1.5 a Kodi 17.4 a už prostě nelaboruji. Ztratil jsem na tom půl roku života a ničeho jsem s VU nedosáhl.

Na krabičce jede i ten Atmos, ale mám jenom 7.1 receiver....... :good:
VU+ Solo4K a VTI 14, parabola Nokia Sathunter 146x120, rotátor ze Sovětského Svazu na 36 V z roku 1992, pozicioner Nokia, Dune BDPrime, Yamaha media receiver, Evolveo H8+LibreElec, plasma Panasonic 165 cm a spousta dalšího bordelu 8)
Uživatelský avatar
9000peter
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1819
Registrován: 15.listopad 2008 - 11:35
satelitni prijimac: v podpise
Bydliště: Lednicke Rovne

Re: Prehrávanie MKV 4K H265, TRUE HD ako prehrať ?

Příspěvek od 9000peter »

Foolproof píše:K původnímu těmatu.

Vu Solo už používám opravdu jen na satelit. Do krabičky (Evolveo H8) jsem nacpal LibreElec, nyní už 8.1.5 a Kodi 17.4 a už prostě nelaboruji. Ztratil jsem na tom půl roku života a ničeho jsem s VU nedosáhl.

Na krabičce jede i ten Atmos, ale mám jenom 7.1 receiver....... :good:
No konečne ktosi pochopil na čo slúži sat primac...
OCTAGON SF 4008 E2 4K UHD &
LCD4Linux Samsung SPF-107H
TV Panasonic TX-58GX810E
AU Yamaha + Magnat + Koda

KukajseM
Uživatelský avatar
Foolproof
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 277
Registrován: 19.leden 2007 - 13:45

Re: Prehrávanie MKV 4K H265, TRUE HD ako prehrať ?

Příspěvek od Foolproof »

Ano, pochopil.

Ale nepochopil jsem, proč je VU tak vychvalované, když to nic neumí, kromě satelitu, podle ceny by to mělo umět i opékat topinky.
Na chalupu, kde nefunguje ani mobil jsem si koupil za pakatel jakýsi Cryptobox a ono to umí to samé za skoro 10x menší cenu.
Kdybych nepodlehl bludům, tak jsem mohl jet na slušnou dovolenou.

V tom je podstata, takových, kteří se domnívali, že za takovou astronomickou cenu to musí hravě strčit krabičku z Číny za 59 dolarů do kapsy je asi více, ale mýlili se jako já. Navíc nabubřelost rádoby technické podpory se zasíláním ukázek debilit na korejský server musí nakonec odradit i největšího nadšence i fandu značky.

Největší hrůza spočívá v tom, že i ten satelit sleduji na krabičce s LibreElec přes PVR Enigma v Kodi, čili z té celé bedny používám jenom tuner v standby režimu, protože intetface je mnohem lepší a odpadá bádání mezi jednotlivými images, který je horší. A to vyvíjí klučina ve volném čase po pracovní době :!:


Asi tak.
VU+ Solo4K a VTI 14, parabola Nokia Sathunter 146x120, rotátor ze Sovětského Svazu na 36 V z roku 1992, pozicioner Nokia, Dune BDPrime, Yamaha media receiver, Evolveo H8+LibreElec, plasma Panasonic 165 cm a spousta dalšího bordelu 8)
Uživatelský avatar
emilsat
Odborník
Odborník
Příspěvky: 443
Registrován: 02.listopad 2007 - 15:04
Bydliště: jižničechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Prehrávanie MKV 4K H265, TRUE HD ako prehrať ?

Příspěvek od emilsat »

Foolproof :už jsou změny

21.12.2017 Software Update

- update mediasink (zero4k)
•support DTS downmix for media files (no TS files)
vice foto

U https://www.zidoo.tv/Product/index/mode ... 3D%3D.html
Je možnost instalovat : ZDMC:17.6 je tam možnost měnit rozlišení i zvuk .....
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
ULTIMO-HD @ Vu+ ULTIMO 4K/DVB-S2X/DVB-S2_ZIDOO-X9S_ LCD SPF-107H
PARABOLY 2xT_90 / motor SuperTack-II-středoavá 180+140 + 16 LBN q
LG 75UH855v / yamaha rx‑a2060 / 7.1.2
skype:emilsat
Odpovědět

Zpět na „Diskusia VU+ Ultimo 4K“