Vu+ultimo 4k

Všetko o prijímači VU+ Ultimo 4K - diskusia

Moderátoři: kratke_pole, Pr0metheUs, tommix, chocholousek

Odpovědět
seaman
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: 27.prosinec 2015 - 22:24
satelitni prijimac: VU+ Ultimo 4K - OpenATV 7.2

Re: Vu+ultimo 4k

Příspěvek od seaman »

Ahoj, v týdnu jsem pořídil Ultimo. Oproti Solo 4K, které pošlu dál, jsem zaznamenal trochu kontrastnější a saturovanější obraz. Rychlost více méně stejná. Potěšil mě 3,5 hdd i když mám jenom T2 a zase tolik toho nenahrávám a trochu větší displej, takovej divně podsvícenej oproti Solu mi přijde.
Na obou mám poslední VTi, ale než půjde SOLO o dům dál, zkusil bych zalaborovat s jinou image.

Máte někdo zkušenost s tím BT ovladačem? Přemýšlím o něm.

Bude mi fungovat ten LCD4linux co je přímo v pluginech a konfigurační soubor ze Sola i když je to jiný displej?

Nechápu, jak bych mohl vystačit s defaultním EPG, je něco jiného, než Cool TV guide?
Díky za každou radu.
akva
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 291
Registrován: 04.březen 2011 - 0:02

Re: Vu+ultimo 4k

Příspěvek od akva »

Vu+ ultimo 4k je určitě o dost lepší než solo4k, jak osazením pro tunery, pamětí, DVB S2x, výkonem procesoru atd.
- měnit image pro denní používání nemá asi moc smysl, základ zůstává stejný, jen se mění možnosti a způsoby nastavení, ale každému vyhovuje něco jiného
- já zkouším jen ze zájmu všechny možné image v neobootu, ale v základu mám stále VTI, které mě osobně vyhovuje nejvíce, podle mě je nejlepší, ale každý má jiný názor, každému vyhovuje něco jiného jak jsem již uvedl, nikomu můj názor nevnucuji (špatné není ani např. OpenATV, OpenPLI, PurE2,Black Hole
- mě se právě displej u ultima jeví jako lepší,lépe čitelný. Nainstaluješ LCD4linux z pluginů, dáš config ze sola, ale musíš změnit v nastavení LCD4linux rozlišení displeje, ultimo má vyšší (800x600), jinak to bude na displeji špatně zobrazené
- mě EPG na 21 dní dopředu u každého programu vyhovuje, takže jsem to dál neřešil
- po správném nastavení budeš určitě s VU+ultimo 4k spokojen, za mě dobrý stroj
Vu+ ULTIMO 4K/DVB-S2X/VTI 14.0.6,Neoboot + 8 image,DVB_T2/T_dual); VU+ solo4k (VTI 14.0.5,Noboot-PurE2,Open Pli,openEsi. VU+ solo2 (PuE2 6.3),Full HD Glass17, hdd 1750Gb,1x 1000Gb, 2x 650GB, 1.par.- LBN na 23,5E,19E,13E, 2.par.0.8E + 3.par. motor 53°E-30°W,
seaman
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: 27.prosinec 2015 - 22:24
satelitni prijimac: VU+ Ultimo 4K - OpenATV 7.2

Re: Vu+ultimo 4k

Příspěvek od seaman »

Já jsem vlastně s VTi taky spokojen. Spíš že zvědavosti, že bych něco po záloze VTi nahnal do Sola.
Rozdíly nejsou znát na první dojem, ale při hraní si s oběma stroji je pak celkem slušný rozdíl v rychlosti znát.

Defaultní EPG mi přijde takový velký a nepřehledný a u T2 nemám 21 dní dopředu, ale jen cca 7, což mi nevadí. Zkusím si zvyknout.

Musím se zorientovat, kde jsou ty konfigurační soubory od lcd. Bude tedy stačit je po instalaci LCD4linux předat na stejné umístění ze Sola do Ultima a změnit to rozlišení? Pokusím se najít inspiraci na nový vzhled. Mám rád spíš méně, než více a taky mám stroj docela daleko od sebe.
Chápu dobře, že konfigurační soubory třeba v Black Hole jsou sice asi jinde, ale pro VTi taky použitelné?
nalimabfor
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 52
Registrován: 04.leden 2011 - 12:24

Re: Vu+ultimo 4k

Příspěvek od nalimabfor »

V predchadzajucich prispevkoch ste rozoberali satdreamgr img.
Prosim Vas ,ako sa tam aktivuje hdmi in??
Klasika dlhe modre nič.
seaman
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: 27.prosinec 2015 - 22:24
satelitni prijimac: VU+ Ultimo 4K - OpenATV 7.2

Re: Vu+ultimo 4k

Příspěvek od seaman »

Původně jsem chtěl napsat do tématu ohledně LCD4Linux, ale problémy mi přerostly přes hlavu tak, že jeho instalaci odkládám na neurčito. Nainstaloval jsem verzi 5 ze zdrojů v krabičce, nikoli instalace balíčku odjinud.
Nic se ale nedělo, ani po zapnutí v konfiguraci pluginu. Po dlouhých pokusech mě napadlo přenést soubory ze stejné složky ze SOLO 4K do ULTIMO 4K a přenastavit rozlišení.
Obdržel jsem boot-loop. Ten jsem vyřešil odebráním složky z ULTIMO 4K pomocí počítače. Přístroj normálně naběhl.
Pak mě napadlo vyukoušet verzi 4.7 pro ARM, resp All a nainstaloval jí jako balíček z externího zdroje. Naprosto stejná situace, možná dky tomu, že někde zbyla špatná konfigurace, jen s tím rozdílem, že už se mi nekonečný boot nedařilo zastavit vymazáním složky pluginu.

No a teď, proč to píšu do tohoto vlákna...
Kvůli boot-loop se mi nedařilo obnovit konfiguraci a tak jsem Ultimu podstrčil novou poslední image VTi a po drobných problémech s fleškou jsem jí nainstaloval. Protože jsem si udělal den před tím za plně funkčního stavu backu nejen image, ale i programové nabídky a všeho co backupovat šlo, domníval jsem se, že mám s čistou image vyhráno a nyní jen obnovím co jsem zazálohoval. Vůbec nevím proč, ale povedla se mi jen obnova programové nabídky.

Mám tedy dvě otázky:
Je někde návod jako pro pitomce, jak přímo na Ultimo 4k nainstalovat a seštelovat LCD4linux? Vlastně by mi i stačil ten default displej VTI, ale chci vidět u proužku kolik zbývá minut do konce pořadu a ideálně u přehrávání videí zbývající čas.
No a pak, co může být důvodem, že Ultimo nechce vlastní backup image?
sat12
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 129
Registrován: 08.únor 2019 - 9:26
Bydliště: jižníčechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Vu+ultimo 4k

Příspěvek od sat12 »

ULTIMO-HD @ Vu+ ULTIMO 4K/DVB-S2X/DVB-S2_DM-900 RC20 -DVB-S2X
ZIDOO-X9S + Z1000- LCD SPF-107H
PARABOLY 2xT_90 / motor SuperTack-II-středoavá 180+140 + 16 LBN q
LG 86sm9000 / lg sk10y + lg spk8 / yamaha rx‑a2060 / 7.1.2 / Panasonic DMP-UB900 / TCL 55C715
skype:emilsat
původní nick : emilsat
seaman
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: 27.prosinec 2015 - 22:24
satelitni prijimac: VU+ Ultimo 4K - OpenATV 7.2

Re: Vu+ultimo 4k

Příspěvek od seaman »

Díky, pročetl jsem.
Jestli to tedy dobře chápu, po instalaci musím najít a ohlídat dva soubory.

Config mohu použít a přendat z mého SOLO 4K na ULTIMO 4K
Jen nevím, jak seřídit na Ultimo typ displeje a rozlišení atd.

U mě je tedy asi problém v tom, že se mi skin_user nemodifikuje po instalaci pluginu a to jsem v háji.
Naprosto nevím, co bych tam měnil.
Uživatelský avatar
9000peter
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1819
Registrován: 15.listopad 2008 - 11:35
satelitni prijimac: v podpise
Bydliště: Lednicke Rovne

Re: Vu+ultimo 4k

Příspěvek od 9000peter »

Nastavenie displeja sa dá buď v priamo v plugine lcd4linux alebo cez webif lcd4linux. Tak isto sa dá zálohovať/nahrať configu buď cez menu pluginu v boxe alebo jednoduchšie cez webif lcd4linux.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
OCTAGON SF 4008 E2 4K UHD &
LCD4Linux Samsung SPF-107H
TV Panasonic TX-58GX810E
AU Yamaha + Magnat + Koda

KukajseM
seaman
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: 27.prosinec 2015 - 22:24
satelitni prijimac: VU+ Ultimo 4K - OpenATV 7.2

Re: Vu+ultimo 4k

Příspěvek od seaman »

Já jsem se tam jak přes plugin, tak i přes browser z maca dostal, jen mi přišlo, že davám za každou změnou save, ale displej stejně nenaběhne.
Určitě tam mám dát ten "profil" samsung 1024x600?

Tohle o čem teď mluvíme by se mělo po uložení odelat do toho configu, nebo pro mě problémového skinu?
Uživatelský avatar
9000peter
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1819
Registrován: 15.listopad 2008 - 11:35
satelitni prijimac: v podpise
Bydliště: Lednicke Rovne

Re: Vu+ultimo 4k

Příspěvek od 9000peter »

Nie ten Samsung tam nedávaj to je môj config. Ale keď prestukavas do prava šípku v tom riadku je tam viac toho tak z toho treba niečo vybrať a uložiť. Prvý riadok lcd4linux povoleny musíš mať na áno a uložiť.
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 15.duben 2022 - 14:20, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix QUOTE
OCTAGON SF 4008 E2 4K UHD &
LCD4Linux Samsung SPF-107H
TV Panasonic TX-58GX810E
AU Yamaha + Magnat + Koda

KukajseM
seaman
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: 27.prosinec 2015 - 22:24
satelitni prijimac: VU+ Ultimo 4K - OpenATV 7.2

Re: Vu+ultimo 4k

Příspěvek od seaman »

Nechci teď teoretizovat, ale večer se na to znovu vrhnu a dám vědět jak to půjde.

Díky!
Uživatelský avatar
9000peter
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1819
Registrován: 15.listopad 2008 - 11:35
satelitni prijimac: v podpise
Bydliště: Lednicke Rovne

Re: Vu+ultimo 4k

Příspěvek od 9000peter »

Naposledy upravil(a) EnoSat dne 15.duben 2022 - 14:21, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix QUOTE
OCTAGON SF 4008 E2 4K UHD &
LCD4Linux Samsung SPF-107H
TV Panasonic TX-58GX810E
AU Yamaha + Magnat + Koda

KukajseM
Stanoo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 25
Registrován: 31.srpen 2006 - 0:24
satelitni prijimac: VU+ DUO; ULTIMO 4K

Re: Vu+ultimo 4k

Příspěvek od Stanoo »

Na interní VFD jsem čerpal tady:
https://www.vuplus-support.org/wbb4/ind ... 4k-duo-4k/

Na externí používám plugin LCD4Linux.
NEW: Vu+ ULTIMO 4K, VTi 14.0.6 + oscam
Vu+ DUO, VTI 11.0.1 + ccam2.3, CSFD, camoFS, PictureCenterFS, LCD4linux, EMC, MediaPortal
Yumatu MX800, ARIVA202, SkyStar1
3D LED TV SAMSUNG UE32D6510
seaman
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: 27.prosinec 2015 - 22:24
satelitni prijimac: VU+ Ultimo 4K - OpenATV 7.2

Re: Vu+ultimo 4k

Příspěvek od seaman »

Tak jsem to nainstaloval a rozchodil. Teda... název stanice mám zalezlý trochu nad displej a umím si hrát jen s časem, ale vidím odezvu a kdybych to uměl, poslouchá mě to. Asi to udělám jako před lety a někde seberu základní config a ten upravím.
Navíc jsem resetem přišel o defaultní picony T2, takže mám co dohánet a aby toho nebylo málo, tak jsem si zablokobal heslo na web z odkazu, takže jdu hledat config tady.

Edit: vzdávám to. Vždycky si říkám, že lidi ani neumí popsat, co dělali, ale sám moc neumím vysvětlit, co se stalo.
Jak jsem psal, poslouchalo mě to, pak jsem tam dal config že Sola, ale bylo to malý, změnil jsem rozlišení, ale stále to nebylo ono a pruh pořadu poblikával. Tak jsem postahoval configy a zkoušel, od té doby náhled přes plugin jede, ale displej je default černobílý.
akva
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 291
Registrován: 04.březen 2011 - 0:02

Re: Vu+ultimo 4k

Příspěvek od akva »

- problém je, že máš nějakou představu o zobrazení informací v LcdLinux, každý to má jinak
- v konfiguraci jde hýbat se všemi položkami - velikost, umístění, barva atd.
- nejlepší by pro tebe bylo, kdyby jsi si sehnal funkční soubory LCD4config a
skin_user z Vu+ultima 4k, přepsal svoje soubory a ty jsi si potom upravil celkový vzhled v nastavení
lcd4Linux podle svého
- před laborováním vždy udělej zálohu, aby jsi se mohl vrátit k funkčnímu image
Vu+ ULTIMO 4K/DVB-S2X/VTI 14.0.6,Neoboot + 8 image,DVB_T2/T_dual); VU+ solo4k (VTI 14.0.5,Noboot-PurE2,Open Pli,openEsi. VU+ solo2 (PuE2 6.3),Full HD Glass17, hdd 1750Gb,1x 1000Gb, 2x 650GB, 1.par.- LBN na 23,5E,19E,13E, 2.par.0.8E + 3.par. motor 53°E-30°W,
seaman
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: 27.prosinec 2015 - 22:24
satelitni prijimac: VU+ Ultimo 4K - OpenATV 7.2

Re: Vu+ultimo 4k

Příspěvek od seaman »

Moje představa v tuto chvíli nehraje roli. Jsem v bodě nula a beru cokoliv.
Takže jsou z Ultima na Ultimo přenositelné oba soubory, jak config, tak skin? Nepodělám to tím?

A co kdybych skin smazal, teď když mi to na úpravy a vůbec zapnutí LCD4linux nereaguje. Obnoví se po restartu?
Naposledy upravil(a) seaman dne 31.říjen 2019 - 23:48, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
9000peter
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1819
Registrován: 15.listopad 2008 - 11:35
satelitni prijimac: v podpise
Bydliště: Lednicke Rovne

Re: Vu+ultimo 4k

Příspěvek od 9000peter »

Už sám nevieš čo chceš pletieš tu skin a lcd4linux.
Lcd4linux keď natiahnem do boxu za hodinu ho mám nakonfigurovany podla seba...
OCTAGON SF 4008 E2 4K UHD &
LCD4Linux Samsung SPF-107H
TV Panasonic TX-58GX810E
AU Yamaha + Magnat + Koda

KukajseM
seaman
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: 27.prosinec 2015 - 22:24
satelitni prijimac: VU+ Ultimo 4K - OpenATV 7.2

Re: Vu+ultimo 4k

Příspěvek od seaman »

Já to neumím, ale o to nejde. Pokud si s tim budu hrát hodinu, přijdu na to.

Můj problém je, že se mi změny v konfiguraci, pokusy co dělám, ukazují jen v náhledu, ale ne v reálu na displeji.
To je důvod, proč řeším, jak to celé nějak resetovat. Proto do toho tahám ten skin soubor.
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Vu+ultimo 4k

Příspěvek od VTronik »

Když máš spuštěnou konfiguraci LCDlinux (například přes pluginy), potom musíš kromě jiného správně nastavit, na který výstup se mají změny zobrazovat. Máš tam totiž možnost nastavit výstup jak pro více druhů displejů, tak na více současně připojených displejů. Tvůj display v boxu bude LCD1. Když nastavíš zobrazování na něj, měl bys vidět změny v náhledu i na displeji.
Pokud chceš zobrazovat více oken na stejném displeji po sobě, potom se to dělá položkami screen1 až ... V položkách screen si nastavíš co potřebuješ a jednotlivé screen budou rolovat po nastavené době dokola.
Vše je potřeba dělat také ve správné stránce nastavení pro LCDlinux, protože ta má jednotlivé stránky pro různé stavy boxu (idle, v provozu, atd.), to se zobrazuje a přepíná vpravo dole modrým tlačítkem.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
seaman
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: 27.prosinec 2015 - 22:24
satelitni prijimac: VU+ Ultimo 4K - OpenATV 7.2

Re: Vu+ultimo 4k

Příspěvek od seaman »

Děkuju, mě to samozřejmě nedá a zkusím to znovu, ale tohle jsem jak píšeš měl a i to modré nepopsané tlačítku jsem tu vyčetl.
Já měl možná špatně typ toho lcd, měl jsem tam něco jako inbox displej, nebo něco takhle obecného. LCD1 jsem tam měl a rozlišení 800x480.

Já jsem požádal prodejce o image, kterou tam dává, abych nemusel řešit picony a archivy a podobně, když to přeinstalovávám, i když to není velký problém, uznávám.
Tu jsem tam včera nahnal a seřídil. V tuhle chvíli bych laboroval, ale bojím se to rozvrtat. Jak jsem před časem spal, že jsem si před boot-loopem dělal full backup a pak mi nešel obnovit, tak se bojím, aby to nebylo stejné. Spolehlivě mi funguje záloha kanálů, ale když zadám, že chci full backup image na usb, tak mi ho to hodí stejně na hdd a ještě má soubor datum 1.1.1970 i když mám systémový čas v pořádku. Tak se mi to nechce rozvrtat, aby mi pak zase jako minule nešla obnva.

Asi budu laborovat na SOLO 4K i když to, že displej jednoduše nepřenesu ze sola na ultimo mě mrzí.
Odpovědět

Zpět na „Diskusia VU+ Ultimo 4K“