Vu+ultimo 4k

Všetko o prijímači VU+ Ultimo 4K - diskusia

Moderátoři: kratke_pole, tommix, Pr0metheUs, chocholousek

Odpovědět
Uživatelský avatar
9000peter
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1819
Registrován: 15.listopad 2008 - 11:35
satelitni prijimac: v podpise
Bydliště: Lednicke Rovne

Re: Vu+ultimo 4k

Příspěvek od 9000peter »

Tak to zanes Tvojmu predajcovi a nech pred Tebou spraví zálohu image... Načo Vám je box s E2 keď neviete zálohovať image......
Ešte mi to nedá keď si do boxu natiahnem lcd4linux tak pre tak krpati dyspaly nemám čo robiť za pár minút ja som si pre seba robil podľa seba 10 palcoveho samunga a hodinka hotovo. Skús špekulovať a pôjde to.....
Ešte ma zaráža že ani nevieš aki image tam predajca dáva potom o čom sa tu bavíme tieto všetky problémy smeruj na Tvojho predajcu a nie sem.
Priznaj sám s tým nepohneš a pre nás info ako s chlpatej deky...
OCTAGON SF 4008 E2 4K UHD &
LCD4Linux Samsung SPF-107H
TV Panasonic TX-58GX810E
AU Yamaha + Magnat + Koda

KukajseM
seaman
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: 27.prosinec 2015 - 22:24
satelitni prijimac: VU+ Ultimo 4K - OpenATV 7.2

Re: Vu+ultimo 4k

Příspěvek od seaman »

Psal jsem, že v té image od něj, jsou navíc, picony a archivy, ale o to nejde.

Ty problémy s tím, že se mi změny ukazují jen v náhledu a ne na displeji jsem měl s čistou image minulý týden, tu od něj mám od včera, čili tou to není.

Zítra zkusím, jestli půjde obnovit ta záloha a pak budu laborovat.
seaman
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: 27.prosinec 2015 - 22:24
satelitni prijimac: VU+ Ultimo 4K - OpenATV 7.2

Re: Vu+ultimo 4k

Příspěvek od seaman »

Tak už mě to zase poslouchá. Udělal jsem hroznej paskvil, ale mám nad tím kontrolu.
Jak je to s offsetem, tím j jsem měl asi začít, ne?
Snažil jsem se dát vše na svá místa a pak jsem si všiml, že na displeji nemám symbol červeného puntíku nahrávání, kdežto na náhledu je.
akva
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 291
Registrován: 04.březen 2011 - 0:02

Re: Vu+ultimo 4k

Příspěvek od akva »

-příteli, 1.11.2019 jsem ti do soukromých zpráv, poslal config pro LCD4Linux na Vu+ ultimo4k i s návodem, jak to máš udělat (bohužel jsi do této doby zprávu ještě nepřevzal)
Vu+ ULTIMO 4K/DVB-S2X/VTI 14.0.6,Neoboot + 8 image,DVB_T2/T_dual); VU+ solo4k (VTI 14.0.5,Noboot-PurE2,Open Pli,openEsi. VU+ solo2 (PuE2 6.3),Full HD Glass17, hdd 1750Gb,1x 1000Gb, 2x 650GB, 1.par.- LBN na 23,5E,19E,13E, 2.par.0.8E + 3.par. motor 53°E-30°W,
seaman
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: 27.prosinec 2015 - 22:24
satelitni prijimac: VU+ Ultimo 4K - OpenATV 7.2

Re: Vu+ultimo 4k

Příspěvek od seaman »

Máš pravdu, promiň a děkuju.. Čtu hlavně na telefonu a překoukl jsem to.
Večer config využiji.
seaman
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: 27.prosinec 2015 - 22:24
satelitni prijimac: VU+ Ultimo 4K - OpenATV 7.2

Re: Vu+ultimo 4k

Příspěvek od seaman »

Ponaučení z konfigurace displeje:

Já jsem zkrátka udělal na počásku velkou chybu, když jsem si myslel, že mohu beztrestně přenést všechny soubory ze SOLO do ULTIMO (zjednodušeně řečeno) a jen upravit rozlišení. Tím se mi to sesypalo a pak po odinstalaci lcd4linux zůstala problémová konfigurace i při nové instalaci. Sice jsem všechnu konfiguraci vzhledu displeje dělal jako nyní, ale narozdíl od náhledu se mi na displeji nic nedělo, jen tma. Nyní už vše ok.

Od jednoho člena jsem získal jeho konfigurační soubor, kterým jsem se inspiroval a upravil ten svůj funkční pokus z neděle, kdy jsem nahodil tu novou image a čistou instalaci pluginu.

Teď už jen po večerech ladit. Standby screen mám hotov, na něm není co... alespoň já toho tam nechci moc.
Obrazovku "Zapnuté" mámcelkem taky ok, jen mi název občas zaleze za hodiny a trochu se trápím s obrazovkou "Média" a názvem souboru, ten dovede být v rozptylu jednoho slova po několik řádků.
digitman
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 52
Registrován: 31.srpen 2007 - 12:37

Re: Vu+ultimo 4k

Příspěvek od digitman »

Mám problém na Ultime 4K mi v hdg17 neukazuje bitrate respektíve píše bitrate neuspešné. Asi v 30 tich percenách prevádzky bitrate ukáže tych 70% nie. Image mám VTI 14 pluginy by to nemali robiť nakoľko som pred niekoľkými dňami image preinštaloval na novo a mám tam len základné po naflešovaní a doinštalované CSFD, HDGlass a GSU.
Na druhom stroji Vu + Uno 4kSE je to v poriadku.
seaman
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: 27.prosinec 2015 - 22:24
satelitni prijimac: VU+ Ultimo 4K - OpenATV 7.2

Re: Vu+ultimo 4k

Příspěvek od seaman »

Pánové, nevíte někdo, kde si ve VTI přenastavím kam chci defaultně ukládat nahrné pořady?
Nějak na začátku jsem to udělal a teď to nemůžu najít.
Jarosp
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 19
Registrován: 23.říjen 2019 - 10:22

Re: Vu+ultimo 4k

Příspěvek od Jarosp »

Stlac Menu / Nastavenia / System / Zaznamove cesty
:poklona:
seaman
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: 27.prosinec 2015 - 22:24
satelitni prijimac: VU+ Ultimo 4K - OpenATV 7.2

Re: Vu+ultimo 4k

Příspěvek od seaman »

Mám to nazvané jinak, ale nasměroval jsi mě správně. Hledal jsem stále v menu VTI
Díky!
seaman
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: 27.prosinec 2015 - 22:24
satelitni prijimac: VU+ Ultimo 4K - OpenATV 7.2

Re: Vu+ultimo 4k

Příspěvek od seaman »

Pokaždé, když si založím novou složku a dám to ní video, je jméno soboru takovými velkými písmeny a já pak musím zvolit styl zobrazení "jednoduchý", ne "VTI jednoduchý" nebo další volby, prostě jen jednoduchý.
Vím že jsem to kdysi na Solo někde defaultně nastavil a byl pokoj, nevíte kde se to nastavuje?
Uživatelský avatar
bastlir123
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 12
Registrován: 30.leden 2012 - 17:27

Re: Vu+ultimo 4k

Příspěvek od bastlir123 »

Ahoj, mám VTI 14.0.6 a potřeboval bych, aby se mi v infopanelu (jako to mám ve VU+ Duo2) zobrazovala frekvence transpondéru právě přijímaného kanálu. Nevíte někdo, jak to tam dokopat? Bohužel jsem už všechno z Enigmy zapomněl.

Díky.
radin
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 79
Registrován: 05.březen 2011 - 19:03
satelitni prijimac: VU+ Ultimo 4K , Dreambox 920
Bydliště: Vyškov

Re: Vu+ultimo 4k

Příspěvek od radin »

Zdravím pánové koupil jsem tento stroj naistaloval nejnovější VTI nastavil tunery nahrál seznam kanálů,ale nemám vůbec signál.Zkoušel jsem různě přenastavit tunery,ale situace stejná,na mém druhém přijímači Vuplus Solo 4K vše v pohodě ,takže můžu říct že zkušenosti nějaké mám.Je možné že by tuner byl K.O. ?
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Vu+ultimo 4k

Příspěvek od VTronik »

Možné to samozřejmě je, na to se ale zeptat nechceš, ne? To ti musí být jasné, že to nelze vyloučit.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
radin
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 79
Registrován: 05.březen 2011 - 19:03
satelitni prijimac: VU+ Ultimo 4K , Dreambox 920
Bydliště: Vyškov

Re: Vu+ultimo 4k

Příspěvek od radin »

Díky za odpověď a omlouvám se za blbou otázku jen jsem chtěl vědět jestli s tím nemá někdo podobnou zkušenost.Dávám na reklamaci.
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Vu+ultimo 4k

Příspěvek od VTronik »

Není se zač omlouvat. Jen jsem neporozuměl, na co vlastně se chceš zeptat. Pokud máš nějakou nejasnost ohledně nastavení nebo hledání signálu, zeptej se přesně co potřebuješ potvrdit nebo napovědět.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
Uživatelský avatar
bastlir123
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 12
Registrován: 30.leden 2012 - 17:27

Re: Vu+ultimo 4k

Příspěvek od bastlir123 »

A není v parabole duální konvertor např. pro 19° a 23,5° ? A signál není ani na ČT24?
VU+ Ultimo4k - 2x dual DVB-S2X FBC, 1x DVB-T/T2 H.265, VTI, skin - Full_HD_Glass17
VU+ Duo2 - 2x dual DVB-S/S2, VTI, skin - Allien_HD
doga46
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 33
Registrován: 10.listopad 2010 - 18:14

Re: Vu+ultimo 4k

Příspěvek od doga46 »

@radin
zkus tuner z VU+solo4k dát do ultimo4k a hned poznáš, je-li tam chyba..
Vu+ultimo4k, Vu+ solo4k, Vu+ zero, openATV 6.4 - 7.2, VTi 15.0.2, openPLI 8.3, openBH 5.2, BH 3.1.0
Uživatelský avatar
bastlir123
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 12
Registrován: 30.leden 2012 - 17:27

Re: Vu+ultimo 4k

Příspěvek od bastlir123 »

Ahoj, ačkoliv jsem si s Duem2 celkem dobře poradil, s Ultimem4k mám problém:
___________________________________________
Moje konfigurace:
2 x dual FBC tuner DVB-S2X
1 x single DVB-T2 tuner
3 x svod z LNB 19°/23,5°E
Interní čtečka nebo CI - Smith pro Irdeto Skylink
Oscam 1.20 rev: 11572, VTI 14.0.6
___________________________________________

I když dva kabely zapojím do jednoho dual tuneru, nebo když zapojím dva kabely do horních vstupů obou dual tunerů a pustím nahrávání např. ČT1, na Novu či na jiný kanál s jiným TP se už dívat nemohu. Netuším, kde dělám chybu. Přitom na starém Duu s obyčejnými tunery to šlo hned a bez problémů.
Bylo by ideální, kdyby někdo se stejnou konfigurací mně poslal zálohu svého nastavení, nebo nějaký zkušený Pražák mně to za finanční odměnu nastavil a popřípadě doinstaloval potřebné. Ale i každá dobrá rada se hodí.
Díky.
VU+ Ultimo4k - 2x dual DVB-S2X FBC, 1x DVB-T/T2 H.265, VTI, skin - Full_HD_Glass17
VU+ Duo2 - 2x dual DVB-S/S2, VTI, skin - Allien_HD
akva
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 291
Registrován: 04.březen 2011 - 0:02

Re: Vu+ultimo 4k

Příspěvek od akva »

- vše na VU+ ultimo 4k ve VTI 14.6 funguje bez problémů
- máš určitě špatně nakonfigurované tunery
- tunery musíš nastavit přesně podle toho, na který tuner máš připojené kabely a z které družice
-např. - tuner A - konfig mód: jednoduchý, obrazový mód : Diseqc A/B , sat :A Astra 3B (23,5E)
sat:B Astra (19E)
- tuner B - konfig mód: jednoduchý, obrazový mód : Diseqc A/B , sat :A Astra 3B (23,5E)
sat:B Astra (19E)
- tuner C - to samé
- pokud máš nastaveno opačně jak píšeš 19/23,5E musíš mít Sat :A Astra (19E), sat:B Astra 3B (23,5E)
- já osobně mám zapojeny všechny 4 tunery (4 kabely, z toho 1 motor) + 1 kabel DVB T2 a mohu nahrávat více jak 8 programů a na kterýkoliv se dívat (používám oscam)
- aby ti to takto fungovalo musíš mít nakonfigurován oscam, pokud použiješ CI - Smith pro Irdeto Skylink, tak ti to nepůjde a bude se to chovat jak píšeš
Vu+ ULTIMO 4K/DVB-S2X/VTI 14.0.6,Neoboot + 8 image,DVB_T2/T_dual); VU+ solo4k (VTI 14.0.5,Noboot-PurE2,Open Pli,openEsi. VU+ solo2 (PuE2 6.3),Full HD Glass17, hdd 1750Gb,1x 1000Gb, 2x 650GB, 1.par.- LBN na 23,5E,19E,13E, 2.par.0.8E + 3.par. motor 53°E-30°W,
Odpovědět

Zpět na „Diskusia VU+ Ultimo 4K“