AB 650 a AB 700

Diskusia a download pre AB Cryptobox 700HD, 750HD, 752HD Combo DVB-T2/S2/C

Moderátor: Duce

Odpovědět
BLIZO
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 01.listopad 2020 - 16:01

AB 650 a AB 700

Příspěvek od BLIZO »

Ahojte .
Pokusim sa vám opísať môj problém so satelitnými prijímačmi. AB650 a AB700.Napojené na jednu parabolu s dvojvystupovým konvertorom. Pripojenie cez LAN.
Satelitný príjem vykazuje cez 80% a volne dostupné programy (CT24, Ocko) idu.
Po zapnutí oba tieto prijímače vykazujú - žiadny signál. Preveril som LAN pripojenie-aktívne.
IP adresu prideluje takisto úspešne. Poskytovatel môjho internetu je O2 -Internet na doma-strieborný. Celý čas čo vlastním AB650, AB700- idem cez tohto poskytovatela netu. Podľa vyjadrenia Call centra- O2 nezaznamenali žiadnu anomaliu za ten čas
Všetky pristupové kody a nastavenia v prijimači som skontroloval-správne. Dokonca som poskytol pristupové kody znamenu. Sú v poriadku. U neho to funguje.
Je tu jeden zaujimavý poznatok, ktorý som zistil. V nastaveniach sat. prijimača(u oboch to isté), v časti nastavenie servera v uplne spodnom riadku kde ukazuje -Pripojené servery- preblikáva počet pripojených serverov od 0-4. Resp. vypíše odpojené servery 0-4. A takto to ide kol dokola. Niekde som sa dočítal, že treba skusiť stlačiť tlačidlo PING na dialkovom ovladači a uvedie sa všetko do normalu—neuviedlo. Akurat vypisalo na jednom prijimači 4x Failed a na druhom 4x odozvu v msek. Ale to je asi tak všetko. Žiadna zmena nenastala.
Reštartoval som oba satelitne prijímače, ako aj router- bez výsledku. Jeden Satelitny prijimač som uviedol do tovarenských nastavení a nanovo ponahadzoval udaje
Domáce zariadenia na baze internetu mi funguju bez problemov- WIFI, SMART TV, domáca IP kamera a druhy router.
Mne osobne to indikuje niečo s internetovým prechodom dat, aj ked vypisuje, že je aktívne. Proste je to spoločný menovatel oboch prijímačov. Po víkende ide zatial všetko v poriadku. Všetky udaje sa zobrazuju tak ako pri bezproblemovom pripojení má byť.
Vedel by mi niekto zodpovedať na moju problematiku- podľa možností v jednoduchej a mne zrozumitelnej reči. Prípadne ma niekto uviedol na danu problematiku na fore.
Ďakujem
Uživatelský avatar
EnoSat
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2743
Registrován: 20.únor 2008 - 19:16
satelitni prijimac: Dreambox - Dr.HD F16 - TBS5925
Kontaktovat uživatele:

Re: AB 650 a AB 700

Příspěvek od EnoSat »

BLIZO píše:Po zapnutí oba tieto prijímače vykazujú - žiadny signál.
Hladaj chybu smerom od boxov ku parabole - nema nic spolocne s internetom
ROVER TAB900+ , Televes H30 FLEX
Gibertini OP100LN /85E-53W/
WaveFrontier T90 /51E-39E-36E-33E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W/
Edision MIO+ 4K, Octagon SF8008, Mutant HD51, QVIART Lunix, Ustym 4K S2 OTT, VU Solo4K, Dreambox 900UHD/7020HD/500HD, TBS-5925/5530/5220
Uživatelský avatar
lnb
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 50
Registrován: 25.březen 2006 - 20:34

Re: AB 650 a AB 700

Příspěvek od lnb »

To nemas signal len ked su oba zapnute? Lebo si pisal ze ti idu volne kanaly. Vadne lnb moze sposobovat, ze ak sa zapne druhy aparat, zmizne signal. Pripajanie/odpajanie, stalo sa mi tiez, bola prerusena jedna zila na LAN kabli.
Obrázek
BLIZO
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 01.listopad 2020 - 16:01

Re: AB 650 a AB 700

Příspěvek od BLIZO »

EnoSat píše:
BLIZO píše:Po zapnutí oba tieto prijímače vykazujú - žiadny signál.
Hladaj chybu smerom od boxov ku parabole - nema nic spolocne s internetom
Len by som rád po čase opäť zareagoval na môj ,,problem". Odvtedy všetko beží ako má, bez akehokoľvek môjho zásahu do prijimačov. Takže, ak by sa nahodou niečo podobné zopakovalo, skusim sa držať tvojej rady. Aj keď s tým nemam ktovieaké skusenosti, pokusim sa.Jedine čo ma však udivuje, že sa to stalo na oboch prijimačoch súčasne a na oboch
to aj súčasne prestalo.Ešte raz ďakujem.
BLIZO
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 01.listopad 2020 - 16:01

Re: AB 650 a AB 700

Příspěvek od BLIZO »

lnb píše:To nemas signal len ked su oba zapnute? Lebo si pisal ze ti idu volne kanaly. Vadne lnb moze sposobovat, ze ak sa zapne druhy aparat, zmizne signal. Pripajanie/odpajanie, stalo sa mi tiez, bola prerusena jedna zila na LAN kabli.
Skusim zareagovať: Ak myslíš satelitny signál, ten som mal aj mám 80% a viac. A teraz už naozaj neviem či som mal zapnute sučasne oba prijimače, alebo nie. Chapem aj tomu čo si písal o tej vadnej jednej žile LAN. Len ma mätie, že pripojenie vykazovalo ako úplne v poriadku. Ako som už napísal na iný koment k mojmu ,,problemu". Od uverejnenia môjho prveho príspevku všetko klape ako ma, bez toho, že by som zasiahol do niektoreho z prijimačov. Ešte raz-dakujem za odpoveď-
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: AB 650 a AB 700

Příspěvek od VTronik »

Pokud ti v době problému nešly ani volné kanály, což jsem tak pochopil, není chyba v internetovém připojení. Pro funkci volného vysílání není žádný net potřeba. Hledej ji jak psal Enosat mezi receiverem a parabolou.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
BLIZO
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 01.listopad 2020 - 16:01

Re: AB 650 a AB 700

Příspěvek od BLIZO »

VTronik píše:Pokud ti v době problému nešly ani volné kanály, což jsem tak pochopil, není chyba v internetovém připojení. Pro funkci volného vysílání není žádný net potřeba. Hledej ji jak psal Enosat mezi receiverem a parabolou.
Nie nie--praveže som v uvode písal, že voľné kanaly mi išli. Viď. môj prvý príspevok.Ako som ale spominal-bez nejakeho zasahu všetko začalo v po víkende fungovať.ALEEEE dnes už druhý deň mi ide zle televizny príjem. Seká-vypadava-vypisuje žiadny signal-Myslíš, že by som mal predsa len na zaklade nových skutočností preveriť trasu od prijimača k parabole? A. Ďakujem za tvoju odpoved
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: AB 650 a AB 700

Příspěvek od VTronik »

Pokud je to tak, že to zlobí nahodile jak píšeš, potom je zcela na místě opravdu dobře zkontrolovat celý svod a systém mezi přijímčem a parabolou. Může to být špatný konektor (zatečený), zalomený kabel, povolený kontakt a mnoho jiných problémů.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
BLIZO
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 01.listopad 2020 - 16:01

Re: AB 650 a AB 700

Příspěvek od BLIZO »

VTronik píše:Pokud je to tak, že to zlobí nahodile jak píšeš, potom je zcela na místě opravdu dobře zkontrolovat celý svod a systém mezi přijímčem a parabolou. Může to být špatný konektor (zatečený), zalomený kabel, povolený kontakt a mnoho jiných problémů.
Nateraz som očistil vystupné a vystupné časti na LNB konektore a--už druhý deň to ide bez problemov--Ďakujem
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: AB 650 a AB 700

Příspěvek od VTronik »

Díky za zpětnou reakci, třeba to pomůže někomu dalšímu s obdobným problémem jako jsi měl ty.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
Odpovědět

Zpět na „AB Cryptobox 700HD, 750HD, 752HD Combo DVB-T2/S2/C“