DM-920

Moderátoři: EnoSat, cityglam1

Odpovědět
Uživatelský avatar
georg11
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1663
Registrován: 10.leden 2008 - 15:34

Re: DM-920

Příspěvek od georg11 »

vensan píše:Triplex
Ten openESI 6.0 ti tam funguje bez problémů /nemyslím tím backup/ Já mám DVB-S2X MultiStream Dual Tuner a tam to moc nejede
Dreambox 920 UHD, OE2.5 + GP4, dual FBC DVB-S2X-MS + dual DVB-T2/C - E85 multi-feed ( 1W, 4,8E, 13E, 19E, 23,5E, 28E )
Zgemma H7.S image openATV
Octagon 8008, různé image v multibootu
Mnoho dalších boxů na "zaslouženém" odpočinku
vensan
Odborník
Odborník
Příspěvky: 492
Registrován: 02.duben 2006 - 19:15

Re: DM-920

Příspěvek od vensan »

georg11 píše:
vensan píše:Triplex
Ten openESI 6.0 ti tam funguje bez problémů /nemyslím tím backup/ Já mám DVB-S2X MultiStream Dual Tuner a tam to moc nejede
Ano z mojim settingom fungovalo vsetko no zabudol som odskusat Belintersat 51,5 s tym mam problem vobec nieco doteraz naladit v tom openESI ide vsetko krasne klasicky ponastavovat ako som bol doteraz pri Enigme2 zvyknuty.
Jezis kristus z hrobu vstal na vianoce mi Qviarta dal
Andrej_BS
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 85
Registrován: 30.leden 2011 - 0:11

Re: DM-920

Příspěvek od Andrej_BS »

DM920 FBC tuner+positioner+Inverto Unicable Quad LNB. Na dreamelite mám akési :) nastavenia, ktoré fungujú a tam idú krásne veštky platené stanice (s kartou :) )... cca 40 kusov.
Skúsil som dať openATV6.1, potom upgrade na 6.2. Nastavil som tuner podobne ako dreamelite.... ,no žiaľ zo 40 kusov platených staníc ide asi len 10, ostatné tma. Myslíte, že tam platí iné nastavenie tunera ako v images od dreamelite ? Nezdá sa mi vôbec ten počet bežiacich staníc....

-A-
Uživatelský avatar
Antonin.23
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 171
Registrován: 29.květen 2007 - 21:36
satelitni prijimac: Dreambox TWO UHD BT
Kontaktovat uživatele:

Re: DM-920

Příspěvek od Antonin.23 »

Měl bych jednu otázku.Co může způsobovat posunutí času v DM920. Čas je posunutý o 1 hodinu a 9 minut dopředu.Tedy má být 20.00,ale ukazuje 21.09. Nastavený ho mám na +1 Prague... dík.
Dreambox TWO UHD BT,Parabola 100 cm.
Motor SG 2100.TV SONY OLED XR55A83K.
SKYLINK Kombi,Disney+
grund
Odborník
Odborník
Příspěvky: 380
Registrován: 24.červenec 2010 - 12:20

Re: DM-920

Příspěvek od grund »

většinou mi pomohlo , nechat na CT24 a restart,možná odpojit síť pokud to bere z internetu a
nebo sem nechával na ZDF/ARD
Andrej_BS
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 85
Registrován: 30.leden 2011 - 0:11

Re: DM-920

Příspěvek od Andrej_BS »

Ahojte.
Opať k images od OpenTAV. Dal som Barry Allen a rovno OpenATV 6.2. Prvé spustenie bolo OK. Nastavil som siete a reštartol, a už nenabehol.., žltý bežec prebehol a obraz zamrzol na úvonom logu. Daľej nič. Skúšal som pár dní inštalovať nové images, ale stále rovnako. Potom som skúsil aj odpojiť disk (vytiahnuť šuflík) a pekne nabehol. Netuším, prečo to robí. Pri iných images, ktoré skúšam to nerobí, naštartujú sj pripojeným diskom. Neviem, či treba aktualizovať nejakú knižnicu.., žiaľ neviem akú. Prípadne počkám, kým to neopravia priamo tvorci images.
Ďakujem.

-A-
Uživatelský avatar
Antonin.23
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 171
Registrován: 29.květen 2007 - 21:36
satelitni prijimac: Dreambox TWO UHD BT
Kontaktovat uživatele:

Re: DM-920

Příspěvek od Antonin.23 »

grund nepomohlo nic.Nahodil jsem svoji páteční zálohu a OK.Nevím přesně,ale zřejmě se to stalo při sledování NHL 1-5 na 22°W.Musím to ještě vysledovat.
Dreambox TWO UHD BT,Parabola 100 cm.
Motor SG 2100.TV SONY OLED XR55A83K.
SKYLINK Kombi,Disney+
Uživatelský avatar
1801
Odborník
Odborník
Příspěvky: 336
Registrován: 01.listopad 2007 - 15:30
satelitni prijimac: DM 920

Re: DM-920

Příspěvek od 1801 »

posun času se mi taky občas stane, a taky když jsem na NHL 1-5 na 22°W, ale stáčí když zezadu vypnu na několik desítek vteřin přijímač, a po nebootování je čas zase srovnán
Dreambox DM 920 1x Triple MultiStream DVB-S2X/DVB-T2/DVB-C
1x parabola Tele System 109x99cm multifeed 23,5°E+19,2°E+16°E+13°E LNB Inverto Black MultiConnect
1x parabola Gibertini 102x95cm motor Stab HH120 LNB Inverto Black Ultra
relé Spaun SUR 211 F, TV Sony Bravia KDL-48W605B
Andrej_BS
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 85
Registrován: 30.leden 2011 - 0:11

Re: DM-920

Příspěvek od Andrej_BS »

..u mňa je čas v poriadku, nikdy som nemal taký problém.

-A-
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: DM-920

Příspěvek od liquere »

Aza 1 otazka mam, pouziva niekto satlodge img , aj mna pytali a ja nepoznam preto pytam ...... :lol: dikes ....
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Uživatelský avatar
georg11
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1663
Registrován: 10.leden 2008 - 15:34

Re: DM-920

Příspěvek od georg11 »

liquere píše:Aza 1 otazka mam, pouziva niekto satlodge img , aj mna pytali a ja nepoznam preto pytam ...... :lol: dikes ....
Já jsem ho zkoušel,ale bohužel zrovna tak jako openPLi, ATV si nerozumí s mým typem tuneru
Dreambox 920 UHD, OE2.5 + GP4, dual FBC DVB-S2X-MS + dual DVB-T2/C - E85 multi-feed ( 1W, 4,8E, 13E, 19E, 23,5E, 28E )
Zgemma H7.S image openATV
Octagon 8008, různé image v multibootu
Mnoho dalších boxů na "zaslouženém" odpočinku
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: DM-920

Příspěvek od liquere »

Asi este nedotiahli drivery ak to nejde aj inde dobre, ten tuner myslim, ale inak by mal byt pouzitelny, ak teda niekto nema ten tuner kde to blbne? Asi ano ....... nemam stroj ked oni robia len dm a zgemmu ale ok dikes. .... :D
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Uživatelský avatar
georg11
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1663
Registrován: 10.leden 2008 - 15:34

Re: DM-920

Příspěvek od georg11 »

liquere píše:Asi este nedotiahli drivery ak to nejde aj inde dobre, ten tuner myslim, ale inak by mal byt pouzitelny, ak teda niekto nema ten tuner kde to blbne? Asi ano ....... nemam stroj ked oni robia len dm a zgemmu ale ok dikes. .... :D
Tuner chodí bez problémů v Experimentálu, Merlinu, Oozoonu, DreamElite, DMS, i v Newnigme kterou používám. Nejde v image na bázi openPLi
Dreambox 920 UHD, OE2.5 + GP4, dual FBC DVB-S2X-MS + dual DVB-T2/C - E85 multi-feed ( 1W, 4,8E, 13E, 19E, 23,5E, 28E )
Zgemma H7.S image openATV
Octagon 8008, různé image v multibootu
Mnoho dalších boxů na "zaslouženém" odpočinku
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: DM-920

Příspěvek od liquere »

Jo tak uz je jasne kde je pes zakopany .... :good:
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Andrej_BS
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 85
Registrován: 30.leden 2011 - 0:11

Re: DM-920

Příspěvek od Andrej_BS »

Takže takto to vyzerá s FBC na openATV.... Nezobrazia sa všetky stanice..., takže počkať na opravu ovládačov ? Ale keby aspoň jeden tuner, napr. A1 ich zobrazil všetky...

-A-
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: DM-920

Příspěvek od liquere »

ATV asi skonci robit img pre DM nakolko chyba spolupraca a podpora. Teraz som to cital. Takze pouzivat img origo .... a kde to ide..
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Uživatelský avatar
Antonin.23
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 171
Registrován: 29.květen 2007 - 21:36
satelitni prijimac: Dreambox TWO UHD BT
Kontaktovat uživatele:

Re: DM-920

Příspěvek od Antonin.23 »

Ono taky,dle mého názoru, takové image jako OpenATV nemají v Dreamboxu 9xx UHD co dělat. Hodil jsem ho tam na zkoušku a hrůza.Velmi špatný obraz,pomalý na povely DO. Do DM pouze image OE2.5
Dreambox TWO UHD BT,Parabola 100 cm.
Motor SG 2100.TV SONY OLED XR55A83K.
SKYLINK Kombi,Disney+
Andrej_BS
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 85
Registrován: 30.leden 2011 - 0:11

Re: DM-920

Příspěvek od Andrej_BS »

:) Mne sa páči keď mám kopec možností si kdečo nastaviť, minimálne mať možnosť to zmeniť. Iste.., je to o trochu pomalšie..., chcelo by to spraviť možno verziu 7, vyladiť pre DM... :) ... no to by predaje museli prekonať konkurenciu. Dream elite..., s FBC to tiež nemajú celkom doladené a upgrady ako z chlpatej deky..

-A-
Uživatelský avatar
georg11
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1663
Registrován: 10.leden 2008 - 15:34

Re: DM-920

Příspěvek od georg11 »

Dnes jsem vyzkoušel znovu openATV s novými drivery co sem dal Warder/děkuji/ ale situace je pořád stejná Tuner BCM45308X to sice vidí ale nenaladím prakticky nic. Po nahrátí settingu je zajímavý, že např ČT24 na skylinku ukazuje signál 90% ale obraz ani zvuk nejde.
Jak jsem již psal používám image newnigma s gp3, dream chodí skvěle. Zkusil jsem nahrát 14 programů najednou z Astry 23,
nahrávky proběhly bez problémů vše funkčí. Z přiložených screenů je patrné "využití" i virtualních tunerů
screenshot.jpg
screenshot (1).jpg
screenshot (2).jpg
screenshot (4).jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Dreambox 920 UHD, OE2.5 + GP4, dual FBC DVB-S2X-MS + dual DVB-T2/C - E85 multi-feed ( 1W, 4,8E, 13E, 19E, 23,5E, 28E )
Zgemma H7.S image openATV
Octagon 8008, různé image v multibootu
Mnoho dalších boxů na "zaslouženém" odpočinku
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: DM-920

Příspěvek od liquere »

vsetko je o spolupraci a DM asi nema zaujem ...... ved je dost inych img. :unknown:
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Odpovědět

Zpět na „DM-9XX UHD“