nový dream dm920 zamrzá

Moderátoři: EnoSat, cityglam1

Odpovědět
palov63
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 141
Registrován: 12.květen 2012 - 9:37
satelitni prijimac: dream920triple

nový dream dm920 zamrzá

Příspěvek od palov63 »

Mám nový box /HM-sat/ 3 týdny a po nějakém čase prostě zamrzne. Nejdřív vypadne obraz, audio ještě jde dalších 5-10 sek, pak zamrzne komplet. Pomůže až tvrdý restart, žádné spojení po zamrznutí není možné /ftp, telnet/, do boxu se nedostanete. Někdy zamrzne i ve stand-by modu, na displaji zůstane čas zamrznutí. Není důležité, který tuner je zapnutý, jaký kanál /FTA, kod / dělalo to i po odpojení sat jenom na dvb-t kabelu. Image vyměněny snad všechny, od posledního stable, dream-elite, new-enigma, openATV až po čerstvý merlin4. Box nevydržel v provozu víc jak 48 hod., pak zásek. Než jsem to analyzoval a vyloučil, bylo po 14-ti denní lhůtě. Hodil jsem vlákno i na dreamboard.de. Tam ten problém ještě jeden popisuje docela přesně, jako já. Takže zabalil a odeslal zpátky podle doporučení prodejce. Jen pro zasmání, doprava z Německa 7eur, z česka 618 korun.
Dreambox 920triple, Fuba 85 s multifocusem, 105 Gibertini na rotoru
Uživatelský avatar
Steiner
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1530
Registrován: 10.prosinec 2011 - 15:05

Re: nový dream dm920 zamrzá

Příspěvek od Steiner »

To je to riziko ušetrenia peňazí nákupom z DE. Just sa ti dostane do rúk zrovna "taký" kus.
Preto som aj ja čakal na priaznivejšie ceny u nás.
„Cross of Iron“
Som človek ktorý v kaviarni sedí pri stole, neprehliada si telefón, ani tablet, ani notebook - len pije kávu - ako nejaký psychopat. : )
palov63
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 141
Registrován: 12.květen 2012 - 9:37
satelitni prijimac: dream920triple

Re: nový dream dm920 zamrzá

Příspěvek od palov63 »

Je to ironie, chtěl jsem se spíš vyhnout těm poruchovým kusům u nás, nakonec jsem stejně prohloupil, ale takový je život, vždyt o nic nejde.
Dreambox 920triple, Fuba 85 s multifocusem, 105 Gibertini na rotoru
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: nový dream dm920 zamrzá

Příspěvek od efendy55 »

neboj nič .... ja som daleko väčší smoliar ako ty .... :o :cry: ja si pripadám už ako Ugo Fantozzi .....

:ROFL: :Yahoo!:
Všetko 4K
palov63
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 141
Registrován: 12.květen 2012 - 9:37
satelitni prijimac: dream920triple

Re: nový dream dm920 zamrzá

Příspěvek od palov63 »

Pokračuji v tomto vlákne, už opravdu nevím, jak dál. Z Německa přišel box, vyměnili mainboard, dal jsem tam poslední "unstable" image, potom dream-elite, nastavil a štastný koukal a co se nestalo, box zamrzl přesně jako předtím. To jsem z toho blázen. Přece jsem nemohl někde udělat chybu, to není možné, ty boxy by měli být přece stupid-proof. Nebo se musí dávat nejdřív "stable" dreamOS image, aby box fungoval spolehlivě? Máte někdo nějaké nápady, co s tím? Přemýšlím sehnat jiný napájecí zdroj, jinak mně nic nenapadá, jsem z toho blázen. Ted jsem tam dal poslední "stable" firmware s GP pluginem a dal jsem přes telnet logovat do PC / journalctl -fu enigma2/, abych viděl, co píše. Zatím drží, podotýkám, že to není kodováním, udělal to na FTA.
Dreambox 920triple, Fuba 85 s multifocusem, 105 Gibertini na rotoru
grund
Odborník
Odborník
Příspěvky: 380
Registrován: 24.červenec 2010 - 12:20

Re: nový dream dm920 zamrzá

Příspěvek od grund »

divný že něco měnili,dá se to nějak poznat? nejdříve bych vyměnil ten zdroj,chtělo by to změřit při zatížení , může klekat elit a mění se napětí,ale i zvlnění
gorick
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 49
Registrován: 07.srpen 2008 - 11:38
satelitni prijimac: DM900 UHD Triple

Re: nový dream dm920 zamrzá

Příspěvek od gorick »

Uz som to tu pisal, ale mozem zopakovat. Mal som podobny problem s novym DM900 UHD Triple.

Presne ako sa popisuje v prvom prispevku: najprv len obcasne zamrznutie pri sledovani TV, potom zamrzanie aj v standby (cas na displayi bol zaseknuty). A postupne sa to zhorsovalo, az do stavu, ze mi box nechcel nabehnut vobec. Po zapnuti zadnym tlacitkom len blikala ledka na cerveno. V 14-dnovej lehote som sa chystal box vratit, ale potom ma napadla este jedna vec.

Zistil som, ze problem bol v zdroji a nie v prijimaci. Nastasie som mal po ruke kompatibilny adapter z Vu plus Solo V2, ktory som napojil namiesto originalu a uz to slapalo ako hodinky. Neskor som si doobjednal novy zdroj z ciny (cca 6 e), presne s parametrami toho originalu (foto v prilohe). Bezim na nom bez problemov uz asi treti mesiac. Box odvtedy nezamrzol ani raz.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
DM 900 UHD Triple, XTrend ET7500
palov63
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 141
Registrován: 12.květen 2012 - 9:37
satelitni prijimac: dream920triple

Re: nový dream dm920 zamrzá

Příspěvek od palov63 »

Tak jsem koupil nový zdroj, vyměnil a bohužel zásek se projevil taky. Jediný rozdíl oproti původnímu je tento: input 100-240V 1.2A 50/60Hz, samozřejmě výstup je 12V 5A. Ten původní dreamboxácky tam má input 100-240V 1.5A Max 50/60Hz. To by snad nemělo vadit? Zaměřil jsem se na výstup 12V 5A. Už nevím, jak dál, posílat do Německa se mi to zase nechce, dalších 620 korun v pr....Jinak tam mám poslední dreamOS z 22.2. unstable s GP3. Když zapojím hdd, usb a sd kartu, tak je zásek omnoho dřív, z toho jsem usoudil, že bude chyba ve zdroji. Když je to bez hdd, tak box běží i celý den, ale zamrzne taky, akurát to trvá déle.
Dreambox 920triple, Fuba 85 s multifocusem, 105 Gibertini na rotoru
grund
Odborník
Odborník
Příspěvky: 380
Registrován: 24.červenec 2010 - 12:20

Re: nový dream dm920 zamrzá

Příspěvek od grund »

psal si , že měnili desku?,řekl bych že tam jsou zdroje (pomocné) na základní desce , ale opravdu
hádání z koule.ještě bych zkusil nějak chladit větrák deska pod noťas,co to bude dělat.Asi budeš muset komunikovat o vrácení nebo výměna.
palov63
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 141
Registrován: 12.květen 2012 - 9:37
satelitni prijimac: dream920triple

Re: nový dream dm920 zamrzá

Příspěvek od palov63 »

Jo, měnili desku /aspon mi to řekli, načetlo si to novou adresu/ a poslali zpět, ale nechápu, že to pořádně nevyzkoušeli. Tohle by měli přece mít zdokumentované, žebych byl první? Takové štěstí
Dreambox 920triple, Fuba 85 s multifocusem, 105 Gibertini na rotoru
grund
Odborník
Odborník
Příspěvky: 380
Registrován: 24.červenec 2010 - 12:20

Re: nový dream dm920 zamrzá

Příspěvek od grund »

pokud desku vyměnili tak potom neměnili tuner , asi by se to mělo dát opravit i tady snad má
DM servis?
rom2005
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 179
Registrován: 19.červen 2012 - 19:25

Re: nový dream dm920 zamrzá

Příspěvek od rom2005 »

Mám nový DM 920 a taky mi mrzne. Jak jsi to vyřešil?
DM 920, Unstable 19-2-2019 + GP4, diseqc m. Moteck SG 2100A + Gibertini 125Al (Ku 85,2°E - 45°W), Emme Esse 125Al (multif. 36°E circ. pol. + 23.5°E), Gibertini 125Al (fix 56°E circ. pol.), diseqc m. Stab H-H 120 + Emme Esse 125Al (C-band circ. pol.); Octagon SF4008 + TBS5925, img SDGr4 (Abertis)
palov63
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 141
Registrován: 12.květen 2012 - 9:37
satelitni prijimac: dream920triple

Re: nový dream dm920 zamrzá

Příspěvek od palov63 »

Zatím to ještě testuji, ale asi to budu posílat zpátky do Německa, už podruhé, nemíním dělat s receivrem za 10tis hokusy-pokusy s chlazením atd. Dost, že jsem vyměnil zdroj, hdd a místo užívání věci jenom testuji. Na druhou stranu jsem se zase něco naučil, ale trochu drahé zkušenosti. Dalších 650 korun v prd... za dopravu.
Dreambox 920triple, Fuba 85 s multifocusem, 105 Gibertini na rotoru
Odpovědět

Zpět na „DM-9XX UHD“