DM900 štart len do recovery, poškodena emmc flash

Moderátoři: EnoSat, cityglam1

Odpovědět
gchevalier
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 244
Registrován: 30.prosinec 2018 - 10:56

DM900 štart len do recovery, poškodena emmc flash

Příspěvek od gchevalier »

viac menej len zareportujem
za normalneho behu zacalo tocit spinner, po tvrdom vypnuti a zapnuti prijímač bootuje len do recovery modu, flash zalohy aj rescue image prebehne korektne ale po restarte znova len recovery mod. Podľa všetkého poškodená mmc pamäť a nutná výmena základovej dosky. Toto sa stalo cca 3 mesiace po vyprsani zaruky. Predajca a....l drzi bobrika mlcania ohladom pozarucneho servisu.

log cez usb servisny port

Kód: Vybrat vše

...
CS0: SFDP SPI, 32MB, 64kB blocks, 64kB erase block, 256B pages
EMMC1: transfer complete intr error, intr=0x208000
Command 8 failed
EMMC1: device failed to enter transfer mode
CS1: NAND: unrecognized ID: 0xffff 0xffffffff
RTS0: 0x1101004, 256 clients, ok
...
set pwm to 200/255
Normal bootup
Default boot device not found!
Booting failed. Running recovery
Loader:zimg Filesys:raw Dev:flash0.recovery File: Options:(null)
...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
gchevalier
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 244
Registrován: 30.prosinec 2018 - 10:56

Re: DM900 štart len do recovery, poškodena emmc flash

Příspěvek od gchevalier »

no, pred cca 2 mesiacmi borec menom Johnny B. prišiel náhodou na zaujímavú vec.

Jeho problém sa prejavoval trošku inak ale končilo to hláškou ako vyššie uvedená, tzn. emmc je len v read only móde a stroj bootuje len do recovery módu. Všetko nasvedčovalo vadnej emmc nand flash.
Náhodou skúsil odpojiť predný panel z dm900-ovky, a ... stroj normálne nabootoval z flashky....

ok, skúsil som ja s dm900-kou bez front panela, detto - stroj normálne nabootoval a cez sieť bol dostupný...
on ešte trochu šachoval z aktualizáciou rescue image vo flashke a odpojením len displeja aby mohol použiť tlačítko pre prechod do recovery módu ... ale dal to ....!

U mňa po znovuzapojení front panela - detto - stroj bootuje znova len do recovery módu. Takže preventívne rozobraný front panel - všetky kablové spoje: medzi front panelom a základovou doskou, a displejom a front panelom rozobrané a znovu zapojené.. a voila ... dm900-ka beží ako nová .... very strange but happy....... 8)

ešte ilustračná fotka (jeho kópia) ... čierne príklopky spojov jemne smerom hore odklopiť ....

bližšie info vyhladávač: jb8a8f8 ourdreambox
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
mjozef
Odborník
Odborník
Příspěvky: 460
Registrován: 10.listopad 2007 - 10:52

Re: DM900 štart len do recovery, poškodena emmc flash

Příspěvek od mjozef »

skoda ze uz nemam doma ten DM900 presne taky isty problem som mal aj ja
predajca mi vtedy povedal ze treba vymenit celu dosku
bol este v zaruke tak to bolo jedine stastie
DM920 exp.+GP4.2 Samsung 860 EVO 500GB, DVB-S2 FBC Twin BCM45308X, DVB-S2 FBC Twin BSM45208
DM TWO exp.+GP4.2
DM TWO exp.+GP4.2
motor Stab HH 100, 100cm parabola s Inverto Unicable IDLB-QUDL42-UNI2L-1PP a druhá parabola Visiosat / Cahors G3B s Inverto Unicable II IDLU-32UL40-UNBOO-OPP
gchevalier
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 244
Registrován: 30.prosinec 2018 - 10:56

Re: DM900 štart len do recovery, poškodena emmc flash

Příspěvek od gchevalier »

jasné, keď je v záruke - tak ju treba využiť, možno tam dajú nejaký lepší kus železa, novšiu revíziu ... a záručná doba by sa mala predĺžiť ..
Odpovědět

Zpět na „DM-9XX UHD“