Spotřeba DM900 ?

Moderátoři: EnoSat, cityglam1

Odpovědět
salora
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 79
Registrován: 14.září 2008 - 9:04

Spotřeba DM900 ?

Příspěvek od salora »

Neví tu někdo jaká je spotřeba proudu u DM900 resp. jak je to se zdrojem dodávaným s tímto receivrem ?¨Sice se uvádí u provozního letáčku v paramnetrech napájecí zdroj 5A ale jede to u mě i na 3 A zdroj který mi dodal prodejce již použité DM900 tak mě tím spíš zajímá skutečná spotřeba tohoto boxu.
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Spotřeba DM900 ?

Příspěvek od mmiriboy »

Nič v zlom, ale čo ti bráni si to zmerať v reáli priamo doma?
Inak tu si treba uvedomiť, že ten "až!" 5A zdroj je dodávaný k boxu aj toho titulu, aby tam bola istá prúdová rezerva. Veď k stb sa dajú pripojiť napr. HDD, prípadne aj iné periférie cez USB. A každé z týchto zariadení má taktiež určitú spotrebu prúdu. Ďalšou vecou je fakt, že určite je rozdiel v spotrebe prúdu procesora stb pri príjme signálu SD programov a UHD programov.
V prípade použitia DVB-T/T2 tunera je tam určite možnosť napájania 5V pre anténu (Aj keď toto je podľa mňa zanedbateľná položka v spotrebe).
Čiže tu jednoducho neexistuje jednoznačná a presná odpoveď typu - napr. zariadenie má spotrebu 2,4A pri príjme UHD.
:poklona:
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
salora
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 79
Registrován: 14.září 2008 - 9:04

Re: Spotřeba DM900 ?

Příspěvek od salora »

Ano je jednodušší si tu spotřebu změřit samozřejmě ale pokud máš čím,tu na chatě mám sice multimetr ale asi přd týdnek mi jak na potvoru klekl displeji na něm takže hádat z gule neumím žel bohu ,proto jsem si myslel než dojedu domů a tam to změřím budu mít jasno více o tom žádná ano s tou rezervou je mi to jasné taky i kdyv z minulosti vím že i s HDD se ta spotřeba např. u starších modelů DM moc nezvedla a zas až tak velký rozdíl by snad ve spotřebě být neměl mezi HD UHD či SD
ale budiž ,myslel jsem to spíše ten dotaz všeobecně ressp. zda to napč. tady uživateelé používají s menšími zdroji než 5A to je celé.
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1832
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba DM900 ?

Příspěvek od peter54 »

Spotreba tvojho boxu bude pravdepodobne pod 15W. Ciže 2A zdroj by mu mal vcelku aj s nutnou rezervou stačiť.

Volnobeh do 5w.
Zabudovany hdd - cca 4w.
Externy hdd dalsie 4w.
Každé aktívne lnb - asi 5 az 7w.
Rozdiel 1w podla polarizacie.
Rozne lnb sa lisia v spotrebe až o 2w.
Karta v uni citacke az 1w.
Dekodovanie v ci slote može brat nejaký watt.
Wifi asi 1w.
Rozdiel medzi sd a hd programom nieje.

Priklad podobný box octagon sf8008 v standby do 5w.
Bez hdd a bez karty - 6w pri prehrávaní hd nahravky zo sietoveho disku, 9w-11w pri prehravani programov z druzice, karta v pi. Jedno ci sa prehrava kodovany alebo nekodovany, hd alebo sd.

5a zdroj sa mi javí ako obrovska rezerva na napajanie fbc tunerov, diskov, klavesnice a fakt netuším čoho ešte.

Nevšimol som si, že by rozdiely medzi roznymi stb stáli za reč ani som nemal v rukach stb co by bral nad 14w. Možno nejaká vykopávka, ani nieje rozdiel medzi hd a uhd prijimačom.
Kontakt v profile cez www.
Uživatelský avatar
EnoSat
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2742
Registrován: 20.únor 2008 - 19:16
satelitni prijimac: Dreambox - Dr.HD F16 - TBS5925
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba DM900 ?

Příspěvek od EnoSat »

nemozes porovnavat boxy s totalne rozlicnymi procesormi (SF8008 vs DM900)
ROVER TAB900+ , Televes H30 FLEX
Gibertini OP100LN /85E-53W/
WaveFrontier T90 /51E-39E-36E-33E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W/
Edision MIO+ 4K, Octagon SF8008, Mutant HD51, QVIART Lunix, Ustym 4K S2 OTT, VU Solo4K, Dreambox 900UHD/7020HD/500HD, TBS-5925/5530/5220
salora
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 79
Registrován: 14.září 2008 - 9:04

Re: Spotřeba DM900 ?

Příspěvek od salora »

To:Peter54 ok děkuji moc za výstižnou informaci lepčš už být už ani nemůže :Yahoo!:
Mám tam sice tuner BCM45308X ale v podstatě ho max. nevyužívám ,pouze s jedním vstupem pro motor takže si myslím že bych mohl být s tím 3A zdrijem který mi poslal s boxem v klidu a je pravda že se skoro nehřeje jen min.
Odpovědět

Zpět na „DM-9XX UHD“