Titulky v režimu media playeru

Diskusia a download pre AB Cryptobox 700HD, 750HD, 752HD Combo DVB-T2/S2/C

Moderátor: Duce

Odpovědět
_-0-_
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 30.leden 2020 - 17:28

Titulky v režimu media playeru

Příspěvek od _-0-_ »

Hezký den, vyměnil jsem na žádost potomka jeho zdechlé HTPC za 752HD Combo a aktualizoval jsem fw (na V1.14.20433). Narazil jsem ale na problém při přehrávání souborů v *.mkv containeru.

Titulky v setupu napřed povoleny, potom v media režimu nastaveno barevné pozadí a jejich barva, potom opět v setupu zakázány (na jejich zobrazení v media režimu to nemá vliv, u DVBT neprudí a mají požadovanou barvu/pozadí, což zůstalo z předchozího nastavení).

Při použití externích titulků (stejny_nazev_file.srt) se někdy zobrazují a někdy ne, titulky zevnitř containeru se zobrazí vždy - ale v default bílé - (když se nezobrazí externí a uvnitř containeru nějaké jsou).

Po zmáčknutí buttonu SUBS se objeví menu výběru titulků zevnitř containeru, volba subs on/of ukazuje OFF a je šedá (vliv zákazu z settings), lze zvolit codepage.

Je z toho nějaká cesta ven?

Btw., neexistuje patch s lepšími fonty a možností změny polohy/velikosti a bold/normal subs?

Chápu, že si 752HD neporadí se všemi codecy, ale u titulků bych čekal trochu lepší funkčnost - s takovými problémy jsem se nikdy nesetkal ani na PC (VLC, BSPplayer a další), ani na ohyzdných androidních krabičkách (KODI, nebo androidí ver. přehravačů).

Moc děkuji za radu/vysvětlení.
mtester270
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 202
Registrován: 15.červen 2015 - 10:08

Re: Titulky v režimu media playeru

Příspěvek od mtester270 »

Naco kupujes takyto pristroj ked od toho chces taketo veci. Podla mna mozes zabudnut. Mal si kupit linux s E2 tam si nastavis co chces a tebou popisovane problemy tam niesu.
OFF
_-0-_
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 30.leden 2020 - 17:28

Re: Titulky v režimu media playeru

Příspěvek od _-0-_ »

mtester270 píše:Naco kupujes takyto pristroj ked od toho chces taketo veci. Podla mna mozes zabudnut. Mal si kupit linux s E2 tam si nastavis co chces a tebou popisovane problemy tam niesu.
Byl to vyžádaný dárek/odměna pro teen potomka, neměl jsem jinou možnost. Ano, máš pravdu, pro daný účel to bylo jako náhrada HTPC idiotské, ale s tím argumentem jsem neuspěl - prý to zabíralo moc místa :-(

Původně to byla sestava výkonného tichého HTPC, vybaveného SAT/TV kartou (+ multifocus parabola (4xLNC) z toho přes HDMI do receiveru a do slušných beden a 165 cm plazmy (která také uměla DVBT a SAT). Byla to celkem vydařená sestava.

Aktuálně je HTPC nahrazeno 752HD C a z něj to leze do prakticky nepoužitelných aktivních chrochtátek, která nahradila zbytek nadstandardního AV řetězce (to i ty repráky/zes v TV jsou lepší). Pochopitelně vyvstal problém (popravdě jsem čekal, že to bude ještě horší). Že šla kvalita někam, to potomkovi zjevně nevadí, ale problém se subs ano.

Protože vox populi = vox Dei, nastalou situaci se pokouším řešit. Jistě, nasnadě by bylo dokoupit ještě nějaký TV box např. RK3399 H96 MAX, ale i to je idiotské řešení, nehledě k těm pubescentním kecům, co bych musel poslouchat.

Pubíka jsem naučil denně sledovat zprávy v angličtině, ruštině a teprve poté v češtině, proto musel fungovat SAT, plazma (přes to, že to byla kdysi "vlajková loď") sice umí full HD, ale s 265 si neporadí a s DVBT-2 také ne. HTPC šlo opravit, ale musela by se tam koupit kromě zdroje a MB také nová TV/SAT karta. Protože byl požadavek i na sledování stažených RIPů, tak se 752HD jevila sice jako problematická, ale možná (a ostatně i levná) náhrada.

Takže ještě jednou - může mi prosím někdo poradit alespoň s tím, proč někdy odmítá 752HD C zobrazit stejnojmenné subs mimo container mkv a jak problém ošetřit (pokud to jde)? Moc děkuji.
Uživatelský avatar
3skac11
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 13
Registrován: 22.prosinec 2011 - 15:10
Bydliště: SB City

Re: Titulky v režimu media playeru

Příspěvek od 3skac11 »

Svoju otazku by najlepsie zodpovel ab com, skus tam.
Najjednoduchsia vec je stiahnut film, ktory uz obsahuje titulky priamo v obraze.
Ja som mal tiez podobny problem pri 500-rade.
Uz si to moc nepamätam, ja som aj upravoval titulky do utf-8, ci to nepomoze.
_-0-_
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 30.leden 2020 - 17:28

Re: Titulky v režimu media playeru

Příspěvek od _-0-_ »

3skac11 píše:Svoju otazku by najlepsie zodpovel ab com, skus tam.
Najjednoduchsia vec je stiahnut film, ktory uz obsahuje titulky priamo v obraze.
Ja som mal tiez podobny problem pri 500-rade.
Uz si to moc nepamätam, ja som aj upravoval titulky do utf-8, ci to nepomoze.
...zkusím.

Hardcore subs je zločin, nemluvě o tom, že zdroje, odkud stahuje, hardcore subs z 99% neobsahují. Btw., pubíka jsem naučil sledovat v EN s EN subs, tak nejlépe rozumíme my pologramoti :-) CZ jen u jazykově složitějších věcí.

Pro HD 752HD je jedno, jestli jsou subs v utf_8, nebo v CP 1250, pokud je zobrazí (což je ten problém), tak vždy správně (i když s hnusnými fonty).

Jasně, také by bylo možné externí subs vkládat do containeru, ale to by bylo stejně nepohodlné, jako konverze do utf-8 - zejména u celých řad, nemluvě o tom, že by se muselo napřed někde jinde před vložením zkusit, jestli "sedí"...

Každopádně díky za RE.

Kdyby měl někdo ještě nějaký postřeh, prosím, sem s ním...
Odpovědět

Zpět na „AB Cryptobox 700HD, 750HD, 752HD Combo DVB-T2/S2/C“