OCTAGON SF 8008 4K UHD

Odpovědět
Uživatelský avatar
forsajd
Odborník
Odborník
Příspěvky: 358
Registrován: 12.říjen 2009 - 12:34
satelitni prijimac: VU-MUTANT
Bydliště: Nová Baňa * Brehy

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od forsajd »

liquere to vystihol
ON /Zgemma H9.2S / Vu+Uno SE 4K
OFF /VU DUO/DM 500 HD/VU Solo2/VU DUO2/Mutant HD2400/Mutant HD 4K/Mutant HD1500/VU Solo 4K/VU Ultimo 4K/VU UNO 4K/Dinobot U5 mini /Octagon SF8008
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od efendy55 »

zaujímavé ako idete na to niektorý komplikovane ... [-o< ](*,) ved záloha ide urobiť bez problémov aj na usb pokial si to všetko správne nastvíte .... :smoke: ak o tom neviete tak stačí nastaviť zálohu na HDD a automaticky to zálohuje na USB ..... :good:
Všetko 4K
Uživatelský avatar
Vagi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 90
Registrován: 14.srpen 2007 - 17:49
satelitni prijimac: OCTAGON SF8008

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od Vagi »

vlasto píše:skusal niekto EGAMI img? nejake poznatky co funguje a co nie?
Vyzkouším, ale dnes ani zítra to nedopadne, bo nemám čas.
OCTAGON SF8008 4K UHD + Gibertini 100 AL + Inverto Black Ultra + Digipower SG-2100 (85°E - 45°W)
rost
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 25
Registrován: 13.květen 2008 - 15:55

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od rost »

efendy55 píše:zaujímavé ako idete na to niektorý komplikovane ... [-o< ](*,) ved záloha ide urobiť bez problémov aj na usb pokial si to všetko správne nastvíte .... :smoke: ak o tom neviete tak stačí nastaviť zálohu na HDD a automaticky to zálohuje na USB ..... :good:
Jak je to prosté, dík za radu.
Jinak uznávám svou chybu s předčasným instalováním backupsuite.
V minulosti to byl plugin, kterým jsem dělával spolehlivě zálohy, tak jsem to instaloval víceméně automaticky.
rost
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 25
Registrován: 13.květen 2008 - 15:55

web browser

Příspěvek od rost »

Dost mi chybí alespoň jednoduchý webový prohlížeč. U starších přijímačů (vu zero, formuler) se po nainstalování pluginu HBBTV vždy zároveň nainstalovala Opera Webbrowser 2.0
Tady je v pluginech ke stažení také plugin Hbbtv-webkit, ale je to bez prohlížeče.
Je nějaká šance jak nainstalovat prohlížeč?
Zbynek2
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 11.únor 2009 - 16:16

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od Zbynek2 »

libca píše:Octagon SF8008 už pár dní testuji, vše co já používám s zdá být v pořádku, mašina je rychlá, obraz výborný, 1GB RAM zdá se dostačující....
Jeden problém ale přece mám, nedaří se mi na SF8008 pořádně nastavit videorozlišení v KODI, nikdy jsem tenhle doplněk nepoužíval, takže v něm nejsem nijak kovaný. Zkouším nastavení jak na TV (LG UH6157 4k), tak v boxu a i v samotném KODI a pořád mám obraz většinou zmenšený v levém horním rohu, a nebo oříznutý svisle po stranách a tam mi ještě prosvítá zastavený obraz z TV, který tam byl po přepnutí na KODI, a i samotné přehrávání se mi zdá že není úplně plynulé (stream cinema), tak nevím. Je mi jasný že to bude chtít všechno správně nastavit, ale v tomhle pořád dost laboruju a tápu. Ostatní co na boxu potřebuju a používám ok.
Ahoj mám taky koupený tento Octagon s Open ATV 6.2 u KODI mám taky pruhy a seká se Stream Cinema. Řeší to prý poslední ovladače a update KODI. Z githubu jsem si stáhl zip složku kde jsou ovladače pro všechny Octagony včetně update KODI, bohužel nikde nemůžu najít KAM je mám nahrát, používám DCC připojím se ale dál se nehnu, hledám už fakt dlouho návod na tohle ale bohužel jsem nikde nenašel. Pokud někdo poradí budu moc rád. A to jsem dal i PS3 Jailbreak..:(
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od efendy55 »

zajtra vraj stačí aktualizovať online image openatv a vraj to tam už bude .... :poklona:
Všetko 4K
Uživatelský avatar
q39
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 156
Registrován: 24.prosinec 2009 - 9:01
satelitni prijimac: VU+UNO 4K
Bydliště: Cadca
Kontaktovat uživatele:

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od q39 »

kupte si radsej lepsi stroj. Ja na VU+ nedam dopustit.
VU+UNO 4K - VTI 15.0.1 net optik 850/100, Offset parabola 80cm 19,2 - 23,5-13-9
i5 4460 16GB RAM HYPER X Radeon RX670-8GB WD Asus VS248H SSD 512Gb
Najlepsi na svete a druhy v okrese
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od efendy55 »

jo.... VU je super ..... o tom potom :good: ale ide perfektne aj octagon . :smoke: aj tak dokonalý box čo všetko zvládne nikdy nebude ... :D kupujem to hlavne ako satelit .... \:D/
Všetko 4K
Uživatelský avatar
Vagi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 90
Registrován: 14.srpen 2007 - 17:49
satelitni prijimac: OCTAGON SF8008

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od Vagi »

q39 píše:kupte si radsej lepsi stroj. Ja na VU+ nedam dopustit.
Kolikpak stojí ten VU? Pochybuji, že lehce přes trojku. Ale tím nechci říct, že je VU špatný, ba naopak!
Nicméně po HW stránce je na tom Octagon velmi slušně, takže nějaký potenciál tam bude. Software se ladí a už je poměrně slušná základna image.
OCTAGON SF8008 4K UHD + Gibertini 100 AL + Inverto Black Ultra + Digipower SG-2100 (85°E - 45°W)
Uživatelský avatar
q39
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 156
Registrován: 24.prosinec 2009 - 9:01
satelitni prijimac: VU+UNO 4K
Bydliště: Cadca
Kontaktovat uživatele:

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od q39 »

Zas mas pravdu pomer cena vykon. Ja som dal za to v novinke 269 za vz uno 4k
VU+UNO 4K - VTI 15.0.1 net optik 850/100, Offset parabola 80cm 19,2 - 23,5-13-9
i5 4460 16GB RAM HYPER X Radeon RX670-8GB WD Asus VS248H SSD 512Gb
Najlepsi na svete a druhy v okrese
Zbynek2
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 11.únor 2009 - 16:16

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od Zbynek2 »

efendy55 píše:zajtra vraj stačí aktualizovať online image openatv a vraj to tam už bude .... :poklona:
Ahoj dal jsem aktualizovat a nic, myslis ze ty aktualizace budou jeste doplneny pres den primo pro octagon?
Uživatelský avatar
forsajd
Odborník
Odborník
Příspěvky: 358
Registrován: 12.říjen 2009 - 12:34
satelitni prijimac: VU-MUTANT
Bydliště: Nová Baňa * Brehy

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od forsajd »

q39 píše:kupte si radsej lepsi stroj. Ja na VU+ nedam dopustit.
kazdy vie ze vu je dobry stroj ale len pre sat prijem ale tento octagon ma potencial aby s neho bol multimedialny box co vu nebude je to mlady box mozno sa s neho podari vytrieskat aj fungujuce kodi bolo by skvele to mat len na jednom boxe namiesto nepraktickych dvoch a archiv czsk do doho ma moc daleko hdr filmy na nom padaju nepozna forced tytulky
ON /Zgemma H9.2S / Vu+Uno SE 4K
OFF /VU DUO/DM 500 HD/VU Solo2/VU DUO2/Mutant HD2400/Mutant HD 4K/Mutant HD1500/VU Solo 4K/VU Ultimo 4K/VU UNO 4K/Dinobot U5 mini /Octagon SF8008
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od 11chloe »

Aktualizace fungujou tak, že v noci se vytvoří automaticky nový image pokud byla během dne nějaká změna. Nemá cenu něco stahovat a instalovat ručně když to jde automaticky. Pokud tě zajímá jaká změna tam je od minule tak buď si to najdeš přímo v gitu a nebo může mít samotný image info o změnách. Nečekej ale že nové ovladače vše vyřeší. V popisu máš co se opravilo a s novýma ovladačema můžou přijít i problémy. Takže někdy je lepší počkat a jenom sledovat jaká aktivita je kolem vývoje. Jestli aktualizuješ tak je dobré mít vždy zálohu aby se dalo vrátit.
Kodi bych bral jako hodně vývojové prostředí u těhle boxů a asi nejodladěnější to může mít Vu+ protože s tím začali nejdřív. Určitě tam bude rozdíl ve funkčnosti proti PC a jiným android boxům. Je to hlavně o podpoře od výrobce a ta je různá.

Edit: No koukám že ten váš octagon jede na jiném procesoru jak Vu+ tak třeba to Kodi na něm pojede líp. Ale i tak je to podle mě novinka a tím jedna velká neznámá co se podpory týká.
Zbynek2
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 11.únor 2009 - 16:16

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od Zbynek2 »

Takze do OpenATV novych verzi se integruji nejnovejsi ovladace vsech sat. prijimacu?
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od 11chloe »

Ano. Pokud jde o octagon tak teď co píšu je to 23hodin od téhle aktualizace, takže včerejší image byl se starýma ovladačema a dnešní by měl být už s novýma. Nepoužívám sice openatv ale všechny image to maj podobně. Když si dáš info o boxu tak by tam mělo být datum jak staré jsou ovladače. Staré 20181020 a nové 20181101.

Kód: Vybrat vše

[sf8008] update drivers

BISS - FTA (DCW) fix.
REC Paytv fix.
PIP Paytv fix.
Radio CH 3.1E fix.
Video Freeze T2 fix.
Mute Button Stalker fix.
PIP Gui restart fix.
Descrambler fix.
Demux issue fix.
Zbynek2
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 11.únor 2009 - 16:16

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od Zbynek2 »

11chloe píše:Ano. Pokud jde o octagon tak teď co píšu je to 23hodin od téhle aktualizace, takže včerejší image byl se starýma ovladačema a dnešní by měl být už s novýma. Nepoužívám sice openatv ale všechny image to maj podobně. Když si dáš info o boxu tak by tam mělo být datum jak staré jsou ovladače. Staré 20181020 a nové 20181101.

Kód: Vybrat vše

[sf8008] update drivers

BISS - FTA (DCW) fix.
REC Paytv fix.
PIP Paytv fix.
Radio CH 3.1E fix.
Video Freeze T2 fix.
Mute Button Stalker fix.
PIP Gui restart fix.
Descrambler fix.
Demux issue fix.
Dal jsem Zmenu Image ONLINE/DISK potom zeleny ONLINE a vybral openATV-6.2-sf8008-20181104_mmc.zip nainstaloval dal KODI ale pruhy mam porad. Aktualizoval jsem takhle i ovladace nebo mi tam jeste nejaky krok chybi?
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od 11chloe »

Jak jsem psal. Jestli máš nové ovladače zjistíš z info o boxu. Někde v menu to najdeš. To že ti někdo napíše že nové ovladače vyřeší tvůj problém je sice hezké ale nemusí to být pravda jak je vidět.
Uživatelský avatar
Vagi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 90
Registrován: 14.srpen 2007 - 17:49
satelitni prijimac: OCTAGON SF8008

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od Vagi »

Kdyby někdo potřeboval CCCam, Oscam apod. tak tady dobrá utilitka (V OpenVIX funguje dobře)
Je to starší verze, stačí aktualizovat. Vše je v Češtině.
Přílohy
enigma2-plugin-glasssysutil_10.39_all.ipk
(2.13 MiB) Staženo 227 x
OCTAGON SF8008 4K UHD + Gibertini 100 AL + Inverto Black Ultra + Digipower SG-2100 (85°E - 45°W)
honza_81
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 109
Registrován: 17.leden 2010 - 23:01

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od honza_81 »

Zdravím,
pořídil jsem tento přijímač hlavně kvůli DVB-T2 a streamu z druhého E2 přijímače. Stream jede v pohodě, ale DVB-T i 2 se nehorázně seká i na nejnovější OpenATV image. OpenHDF to samý. Při hledání signálu je vidět, jak na kanálu vylétne signál a zase spadne, zase naskočí, spadne, programy se koušou, chvíli jde, chvíli ne. Chová se to dost nevyzpytatelně.
Zkoušel jsem vše možný včetně příjmu úplně jinde, ale bylo to stejný. Nakonec se mi zdá, že image OpenATV z 1.11. jede jakž takž, maximálně dlouho přepíná na program, ale pak jde. Přitom poslední image má novější drivery které řeší "DVB-T2 freezing", ale ta mi jde špatně. Tak se ptám, jaké máte zkušenosti s DVB-T2? Většina to koukám má hlavně kvůli SAT...

Ještě jedna otázka, když namountuju hdd připojený ve stejné síti k jinému E2 boxu, nastavím používat jako lokální disk, vše mi jede, nahrává, přehrává, ale fullbackup image uložit na takto připojený disk už nejde. Je to standartní chování? Je to detail, ale líbilo by se mi, kdyby to šlo :-).
Odpovědět

Zpět na „Octagon SF8008 4K UHD“