Přehřívání DVB-T/T2/C tuneru

Odpovědět
dvbtshop
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 116
Registrován: 18.červen 2009 - 8:48

Přehřívání DVB-T/T2/C tuneru

Příspěvek od dvbtshop »

Tuhle mašinku prodávám dva roky, a to většinou v provedení DUAL DVB-T/T2/C. Je bezva, ale má jednu mušku, a tou je přehřívání tunerů (nikoli CPU, jak jsem se původně mylně domníval). Nepříjemným efektem přehřívání tuneru je jejich rozlaďování a rozpadání obrazu (jako by byl špatný signál, i když je dobrý).

Dá se to ale poměrně snadno a bez zásahu do přístroje řešit, a to položením skříňového ventilátoru (120 nebo 140 mm) zvrchu na pravý zadní roh, ideální je připojit ho vzadu do jednoho z USB (dodal jsem několika několika zákazníkům a spokojenost). Vzhledem k tomu, že 12V ventilátor běží na 5V, jde o řešení opravdu extrémně tiché.

V poslední době ještě testuji jednak s pasivní chlazení (naletováním měděného pásku přímo na tuner), jednak s vestavbou malého ventilátoru přímo do skříně (poblíž tunerového modulu). Oboje má oproti použití velkého ventilátoru jisté rezervy, ale víceméně to taky (oboje) pomáhá.

Máte někdo podobné zkušenosti? Zaznamenali jste bezdůvodné rozpadání obrazu (zelené artefakty) z DVB-T/T2? Pokud ano, chlaďte a na 99% to problém vyřeší! ;-)
Přílohy
Ventilátor napájený z USB a položený na Octagon SF4008
Ventilátor napájený z USB a položený na Octagon SF4008
Dreambox DM8000 2T+2S
Dreambox DM900 DUAL DVB-T2
Dreambox DM920 SAT + TRIPLE DVB-T2
Octagon SF4008 TRIPLE DVB-T2
Mutant HD51 DUAL DVB-T2
Amiko Viper DVB-T2
Uživatelský avatar
w.o.l.f.
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 946
Registrován: 26.únor 2010 - 18:39
Bydliště: Ostravsko

Re: Přehřívání DVB-T/T2/C tuneru

Příspěvek od w.o.l.f. »

Podobné problémy jsem měl u dreamboxe 800 hd před lety. Hál se i tuner a externí větrák nestíhal, rozpadal a sekal se obraz. Tehdy se to řešilo poměrně úspěšně velkým interním chladičem
https://www.aliexpress.com/w/wholesale- ... =60+cooler

včetně dopojování tuneru alu páskama

zatímco dream s venkovním větrákem dávno neslouží, pak ten ve kterém je velký pasivní chladič funguje dodnes od roku 2012 u mého bráchy, měnil se pouze zdroj
zgemma h7s, Vu+solo2, t-90 4°W-39°E
Nalim61
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 23.únor 2018 - 13:22

Re: Přehřívání DVB-T/T2/C tuneru

Příspěvek od Nalim61 »

Do konce minulého roku mi taktéž stačilo mít položený větrák v pravém zadním rohu a napájený s USB. Bohužel na nynější vysílání ČT v DVB-T2 v HD kvalitě to nestačí. :cry:
Nevíte někdo, jestli už výrobce nevydal nějakou novější verzi dvojitého DVB-T2/C tuneru, který by se nepřehříval?
grund
Odborník
Odborník
Příspěvky: 380
Registrován: 24.červenec 2010 - 12:20

Re: Přehřívání DVB-T/T2/C tuneru

Příspěvek od grund »

před lety DM800 první softy se neudržela ruka na deklu,po úpravách softu od DM to skoro
nehřálo , tak snad nový soft od výrobce by mohl pomoci
PetrL75
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 04.únor 2020 - 15:54
satelitni prijimac: OCTAGON SF4008 Triple 4K E2 UH

Re: Přehřívání DVB-T/T2/C tuneru

Příspěvek od PetrL75 »

Mám "OCTAGON SF4008 Triple 4K E2 UHD 2x DVB-C/T2" zatím necelé 4 týdny. Nepoužívám aktivní chlazení a zatím nezaznamenávám nějaké problémy s příjmem, ale na druhé straně zase moc ČT programy nesleduji. Z ČT1 jsem nahrával snad za celou dobu jen 3x. Můžu to zkusit ověřit.
Jsou problémy s příjmem ČT u nějakých konkrétních pořadů nebo v nějaký čas nebo obecně pořád?
Používám openatv 6.3 pár týdnu starou verzi.
Uživatelský avatar
Wozi
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 217
Registrován: 24.únor 2014 - 19:16
Bydliště: Droužkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Přehřívání DVB-T/T2/C tuneru

Příspěvek od Wozi »

Co to prohnat přes dusík :D jako v herních compech :lol:
Vu+UNO4KSE (S2X FBC) + Vu+ext.USB tuner (T2)...VTi, Zgemma4K H9 combo….OpenATV, Ariva 203HD, Raspberry Pi 3, Skylink KOMPLET,
papapl
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 152
Registrován: 25.září 2006 - 8:33

Re: Přehřívání DVB-T/T2/C tuneru

Příspěvek od papapl »

SF4008 mám již asi 2 roky a problémy s přehříváním čehokoliv jsem nezaznamenal. Tím nechci říct, že se to někomu neděje. Nemohli začít používat jiný DVB-T tuner?
U jedené Zgemmy se mi stalo, že nefungovalo vypínání napájení antény a to byl "fičák", když to šlo do zkratu, ale u SF4008 se mi to nestalo (pravda, teď tam mám galvanický oddělovač na vstupu tuneru DVB-T, ale z jiných důvodů - zemní smyčky).
PetrL75
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 04.únor 2020 - 15:54
satelitni prijimac: OCTAGON SF4008 Triple 4K E2 UH

Re: Přehřívání DVB-T/T2/C tuneru

Příspěvek od PetrL75 »

Nahrávám zároveň ČT1 a ČT2 v DVB-T2 a opravdu žádný problém nezaznamenávám.
Uživatelský avatar
9000peter
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1819
Registrován: 15.listopad 2008 - 11:35
satelitni prijimac: v podpise
Bydliště: Lednicke Rovne

Re: Přehřívání DVB-T/T2/C tuneru

Příspěvek od 9000peter »

Síce nemám dvb-t/t2 tuner ale chladim ostošesť box už má niečo za sebou ale bez problémov.
http://www.ab-forum.info/viewtopic.php?f=394&t=72185
OCTAGON SF 4008 E2 4K UHD &
LCD4Linux Samsung SPF-107H
TV Panasonic TX-58GX810E
AU Yamaha + Magnat + Koda

KukajseM
papapl
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 152
Registrován: 25.září 2006 - 8:33

Re: Přehřívání DVB-T/T2/C tuneru

Příspěvek od papapl »

Ale dvbtshop psal o přehřívání DVB-T tuneru, ne procesoru. Což je podivné. Na vině může být vadný tuner, nebo opravdu zemní smyčka mezi stíněním koaxu a kostrou přijímače.
Odpovědět

Zpět na „Octagon SF4008 4K UHD Triple“