e-shop Sapro BENDR SK

AB-FÓRUM - Satelitné fórum (Satelity, DVB-T, DVB-C)

Česko-Slovenské diskusní fórum nejen o satelitním příjmu televizních programů.
Právě je 21.Březen 2019 - 11:46

Všechny časy jsou v UTC+01:00

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 12 příspěvků ] 
Autor Zpráva
PříspěvekOdeslal: 09.Leden 2019 - 11:57 

satelitni prijimac: AMIKO HD8150
Místo/Bydliště: Okres Humenné
Pozdravujem Vás

Potrebujem sa poradiť, na jednej ubytovni by chceli si zaviesť kabelovku, jedna sa o to že chcu to čo najlacnejšie takže nechcu kupovať konvertor zo satelitu na dvb-t alebo dvb-c, najlacnejšie riešenie je kupiť 10 stb box s modulatorom , zlučiť signal RF tych 10 prijimačov a potom rozlučiť ten signal RF ku 30 televizorom . Jedna sa o prijima Openbox S3 MINIHD, tento prijimač ma len RF OUT. Čo by podľa vas bolo dobre? nejaky aktivny zlučovač a potom rozbočovať? Hľadam po internete a viac vystupove nič nenachadzam.

PříspěvekOdeslal: 09.Leden 2019 - 12:35 
Pokročilý
Pokročilý

satelitni prijimac: odoslane z PC
Poděkoval: 14 krát
Poděkováno: 9 krát
ak som to dobre pochopil, tak aj tak potrebuješ pre x programov aj x satelitov, tzn podla toho aj konvertor a nejaký multiprepinač pre jednotlive prijimace, + spominaný modulator a zlučovač. Zlučovač vybrat podla toho do akého pásma pôjde výstup zo satelitov

PříspěvekOdeslal: 09.Leden 2019 - 12:39 

satelitni prijimac: AMIKO HD8150
Místo/Bydliště: Okres Humenné
Mam v jednej miestonosti 10x STB boxov na ktorych ide nejaky iny program, cez RF modulaciu (analog), potrebujem z tych 10 prijimačov zlučiť analogovy RF signal a potom rozlučiť k televizorom tak aby si vedlei ludia prepinať medzi tymi 10 namodulovanymi prijimačmi,

PříspěvekOdeslal: 09.Leden 2019 - 12:54 
Pokročilý
Pokročilý

satelitni prijimac: odoslane z PC
Poděkováno: 9 krát
čo sa týka rozbočovača tak stači hocijaký čo je v danom pásme. Ale treba si pozrie utlm (to majú vačšinou s viacerými výstupmi aj vačší útlm-tak sa dá poprípadne použíť napr. 2 rozbočovače atd, atd) ale to yaleží aj na druhu rozvodov už do samostatných izieb . Ale málo info od teba abu sa dalo konkfŕetne zodpovedať

PříspěvekOdeslal: 09.Leden 2019 - 16:53 
Znalec fóra
Znalec fóra

Poděkováno: 5 krát
.. takže keď som to dobre pochopil, tak tých 30 televízorov bude môcť pozerať len tých 10 programov z tých 10-tich STB boxov . A tie TV nemajú teda DVB S2 tuner? Ak nemajú, tak potom len zlúčiť aktívnym RF modulátorom tých 10 RF ( alebo koľko bude treba- dá sa to ľahko spočítať...) ...- návrh a konštrukcia nieje nejako komplikovaná ... na internete je hafo článkov.....( ak by som mal čas tak by som ti to aj navrhol a urobil- ale nestíham teraz ani svoje veci,hi hi ) :poklona:

PříspěvekOdeslal: 09.Leden 2019 - 16:59 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Poděkoval: 5 krát
Ak dobre rozumiem,do 10 prijímačov máš privedený sat. signál. Každý prijímač máš určite nastavený na určitý RF kanál ,ktorý sa dá nastaviť v menu prijímača. Potom chceš tieto kanály zlúčiť a zároveň rozviesť do 30 TV. Ja by som to riešil tak,že prijímače RF výstup by som nastavil tak,aby boli od seba v UHF pásme aspoň 4 kanály od seba odstup. Potom by som si dal vyrobiť kanálový zlučovač na 10 vstupov. Poznám firmu ,ktorá to vie vyrobiť. Tento výstup so zlučovača by som priviedol na 20 dB zosilovač, kvôli stratám na rozbočovačoch. Každý rozbočovač ma útlm 3dB. Takže keď dáš viac rozbočovačov za sebou,útlm sa znásobuje.Potom je tu ešte aj dľžka káblov. Až by mal niekto lepší návrh ,dám si poradiť.

PříspěvekOdeslal: 09.Leden 2019 - 17:59 
Odborník
Odborník

Poděkováno: 19 krát
záleží na úrovni výstupů UHF z přijímačů , můžeš použít 10 x sloučení (je to jedno jestli slučovač nebo
rozbočovač) a pokud signál nepadne pod 60 dBmikroV tak to můžeš zesílit a trasu k zákazníkům rozvést průběžnými zásuvkami , nic složitého , použij výstupy aspoň ob jeden kanál čím níž tím líp pro koax začátek 21K

PříspěvekOdeslal: 10.Leden 2019 - 22:00 
Pokročilý
Pokročilý

Poděkováno: 3 krát
Myslím, že by výstup išlo urobiť napríklad takto. Na zlúčenie použiť 2 ks 5 vstupové zlučovače zapojené napr. do zosilňovača ALCAD CA-310 ( pozor na 1 vstup treba oddeľovač - aktívny vstup ). Výstup zosilňovača rozbočiť - znova 2 ks 5 výstupový rozbočovač. Podmienka fungovania dostatočný signal na vstupe zosilňovača. Čiže 4 ks rozbočovačov, 1 zosilňovač a 1 oddeľovač cca 100 EUR. Neživím sa tým, ale podľa mňa ta celá koncepcia je nezmysel.

PříspěvekOdeslal: 11.Leden 2019 - 4:12 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

Poděkoval: 689 krát
Poděkováno: 73 krát
najjednoduchšie riešenie podľa tvojho zadania je napr.

1 kus RF-TUOTE TVS 31-01 za cca 120 €
do ktorého dáš
3 kusy Rozbočovač-zlučovač Triax SCS - 3 WAY 5-2400 MHz
z ktorého rozbočíš
ak treba rozbočiť napr na 10 bytov Rozbočovač Triax HTS-12 12 WAY SPLITTER

desiaty stb zapojíš do /RF-TUOTE TVS 31-01/ EXT VHF+UHF do ktorého môžeš ako bonus facnúť výstup aj z antény DAB

Nemáte dostatečná oprávnění pro zobrazení souborů připojených k tomuto příspěvku.

Spoločenská váženosť DEMOKRATA stúpa úmerne jeho kontám v danových rajoch

PříspěvekOdeslal: 11.Leden 2019 - 10:53 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Poděkoval: 5 krát
Aj tak je to zvláštne zadanie. Chcú to čo najlacnejšie.Keď tak človek nad tým uvažuje,treba mu 2x parabola ,1x LNB octo,1x LNB quad. Teraz tie spomínané 10x sat.prijímače,možno aj dekodovacie karty,prvotné náklady na karty,teraz zosilovač, zlučovače,rozbočovače,koncovky,kopec m kábla. Podľa mňa, pre tých 10 programov je to dosť nákladné.Ja osobne by som to nerobil.Môj názor.

PříspěvekOdeslal: 11.Leden 2019 - 12:29 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

Poděkoval: 689 krát
Poděkováno: 73 krát
skôr si myslím,že vrážať kopu lovov do otrasného analogu je hovadina
elegantnejšie riešenie je použiť 10 násobný prevodník hdmi to dvb-t,ktorý stojí od 500 eur
pre jeden hdmi je bežne k zohnaniu edision za cca 100 eur

10 stb im zožere toľko elektriky za rok,že v konečnom dôsledku to bude najdrahšie riešenie

Spoločenská váženosť DEMOKRATA stúpa úmerne jeho kontám v danových rajoch

PříspěvekOdeslal: 11.Leden 2019 - 13:07 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

Místo/Bydliště: Ostravsko
Poděkováno: 50 krát
Palinko950 napsal:
Aj tak je to zvláštne zadanie. Chcú to čo najlacnejšie.Keď tak človek nad tým uvažuje,treba mu 2x parabola ,1x LNB octo,1x LNB quad. Teraz tie spomínané 10x sat.prijímače,možno aj dekodovacie karty,prvotné náklady na karty,teraz zosilovač, zlučovače,rozbočovače,koncovky,kopec m kábla. Podľa mňa, pre tých 10 programov je to dosť nákladné.Ja osobne by som to nerobil.Môj názor.

asi tak nějak,
nabízí se nějaký raspberry mini pc se čtečkou a kartou jeden z těch boxů (do recepce) nahradit Linuxem s enigma 2 (amiko viper za 60€ nebo podobně) na posílání zápisů a hotovo. openboxy jako klienti.
náklady na r_pi set vč. zdroje cca 27-28€, čtečka phoenix 22-25€, sd karta 3-5€,

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 12 příspěvků ] 

Všechny časy jsou v UTC+01:00