Zgemma H9 TWIN SE verzus VU+ DUO 4K SE

Priestor na dotazy a diskusiu, prosby o rady a skúsenosti pri kúpe novej satelitnej a podobnej techniky
a vecí kolem /aj nehmotných ako sú operátori : )

Moderátoři: EnoSat, Steiner, cityglam1

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tami
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 36
Registrován: 30.září 2009 - 22:33

Zgemma H9 TWIN SE verzus VU+ DUO 4K SE

Příspěvek od Tami »

Ahojte. Snažím sa vyberať medzi týmito dvomi prijímačmi: Zgemma H9 TWIN SE a VU + DUO 4K SE. Je mi jasné, že má na vrch VU-čko, len keď tak pozerám na tú Zgemmu, je o polovicu lacnejšia. Využité plánujem určite obidva sloty. Digi a skylink CZ karta v module, čítačka možno ešte "rezerva" Fotelka, prípadne Antik, ale to sa ešte uvidí. Zatiaľ bude čítačka využitá na domáce zdielanie. Mám rád pekný displej ako má Vu-čko, je to také "energické" u takýchto typov boxov, Zgemmu som už raz mal, bola super, rýchla, spoľahlivá. Vu-čko, UNO-prvú generáciu som tiež mal, žiaden problém tiež nebol. Rozmýšľam čo vziať, samozrejme rozhodujúca je aj cena. Alebo počkať ešte nejaký rok, na nové modely, ak sa teda nejaké pripravujú z dielne či už VU + alebo Zgemma? Vopred vďaka. :thankyou:
mfpman
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 298
Registrován: 08.říjen 2019 - 21:51
satelitni prijimac: Dreamplex 8000

Re: Zgemma H9 TWIN SE verzus VU+ DUO 4K SE

Příspěvek od mfpman »

Na novy model vu+ asi zabudni ak ti ide o prachy kup si zegmu ak ti ide o kvalitu tak vu+ ... neviem nad cim tu lamentujes - ja osobne preferujem kvalitu za rozumnu cenu.
Dreamplex 8000
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Zgemma H9 TWIN SE verzus VU+ DUO 4K SE

Příspěvek od mmiriboy »

Pred vyše rokom sa mi podarilo kúpiť VU+ DUO 4k nie priamo od predajcu, ale od zákaznika, ktorý tento stb považoval, ako nevhodný darček. Cena tam bola cca o 80€ nižšia než pri novom stb, kupovaný stb bol cca 2 mesiace starý a nepoužívaný. No! Nekúpto?!
Dodnes nebanujem, že som to VU+ kúpil.
Zgemma H9 TWIN SE je síce o cca polovicu lacnejšia, ale je to aj stb tzv. "strednej triedy", VU+ je na inej kvalitatívnej úrovni.
:)
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
Noro C
Odborník
Odborník
Příspěvky: 308
Registrován: 01.leden 2010 - 11:17

Re: Zgemma H9 TWIN SE verzus VU+ DUO 4K SE

Příspěvek od Noro C »

Pokiaľ nepotrebuješ využiť FBC tuner na stream na viac zariadení tak lepšia voľba je zgemma.
Uživatelský avatar
Milos999
Odborník
Odborník
Příspěvky: 384
Registrován: 14.červen 2006 - 8:38

Re: Zgemma H9 TWIN SE verzus VU+ DUO 4K SE

Příspěvek od Milos999 »

mmiriboy píše:Pred vyše rokom sa mi podarilo kúpiť VU+ DUO 4k nie priamo od predajcu, ale od zákaznika, ktorý tento stb považoval, ako nevhodný darček. Cena tam bola cca o 80€ nižšia než pri novom stb, kupovaný stb bol cca 2 mesiace starý a nepoužívaný. No! Nekúpto?!
Dodnes nebanujem, že som to VU+ kúpil.
Zgemma H9 TWIN SE je síce o cca polovicu lacnejšia, ale je to aj stb tzv. "strednej triedy", VU+ je na inej kvalitatívnej úrovni.
:)
Kolega ma VU+ DUO 4k ale obrazovo nie je na 100 % spokojny... Oskusal vsetke E2 imidze pre VU+ a zo vsetkych je k jeho nastaveniu a k spokojnosti s obrazom je naj len imidz VTI.. Ja sam mam doma Zgemmu a zdasa mi, ze obrazovo je rovnocenna k VU+. Aj ked je Zgemma podla niektorych prijimac "strednej triedy" obrazovo oproti VU+ nieje handikepovana prave naopak...
Zgemma H9 Combo, + WDC WD64 640 gb Scorpio Blue Multiboot: STARTUP_1 az 4: PKT Hyperion 8,PurE2 v6.3,OpenESI 9.0,OpenHDF 6.4, Parabola offset 85 cm, motor Powertech DG 380S speedy, IBU Twin + 42" LCD 3D TV LG LW 4500
Obrázek
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Zgemma H9 TWIN SE verzus VU+ DUO 4K SE

Příspěvek od mmiriboy »

"Milos999", ono z môjho pohľadu nejde iba o kvalitu obrazu (ten obrazový procesor môže byť na oboch zariadeniach aj rovnaký?!). Ja to porovnávam skôr z hľadiska hw a sw výbavy a možností stb pracovať z rôznymi pluginmi atď.
Napr. taká "maličkosť", na VU+ DUO 4k SE je aplikácia YouTube súčasťou image (OpenATV), je povedal by som v plnej verzii (YouTube TV).
Ako je tomu u Zgemma stb? Tiež je tam "plná verzia", alebo len taká oklieštená, ktorá je bežne dostupná na linux stb z E2 v nižších cenových skupinách? A takýchto podobných príkladov sa určite nájde viac!
:)
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
Uživatelský avatar
Spacer
Odborník
Odborník
Příspěvky: 412
Registrován: 14.březen 2012 - 18:44

Re: Zgemma H9 TWIN SE verzus VU+ DUO 4K SE

Příspěvek od Spacer »

Ja by som to zhrnul - keď takto premýšľaš a aj napriek prvému pohľadu na tieto boxy váhaš, tak si kúp Zgemmu. Sú ľudia, ktorí proste kompromisy nerobia a cena je potom to posledné, čo ich ovplyvňuje. VU+ je to najlepšie na trhu, ja som mu dal prednosť aj pred Dreamboxom.
VU+Duo², Black Hole 3.0.9, skin Red Sea
Formuler Z7+, Android 7.0
AB IPBox TWO, Android TV 8.0
kadko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 72
Registrován: 10.květen 2011 - 8:23
satelitni prijimac: Octagon SF8008,Vu+ Uno 4K se
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Zgemma H9 TWIN SE verzus VU+ DUO 4K SE

Příspěvek od kadko »

Zdar , som nový majiteľ Vu+UNO 4K se a že by som bol nejak hotový sa nedá povedať. Mám aj Octagon SF 8008 a Zgemmu H9 Twin som vymenil za tu ospevované Vu+.Premrštená cena a keď porovnám Octagon , či Zgemmu Twin , software je rovnaký (OpenATV, Openpli...)rýchlosť tiež ,akurát odpadlo to pomalé rozbehnutie kanála ,ale to je chyba všetkých HiSiliconov.Mal som najprv DreamOne, ale ten som po týždni vrátil, lebo podpora je strašne slabá a nejak sa mi tá malá krabička nepáčila. To už Vu+ vyzerá lepšie a ten display je veľmi pekný, ale to je všetko v čom je lepší ako Zgemma, ale to je len môj názor.
gchevalier
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 243
Registrován: 30.prosinec 2018 - 10:56

Re: Zgemma H9 TWIN SE verzus VU+ DUO 4K SE

Příspěvek od gchevalier »

možno trochu off..
defaultne je obraz na vu duo 4k (se) nie celkom ok, vo všetkých image
je potrebné dohrať enigma2-plugin-systemplugins-videoenhancement a zvýšiť o dosť veľa aspoň Ostrosť škálovania a Ostrosť, potom je to už celkom ok, takmer porovnateľné s dream ...

čo sa týka Zgemmy , tak na pomer výkon/cena určite vyhráva, kto chce Vu - vie prečo ho chce ...
Kasr
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 512
Registrován: 23.květen 2010 - 13:21

Re: Zgemma H9 TWIN SE verzus VU+ DUO 4K SE

Příspěvek od Kasr »

mmiriboy píše:"Milos999", ono z môjho pohľadu nejde iba o kvalitu obrazu (ten obrazový procesor môže byť na oboch zariadeniach aj rovnaký?!). Ja to porovnávam skôr z hľadiska hw a sw výbavy a možností stb pracovať z rôznymi pluginmi atď.
Napr. taká "maličkosť", na VU+ DUO 4k SE je aplikácia YouTube súčasťou image (OpenATV), je povedal by som v plnej verzii (YouTube TV).
Ako je tomu u Zgemma stb? Tiež je tam "plná verzia", alebo len taká oklieštená, ktorá je bežne dostupná na linux stb z E2 v nižších cenových skupinách? A takýchto podobných príkladov sa určite nájde viac!
:)
Čo máš s tým YouTube? Ako keby nebola iná možnosť pozrieť kvalitné vide a hudbu vseobecne. YouTubee zabilo hudbu ako takú. Zničilo kvalitu.
Niejake stb a tv a hlavne Lnb Sharp,noise 1 a 1,2db 25 ročný! a no problém(je ako nový).
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Zgemma H9 TWIN SE verzus VU+ DUO 4K SE

Příspěvek od mmiriboy »

Tak v tomto s tebou nesúhlasím, pretože práve opak je pravdou! Môj názor a skúsenosti sú také, že nové videá z YT sú zvyčajne pre mňa prvou info o novom klipe, albume, skladbe niektorej z mojich obľúbených kapiel, alebo interprétov.
Samozrejme ak mám záujem o danú skladbu, o jej stiahnutue, tak download hľadám z iných zdrojov.
:)
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 14.leden 2023 - 10:34, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix QUOTE
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
Noro C
Odborník
Odborník
Příspěvky: 308
Registrován: 01.leden 2010 - 11:17

Re: Zgemma H9 TWIN SE verzus VU+ DUO 4K SE

Příspěvek od Noro C »

mmiriboy píše:"Milos999", ono z môjho pohľadu nejde iba o kvalitu obrazu (ten obrazový procesor môže byť na oboch zariadeniach aj rovnaký?!). Ja to porovnávam skôr z hľadiska hw a sw výbavy a možností stb pracovať z rôznymi pluginmi atď.
Napr. taká "maličkosť", na VU+ DUO 4k SE je aplikácia YouTube súčasťou image (OpenATV), je povedal by som v plnej verzii (YouTube TV).
Ako je tomu u Zgemma stb? Tiež je tam "plná verzia", alebo len taká oklieštená, ktorá je bežne dostupná na linux stb z E2 v nižších cenových skupinách? A takýchto podobných príkladov sa určite nájde viac!
:)
Máš YouTube TV v plnej verzii veď podporuje chromium
Uživatelský avatar
Tami
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 36
Registrován: 30.září 2009 - 22:33

Re: Zgemma H9 TWIN SE verzus VU+ DUO 4K SE

Příspěvek od Tami »

Ahojte, iba doplním, že dnes už vyše pol roka som nakoniec majiteľom obidvoch prijímačov. Absolútna spokojnosť z obidvomi. Naštval som sa, a zobral som obidva a hotovo. :-)
Odpovědět

Zpět na „Poradna pri nákupe ... ??? ... >>> ... :-)“