BENDR SK

AB-FÓRUM - Satelitné fórum (Satelity, DVB-T, DVB-C)

Česko-Slovenské diskusní fórum nejen o satelitním příjmu televizních programů.
Právě je 18.Leden 2021 - 18:40

Všechny časy jsou v UTC+01:00

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 24 příspěvků ]  Přejít na stránku 1 2 Další
Autor Zpráva
PříspěvekOdeslal: 16.Červenec 2020 - 23:33 

Zdravím. Keďže zdieľanie Skylink z Amika HD8150 na Amiko HD8150 v Irdeto nie je možné, rozhodol som sa na rady ľudí z fóra kúpiť linuxový sat. prijímač. Niekto však radil Qviart Lunix , niekto Formuler F4 Turbo... Potrebujem, aby mi 100% fungovalo zdieľanie , nič iné mi netreba. Poradíte prosím aký prijímač kúpiť a kde by som našiel návod ako nastaviť každý prijímač ? V ellano predávajú prijímače kompletne nakonfigurované s najnovším image. Neviete či je to pripravené aj na zdieľanie ? Aký software by potom bolo treba nahrať do Amika ? Teraz používam 2.4.33 MCAS. Taký čo podporuje čítanie Irdeto (napr. 2.4.50) alebo stačí, že irdeto bude vedieť čítať ten Linuxový ? Som amatér, ktorý si pred pár rokmi spojazdnil zdieľanie podľa dobre urobeného návodu a viac do toho nebabral. Vopred ďakujem za všetky odpovede.

PříspěvekOdeslal: 17.Červenec 2020 - 5:15 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

Místo/Bydliště: okr. Nitra
Poděkoval: 20 krát
Poděkováno: 135 krát
streso napsal:
Zdravím. Keďže zdieľanie Skylink z Amika HD8150 na Amiko HD8150 v Irdeto nie je možné, rozhodol som sa na rady ľudí z fóra kúpiť linuxový sat. prijímač. Niekto však radil Qviart Lunix , niekto Formuler F4 Turbo...

Nech sa rozhodneš pre ktorýkoľvek stb, je to len a len tvoja voľba, zdielanie funguje na obidvoch!
streso napsal:
Potrebujem, aby mi 100% fungovalo zdieľanie , nič iné mi netreba. Poradíte prosím aký prijímač kúpiť a kde by som našiel návod ako nastaviť každý prijímač ?

Návod na nastavenie konfiguračných súborov oscamu nájdeš aj tu na fóre, stačí iba študovať!
streso napsal:
V ellano predávajú prijímače kompletne nakonfigurované s najnovším image. Neviete či je to pripravené aj na zdieľanie ?

Z ellana chodia síce stb z funkčným oscamom, ale tento oscam je zvyčajne potrebné trošku upraviť pre vlastné potreby. Čiže zase je to o študovaní konfigurácie súborov oscamu!
streso napsal:
Aký software by potom bolo treba nahrať do Amika ?

Taký, v ktorom Amiko ako klient funguje bez problémov.
streso napsal:
Teraz používam 2.4.33 MCAS. Taký čo podporuje čítanie Irdeto (napr. 2.4.50) alebo stačí, že irdeto bude vedieť čítať ten Linuxový ?

Stačí, aby irdetu rozumel linux stb.
streso napsal:
Som amatér, ktorý si pred pár rokmi spojazdnil zdieľanie podľa dobre urobeného návodu a viac do toho nebabral. Vopred ďakujem za všetky odpovede.

Keď sa do toho "zasvätíš" - a to stačí iba chcieť! Tak nevidím dôvod aby sa ti to nepodarilo rozchodiť. Všetko okolo toho je tu na fóre omielané snáď 1000x?!
:)

AMIKO Mini Combo Extra
Qviart Lunix CO
28,2°+23,5°+19,2°+13°+10/9°+4,8°E+0,8°W & 16°E
Paraboly: 85E+120
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB

PříspěvekOdeslal: 17.Červenec 2020 - 7:39 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

satelitni prijimac: Honda CBF600S
Místo/Bydliště: Košice
Poděkoval: 248 krát
Poděkováno: 394 krát
Vsetky linuxy sú pripravené na zdieľanie - stačí ked tam beží oscam.
Qviart dokaze čítať a zdieľať vsetky skl karty, formuler len ice a starsie irdeto.
Karta ktorá ti ide a da sa zdielat v amiku pojde aj vo formuleri.
Na amiku stačí ponechať software s ktorým si fungoval doposiaľ a zdielal cryptoworks.
Nakonfigurovany pristroj z ellana ma predpripravu pre roznych poskytovatelov. Treba dat do objednavky poziadavku, ze chceš skl.

viewtopic.php?f=357&t=74208

PříspěvekOdeslal: 17.Červenec 2020 - 16:09 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Poděkoval: 3 krát
A ktorý najnovší Qviart vie na 100% zaručene zdieľať aj kartu IrdetoM7 so zvýšeným zabezpečením, že by som to kúpil ako server k Dreamom. A vie odkódovať naraz aj viac programov? Keď klient má 2xDVBS2XFBC...

PříspěvekOdeslal: 17.Červenec 2020 - 16:32 
Moderátor
Moderátor

satelitni prijimac: Dreambox - Dr.HD F16 - TBS5925
Poděkoval: 47 krát
Poděkováno: 197 krát
to ze vie M7 teraz neznamena automaticky ze to bude vediet aj po 31.12.2020 :D

Mutant HD51 , Edision MIO+ 4K , QVIART Lunix , Ustym 4K S2 OTT , Ineos ZX4 , Dreambox 900UHD/7020HD/500HD , TBS-5925 , TBS-5880 , TBS-5220

PříspěvekOdeslal: 17.Červenec 2020 - 16:35 
Veterán fóra
Veterán fóra

Poděkoval: 1 krát
Poděkováno: 43 krát
ivo.f.doma napsal:
A ktorý najnovší Qviart vie na 100% zaručene zdieľať aj kartu IrdetoM7 so zvýšeným zabezpečením, že by som to kúpil ako server k Dreamom. A vie odkódovať naraz aj viac programov? Keď klient má 2xDVBS2XFBC...

qviarty nie su najnovsie, alebo najstarsie. Qviartov je viac typov https://qviart.com/
Dolezite je nahrat ten spravny openpli aby isla aj M7

PříspěvekOdeslal: 18.Červenec 2020 - 0:20 
Pokročilý
Pokročilý

EnoSat napsal:
to ze vie M7 teraz neznamena automaticky ze to bude vediet aj po 31.12.2020 :D

30.11.2020 uber :P :P :P

PříspěvekOdeslal: 18.Červenec 2020 - 15:03 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Vďaka za odpovede. A čo sa ide diať 31.11.2020?

PříspěvekOdeslal: 18.Červenec 2020 - 16:49 
Odborník
Odborník

Poděkoval: 12 krát
Poděkováno: 106 krát
ivo.f.doma napsal:
Vďaka za odpovede. A čo sa ide diať 31.11.2020?

31.11. ??? To máš nejaký divný kalendár. :D Či to je ten kalendár s 30. februárom??? :D

PříspěvekOdeslal: 19.Červenec 2020 - 12:49 

mmiriboy a peter54 vďaka za odpovede. Chcem sa Vás opýtať, prečo máte obaja formuler, keď ten vraj nečíta všetky SKL karty ? Je lepší v niečom inom ako Qviart ? Krajší je určite formuler o tom niet debat. :-) Riešili ste s ním nejaké problémy ? Už som bol rozhodnutý pre Qviart Lunix CO len zase chrobák v hlave ten dátum 30.11.2020. SKL už urobil kopec "super" ťahov na svojich zákazníkov. Možno ich napadne aj povinná výmena kariet za nové. Ale oni aj tak podľa mňa idú sami proti sebe. Mne napr. chýba eurosport 1,2 a určite aj Discovery. Pekné od nich, že si niečo zaplatím a druhá strana si to v pohode zmení.

PříspěvekOdeslal: 19.Červenec 2020 - 13:50 
Odborník
Odborník

Poděkoval: 12 krát
Poděkováno: 106 krát
1. Formuler vyraba korejsky Fortis. Vyrabal prijimace pre "znacky" HDBOX, Skytec, Octagon, Openbox, Arcon, Opticum,Xeobox,Dreamsky atd....

2. Su to standardne prijimace strednej triedy (skor trosicku nizsej strednej), ktore za svoju "cenu" ponukaju prislusny vykon. Voci vyssej triede im chyba ZHRUBA napr. HW encoding videa, vykon procesora a mensia RAM, FLASH, dalej napr. SATA port pre HDD, USB len 2.0, ethernet iba 100MB atd.
Nakolko sa ale jedna o vyrobcu, ktory vyraba prijimace trosku dlhsie, tak po HW stranke sa jedna o celkom spolahlive prijimace. Neprerobis, ale "VYKON" necakaj. Ak skusis nejaky prijimac s vykonnym ARMom a dostatkom RAM, FLASH, tak uz neprejdes nizsie.

3. Nikto ti negarantuje, ze ti pojde sharing. Qviart akurat zaplatil rakoskam za podporu M7 kariet, ale nejaku istotu, ze ti pojdu aj v buducnosti M7 karty ti nikto neda, takze kazda rada ohladom tohto je iba "zbytocne tliachanie". Teoreticky si mozes kupit OSC s podporou M7 a dat si ho do hocijakeho ineho Enigma2 prijimaca, ale ani "predajca OSC" ti negarantuje, co sa moze stat v buducnosti....
Momentalne rozbehnes irdeto (nie nove m7 karty) v kazdom prijimaci s enigma2, takze mas vyber "podle vkusu kazdeho soudruha" :D

4. SL staci vymenit vsetky karty za bezkartove VIACCESS moduly (pre tych, co chcu mat vlastne prijimace - vyrobna cena cca 15USD) a "lowcost dochodcom" so SERPO moze v tej cene dat nejaky custom prijimac so vstavanou kartou. Pri vacsom mnozstve mu to vyrobia za cca 30-40USD, co je cena tristvrterocneho SERPA, ale bude mat pokoj od sharingu.... (neratam v sucasnosti drazsi Kaon MZ-102 za cca 100EUR)
Je ale otazne, ci bude riskovat takyto krok, nakolko by zaroven musel poriesit svoj "sharovatelny" Freesat a "sharovatelnu" konkurenciu Antik a OrangeSat. Popri tom mu poriadne sliape na krk ponukou DIGI. Tych par drobnych rozdielu medzi celkom slusnym zakladnym balickom DIGI a "skoro nicomu" v ramci SERPO moze "nas.atych" ludi definitivne od SL odklonit...

PříspěvekOdeslal: 19.Červenec 2020 - 15:03 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

@streso: dobra otazka.
S tym, co pise ctiforum suhlas. Len doplním svoj pohlad.
Qviart nemusi byt nutne 4k - aj lunix bez 4k vie m7.
Ak 4k ma vypraskat formulera, chcel by som tam vidiet gigabit, usb3 a viac vykonu, takze nejaky hisilicon.

Formulery som kupoval v case kedy ešte 4k prijímače stáli nasobok tej ceny a qviart s podporou m7 neexistoval.
Testoval som pozicany qviart lunix 4k viewtopic.php?f=474&t=75513&start=20#p796695
Prijímač nenadchol ani neurazil a pokial by sa mi moje karty prepli na uniblock tak okamzite kupujem.

Okrem zatial pre mna malo potrebnej schopnosti skutocne prehravat 3 uhd stanice a spustiť kodi som nenasiel nic co by ma momentálne inspirovalo k vymene.
Ako riesenie uniblok problemu samozrejme stačí jeden qviart.
Inak kebyže skylink menil zabezpečenie ako zbran proti qviartom a podobnym, musel by asi naplniť vsetky cam moduly aj boxy so skylink ready logom novou náplňou a to je vzdy riziko, ze nieco nedopadne dobra a stoji to peniaze. A blbo sa vysvetluje už teraz malo nadšeným zakaznikom, ze ich skylink ready box za 100 eciek uz naraz je nanic a ze si maju obstarat skylink este ready-ovatejsi box za ďalších 100 peňazí.
No a nic nebráni qviartu zaplatiť a distribuovať primerane upraveny oscam. Spravili to raz tak preco nie este raz. Bez tejto schopnosti by na kupu qviartu nebol dovod - stratil by sa v konkurencii.

Inakšie od marca mam aj antik a skylink si držím viac menej zo zotrvačnosti a kvoli cz staniciam. Takze kukujem dalej aj eurosporty.
Antik - bezproblemove zdielanie karty, ziadne ofuky, slusna ponuka a velmi rozumna cena - co viac si priať. Mozno by to bola cesta pre viac ľudí. Pretocenie anteny za 10 minut a antik nepozaduje žiadne aktivačné poplatky.

PříspěvekOdeslal: 20.Červenec 2020 - 9:47 

Ešte otázka , že aká je podpora pre tie prijímače ?
Na zdieľanie Antiku je tiež potrebný linux prijímač alebo stačia tie Amika HD8150 ?
Stačí kúpiť kartu Antiku a pretočiť anténu ?

PříspěvekOdeslal: 20.Červenec 2020 - 10:17 

Čítam, hľadám a narazil som na prijímač Hitube 4K UHD Combo . Parametre zaujímavé. Máte niekto ? Môžete napísať Vaše skúsenosti ? Vďaka.

PříspěvekOdeslal: 20.Červenec 2020 - 10:58 
Veterán fóra
Veterán fóra

Uz pre teba tie skusenodti niekto napisal

PříspěvekOdeslal: 20.Červenec 2020 - 11:04 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910
Poděkováno: 8 krát
peter54 napsal:
Inak kebyže skylink menil zabezpečenie ako zbran proti qviartom a podobnym, musel by asi naplniť vsetky cam moduly aj boxy so skylink ready logom novou náplňou a to je vzdy riziko, ze nieco nedopadne dobra a stoji to peniaze. .

a toto je co za blbost ? si pojedol nejake prasky ? preco by mal menit pri zmene zabezpecenia vsetky boxy ? irdeto ma tolko moznosti ze sa ti ani o nich nesniva a staci zmena jedneho parametra v ecm a unofic boxy padnu a tie s logom skylink ready pojdu dalej ..
takze skus trosicku krotit pisalkovske vasne a to comu nerozumies sa radsej vyhni, ved ti neznalkovia ta budu citat aj ked tam nepridas ziaden vyplod vlastnej fantazie :D

PříspěvekOdeslal: 20.Červenec 2020 - 13:11 
Veterán fóra
Veterán fóra

Pozri sa sem Vladimir, my sa spoliehame na teba !
Myslis si, ze kolko ludi tu na fore (a celkovo) do toho vidi ?
Ak by si ich chcel spocitat, tak este ti na rukach zostane niekolko volnych prstov
:roll:

PříspěvekOdeslal: 20.Červenec 2020 - 14:20 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

Poděkoval: 105 krát
Poděkováno: 204 krát
dlhe_pole napsal:
peter54 napsal:
Inak kebyže skylink menil zabezpečenie ako zbran proti qviartom a podobnym, musel by asi naplniť vsetky cam moduly aj boxy so skylink ready logom novou náplňou a to je vzdy riziko, ze nieco nedopadne dobra a stoji to peniaze. .

a toto je co za blbost ? si pojedol nejake prasky ? preco by mal menit pri zmene zabezpecenia vsetky boxy ? irdeto ma tolko moznosti ze sa ti ani o nich nesniva a staci zmena jedneho parametra v ecm a unofic boxy padnu a tie s logom skylink ready pojdu dalej ..
takze skus trosicku krotit pisalkovske vasne a to comu nerozumies sa radsej vyhni, ved ti neznalkovia ta budu citat aj ked tam nepridas ziaden vyplod vlastnej fantazie :D

nebudem tvrdit ze to tak nie je ked do toho nevidim no vyvstava otazka preco uz dobre dva roky sa neaplikuju tie siroke moznosti odkedy su na trhu necertifikovane prijimace co M7 uniblock a share zvladaju.
Ja se ptam proč Vladiku proč???

PříspěvekOdeslal: 20.Červenec 2020 - 15:09 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

Nie prasky, len lysohlavky.
Boxy menit - nuz ktosi tu v bode 4. špital o bezkartovom viaccesse. To by zabolelo, takze sa irdeta len tak lahko nezbavia.
Zmena nejakeho parametra irdeta moze a nemusi vyradit qviarta z hry.
Vymena softu v came moze zaviest zmenu ktoru qviart nerozdycha - aspon nie bez vymeny softu. No uz vidim do cervena rozzeravene helpline linky ako vysvetluju dochodcom ako updejtovat 20 druhov cam modulov a inych skready druhov buzerware. A do tyzdna upgrade qv.
Takze optimisticky cakam, ze sa este dlhe roky nic podstatne nezmeni.

PříspěvekOdeslal: 20.Červenec 2020 - 15:45 
Veterán fóra
Veterán fóra

Ak by robili update, tak urcite cez OTA (nie Waitera).
Zatial uzivajme

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 24 příspěvků ]  Přejít na stránku 1 2 Další

Všechny časy jsou v UTC+01:00