Ineos ZX4 - O2TV

Moderátor: Duce

Odpovědět
email31
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 26
Registrován: 29.září 2010 - 20:55

Ineos ZX4 - O2TV

Příspěvek od email31 »

Zdravím pánové, dostal se mi do ruky tento přijímač, lze do něj nějakým způsobem dostat O2TV když je nefunkční KODI?

:thankyou:
Email 31
Duce
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 360
Registrován: 27.prosinec 2006 - 20:55
satelitni prijimac: zopár ich mám
Bydliště: okr. Piešťany

Re: Ineos ZX4 - O2TV

Příspěvek od Duce »

treba skúsiť u Vás v ČR
email31
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 26
Registrován: 29.září 2010 - 20:55

Re: Ineos ZX4 - O2TV

Příspěvek od email31 »

Rád bych zkusil, ale nevím jak tam tu O2TV dostat. Jedině napsat dovozci, a ten je SK. :unknown: :unknown:
Email 31
Billy-sk
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 245
Registrován: 28.červen 2008 - 10:06
satelitni prijimac: DM 920 UHD, VU+ Solo 2
Bydliště: Čadca
Kontaktovat uživatele:

Re: Ineos ZX4 - O2TV

Příspěvek od Billy-sk »

Mozno preto, ze predajcovia casto klamlivo uvadzaju u tohoto stroja ze podporuje KODI, a niektory ludia si ho potom kupia a zistia ze to nie je tak. V KODI totizto O2TV funguje, takisto ako ine pluginy.
Nikto nemoze za to, ze dlhe_pole jedine co pozna je SC a Sosac a potom nedokaze pochopit naco niekto KODi potrebuje. A to nehovorim o dalsich (legalnych) funkciach KODI, ako je ukladanie si filmov do kniznice a ine veci, ktore tento stroj nedokaze (ak neberiem do uvahy favoritne, kde sa neda to zotriedit ani zaradit do kategorii).

Ked tak rad prirovnavas, tak je to skor ako ked si kupis mobil u ktoreho predajca pise ze ma fotak a ty zistis ze ho nema. Tiez nepovies, ze naco ti je fotak, mobil je presa na telefonovanie, ale proste ked to tam predajca napise, tak to tam ma byt.

Nie je to sice problem tohto stroja, ale predajcov, ale sposobil to vyrobca tym ze tam to KODI dal a potom ho vypol, ze predsa ked tam uz je SC, tak ludia ho nepotrebuju. Je to to iste, ako leby v tom mobile nebol fotak ale vyrobca ludi ukludnoval sposobom, ze ale fotky sa tam pozerat daju!
VU+ SOLO2 (2x DVB-S2) E2 VTI
Dreambox 920 UHD OE2.5 Meriln 4
Pozicie: 19E,23.5E,13E,0.8W
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: Ineos ZX4 - O2TV

Příspěvek od dlhe_pole »

Billy-sk píše:Mozno preto, ze predajcovia casto klamlivo uvadzaju u tohoto stroja ze podporuje KODI, a niektory ludia si ho potom kupia a zistia ze to nie je tak. V KODI totizto O2TV funguje, takisto ako ine pluginy.
je to satelitny prijimac a to ze je na krabici kdesi uvedene ze podporuje kodi je ako bonus - doplnkova funkcia. to mas to iste ako ked si si pred 2 rokmi kupil samsunga Tv, krabici je uvedene podporuje skype a teraz skype nenajdes v ziadnom samsungu
Nikto nemoze za to, ze dlhe_pole jedine co pozna je SC a Sosac a potom nedokaze pochopit naco niekto KODi potrebuje. A to nehovorim o dalsich (legalnych) funkciach KODI, ako je ukladanie si filmov do kniznice a ine veci, ktore tento stroj nedokaze (ak neberiem do uvahy favoritne, kde sa neda to zotriedit ani zaradit do kategorii).
ja pouzivam satelit na pozeranie TV a nie na nejake pritepane kodi..
chlapecku je pekne ze mas prehlad o funkciach co kodi podporuje, ale vsimni se cenu toho stroja.. hadam by si nechcel aby 50 eurovy stroj ti este aj vylestil bambus ked si v tom tvojom KODI budes kukat Péčko
Ked tak rad prirovnavas, tak je to skor ako ked si kupis mobil u ktoreho predajca pise ze ma fotak a ty zistis ze ho nema. Tiez nepovies, ze naco ti je fotak, mobil je presa na telefonovanie, ale proste ked to tam predajca napise, tak to tam ma byt.
opat si precitaj co som napisal o Samsung telke.. ak ju mas doma supom rfeklamovat, bo na krabici mas piktogram skype a v samsungu v appkach ho uz davno nenajdes
Nie je to sice problem tohto stroja, ale predajcov, ale sposobil to vyrobca tym ze tam to KODI dal a potom ho vypol, ze predsa ked tam uz je SC, tak ludia ho nepotrebuju. Je to to iste, ako leby v tom mobile nebol fotak ale vyrobca ludi ukludnoval sposobom, ze ale fotky sa tam pozerat daju!
jj, si zeleny a nedostal si zadarminko jako prezent tento stroj tak tu ides plakat, ze ?


BTW: a nezabudni to zase zmazat, ako predchadzajucu reakciu
Zohan
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 48
Registrován: 23.červenec 2011 - 16:30

Re: Ineos ZX4 - O2TV

Příspěvek od Zohan »

Billy-sk píše:Mozno preto, ze predajcovia casto klamlivo uvadzaju u tohoto stroja ze podporuje KODI, a niektory ludia si ho potom kupia a zistia ze to nie je tak. V KODI totizto O2TV funguje, takisto ako ine pluginy.

Nie je to sice problem tohto stroja, ale predajcov, ale sposobil to vyrobca tym ze tam to KODI dal a potom ho vypol, ze predsa ked tam uz je SC, tak ludia ho nepotrebuju. Je to to iste, ako leby v tom mobile nebol fotak ale vyrobca ludi ukludnoval sposobom, ze ale fotky sa tam pozerat daju!
Už som stebou na túto tému komnikoval.
Kde máš napísané, že je tam ale tam bolo plnohodnotné Kodi?
Od samého začiatku tam bolo "Vybraté pluginy Kodi" a to je úplne niečo iné ako píšeš.
Tie pluginy boli presunuté pod WebTV kde su funkčné.
Na Kodi tam išlo zopár pluginov a bolo to nestabilné, stále to padalo tak sa vyplo. Od začiatku išlo iba o to aby bol funkčný Sosáč a StreamCinema.
Billy-sk
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 245
Registrován: 28.červen 2008 - 10:06
satelitni prijimac: DM 920 UHD, VU+ Solo 2
Bydliště: Čadca
Kontaktovat uživatele:

Re: Ineos ZX4 - O2TV

Příspěvek od Billy-sk »

Ty si predajca? Ja nepisem ze tu to tak bolo prezentovane, ale pozri web a zistis ze niektory predajcovia to tam píšu a nezmienuju sa o tom ze to je nestabilne Kodi. To by sa potom zle predávalo. Ani ja by som ho nekupil keby som vedel ze tam kodi nakoniec nebude. A tetaz vidim dalsi minus v podpore, ktora je slaba. Jedine plus je cena, ale za tu cenu sa kupit aj android box, ktory dokaze plne kodi a nepotrebuje to ani satelit. Ide na tom skylink live, aj magio go, digi go, orange tv, dokonca aj ceske O2TV (odporucam). To tam je v takej kvalite, ze satelit uz ani netreba, staci net, ktory aj tak treba k SC a tam je to uplne o inom ako na ineose.
VU+ SOLO2 (2x DVB-S2) E2 VTI
Dreambox 920 UHD OE2.5 Meriln 4
Pozicie: 19E,23.5E,13E,0.8W
Zohan
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 48
Registrován: 23.červenec 2011 - 16:30

Re: Ineos ZX4 - O2TV

Příspěvek od Zohan »

Neviem co mas stale stou podporou, za posledne dva mesiace boli vydane styri nove softy, bolo tam opravene mnozstvo chyb, robi sa dalsi soft, kde budu opravene dalsie chyby, ktore sa nasli.
Ved si programator tak by so ta mal vediet ako to chodi, kazdy programator jednu chybu opravi a dalsich desat vytvori, a nepis, ze nie, dokonaleho programatora nepoznam. :-)
Nejako ti iNEOS lezi v zaludku od zaciatku co tak citam :-)
Billy-sk
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 245
Registrován: 28.červen 2008 - 10:06
satelitni prijimac: DM 920 UHD, VU+ Solo 2
Bydliště: Čadca
Kontaktovat uživatele:

Re: Ineos ZX4 - O2TV

Příspěvek od Billy-sk »

4 nove softy? Tak to som si nevsimol, cez vikend pozriem ako to teraz vyzera. Ale vidím len jeden co bol v auguste (tam vela veci chyba) a jeden novy v januari o ktorom viaceri pisu ze tam nejake veci nefunguju dobre.
VU+ SOLO2 (2x DVB-S2) E2 VTI
Dreambox 920 UHD OE2.5 Meriln 4
Pozicie: 19E,23.5E,13E,0.8W
Zohan
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 48
Registrován: 23.červenec 2011 - 16:30

Re: Ineos ZX4 - O2TV

Příspěvek od Zohan »

Nejde tam pocasie, to je jedina staznost na ten soft, tam staci opravit novy API key a pocasie pojde dalej.
boli verzie 60,61,62,63 posledna 63 je volna na webe, aj tu v downloade.
email31
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 26
Registrován: 29.září 2010 - 20:55

Re: Ineos ZX4 - O2TV

Příspěvek od email31 »

Zdravím pánové, diskuze se mám pěkně rozjela, ale zpět k tématu.
Psal jsem dovozci a dostalo se mi následující odpovědi "O2TV pouziva DRM kluce, a tie sa nedaju do tohto zariadenia implementovat." Nejsem programátor takže možná budu plácat blbosti. Nejde mi do hlavy, že v Arvchivu CZ/SK kde fungoval Sosáč, SC a spousta jiných věcí, se doplnil o O2TV, za což si zaslouží autor pochvalu a vše funguje.
To je tak velký rozdíl mezi SW Ineos ZX4 a ostatními příjímači např. VU+Zero, Formuler F4 turbo a jim podobným?
Email 31
mtester270
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 202
Registrován: 15.červen 2015 - 10:08

Re: Ineos ZX4 - O2TV

Příspěvek od mtester270 »

@Zohan: ty si iny pan alebo ti tvoji progrmatori ked jednu chybu opravia a 10 spravia ... to je tak na vypoved (nehovorim ze nemas pravdu ale 10 :-D).

@email31: a co ti malo odpisat o2 na taku hlupu otazku? Ak sa ich bude dotazovat este viac ludi na toto tak plugin O2 skonci aj v kodi aj v archive. A kedze sa programovaniu ani linuxu nerozumies tak ano je tam rozdiel a ak by si aspon cosi tusil co je python a ako to funguje tak by si si to tam poopravoval aj sam (mozno).
OFF
Billy-sk
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 245
Registrován: 28.červen 2008 - 10:06
satelitni prijimac: DM 920 UHD, VU+ Solo 2
Bydliště: Čadca
Kontaktovat uživatele:

Re: Ineos ZX4 - O2TV

Příspěvek od Billy-sk »

Zohan píše:Nejde tam pocasie, to je jedina staznost na ten soft, tam staci opravit novy API key a pocasie pojde dalej.
boli verzie 60,61,62,63 posledna 63 je volna na webe, aj tu v downloade.
Tak potom chyba bude v tom, ze sa tieto verzie tu neobjavuju, ale optimista nie som. Pises ze 4 verzie a v popise verzie je iba toto:

- opravený FastScan a UPG problém

Len ja sam som pisal niekolko velkych chyb ktore tento stroj ma (napr. prepinanie ICE kariet do Irdeta v THCame, neskory nabeh OSCamu, problemy so settingom z dreamboxeditu ako napr. zdvojovanie kanalov, FastScan maze ostatne naladene kanaly z inych druzic, a kopec inych), ale aj drobnych ktore sice nevadia, ale zase nie su nijako zlozite na opravu (napr. SC nema obrazky na obaloch, pricom Sosac ich ma)

Ak toto niekto vola ze dobra podpora boxu, tak zijem asi niekde uplne inde.
VU+ SOLO2 (2x DVB-S2) E2 VTI
Dreambox 920 UHD OE2.5 Meriln 4
Pozicie: 19E,23.5E,13E,0.8W
email31
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 26
Registrován: 29.září 2010 - 20:55

Re: Ineos ZX4 - O2TV

Příspěvek od email31 »

mtester270 píše:@Zohan: ty si iny pan alebo ti tvoji progrmatori ked jednu chybu opravia a 10 spravia ... to je tak na vypoved (nehovorim ze nemas pravdu ale 10 :-D).

@email31: a co ti malo odpisat o2 na taku hlupu otazku? Ak sa ich bude dotazovat este viac ludi na toto tak plugin O2 skonci aj v kodi aj v archive. A kedze sa programovaniu ani linuxu nerozumies tak ano je tam rozdiel a ak by si aspon cosi tusil co je python a ako to funguje tak by si si to tam poopravoval aj sam (mozno).
mtester270: odkud máš informaci že jsem se dotazoval na O2? Na O2 rozhodně od mne žádný dotaz nešel.
To jen pro upřesnění.
Email 31
vili1
Odborník
Odborník
Příspěvky: 392
Registrován: 22.prosinec 2007 - 18:47

Re: Ineos ZX4 - O2TV

Příspěvek od vili1 »

urcite by predaju pomohlo vyriesenie prepnutia karty z ICE na IRDETO
mtester270
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 202
Registrován: 15.červen 2015 - 10:08

Re: Ineos ZX4 - O2TV

Příspěvek od mtester270 »

Aha zle som si precital sry
OFF
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: Ineos ZX4 - O2TV

Příspěvek od dlhe_pole »

vili1 píše:urcite by predaju pomohlo vyriesenie prepnutia karty z ICE na IRDETO
a jakyze mas problem s prepnutim beznej icecky na irdeto ? pokial si neni negramotne jelito tak to mas zvladnute za pol minuty.. default tam vsetko mas, len treba kdesik cosik zaciarknut a desik cosik zmenit...
Billy-sk
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 245
Registrován: 28.červen 2008 - 10:06
satelitni prijimac: DM 920 UHD, VU+ Solo 2
Bydliště: Čadca
Kontaktovat uživatele:

Re: Ineos ZX4 - O2TV

Příspěvek od Billy-sk »

Problem je v tom, ze cez THCam to prepnutie nefunguje a cez oscam to sice funguje, ale oscam nabieha na tomto stroji az prilis dlho.
VU+ SOLO2 (2x DVB-S2) E2 VTI
Dreambox 920 UHD OE2.5 Meriln 4
Pozicie: 19E,23.5E,13E,0.8W
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: Ineos ZX4 - O2TV

Příspěvek od dlhe_pole »

Billy-sk píše:Problem je v tom, ze cez THCam to prepnutie nefunguje a cez oscam to sice funguje, ale oscam nabieha na tomto stroji az prilis dlho.
to nie je problem stroja, ale oscamu a zlej implementacie dvb-api v nom.. hold tinanko ma sice nejake gx-api ktore je natvrdo nalinkovane na pc-nodmx so zdrojakmi z roku pana, a nejaky upgrade nehrozi - bo kazdy fw tam pere tu istu verziu oscamu este spred roku aj pol.
ciastocne pomaha vymenit to za oscam ktory najdes na nete, ale neni to to prave orechove
Odpovědět

Zpět na „Přijímače Ineos“