Modul CI Neotion

Moderátoři: kratke_pole, Pr0metheUs, tommix, chocholousek

Odpovědět
morphy32
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 26
Registrován: 28.srpen 2011 - 21:54
satelitni prijimac: VU+ Duo 4K, VU+ Solo 2

Modul CI Neotion

Příspěvek od morphy32 »

Zdravim,
otazka na niekoho kto pouziva CI modul. Na vymenu mam miesto Nagry (Seca) karty Conax modul Neotion (zrejme CI+). V image od VTI (aj najnovsi) i Black hole je problem ten, ze modul s tvari OK, kartu hardwareovo sparuje. Ak prepnem na kodovany program, ten dekoduje, po cca 10s modul "zmizne" zo zo zoznamu, opat sa pripoji, sprauje kartu a tak stale dookola az to skonci zelenacom. Jediny fw v ktorom to bezproblemovo funguje je OpenPli. Su nejake zvlast divery / nieco na CI+ moduly vo VTI ? OpenPli mi sice az tak nevadi (az na Hdmi CEC, ten ma menej poloziek k nastaveniu a nevypina mi receiver, ten vo VTI tam ked som to nastavil tak to funguje), ale bol som zvyknuty na BlackHole (pripadne VTI).
Skusal som zmenit rychlost modulu - tou to nie je , ked zakazem "vysoku" datovu rychlost tak sice kockuje ale nezacne robit restarty.
Stretol sa uz niekto s podobnym spravanim s modulom ?
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: Modul CI Neotion

Příspěvek od dlhe_pole »

hungrary alebo tatariš alebo dementos ?

Kód: Vybrat vše

Na vymenu mam miesto Nagry (Seca) karty Conax modul Neotion (zrejme CI+).
jaky to mas vlastne modul ? ci ani sam nevies
morphy32
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 26
Registrován: 28.srpen 2011 - 21:54
satelitni prijimac: VU+ Duo 4K, VU+ Solo 2

Re: Modul CI Neotion

Příspěvek od morphy32 »

Tunelovane (Seca/Nagra) neparovane karty v PL koncia (ta modul nepotrebovala, je to caid 0100). Preto pisem ze mi poslali modul CI+ Neotion s Conax CAS7 kartou. (napr. https://sprzedajemy.pl/modul-ci-ncn-mix ... nr47035302 ).
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: Modul CI Neotion

Příspěvek od dlhe_pole »

pouzivat ci+ modul v receivery je ciste barbarstvo ! mal si brat nejaky ich conax receiver... pouzivaju rsa pairing a rsa sa stale da vypocitat
morphy32
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 26
Registrován: 28.srpen 2011 - 21:54
satelitni prijimac: VU+ Duo 4K, VU+ Solo 2

Re: Modul CI Neotion

Příspěvek od morphy32 »

To viem aj ja, mam tu Conax kartu doma aj s vypocitanym rsa, ale je mi prd platne, kartu nedobiju bez cisla nBoxu, ten som dal prec (a nenapadlo ma odpisat si jeho SN) pretoze som doteraz 4 roky mal inu kartu.
Skor ina otazka ked uz je modul tu (po 1r sa zrejme zariadim podla seba) - existuje plugin hdmicec ako samostatny plugin s moznostami nastavenia ako je ten vo VTI (pridelenia HDMI portu na AV a podobne) ?
S OpenPli prezijem, mozno casom vyjde update aj pre VTI (alebo Black Hole) aby modul fungoval.
morphy32
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 26
Registrován: 28.srpen 2011 - 21:54
satelitni prijimac: VU+ Duo 4K, VU+ Solo 2

Re: Modul CI Neotion

Příspěvek od morphy32 »

A este k tym kartam - ano, starsie byvale N maju software parovanie, ale novsie su hw, oatzkou casu je kedy zacnu menit aj tie za nove boxy..
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: Modul CI Neotion

Příspěvek od dlhe_pole »

1, neviem co chces nastavovat na hdmi-cec.. sice je to nejaky rok co openpli nepouzivam koli tomu ze nema podporu hbb-tv, ale napriklad u open-atv 6.2 mas vsetko potrebne.
co sa tyka polskych kariet, este aj teraz sa daju zohnat conax karty s boxom a rsa pairingom.. no nove, cize nagra cak7 by si neuplatil.. tak zostava ti len najst image kde ti pojde modul.
BTW: dufam ze ci+ helper mas nainstalovany
morphy32
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 26
Registrován: 28.srpen 2011 - 21:54
satelitni prijimac: VU+ Duo 4K, VU+ Solo 2

Re: Modul CI Neotion

Příspěvek od morphy32 »

1. Vo VTI som si navolil aby mi vypol receiver i TV do Standby pri standby VU. Pri prebudeni VU mi prebudil receiver, prepol ho na spravny vstup, zaroven zapol aj TV. Open pli sice tuto polozku ma, ale vypne len TV, receiver nie (to som ale vyriesil ze sa vypne sam pokial nema aktivny vstup, ale je to dost "nekomfortne" riesenie)
2. Hbbtv - plugin Webkithbbtv v Openpli (cez panel rozsireni) funguje (aspon CT a CZ TV co som skusal)
3. Kartu budem riesit na konci predplatneho za rok (pretoze tieto manevre ohladne modulu mi fakt za to nestoja). Btw ano, karty su stale dostupne ale aktivujes ju cez SMS s jej cislom, ale pri "migracii" a vybere nejakeho baliku to predplatis len s podanym cislom karty a s cislom toho s cim bola ofiko sparovana (BSLA/BSKA nBoxy) a podobne, pripadne kupis kartu od niekoho kto ti k nej da aj cislo boxu (pokial teda chces len samotnu karu).
4. CI+ helper som nainstalovany nemal, priznam sa ze po 12-tych rokoch co som u seba modul nazivo nevidel tak som trochu mimo, skusim znovu VTI. Som si myslel ze VTI 13.0.0 uz vsetko potrebne pre CI+ potrebuje.
Pre moje info - k comu vlastne CI+ helper je ?
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: Modul CI Neotion

Příspěvek od dlhe_pole »

1, v openatv toto slape na kazdom samsungu .. treba vsak zapnut tuto volbu
2, vravim neskusal som davno open-pli.. mozno to uz ide
3, noo, vyzera to ze poliaci zacinaju chaosit.. davaj pozor az nedostanes 0FFE tier aj na tvoju seca kartu bo zaraz ti pojde len ako cak7 ident 1813
4, support pre CI+ moduly
morphy32
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 26
Registrován: 28.srpen 2011 - 21:54
satelitni prijimac: VU+ Duo 4K, VU+ Solo 2

Re: Modul CI Neotion

Příspěvek od morphy32 »

Ja mam receiver Onkyo a Samsung TV. Ako pisem, VTI oboje ok, s OpenPli iba TV OK.
Karta prave ze prestala ist, nedosledoval som co presne bolo (oscam hlasil ale Unsubsribed a zmizol aktivny zapis, ako keby skoncila platnost), predplatne sme mali este cca 6mes. preto som to ani neriesil. Nieco ale musia mat, pretoze priamo NC+ ponuka este stale multiroom, sice s ich prijmacmi, ale karta je len v "hlavnom" a je to obmedzene tusim na 6 prijmacov.

Sa mi to zdalo divne - to vyzeralo ako keby to neutiahol zdroj - tie restarty, ale zdalo sa mi to ako blbost pac to Uno 4kSE mam tak 2 mesiace..
Preto som zacal skusat rozne image, openPli bol treti v poradi (OpenPli je ak sa nemylim "PL" vyvoj) a tam to ide OK. Ale zlate Vti (Black Hole malo v dobe ked som Uno kupil prvy cerstvy image a mal daleko od mojich predstav). Vo VTI som si prave nadherne nastavil na HDMIcec co som potrebval a jednym prijmacom ovladal vsetky 3 veci.

Ak bude cas tak skusim VTI + Ci+ helper a dam vediet, mozno sa to pripadne hodi aj niekomu inemu.
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: Modul CI Neotion

Příspěvek od dlhe_pole »

prestalo Ti to ist pretoze tvoju kartu preklopili pod 1813
morphy32
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 26
Registrován: 28.srpen 2011 - 21:54
satelitni prijimac: VU+ Duo 4K, VU+ Solo 2

Re: Modul CI Neotion

Příspěvek od morphy32 »

Skusal som opet VTI a BH image s nainstalovanym CI+ helper-om, ziadna zmena. Takze modul funguje len pod OpenPli.
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: Modul CI Neotion

Příspěvek od dlhe_pole »

no neviem... ja mam vo vusolo4k open-atv 6.2 a bez doinstalacie cohokolvek (atv to ma default v sebe) skylinkovy neotion ide ok
morphy32
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 26
Registrován: 28.srpen 2011 - 21:54
satelitni prijimac: VU+ Duo 4K, VU+ Solo 2

Re: Modul CI Neotion

Příspěvek od morphy32 »

Skusal som i update SW pre modul (ale je najnovsi). Sice sa to s CI+ helperom sprava trochu inak (ak vynem hlasenia z modulu) tak 15s ok, ak chce nacitat dalsiu ecm tak sa sekne rozkockuje a pokracuje dalej. Ale ked sledujem v CI rozhrani co sa deje - modul v tu chvilu zmizne a znovu sa objavi. Takze to zatial neriesim a musim zostat u OpnPli.
Odpovědět

Zpět na „Diskusia VU+ Uno 4K SE“