Nefunkční Fastscan na openATV 6.2

Moderátoři: kratke_pole, Pr0metheUs, tommix, chocholousek

prachart
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 21.leden 2007 - 12:24

Nefunkční Fastscan na openATV 6.2

Příspěvek od prachart »

Ahoj,

ještě včera mi vše fungovalo OK a dnes již nemohu provést fastscan, enigma crashne (modrá obrazovka podobná BSOD z Windows) a vygeneruje log ze kterého stejně nic nevyčtu.

Přitom se jedná o novou instalaci (tovární reset a poté flash z USB), image je z ofiko stránek v poslední verzi 6.2.
Plugin fastscan bez problému stáhnu a nainstaluji, poté jdu do MENU-Hleání programů-FastScan, vyberu TunerA který jako jediný používám, vyberu Skylink Czech a dám OK...po chvíli modrá smrt..

Podotýkám že manuální ladění kanálů funguje korektně, jednotlivé kanály se bez problému dekódují a vše jede jak má krom toho fastscanu..


zde je řádek z logu u kterého nastane chyba:
python/python.cpp:209 call [ePyObject] (PyObject_CallObject(<bound method ActionMap.action of <Components.ActionMap.ActionMap instance at 0x9ce29710>>,('SetupActions', 'ok')) failed)

nenapadá vás něco?
Uživatelský avatar
9000peter
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1819
Registrován: 15.listopad 2008 - 11:35
satelitni prijimac: v podpise
Bydliště: Lednicke Rovne

Re: Nefunkční Fastscan na openATV 6.2

Příspěvek od 9000peter »

Z akej ofiko stránky máš ten image ?
Sťahuj odtiaľto
http://images.mynonpublic.com/openatv/6.2/index.php?
OCTAGON SF 4008 E2 4K UHD &
LCD4Linux Samsung SPF-107H
TV Panasonic TX-58GX810E
AU Yamaha + Magnat + Koda

KukajseM
prachart
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 21.leden 2007 - 12:24

Re: Nefunkční Fastscan na openATV 6.2

Příspěvek od prachart »

9000peter píše:Z akej ofiko stránky máš ten image ?
Sťahuj odtiaľto
http://images.mynonpublic.com/openatv/6.2/index.php?
Ano, přesně z této:

http://images.mynonpublic.com/openatv/c ... =vuuno4kse

konkrétně poslední verzi openatv-6.2-vuuno4kse-20190403_usb.zip

Nejdivnější na tom je že včera to vše jelo, stejný přijímač, stejná flash se stejným imagem, úplně totožné nastavení a fastscan z nějakého prapodivného důvodu odmítá fungovat.

Už jsem to znovu přeflashoval, pouze nastavil síť, stáhl a nainstalovbal fastscan 6.2 ze system-plugins a zkusil spustit...modrá smrt

fakt nechápu.. co mi taktéž není úplně jasné je jak si přijímač může po továrním resetu a flashu imagu z USB pamatovat konfiguraci IP adresy z předešlé instalace...to ve mě evokuje pocit že přijímač nebyl kompletně vymazaný, ale jak jinak to vymazat než přes flash image z USB?
Uživatelský avatar
9000peter
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1819
Registrován: 15.listopad 2008 - 11:35
satelitni prijimac: v podpise
Bydliště: Lednicke Rovne

Re: Nefunkční Fastscan na openATV 6.2

Příspěvek od 9000peter »

Tak že to dáš flesnut online bez akýchkoľvek nastavení.
OCTAGON SF 4008 E2 4K UHD &
LCD4Linux Samsung SPF-107H
TV Panasonic TX-58GX810E
AU Yamaha + Magnat + Koda

KukajseM
prachart
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 21.leden 2007 - 12:24

Re: Nefunkční Fastscan na openATV 6.2

Příspěvek od prachart »

9000peter píše:Tak že to dáš flesnut online bez akýchkoľvek nastavení.
to neřeší můj problém.. pes bude zakopaný jinde.. :-(
ctiforum
Odborník
Odborník
Příspěvky: 334
Registrován: 19.září 2013 - 1:39

Re: Nefunkční Fastscan na openATV 6.2

Příspěvek od ctiforum »

Vyskusaj OpenATV 6.3......... http://images.mynonpublic.com/openatv/6.3/
Ja ju mam na vsetkych VUckach a nie je problem (akurat teraz nemam ziadne UNO 4K SE)
########################
########################

########################
########################

########################
########################

Ukroruina = state "404"
Из России-матушки
Вдаль глядят Сарматушки
На Соединённые Штатушки!
Uživatelský avatar
9000peter
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1819
Registrován: 15.listopad 2008 - 11:35
satelitni prijimac: v podpise
Bydliště: Lednicke Rovne

Re: Nefunkční Fastscan na openATV 6.2

Příspěvek od 9000peter »

No ako myslíš. Ja osobne fastscan nepoužívam mám svoj seting ktorý si priebežne aktualizujem a zálohuje.
OCTAGON SF 4008 E2 4K UHD &
LCD4Linux Samsung SPF-107H
TV Panasonic TX-58GX810E
AU Yamaha + Magnat + Koda

KukajseM
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční Fastscan na openATV 6.2

Příspěvek od peter54 »

[Ja fastscan vyuzivam

  • ako prvu pomoc ked som nestihol spraviť alebo nieco zabudol, pripadne sl dava promo na par dni.
    pri preladovani skylinku prejdem v e-channelizeri mysou nad programami v cielovom zozname - ak nieje aj vo fastscane, zrejme bol preladeny
    to ista nad fastscan zoznamom - vidim, ktory program nemam v ziadnom zozname
Aj ako vychodisko pre zostavenie vlastnych zoznamov je fs uzitocny.
Kontakt v profile cez www.
prachart
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 21.leden 2007 - 12:24

Re: Nefunkční Fastscan na openATV 6.2

Příspěvek od prachart »

ctiforum píše:Vyskusaj OpenATV 6.3......... http://images.mynonpublic.com/openatv/6.3/
Ja ju mam na vsetkych VUckach a nie je problem (akurat teraz nemam ziadne UNO 4K SE)
Díky za radu, zabralo to, fastscan funguje, dokonce to po mě chtělo znovu zadat IP adresu, takže to ten přijímač vymazalo úplně, kdežto po opětovném naflashování openatv 6.2 si to stále pamatovalo mou statickou IP adresu což mi přišlo zvláštní když to mělo být v tom procesu flashování přece kompletně vymazané.. nevím no..hlavně že to už jede

Díky
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční Fastscan na openATV 6.2

Příspěvek od peter54 »

To robi backup plugin. On sa pocas flashu pyta, ked neodpovies dosť rychlo, preberu sa staré nastavenia. Aj s chybami.
Kontakt v profile cez www.
ctiforum
Odborník
Odborník
Příspěvky: 334
Registrován: 19.září 2013 - 1:39

Re: Nefunkční Fastscan na openATV 6.2

Příspěvek od ctiforum »

IP adresu si mohol pamatat router (ked si mal zapnute DHCP)...

A kompletny repartition eMMC sa vykona, ak je pri flashovani pritomny subor mkpart.update
########################
########################

########################
########################

########################
########################

Ukroruina = state "404"
Из России-матушки
Вдаль глядят Сарматушки
На Соединённые Штатушки!
prachart
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 21.leden 2007 - 12:24

Re: Nefunkční Fastscan na openATV 6.2

Příspěvek od prachart »

ctiforum píše:IP adresu si mohol pamatat router (ked si mal zapnute DHCP)...

A kompletny repartition eMMC sa vykona, ak je pri flashovani pritomny subor mkpart.update

mkpart.update tam byl a stejně si to pamatovalo nastavení statické IP adresy (nepoužívám DHCP, takže s tím router nijak nesouvisí), prostě to nevymazalo všechno, může to být tím backupem jak píše peter54 výše, jenže ono se to při tom flashi vůbec neptá zda chci nebo nechci obnovit nějaký backup, prostě to celé proběhne automaticky, kompletníí vymazání proběhlo až při flashi verze 6.3 přes 6.2 (mkpart.update byl v obou), pak už si to nepamatovalo ani časové pásmo ani statickou IP takže jsem to musel nastavit znovu a očividně to vymazalo i nějakou tu krpu co způsobovalka nefunkční fastscan :-)
Uživatelský avatar
9000peter
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1819
Registrován: 15.listopad 2008 - 11:35
satelitni prijimac: v podpise
Bydliště: Lednicke Rovne

Re: Nefunkční Fastscan na openATV 6.2

Příspěvek od 9000peter »

A preto flesujem on-line samo sa to pýta či chceš holé image alebo s nejakou zalohou v akej verzi image atď atď....
OCTAGON SF 4008 E2 4K UHD &
LCD4Linux Samsung SPF-107H
TV Panasonic TX-58GX810E
AU Yamaha + Magnat + Koda

KukajseM
ulba
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 10.květen 2009 - 18:55

Re: Nefunkční Fastscan na openATV 6.2

Příspěvek od ulba »

Tak já řeším stejný problém u Fromuleru F4 turbo a OpenATV 6.3 ale přijde mi že spíše vyšla nějaká nová verze fastscan pluginu, jelikož starší funguje ale nově stažená z pluginů ne ... Problém je že k té podle mě starší už se nedokážu dostat abych ji stáhl
ulba
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 10.květen 2009 - 18:55

Re: Nefunkční Fastscan na openATV 6.2

Příspěvek od ulba »

Tak vyřešeno flashnutím image online bez jakékoliv zálohy ... Díky
Brandy20
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: 21.únor 2008 - 0:02
satelitni prijimac: X403, 9600, 4060, X810, S300

Re: Nefunkční Fastscan na openATV 6.2

Příspěvek od Brandy20 »

No mne fastscan nabehne aj vyhlada vacseinou programou napr. u skylink. Ale nenaslo mi napr. Markiza international, Joj cinema, Nova2 a vle dalsich. Dal som aj pre SK, aj pre CZ.
Aktualne Octagon sf8008 supreme , ostatne uz len minulost -GIGABLUE HD QUAD PLUS, Skytec Kleio -vždy najnovší fw. AB Ipbox 9900 - ET 9200 spomienky a este sa najde vždy nejaký STB na testovanie , prijem parabola Maximum E85 Fe Multifocus ( 4/5W,1W,5E,9E, 13E, 19,2E, 23,5E, 28,5E)
ferino12
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 125
Registrován: 13.únor 2010 - 15:45

Re: Nefunkční Fastscan na openATV 6.2

Příspěvek od ferino12 »

ja som dal OpenATV 6.3 na VU+ ZERO 4K a FASTSCAN nemozem nikde najst... neviete poradit ???
Duce
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 360
Registrován: 27.prosinec 2006 - 20:55
satelitni prijimac: zopár ich mám
Bydliště: okr. Piešťany

Re: Nefunkční Fastscan na openATV 6.2

Příspěvek od Duce »

ferino12 píše:ja som dal OpenATV 6.3 na VU+ ZERO 4K a FASTSCAN nemozem nikde najst... neviete poradit ???
v čistých inštaláciach openatv nie je fastscan priamo v menu,treba stiahnuť s DO v pluginoch 2x zelené tlačítko tuším system plugin, samozrejme aj treba odinštalovať cez USB flash softcam-feed-universal_6.Plus_all.IPK nakoľko v čistej inštalácii img. nie je softcam panel ani feed v pluginoch na softcamy.
Uživatelský avatar
9000peter
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1819
Registrován: 15.listopad 2008 - 11:35
satelitni prijimac: v podpise
Bydliště: Lednicke Rovne

Re: Nefunkční Fastscan na openATV 6.2

Příspěvek od 9000peter »

Duce píše:
ferino12 píše:ja som dal OpenATV 6.3 na VU+ ZERO 4K a FASTSCAN nemozem nikde najst... neviete poradit ???
v čistých inštaláciach openatv nie je fastscan priamo v menu,treba stiahnuť s DO v pluginoch 2x zelené tlačítko tuším system plugin, samozrejme aj treba odinštalovať cez USB flash softcam-feed-universal_6.Plus_all.IPK nakoľko v čistej inštalácii img. nie je softcam panel ani feed v pluginoch na softcamy.
Tak to teraz zabil..... fastscam a softcam...
Fastscan či ako to voláte je na dve veci v E2 si upravím seting podľa mojej chuťi nie diktovanim operátora. Čo sa týka softcamu áno dá sa z feedu poprípade ipk ak ide o oscam stačí prepísať binarku oscamu za aktuálnu.
OCTAGON SF 4008 E2 4K UHD &
LCD4Linux Samsung SPF-107H
TV Panasonic TX-58GX810E
AU Yamaha + Magnat + Koda

KukajseM
Duce
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 360
Registrován: 27.prosinec 2006 - 20:55
satelitni prijimac: zopár ich mám
Bydliště: okr. Piešťany

Re: Nefunkční Fastscan na openATV 6.2

Příspěvek od Duce »

9000peter píše:
Duce píše:
ferino12 píše:ja som dal OpenATV 6.3 na VU+ ZERO 4K a FASTSCAN nemozem nikde najst... neviete poradit ???
v čistých inštaláciach openatv nie je fastscan priamo v menu,treba stiahnuť s DO v pluginoch 2x zelené tlačítko tuším system plugin, samozrejme aj treba odinštalovať cez USB flash softcam-feed-universal_6.Plus_all.IPK nakoľko v čistej inštalácii img. nie je softcam panel ani feed v pluginoch na softcamy.
Tak to teraz zabil..... fastscam a softcam...
Fastscan či ako to voláte je na dve veci v E2 si upravím seting podľa mojej chuťi nie diktovanim operátora. Čo sa týka softcamu áno dá sa z feedu poprípade ipk ak ide o oscam stačí prepísať binarku oscamu za aktuálnu.
On sa pýtal na fastscan, tak som mu poradil, ty keď ho nevyužívaš to je ok je to Tvoja vec, ale nevnucuj Tvoje spôsoby inēmu,napríklad ja fastscan využívam a ešte mi povedz čo mu pomôže nakopírovanie binárky, keď tam nemá softcam panel, podľa všetkého dotyčný flashol čistú inštaláciu, vec by akurát menilo to že by si flashol nejakú hotovú zálohu.
osobne ja neinštalujem žiadne zálohy, prečo? To viem zasa ja, samozrejme kto chce nech si nainštaluje do boxu akú koľvek zolohu, ale zmysel enigmy a Linuxu všeobecne spočíva v tom, že do boxu si dá užívateľ len to čo chce a nie kde aký nepotrebný balast.
Odpovědět

Zpět na „Diskusia VU+ Uno 4K SE“