VU+ Uno 4K SE a streamovanie do lokalnej siete

Moderátoři: kratke_pole, tommix, Pr0metheUs, chocholousek

Odpovědět
ferino12
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 125
Registrován: 13.únor 2010 - 15:45

VU+ Uno 4K SE a streamovanie do lokalnej siete

Příspěvek od ferino12 »

Dobry den,

chcem sa opytat, ci niekto vyuziva tento prijmac s jeho dvojitym FCB tunerom na streamovanie do lokalnej siete v dome, ci domacnosti... Ak ano - ako to funguje ???
Na strane IPTV servra (teda prijmaca VU+)
- ake konvertory pouzit, aky IMG dat do prijmaca a aj ako to nastavit ?

a tiez ma zaujima ake zariadenia pouzivate potom ako klientov pre tuto IPTV... Rasberinka by mohla stacit.. ci?

Dakujem za kazdu radu...
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: VU+ Uno 4K SE a streamovanie do lokalnej siete

Příspěvek od VTronik »

Jedna z možností je použít klienta s KODI, do kterého nainstaluješ doplněk PVR klient pro Enigmu2. Tam zadáš IP adresu přijímače, klient se na přijímač připojí a máš v podstatě i na klientovi identické možnosti včetně informací o programech a nahrávání jako je na primárním přijímači. Lze nastavit i přehrávání nahrávek z primárního přijímače. Pro tyto účely lze použít jak raspberry, tak jiné jako například orange pi. U raspberry pozor, pokud budeš chtít používat videokodek HEVC, protože ten až do verze 4 raspi HEVC hardwarově nepodporuje. U orange pi to procesory H3 a H6 podporují, ale zase na ně je k dispozici pouze neoficiální vývojová image Libreelec s KODI. Ale mám vyzkoušeno, že funguje v posledních verzích alpha.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1832
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: VU+ Uno 4K SE a streamovanie do lokalnej siete

Příspěvek od peter54 »

Slusne to funguje s android boxom - na aliexpresse 4gb/64gb za 35 eur aj s dialkovym ovladacom a zdrojom. S mensou pamäťou aj za menej. Soft kodi s enigma2 pluginom alebo dreamplayer. Dalsia možnosť a dla mojho skromného názoru najlepsie fungujuca - enigma2 prijímač. S openelec na orange pi pc som to skusal pred 2 rokmi a bieda.
Myslim, ze ten android box vyjde na menej nez rpi+zdroj+sd+krabicka+ovladac.

Na strane servra lubovolna enigma2 - ja tam mam openpli, ale kodimu je to jedno.

Na prilozenych obrazkoch streamovanie z f4 turbo do android boxu tx6.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Kontakt v profile cez www.
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: VU+ Uno 4K SE a streamovanie do lokalnej siete

Příspěvek od VTronik »

Jen doplním petera. Ano, souhlas, že před časem to na orange pi nechodilo zrovna dobře a HEVC už vůbec ne. Nicméně situace s novou alpha verzí KODI 19 se citelně zlepšila. Na orange pi one plus s H6 procesorem to vše chodí, instalace pluginu klienta PVR pro enigma2 stroje je funkční. Lze se připojit i na další zařízení v síti jako například síťové disky a přehrávat další formáty (fungují i 4K filmy). No a důvod proč jsem to zkoušel??? Zvědavost a za 15 dolarů na aliexpresu to funguje celkem obstojně. Pro mne i výhoda, že funguje i ovládání přes HDMI CEC, takže na vše používám pouze ovladač od TV. Například do ložnice na druhou telku levné řešení, protože se dá orange pi schovat na zadní stranu TV například do nízké instalační krabičky.
Jednu drobnou nevýhodu takové řešení má a to jsou delší odezvy díky streamování a cacheování streamu. Takže to úplně není ono, pokud někdo chce často a rychle přepínat kanály.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
ferino12
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 125
Registrován: 13.únor 2010 - 15:45

Re: VU+ Uno 4K SE a streamovanie do lokalnej siete

Příspěvek od ferino12 »

OK chalani.... takze uz viem, ze to IDE....

este ma ale zaujima:
1; AKE KONVERTORY POUZIT PRE DVOJITY FCB TUNER
2; AKY IMG je na to najvhodnejsi (ako to streamovanie/IPTVserver nastavit?)
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1832
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: VU+ Uno 4K SE a streamovanie do lokalnej siete

Příspěvek od peter54 »

Závisí co chces prijímať.
Pre skylink twin fbc tuner zaistí prijem z pozicie 23,5. Ak by si chcel nezavisle prijímať aj pozíciu 19, tak by to chcelo dalsi tuner - ci uz obycajny alebo fbc.
Co tuner to kabel, takze konvertor s 2 az 4 vyvodmi, diseqc prepinac a dalsi konvertor ak sa pouzije viac tunerov.
U image pre server je vyber jednoduchý - je to jedno - openpli, openatv, openhdf, openspa, vti, BH - stačí ked sa to vola enigma2. Pre pouzitie vyssie uvedenych technik ziadne zvláštne nastavenia niesu potrebné - ide to z krabice. Do klienta zadavas len ip adresu (mala by teda byť pevna) prijimaca a porty, ktoré obvykle stačí použiť default hodnoty.
Kontakt v profile cez www.
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1832
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: VU+ Uno 4K SE a streamovanie do lokalnej siete

Příspěvek od peter54 »

Este ilustracia, ako to nastavit v kodi a ako to funguje.
Je jedno, ci kodi bezi na windows, android tv, android boxe, raspberry...
Kontakt v profile cez www.
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: VU+ Uno 4K SE a streamovanie do lokalnej siete

Příspěvek od VTronik »

ferino12 píše:OK chalani.... takze uz viem, ze to IDE....

este ma ale zaujima:
1; AKE KONVERTORY POUZIT PRE DVOJITY FCB TUNER
2; AKY IMG je na to najvhodnejsi (ako to streamovanie/IPTVserver nastavit?)
Pro dva fyzické tunery použij konvertory Twin. Jejich počet závisí na počtu požadovaných satelitních pozic. Pro Skylink jsou to dvě (A23.5E a A19.2E). Pro jejich přepínání je potřeba za konvertory použít DiSEqC přepínač (2 na 1 nebo 4 na 1). Takže ti vznikne soustava, kde na parabole budeš mít pro Skylink 2x Twin = 4 kabely z LNB. Ty budou zapojeny do 2x přepínač 2/1 (z jednoho LNB do každého přepínače). Z přepínačů půjdou 2 kabely, ty zavedeš a zapojíš do tunerů.
Nebo (pokud nepředpokládáš další rozšiřování satelitních pozic) použít na parabole rovnou Twin monoblok pro příjem z A23.5E a 19.2E (rozteč 4.3°). Pro ten je ideální ofset parabola 80-85cm, aby fugnovalo správné zaměření na šilhání pro pevně nastavenou rozteč hrdel na monobloku.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
vauvauvau
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 105
Registrován: 17.duben 2017 - 11:35

Re: VU+ Uno 4K SE a streamovanie do lokalnej siete

Příspěvek od vauvauvau »

ak chces pouzivat jednu sat.poziciu a chces naplno vyuzit fbc tuner a mas 1x koax kabel tak za cca 40e kupis inverto unicable2 lnb, co sa tyka toho cez co prijimat stream tak najlacnejsie to bude cez droid box+ kodi alebo e2 streamer app
mbelicka
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 02.březen 2008 - 0:10

Re: VU+ Uno 4K SE a streamovanie do lokalnej siete

Příspěvek od mbelicka »

Ja mam doma Dreambox 900 s dvomi tunermi. Na parabole mam twin monoblock pre prijem Astra 23,5 a 19,2. Na DM900 vsetko krasne chodi, no ned zapnem Android box v spalni a zvolim ktorykolvek program tak mi to zacne kockovat obraz a trochu sekat stream. Skratka nie je to hladke. Pokial pozeram rovnaky program na obidvoch (DM900 aj Android boxe) tak to ide dobre hladko.
Ked k tomu este zacnem prepinat programy ci uz na DM900 alebo na Android boxe tak sa mi DM900 zamrzne, alebo mi prestane prehravat program na DM900 s tym ze mi OSD ukazuje 0% silu signalu. Vtedy najcastejsie pomoze iba restart DM900.
Stretol sa s tym niekto? Mam na DM900 OpenPLI 6.2 (skusal som to v minulosti aj so starsimi verziami OpenPLI) a v spalni som skusal box s androidom a skusil som aj CoreELEC (OpenELEC) ale stale to iste...

V com moze byt problem? Riesil niekto?
mjozef
Odborník
Odborník
Příspěvky: 460
Registrován: 10.listopad 2007 - 10:52

Re: VU+ Uno 4K SE a streamovanie do lokalnej siete

Příspěvek od mjozef »

ferino12 píše:OK chalani.... takze uz viem, ze to IDE....

este ma ale zaujima:
1; AKE KONVERTORY POUZIT PRE DVOJITY FCB TUNER
2; AKY IMG je na to najvhodnejsi (ako to streamovanie/IPTVserver nastavit?)
ja mam tuto a som spokojny
https://www.sortec.sk/lnb-inverto-unica ... d1070.html
DM920 exp.+GP4.2 Samsung 860 EVO 500GB, DVB-S2 FBC Twin BCM45308X, DVB-S2 FBC Twin BSM45208
DM TWO exp.+GP4.2
DM TWO exp.+GP4.2
motor Stab HH 100, 100cm parabola s Inverto Unicable IDLB-QUDL42-UNI2L-1PP a druhá parabola Visiosat / Cahors G3B s Inverto Unicable II IDLU-32UL40-UNBOO-OPP
davecv
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 28
Registrován: 04.říjen 2016 - 9:55

Re: VU+ Uno 4K SE a streamovanie do lokalnej siete

Příspěvek od davecv »

VTronik píše:Jedna z možností je použít klienta s KODI, do kterého nainstaluješ doplněk PVR klient pro Enigmu2. Tam zadáš IP adresu přijímače, klient se na přijímač připojí a máš v podstatě i na klientovi identické možnosti včetně informací o programech a nahrávání jako je na primárním přijímači. Lze nastavit i přehrávání nahrávek z primárního přijímače. Pro tyto účely lze použít jak raspberry, tak jiné jako například orange pi. U raspberry pozor, pokud budeš chtít používat videokodek HEVC, protože ten až do verze 4 raspi HEVC hardwarově nepodporuje. U orange pi to procesory H3 a H6 podporují, ale zase na ně je k dispozici pouze neoficiální vývojová image Libreelec s KODI. Ale mám vyzkoušeno, že funguje v posledních verzích alpha.
Zdravím,

ano, tuto možnost jsem vyzkoušel a funguje. Ale zajímalo by mě zda je ještě nějaká možnost, jak konvertovat na iptv bez použití PC ( myslím na sat recieveru ).

Děkuji
ferino12
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 125
Registrován: 13.únor 2010 - 15:45

Re: VU+ Uno 4K SE a streamovanie do lokalnej siete

Příspěvek od ferino12 »

ferino12 píše:OK chalani.... takze uz viem, ze to IDE....
1; AKE KONVERTORY POUZIT PRE DVOJITY FCB TUNER
Caute... a este teda aby som neurobil nejaku pixlovinu sa pre istotu opytam...
Je mozne TAKETO TECHNICKE RIESENIE? :

sat.Prijmac:
https://aerial.obchodmrp.sk/vu-uno-4k-s ... b-s2x-2606

parabola 85offset a na prijem z druyzic 23,5 a 19,2 toto:
2x unicable konvertor
https://aerial.obchodmrp.sk/lnb-unicabl ... -2uni-1851
multiprepinac
https://aerial.obchodmrp.sk/prepinac-di ... 166-w-2662

A POTOM dalej v dome po domacej sieti LAN uz len nejake ANDROID BOXy s KODI a doplnkom na IPTV...


Bude to takto fungovat?
vauvauvau
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 105
Registrován: 17.duben 2017 - 11:35

Re: VU+ Uno 4K SE a streamovanie do lokalnej siete

Příspěvek od vauvauvau »

dal by som skor lacnejsiu novinku

https://satelity.ellano.sk/gigablue-uhd ... 39162.html
a
https://aerial.obchodmrp.sk/lnb-unicabl ... nalov-2424

podla tohto ti to nemusi dobre fungovat na jednej parabole - Unicable II. LNB konvertory majú telo širšie ako klasické LNB konve...
https://satelity.ellano.sk/set-unicable ... 37577.html
gchevalier
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 244
Registrován: 30.prosinec 2018 - 10:56

Re: VU+ Uno 4K SE a streamovanie do lokalnej siete

Příspěvek od gchevalier »

zatiaľ to vyzerá že je to dosť komplexná problematika - kombinácia Unicable a FBC technológií

pekne to popísal predajca
_https://digitalne.ellano.sk/magazin-7/rady-a-tipy/digitalna-kola/item/ako-plnohodnotne-vyuzit-fbc-tunery-s-jednym-kablom-cez-unicable

_https://digitalne.ellano.sk/magazin-7/rady-a-tipy/digitalna-kola/item/ako-na-prijem-viacerych-druzic-jednym-kablom-cez-unicable?category_id=11

resp. prakticke nastavenie "Unicable / JESS für zwei Satpositionen"
_https://wiki.vuplus-support.org/index.php?title=Tunerkonfiguration_Vu%2B_Solo_4K_mit_einem_DVB-S2_FBC_Twin-Tuner_und_einem_DVB-C/T2_Single_Tuner

V každom prípade je tam podmienka aby prístupová karta fungovala v univerzálnej čítačke, a podľa predajcu Vu Uno 4K SE zvládne max 8 kódovaných programov
ferino12
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 125
Registrován: 13.únor 2010 - 15:45

Re: VU+ Uno 4K SE a streamovanie do lokalnej siete

Příspěvek od ferino12 »

gchevalier píše: V každom prípade je tam podmienka aby prístupová karta fungovala v univerzálnej čítačke, a podľa predajcu Vu Uno 4K SE zvládne max 8 kódovaných programov
jasne, planujem oscam (a kartu v nom uz mam otestovanu) a nejde to do cinziaku, len do rodinneho domu, takze 8 kodovanych programov BOHATE STACI :)
Odpovědět

Zpět na „Diskusia VU+ Uno 4K SE“