HDMI CEC a VU+ UNO 4K SE pre LG TV (KODI to dokaze)

Moderátoři: kratke_pole, Pr0metheUs, tommix, chocholousek

IcePlanet7
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 09.červenec 2021 - 22:36

HDMI CEC a VU+ UNO 4K SE pre LG TV (KODI to dokaze)

Příspěvek od IcePlanet7 »

Precital som o tomto asi vsetko dostupne na nemeckom fore OPENATV, na tomto fore a rozne inde po internete a nedokazem to sprevadzkovat.
V podstate ma zaujimaju iba 2 funkcie pri zapnuti boxu zapnut cez HDMI-CEC (SIMPLINK) aj TV, pri vypnuti boxu vypnut cez HDMI-CEC aj TV. Pripominam ze sa jedna o LG ktore je na forach zmienovane ako najproblematickejsie.

Po dlhom experimentovani som sa dostal do nasledovnej situacie z ktorej sa neviem pohnut dalej:
1. HDMI kabel z TV je pripojeny do raspberry PI kde je kodi, pri vypnuti KODI sa TV automaticky vypne
2. Tento konkretny HDMI kabel vytiahnem z raspberry pi a zapojim do VU+ UNO 4K SE (zapojenie na strane TV je identicke)
3. Pri lubovolnej konfiguracii boxu nedokazem dosiahnut aby sa TV vypol

Ma niekto doma funkcnu verziu podobnej konfiguracie?
Povodne som sa domnieval ze sa jedna o problem properietarnej implementacie LG, ale ked to zvladne KODI preco to nejde nastavit v enigme?
Mate nejake napady co by sa dalo este vyskusat?
Uživatelský avatar
Spacer
Odborník
Odborník
Příspěvky: 412
Registrován: 14.březen 2012 - 18:44

Re: HDMI CEC a VU+ UNO 4K SE pre LG TV (KODI to dokaze)

Příspěvek od Spacer »

Mal som s HDMI-CEC rovnaký problém. Ovládač VU+ má tú výhodu, že má ovládacie tlačítko aj na TV, tak som ho naprogramoval na svoju Philips TV a ovládam TV týmto spôsobom - tlačítkom TV zapínam telku a tlačítkom STB VU+ box. Ak potrebujem na TV zmeniť aj vstup, tak na to funguje tlačítko AV.
VU+Duo², Black Hole 3.0.9, skin Red Sea
Formuler Z7+, Android 7.0
AB IPBox TWO, Android TV 8.0
geronimo
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 19
Registrován: 23.březen 2018 - 20:31

Re: HDMI CEC a VU+ UNO 4K SE pre LG TV (KODI to dokaze)

Příspěvek od geronimo »

Mám síce Panasonic,ale hdmi-cec mi funguje.
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: HDMI CEC a VU+ UNO 4K SE pre LG TV (KODI to dokaze)

Příspěvek od VTronik »

IcePlanet7 píše:Precital som o tomto asi vsetko dostupne na nemeckom fore OPENATV, na tomto fore a rozne inde po internete a nedokazem to sprevadzkovat.
V podstate ma zaujimaju iba 2 funkcie pri zapnuti boxu zapnut cez HDMI-CEC (SIMPLINK) aj TV, pri vypnuti boxu vypnut cez HDMI-CEC aj TV. Pripominam ze sa jedna o LG ktore je na forach zmienovane ako najproblematickejsie.

Po dlhom experimentovani som sa dostal do nasledovnej situacie z ktorej sa neviem pohnut dalej:
1. HDMI kabel z TV je pripojeny do raspberry PI kde je kodi, pri vypnuti KODI sa TV automaticky vypne
2. Tento konkretny HDMI kabel vytiahnem z raspberry pi a zapojim do VU+ UNO 4K SE (zapojenie na strane TV je identicke)
3. Pri lubovolnej konfiguracii boxu nedokazem dosiahnut aby sa TV vypol

Ma niekto doma funkcnu verziu podobnej konfiguracie?
Povodne som sa domnieval ze sa jedna o problem properietarnej implementacie LG, ale ked to zvladne KODI preco to nejde nastavit v enigme?
Mate nejake napady co by sa dalo este vyskusat?
pokud chceš, aby někdo poradil nebo napsal funkční konfiguraci, je potřeba napsat konkrétní verzi image a konkrétní typ TV.
S LG bohužel tento problém existuje (specificky s vypínáním). Můžeš ještě zkusit v detailním nastavení HDMI-CEC v OpenATV zapnout opakování povelu a prodloužit čas mezi povely. Je také nutné mít správně nastavené chování vypnutí a standby. Někdy to pomůže.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: HDMI CEC a VU+ UNO 4K SE pre LG TV (KODI to dokaze)

Příspěvek od efendy55 »

a hlavne nezabudnúť po každej konfigurácii HDMI-CEC na reštart E2..... :D
Všetko 4K
silverko
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 22.duben 2011 - 16:12

Re: HDMI CEC a VU+ UNO 4K SE pre LG TV (KODI to dokaze)

Příspěvek od silverko »

@IcePlanet7 , mal som podobny problem ked som do tv pripojil s vu aj pocitac s kodi, prestal fungovat cec a po roznych pokusoch som ihlou zatlacil na hdmi konektore kabla ktory isiel do pc jeden pin su tam na to dierky, uz si ale nepamatam ktory to bol. Odvtedy to cec z vu zase ide.
Edit: samozrejme potom nejde cec na kodi ale to mi nevadilo lebo to pc cec nema, a tv mam samsung ak si dobre pamatam prestalo mi to ist po upgrade firmware v telke preto mi to trvalo par mesiacov kym som zacal hladat taketo riesenie.
Pin 13 to je.
IcePlanet7
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 09.červenec 2021 - 22:36

Re: HDMI CEC a VU+ UNO 4K SE pre LG TV (KODI to dokaze)

Příspěvek od IcePlanet7 »

Diky za tolko odpovedi, postupne k jednotlivym bodom

@spacer Tlacitko na ovladaci mam nastavene spravne a funguje, ale to co tu hladam je odpoved na 'sleep', pretoze nastavovat sleep pomocu toho magic ovladacu je aj pre mna dost narocne a to nehovorim o starsich ludoch... Takze co potrebujem je ze ked sleep 'vypne' (v skutocnosti standby) VU+ aby sa vypla aj TV. (Sleep vo VU+ mam na cervenom tlacitku ktore aj potme nahmata ktokolvek a staci stlacit cervene a potom OK, automaticky sa pusti posledne pouzity sleep)

@vtronik TV je lg oled65c8pla, VU+ box bezi na OpenATV 6.3.0, veriza jadra 4.1.20. Konfiguracia HDMI CEC vacsinou odporucana je 3-5x opakovat povel a mat nastavenu 1s delay. Nefunguje mi toto ani nijake ine nastavenie co som skusal. Symplink na TV zapnuty. Mozes prosim presnejsie rozpisat co si myslel
správně nastavené chování vypnutí a standby
?

@efendy55 O restarte viem, dokonca niekde na forach pisali ze sa to chyti az po druhom restarte, takze skusam funkcnost az po 2 restartoch.

@silverko Super tip, o pine 13 som doteraz nepocul a to som si myslel ze som precital vsetko! Diky, bohuzial toto mi nepomohlo. Pri testovani mam vzdy do TV zapojene iba napajanie a 1ks HDMI kablu ktory na druhom konci zapajam striedavo do KODI (overenie ze som si nerozbil nastavenie TV) a do VU+ (odskusanie VU+ konfiguracie), myslim ze v tomto pripade pin 13 nepomoze, ale toto si urcite ulozim.

Este som objednal redukciu z hdmi na dvi a z dvi na hdmi, podla dokumentacie to nemoze fungovat, ale par ludi na forach zmienovalo ze im to funguje tak to chcem vyskusat, poreferujem ked dorazi.
silverko
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 22.duben 2011 - 16:12

Re: HDMI CEC a VU+ UNO 4K SE pre LG TV (KODI to dokaze)

Příspěvek od silverko »

Modul cec mam takto nastaveny , ovladam to dialkovym od vu ale funguje aj dialkove od tv samsungObrázek
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: HDMI CEC a VU+ UNO 4K SE pre LG TV (KODI to dokaze)

Příspěvek od VTronik »

Já to mám nastavené takto (viz obrázek níže).
Receiver je Onkyo a TV Panasonic, image v boxu je OpenATV 6.4. Funguje to naprosto bez problémů.
Ještě můžeš zkusit nainstalovat plugin HDMI-test. Tam lze vyzkoušet funkci různých povelů včetně on/off TV. Výhodu to má v tom, že je tam i log a vidíš jak TV reaguje a co vrací za odpověď zpět do boxu. Předpokládá to samozřejmě, že víš co děláš.
Už jsem se ale také setkal s jednou LG televizí, která vytrvale vzdorovala. Byla ale starší než ta tvá, takže těžko soudit, zda je to stejný problém.
HDMI-CEC_nastaveni.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
Uživatelský avatar
9000peter
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1819
Registrován: 15.listopad 2008 - 11:35
satelitni prijimac: v podpise
Bydliště: Lednicke Rovne

Re: HDMI CEC a VU+ UNO 4K SE pre LG TV (KODI to dokaze)

Příspěvek od 9000peter »

Ja zase takto ATV 6.4 + tv Panasonic a funguje to obojstranne na parádu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
OCTAGON SF 4008 E2 4K UHD &
LCD4Linux Samsung SPF-107H
TV Panasonic TX-58GX810E
AU Yamaha + Magnat + Koda

KukajseM
petersk
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 840
Registrován: 25.červen 2011 - 19:44

Re: HDMI CEC a VU+ UNO 4K SE pre LG TV (KODI to dokaze)

Příspěvek od petersk »

Prepáčte, ale dotaz bol na LG, neviem prečo tu spomínate Panasonic a Samsung.
@IcePlanet7: s LG je problém od začiatku, netráp sa s tým, nenastavíš to nejako. Je to problém simplinku a enigma2. A nie len OpenATV.
VU+ DUO 4K SE, Qiart Lunix 4K, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV
Uživatelský avatar
logan
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 228
Registrován: 26.srpen 2009 - 10:25
satelitni prijimac: Zgemma H7S
Bydliště: Košice

Re: HDMI CEC a VU+ UNO 4K SE pre LG TV (KODI to dokaze)

Příspěvek od logan »

Mám LG55OLEDC9 a OpenATV 6.4 a zgemmu h7s a nastavené ako 9000Peter až na používanie DO z TV. A diaľkovým z TV ovládam i Zgemmu (cez bluetooth).
IcePlanet7
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 09.červenec 2021 - 22:36

Re: HDMI CEC a VU+ UNO 4K SE pre LG TV (KODI to dokaze)

Příspěvek od IcePlanet7 »

@petersk Viem ze LG je problematicka, ale ked to dokaze kodi, nebolo by mozne pouzit kodi nastavenie v Enigme?
Ostatnym diky za screenshoty ale vytrvalo ma to ignoruje :-(
vauvauvau
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 105
Registrován: 17.duben 2017 - 11:35

Re: HDMI CEC a VU+ UNO 4K SE pre LG TV (KODI to dokaze)

Příspěvek od vauvauvau »

IcePlanet7 píše:@petersk Viem ze LG je problematicka, ale ked to dokaze kodi, nebolo by mozne pouzit kodi nastavenie v Enigme?
Ostatnym diky za screenshoty ale vytrvalo ma to ignoruje :-(
mal som podobny problem, pouzivam pli takze neviem ci to je v atv, na 1000ms mam volbu minimalny interval odosielania a na 5sekundach mam opakovat spravu pohotovostneho rezimu, skratka v riadkoch kde je cas to nastav na najvacsiu hodnotu aku ti system dovoli a hladaj aj moznost opatovneho odoslania ziadosti cec
Uživatelský avatar
georg11
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1663
Registrován: 10.leden 2008 - 15:34

Re: HDMI CEC a VU+ UNO 4K SE pre LG TV (KODI to dokaze)

Příspěvek od georg11 »

Já mám starou "hloupou" Sony, kdysi to bez problémů fungovalo s kdejakým boxem Dnes ovladačem boxu TV zapnu ale nevypnu. Zkoušel jsem všechno možné a všechny boxy co mám doma ale je to furt stejný.
Dreambox 920 UHD, OE2.5 + GP4, dual FBC DVB-S2X-MS + dual DVB-T2/C - E85 multi-feed ( 1W, 4,8E, 13E, 19E, 23,5E, 28E )
Zgemma H7.S image openATV
Octagon 8008, různé image v multibootu
Mnoho dalších boxů na "zaslouženém" odpočinku
vauvauvau
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 105
Registrován: 17.duben 2017 - 11:35

Re: HDMI CEC a VU+ UNO 4K SE pre LG TV (KODI to dokaze)

Příspěvek od vauvauvau »

georg11 píše:Já mám starou "hloupou" Sony, kdysi to bez problémů fungovalo s kdejakým boxem Dnes ovladačem boxu TV zapnu ale nevypnu. Zkoušel jsem všechno možné a všechny boxy co mám doma ale je to furt stejný.
kabel, tam moze byt este zrada, fest ma prekvapilo ze hdmi kabel musi mat podporu pre - podpora CEC (riadiace signály) a ACE (rozpoznanie zariadenia), myslel som ze to je samozrejmostr ale nie je, stavalo sa mi to co tebe, po vymene kabla je to ok, zarucit sa to ale neda, skratka tvoja tv najskor posle prikaz cec ale boh vie ako si s nim rozumie kabel a box, skus kabel kde bude nejaky certifikat o hdmi parametroch, napr.https://satelity.ellano.sk/hdmi-kabel-p ... 34912.html
Uživatelský avatar
georg11
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1663
Registrován: 10.leden 2008 - 15:34

Re: HDMI CEC a VU+ UNO 4K SE pre LG TV (KODI to dokaze)

Příspěvek od georg11 »

Kabelů jsem zkoušel několik, faktem je že z některými to ani nezaplo. Divný je že dříve to chodilo bez problémů
Dreambox 920 UHD, OE2.5 + GP4, dual FBC DVB-S2X-MS + dual DVB-T2/C - E85 multi-feed ( 1W, 4,8E, 13E, 19E, 23,5E, 28E )
Zgemma H7.S image openATV
Octagon 8008, různé image v multibootu
Mnoho dalších boxů na "zaslouženém" odpočinku
Uživatelský avatar
kofolak
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 132
Registrován: 18.listopad 2009 - 0:50

Re: HDMI CEC a VU+ UNO 4K SE pre LG TV (KODI to dokaze)

Příspěvek od kofolak »

Ak sa ti to nedari rozbehat zmenou nastaveni, tak skus iny image, ktory pouziva iny HDMI-CEC plugin/kod.
Uno4kSE + OpenBH, T55, ex Uno
IcePlanet7
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 09.červenec 2021 - 22:36

Re: HDMI CEC a VU+ UNO 4K SE pre LG TV (KODI to dokaze)

Příspěvek od IcePlanet7 »

Drobny pokrok: Ked zapnem box tak sa zapne TV. Aj ked nemam A/V receiver tak som zapol jeho kontrolu vo VU+ a chodi zapnutie TV, bohuzial nechodi vypnutie ktore je to jedine co potrebujem. Ale kazdopadne je to pokrok ;-)

@vauvauvau Tebe to takto funguje s LG? Aky model? Funguje ti scenar ked vypnes VU+ dialkovym ovladacom, aby sa vypol aj TV?
Uživatelský avatar
Spacer
Odborník
Odborník
Příspěvky: 412
Registrován: 14.březen 2012 - 18:44

Re: HDMI CEC a VU+ UNO 4K SE pre LG TV (KODI to dokaze)

Příspěvek od Spacer »

Že sa vám s tým chce stále paprať, keď má ten ovládač možnosť naprogramovania na TV.
VU+Duo², Black Hole 3.0.9, skin Red Sea
Formuler Z7+, Android 7.0
AB IPBox TWO, Android TV 8.0
Odpovědět

Zpět na „Diskusia VU+ Uno 4K SE“