Diskuse picony - (nejen)enigma

Moderátor: chocholousek

Odpovědět
seaman
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: 27.prosinec 2015 - 22:24
satelitni prijimac: VU+ Ultimo 4K - OpenATV 7.2

Re: Diskuse picony - (nejen)enigma

Příspěvek od seaman »

Stáhl jsem si sadu picon 100x60 pro DVB-T2 a v info liště na TV se mi v OpenAtv objevuje hrubá grafika. Nevítě nekdo správné rozlišení pro info lištu v této image? Můžu ty s vyšším rozlišením použít zárověň pro picony na displej VU+ Ultimo 4K nebo musím mít dvě sady?
Uživatelský avatar
chocholousek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 971
Registrován: 04.listopad 2007 - 17:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuse picony - (nejen)enigma

Příspěvek od chocholousek »

Ahoj, vis ono to zalezi vic na pouzitem skinu nez na image. Ale no tak tipnu si, oatv default je MyMetrix picony jsou tusim ve vychozim nastaveny na 220x132 a do channel selection by me meli skalovat ale nevim jestli je skalovani uz tak nastavene nebo je treba povolit..
seaman
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: 27.prosinec 2015 - 22:24
satelitni prijimac: VU+ Ultimo 4K - OpenATV 7.2

Re: Diskuse picony - (nejen)enigma

Příspěvek od seaman »

Vidíš, to je pravda. A tipnul jsi správně, mám to defaultně od čisté instalace.
Stáhl jsem picony manuálně a abych je nemusel přejmenovávat, dal jsem je do paměti VU+ všechny, resp. vybral jsem všechny ČT1 co tam byly a tak od všech programů co mám, Bylo toho asi 1200 a trvalo to asi 7 hodin ten přesun. Asi jako jsou to 3kb kousíčky, tak to kopírování trvá.
Vím o tvém pluginu už dlouho, ale nevěděl jsem, jestli tam máš i sadu pro terestriál a v zazipovaných sadách jo. Znamená to tedy, že kdybych nainstaloval tvůj plug-in, že on by očichal co mám za programy a podle jejich id by mi je stáhnul i pro DVB-T2?
Uživatelský avatar
georg11
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1663
Registrován: 10.leden 2008 - 15:34

Re: Diskuse picony - (nejen)enigma

Příspěvek od georg11 »

Přes vynikající chocholouskův plugin mi trvá kompletní stažení picon na 6 družic + DVBTv asi 7 minut
Dreambox 920 UHD, OE2.5 + GP4, dual FBC DVB-S2X-MS + dual DVB-T2/C - E85 multi-feed ( 1W, 4,8E, 13E, 19E, 23,5E, 28E )
Zgemma H7.S image openATV
Octagon 8008, různé image v multibootu
Mnoho dalších boxů na "zaslouženém" odpočinku
seaman
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: 27.prosinec 2015 - 22:24
satelitni prijimac: VU+ Ultimo 4K - OpenATV 7.2

Re: Diskuse picony - (nejen)enigma

Příspěvek od seaman »

Já jsem hold stará škola a stahoval jsem každou piconu zvlášť a pak ji dle kódu programu přejmenoval. Ono jen u DVB-T2 a ještě jen u oblíbených programů to zase tak hrozný nebylo, ale máte pravdu, práci strojům. Tak já ty picony smažu a schválně testnu program.
Uživatelský avatar
chocholousek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 971
Registrován: 04.listopad 2007 - 17:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuse picony - (nejen)enigma

Příspěvek od chocholousek »

seaman píše:vybral jsem všechny ČT1 co tam byly a tak od všech programů co mám, Bylo toho asi 1200 a trvalo to asi 7 hodin ten přesun. Asi jako jsou to 3kb kousíčky, tak to kopírování trvá.
Hmm, tak to mas na domaci siti nebo v samotnem boxu neco hodne hodne spatne, donutil si mne to vyzkouset a presun 1200 souboru u mne doma pres FTP s PC na VU+ trval nekolik malo sekund vice nez minutu. Vis ja to nedelam doma pres plagin, ale kopiruju si bezne velke mnozstvi picon (ono je to radove stovky tisic) ruzne mezi PC jak do VU tak na dalsi PC, co vic presouvam to hned pri vyrobe picon. Nepouzivam FTP ale bezne pres ssh protokol pomoci rsync programu, vyhodou jest ze umi pri presunu komprimovat a tak se cely presun chova jako jeden soubor.
seaman píše:Vím o tvém pluginu už dlouho, ale nevěděl jsem, jestli tam máš i sadu pro terestriál a v zazipovaných sadách jo. Znamená to tedy, že kdybych nainstaloval tvůj plug-in, že on by očichal co mám za programy a podle jejich id by mi je stáhnul i pro DVB-T2?
Ano, ale muze se stat ze se nikdo s Tveho regionu jeste neozval a nektere picony budou chybet. To mas pak moznost byt prvni kdo mi nahlasi co schazi. A o5 ano to ale uz zalezi na nastavenem zpusobu synchronizace.

p.s. zdroj pro www i plagin jest jeden a ten sam, a bylo by nemoudre kdyby to co je na www nebylo v plaginu.
seaman
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: 27.prosinec 2015 - 22:24
satelitni prijimac: VU+ Ultimo 4K - OpenATV 7.2

Re: Diskuse picony - (nejen)enigma

Příspěvek od seaman »

Box je v pořádku. Když běžně přesouvám soubory a videa mezi telefonem a boxem, je to rychlé. Pokusně jsem testnu asi 10x větší soubor, než těch necelých 5MB co mají picony a bylo to hned. Ta pomalost včera se týkala iMaca a i z něho běžně posílám do boxu obsah, tak nevím. Jedině mě napadlo, že Apple vytváří ke každému souboru stejný s tečkou na začátku. To je jedno, smazal jsem původní picony a nainstaloval tvůj plug-in, zvolil dvb-t a všechno funguje, picony v info liště i na displeji boxu jsou perfektní. Díky za tvojí práci.
pepan666
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 67
Registrován: 14.říjen 2010 - 1:12
satelitni prijimac: Octagon FS 4008

Re: Diskuse picony - (nejen)enigma

Příspěvek od pepan666 »

seaman píše:Já jsem hold stará škola a stahoval jsem každou piconu zvlášť a pak ji dle kódu programu přejmenoval. Ono jen u DVB-T2 a ještě jen u oblíbených programů to zase tak hrozný nebylo, ale máte pravdu, práci strojům. Tak já ty picony smažu a schválně testnu program.
Přesně takhle to dělám já na kabelovce UPC. Hrozná práce. :cry:
Astra 23,5" 19,2" DVB-C UPC (Vodafone) Octagon SF 4008
sarsan
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 119
Registrován: 06.květen 2013 - 13:18
satelitni prijimac: vu zero 4k

Re: Diskuse picony - (nejen)enigma

Příspěvek od sarsan »

@chocholusik - ako dostanem picons do database (lamedb)
vidim ze neake su (obrazok je v prilohe), netusim ako som tom spravil a chcel by som vsetky picons sparovat ale ako?#
Vsetky pikons su stahovane on Tabe a ulozene na HDD
Přílohy
lamedb picons tools.JPG
vu zero 4k, ATV 7.2
Uživatelský avatar
chocholousek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 971
Registrován: 04.listopad 2007 - 17:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuse picony - (nejen)enigma

Příspěvek od chocholousek »

Ahoj,
Trochu si mne vystrasil, kdyz si napsal "ako dostanem picons do database (lamedb)". Ano lamedb je databaze (textovy soubor) a proto je blbost pridavat picony primo do lamedb. Pro jednoduchost si nenapsal jake image a ani skin pouzivas takze jen obecne. Prilozeny obrazek je totiz zavadejici, ten totiz zrejme informuje kolik picon(ale jen referenci) ktere mas nekde na hdd, lze nalest v lameDB.
O to co se zobrazuje se totiz stara skin a kde se picony hledaji byva nastaveno bud v samotnem skinu nebo se o to stara image. Takze pokud mas u nekterych stanic schazejici piconu, nejjednodussi cestou je pouzit prednachystany setting od Vhannibala a ten si jen upravit. Je to mustr a lamedb je vyuzita co by zdroj pro vyrobu picon.

P.S. jeste to dovysvetlim, to ze se ti u velkeho mnozstvi picon nesejde reference se zaznamy v databazi byva vynnou satellites.xml ktere se vyuziva pri ladeni sluzeb a tim vzniku lamedb. Proto to doporuceni pouzit setting od Vhannibal je na tuty Oki.
lib01
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 22
Registrován: 08.březen 2011 - 15:56

Re: Diskuse picony - (nejen)enigma

Příspěvek od lib01 »

Ahojte Všetci,
prosím o prepášenie, ak som niečo prehliadol, ale chcem sa opýtať, či sú niekde dostupné picony pre Prima Show a Prima Star.
Ďakujem.
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Diskuse picony - (nejen)enigma

Příspěvek od VTronik »

V balíčku s piconami od Chocholouška určitě jsou. Při stažení pluginem se mi zobrazují.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
Uživatelský avatar
chocholousek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 971
Registrován: 04.listopad 2007 - 17:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuse picony - (nejen)enigma

Příspěvek od chocholousek »

Zatim nejsou v baliccich programy RTVS a neni opravena pozemka, co se behem tohoto dne zmeni. Protoze dnes vyjde mimoradne update! Pro ty co si radi pridavaj praci jsou picony Prima Show a Star i tady zde( neny su na konci, chapu tam uz je nikdo nehleda). =>

viewtopic.php?f=417&t=72196&start=220#p820146
viewtopic.php?f=417&t=72196&start=200#p817897
lib01
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 22
Registrován: 08.březen 2011 - 15:56

Re: Diskuse picony - (nejen)enigma

Příspěvek od lib01 »

Ďakujem,
nehľadal som dôsledne, ešte raz sorry.
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuse picony - (nejen)enigma

Příspěvek od peter54 »

Smutná správa pre antiksat
Přílohy
1_0_16_11AB_4289_16E_A00000_0_0_0_20211210201651.jpg
1_0_16_11AB_4289_16E_A00000_0_0_0_20211210201343.jpg
1_0_16_11AB_4289_16E_A00000_0_0_0_20211210201243.jpg
Kontakt v profile cez www.
Uživatelský avatar
chocholousek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 971
Registrován: 04.listopad 2007 - 17:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuse picony - (nejen)enigma

Příspěvek od chocholousek »

Ahoj, odpovim otazkou kde si dosel k tomu podivnemu tvaru reference??
1_0_16_11AB_4289_FF00_A0313E_0_0_0.jpg
p.s. neber mne moc vazne ale dokud to neopravi vhannibal tak se nedohodnem. :cry:
Uživatelský avatar
chocholousek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 971
Registrován: 04.listopad 2007 - 17:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuse picony - (nejen)enigma

Příspěvek od chocholousek »

@peter54 ahoj, vhannibal opravil cely TP vlastne uz v nedeli ale...

Network ID nezmenil a ja to tak nejak trochu drazdil vcera doma a nedarilo se priblizit ke tem referenci. Mohl bych poprosit o setting chci se ze zvedavosti podvat cim to je. Treba do pm, dekuji za ukojeni me zvedavosti. ;)

FF00 zda se je dobre ale kde si nabral 16E se mi zjistit nepovedlo.
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuse picony - (nejen)enigma

Příspěvek od peter54 »

Ja uz neviem, ono sa to tam mozno dostalo zo slavneho pseudofastscanu alebo z nejakeho importu od kamarata. Urcite tam nebude vsetko kosher. Ani to neber velmi vazne nemam problem preskenovat satelit. Setting v prilohe. (E-Channelizer)
Přílohy
setting20211214.7z
(253.78 KiB) Staženo 44 x
Kontakt v profile cez www.
lajur
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 14.září 2013 - 19:44

Re: Diskuse picony - (nejen)enigma

Příspěvek od lajur »

Dobrý den. Potřeboval bych picony na tv Barrandov,RTVS SPORT,KINO BARRANDOV,BARRANDOV KINO. Hledal jsem a nikde je nemužu najít. Děkuji za pomoc
Uživatelský avatar
9000peter
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1819
Registrován: 15.listopad 2008 - 11:35
satelitni prijimac: v podpise
Bydliště: Lednicke Rovne

Re: Diskuse picony - (nejen)enigma

Příspěvek od 9000peter »

Túto treba hľadať.
OCTAGON SF 4008 E2 4K UHD &
LCD4Linux Samsung SPF-107H
TV Panasonic TX-58GX810E
AU Yamaha + Magnat + Koda

KukajseM
Odpovědět

Zpět na „Picons“