Vu+ Duo 4K SE - pár problémů

Diskuze k nastaveni a fungovani prijimacu

Moderátoři: kratke_pole, Pr0metheUs, tommix

Pravidla fóra
Sekcia určená na diskusiu k prijímačom VU+ . Nevkladať prílohy - maximálne obrázky !
Odpovědět
randomofamber
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 02.březen 2021 - 18:29

Vu+ Duo 4K SE - pár problémů

Příspěvek od randomofamber »

Dobrý den,
mám pár týdnů Vu+ Duo 4K SE a narazil jsem na několik problémů, se kterými si nevím rady a nevím, jestli vůbec existují řešení. Ptám se zde, zda někdo nemá podobné zkušenosti a případně řešení.

1.) Při změně času naprogramovaných opakovaných pořadů se přenastaví den na další týden, tj. neponechá nastavené datum. Nevím proč, zda není někde nějaké nastavení, které toto provádí... (Příklad: Mám nastaveno začátek 1.6.2021 18:55 každé úterý a po úpravě na 18:35 se datum sám automaticky přenastaví na 8.6.2021 18:35.). Mé stávající řešení je, že naprogramování smažu a vytvořím nové, ale to je z prominutím na výkal... Prosím o radu, zda se tímto někdo už setkal a neví jak to řešit. (Mimo jiné nahrávání pořadů nastavují přes OpenWebif, ale zkoušel jsem to i přímo v přístroji a bohužel je to stejné.)

2.) Po probuzení z hlubokého uspání se někdy nenastartují některé služby, což je velmi nepříjemné. Například mám přístroj připojen do domácí sítě přes WiFi, která se náhodně někdy nenastartuje. Musím jít v přístroji do menu a provést ruční restart WiFi... Podobné je to se Samba (SMB), která se někdy nenastartuje, ale tam je to složitější a musím jít přes terminál a restartovat SMB přes /etc/init.d/samba restart (Dohledal jsem na NETu ...). I zde bych uvítal radu, zda není nějaké řešení, např. vynucený restart služeb po probuzení z hlubokého spánku přes nějaký skript.

3.) V balíčcích mám aktuálně dvě aktualizace z čehož jedna mě docela mate. Je to packagegroup-vti-update (1.0-vti13->1.0-vti14) . V infu o přístroji mám firmware VTi 15.0.0 (2021-02-01-vti-master (531279a93)), takže mě mate už jen to, že mám v přístroji něco vti13 a to násobeno tím, že by se mělo aktualizovat na vti14. Prosím někoho, kdo o ví, jak to je s takovými aktualizacemi, zda by mě mohl o tom něco napsat.

Předem děkuji za jakékoliv relevantní informace.
VU+ DUO 4K SE (1x DVB-C FBC + 1x dual DVB-T2 MTSIF) | 2x CA modul CONAX C7 (Vodafone/UPC) | VTi
BroIv
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 18
Registrován: 10.červenec 2014 - 18:11
satelitni prijimac: vu duo 4k se

Re: Vu+ Duo 4K SE - pár problémů

Příspěvek od BroIv »

Ahoj, mám stejný přístroj.
Neumím se ti vyjádřit konkrétně k dotazům, ale dokud jsem tam měl VTI image, tak se mi taky děli různé psí kusy. Snažil jsem se je vyřešit změnou nastavení, ale nenašel jsem na netu dost informací a nemam hlubší znalosti o nastavení sw. Pak jsem změnil na image OPENPLI 8.0 a byl klid, zrazu začalo vše chodiť jak má, byl na stb vyladěn líp.
Mila_s
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 158
Registrován: 13.březen 2017 - 18:45
satelitni prijimac: VU+ Solo 4k

Re: Vu+ Duo 4K SE - pár problémů

Příspěvek od Mila_s »

Jsem na OpenPLi. Můj první dotaz: proč vůbec používat hluboký spánek ? Kvůli spotřebě energie ? Já to nechávám akorát uspávat.
VU+ Solo 4k, OpenPLi 7, OSCAM, Skylink karta (v UNI čtečce jako Irdeto), Flexi 10.
randomofamber
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 02.březen 2021 - 18:29

Re: Vu+ Duo 4K SE - pár problémů

Příspěvek od randomofamber »

Mila_s píše:Jsem na OpenPLi. Můj první dotaz: proč vůbec používat hluboký spánek ? Kvůli spotřebě energie ? Já to nechávám akorát uspávat.
Za prvé, když to zařízení umožňuje, tak proč ne (Někteří lidé ještě pořád píší bez háčků a čárek... asi by byli cool nebo co ... v roce 2021 to nechápu.).
Za druhé kvůli spotřebě. Rovnou odpovím na nevyřčený argument typu "Vždyť to za ty peníze nestojí, je to pakatel...".
Když to spočítám, tak by to ročně dělalo "pouze" +-765Kč... Někdo si řekne pakatel, ale podobných zařízení s "malou" spotřebou mám obrazně řečeno plný byt. Kdy vynechám standardní vybavení domácnosti tak mám "navíc", router, switche, NAS, víc jak jedno PC, laser tiskárnu, nějaké ty NTB, Vu+, starý rádio-budík, který mám zakázáno vyměnit (ten papá z poloviny co Vu+), hromady různých nabíječek na všechno možné, které běžící na prázdno furt musím vyndavat ze zásuvek (naštěstí jsou už mnohé měniče a ne trafa), protože rodinní příslušníci to nezvládají, také třeba bidetové prkénko a další... To je pár wattů tady a pár watíků tamhle a pak se jeden nestačí divit, že platí za rok víc jak dvojnásobek než soused... Ano, každé zařízení má relativně malou a levnou spotřebu na prázdno, ale v součtu už to udělá "hezké" číslo. Takže, pokud to lze a zařízení to umožňuje, nevím proč bych to neměl využívat. Mimo jiné, rozdíl mezi zapnutým Vu+ a lehkým uspáním je tak max. vypnutý displej, kdy jsem naměřil rozdíl 1W, takže se zde vznáší otázka proč přístroj vůbec uspávat do lehkého spánku...
VU+ DUO 4K SE (1x DVB-C FBC + 1x dual DVB-T2 MTSIF) | 2x CA modul CONAX C7 (Vodafone/UPC) | VTi
Mila_s
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 158
Registrován: 13.březen 2017 - 18:45
satelitni prijimac: VU+ Solo 4k

Re: Vu+ Duo 4K SE - pár problémů

Příspěvek od Mila_s »

Jo, to chápu. Tak dej vědět až to vyřešíš.
Já přidávám jen 1 argument - já mám přes HDMI-CEC zařízeno, že přechod do spánku vypne i TV.
VU+ Solo 4k, OpenPLi 7, OSCAM, Skylink karta (v UNI čtečce jako Irdeto), Flexi 10.
Odpovědět

Zpět na „VU+ DUO, SOLO, UNO, ULTIMO, ZERO, SOLO 4K, Uno 4K, Duo 4K, Ultimo 4K“