Jak udělat Dreambox D525 alespoň trochu použitelným...

Moderátoři: EnoSat, cityglam1

Odpovědět
thubalek
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 05.duben 2017 - 16:52

Jak udělat Dreambox D525 alespoň trochu použitelným...

Příspěvek od thubalek »

Zdar, už nějakou dobu jsem "šťastným" majitelem tohohle set top boxu a pořád narážím na věci, které měla pět let stará "hloupá" Ariva 200 funkční a tenhle set top box je prostě out of the box vůbec neumí (pořád tam mám ten firmware co tam dal výrobcem).

Co bych potřeboval vyřešit:

1) Timeshift funguje jen chvilku - nevím, přesně jak dlouhé je u Dreamboxu omezení, ale už se mi dvakrát stalo, že jsem si zastavil pořad, šel třeba 45 minut pryč, pak se začal dívat a ono to nahrálo jen něco jako 30 minut a pak to skončilo. Takže jsem přišel o kus filmu. Ariva měla timeshift prakticky neomezený (resp. to omezení bylo v řádu hodin, ne desítek minut), tam se mi tohle nikdy nestalo

2) Když nahrávám pořad, tak se na něj nemůžu dívat. U Arivy jsme měli běžný use case, že jsme si dali nahrávat film o 20:00, pak jsme přišli třeba v 21:00, film se nahrával, přetočili jsme to na začátek, dívali se od začátku (na právě nahrávaný film) až do konce s hodinovým spožděním. Dreambox se mi zapne, začne nahrávat, když ale televizi zapnu přes ovladač televize, obrazovka je černá a dreambox nereaguje na tlačítka.

3) Při přehrávní přes HbbTv mi neustále přes kus obrazovky přeblikává černý obdélník.

O dalších drobnostech, jako že mi nejde regulovat zvuk ovladačem set top boxu, že se v EPG nemůžu jednoduše přepnout, že timeshift se nezapne ihned ale s cca 5 sekundovým zpožděním, že když zapnu český překlad, že mi zmizí některé položky menu (které jsou asi jen v angličině), že webový interface v češtině padá, protože jsou tam v překladu uvozovky a nikdo je neescapeoval ... ani mluvit nebudu, to jsou sice nepříjemné věci, ale dá se s tím žít.

Takže moje zásadní otázka:

Lze problémy s timeshiftem opravit nějakým pluginem nebo jinou distribucí, nebo je to principielní problém a nedá se s tím nic dělat. A mám teda ten Dreambox hodit na Aukro a koupit zase zpátky Arivu.

Případně, je nějaká distribuce, která je funkční a nebudu ji muset dlouho hackovat k tomu, abych dostal stejné funkce jako má hloupý set top box za 1600 Kč. Linux mi problémy nečiní, ale nejsem fanda shánění dokumentace po všech čertech.
Uživatelský avatar
Timeshock
Odborník
Odborník
Příspěvky: 443
Registrován: 20.prosinec 2008 - 12:29
satelitni prijimac: Dreambox 920 , Vu+Solo2
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak udělat Dreambox D525 alespoň trochu použitelným...

Příspěvek od Timeshock »

tady platí pořekadlo poněkud obráceně kdo umí ten čumí kdo neumí ten lamentuje kdybys trochu četl třeba i tady na foru tak bys dávno čuměl a nemusel lamentovat ..............
motor Stab HH120 ,Dreambox 920,Vu+Solo2 , HD-BOX AND-II XBMC , showbox vitamin 5000 HD

Chyba není v PC ale někde mezi židlí a PC a přesně tam kolikrát sedím :D
thubalek
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 05.duben 2017 - 16:52

Re: Jak udělat Dreambox D525 alespoň trochu použitelným...

Příspěvek od thubalek »

Díky za odpověď, hned jsem chytřejší. Zkusím se zeptat ještě jednou: funguje na nějaké distribuci nahrávání tak, že se můžu dívat na to co nahrávám? A zároveň, tak, abych tam byl nějaký delší limit, než jen pár desítek minut? V menu svého Dreamboxu jsem žádnou konfiguraci timeshift nenašel.
Uživatelský avatar
janci
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 27.březen 2008 - 23:28
satelitni prijimac: DM900 UHD, VU Uno4K, DM8000 HD
Bydliště: PU

Re: Jak udělat Dreambox D525 alespoň trochu použitelným...

Příspěvek od janci »

Choď do nahrávok a tam si to pusti. Inak aký tam máš image?
Uživatelský avatar
Timeshock
Odborník
Odborník
Příspěvky: 443
Registrován: 20.prosinec 2008 - 12:29
satelitni prijimac: Dreambox 920 , Vu+Solo2
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak udělat Dreambox D525 alespoň trochu použitelným...

Příspěvek od Timeshock »

pořád tam mám ten firmware co tam dal výrobcem
Neznám to firmware ani to stb ale je to linux a jede myslím na mipsu takže jaký problém je zajít na stránky feedu enigma a zkusit doinstalovat v tvým případě plugin enigma2-plugin-extensions-permanenttimeshift_3.999+git5234+54df32f-r2_mips32el.ipk
Jinak já osobně bych zkusil alternativní img třeba openatv
Ale jak už jsem psal je třeba taky si něco přečíst a ne tady čekat že tu někdo něco udělá za mne původně sem tu chtěl dát i linky jak na feed tak na openatv ale opravdu mne nebaví za někoho něco dohledávat ...............
motor Stab HH120 ,Dreambox 920,Vu+Solo2 , HD-BOX AND-II XBMC , showbox vitamin 5000 HD

Chyba není v PC ale někde mezi židlí a PC a přesně tam kolikrát sedím :D
petersk
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 840
Registrován: 25.červen 2011 - 19:44

Re: Jak udělat Dreambox D525 alespoň trochu použitelným...

Příspěvek od petersk »

thubalek píše:Díky za odpověď, hned jsem chytřejší. Zkusím se zeptat ještě jednou: funguje na nějaké distribuci nahrávání tak, že se můžu dívat na to co nahrávám? A zároveň, tak, abych tam byl nějaký delší limit, než jen pár desítek minut? V menu svého Dreamboxu jsem žádnou konfiguraci timeshift nenašel.
Mohol by si uviesť ešte také niečo, že či potrebuješ timeshift či nahrávanie, lebo nie je to to isté. Timeshift Ti nahráva furt ak to máš spustené a nahrávanie nejakého programu sa spustí vtedy ako je to nastavené. Ak máš jeden tuner, tak vieš nahrávať a súčasne pozerať len ten istý TP.
Daj si tam OpenATV. Tam to fungujú obidva bez problémov.
K Timeshiftu máš na začiatok toto
https://www.youtube.com/watch?v=xK5q5KaTqWY
VU+ DUO 4K SE, Qiart Lunix 4K, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV
thubalek
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 05.duben 2017 - 16:52

Re: Jak udělat Dreambox D525 alespoň trochu použitelným...

Příspěvek od thubalek »

Díky moc. To Open ATV vypadá mnohem lépe, než ten nedodělek, co tam dává výrobce. Zkusím ho tam flashnout.
thubalek
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 05.duben 2017 - 16:52

Re: Jak udělat Dreambox D525 alespoň trochu použitelným...

Příspěvek od thubalek »

Timeshock píše:pořád tam mám ten firmware co tam dal výrobcem
enigma a zkusit doinstalovat v tvým případě plugin enigma2-plugin-extensions-permanenttimeshift_3.999+git5234+54df32f-r2_mips32el.ipk
Jinak já osobně bych zkusil alternativní img třeba openatv
Díky moc, přesně tohle byly informace, které jsem hledal a na které jsem se ptal. Zbytek už si zvládnu najít. Asi tam dám to Open ATV a uvidíme. On ten firmware od výrobce je pořád jen Experimental/Unstable, stable nemají AFAIK žádný.
sanchez13
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 105
Registrován: 27.červenec 2011 - 16:35

Re: Jak udělat Dreambox D525 alespoň trochu použitelným...

Příspěvek od sanchez13 »

Daval som rodicom 2x DM525 HD Combo. Flashol som tam image openatv 6.0. V podstate vsetko funguje v zaklade. Jedine co bolo potrebne doinstalovat bol oscam a samozrejme ho nakonfigurovat.
Takze v zavislosti od toho aku mas kartu budes sa musiet potrapit len s tym.
Pripadne ked pohladas na fore, tak najdes linky na zalohy image, kde uz mas rozbehane vsetko, takze nebudes musiet nastavovat cisty image :-)
3x DM525 HD Combo, 1x DM900, 1x DM920, openATV 6.4
thubalek
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 05.duben 2017 - 16:52

Re: Jak udělat Dreambox D525 alespoň trochu použitelným...

Příspěvek od thubalek »

Tak jsem tam včera nahrál OpenATV 6.0 a vypadá to o dost použitelněji, než s originálním firmware. OScam jsem rozchodil už dříve, takže to jsem tam jen nakopíroval ze zálohy minulého image.

Bohužel jsou tam pořád ještě nějaké drobnosti (HDMI CEC chodí nějak jinak, než v předchozí image, nejdou stáhnou skiny, chybí mi tam full screen EPG (nebo ho neumím spusti), budu muset přemapovat některé tlačítka ovladače, aby si v tom rodina neudělala hokej) ale to už asi není showstopper, to už snad nějak poladím.

Jo a ještě drobnost (může se někomu hodit), kterou jsem chvilku řešil: skin byl roztažený na větší plochu než je obrazovka. Musel jsem vypnout v televizi Overscan a teď už je to OK.

Díky všem za pomoc.
sanchez13
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 105
Registrován: 27.červenec 2011 - 16:35

Re: Jak udělat Dreambox D525 alespoň trochu použitelným...

Příspěvek od sanchez13 »

Ak myslis graficke EPG, tak ja som ho namapoval na zlte tlacitko.
Povodne je tam namapovane audio, to je ale zbytocne, kedze na audio mas specialne tlacitko na DO :-)
3x DM525 HD Combo, 1x DM900, 1x DM920, openATV 6.4
Odpovědět

Zpět na „DM-52X HD“