OCTAGON SF 8008 4K UHD

Odpovědět
Uživatelský avatar
EnoSat
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2740
Registrován: 20.únor 2008 - 19:16
satelitni prijimac: Dreambox - Dr.HD F16 - TBS5925
Kontaktovat uživatele:

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od EnoSat »

ROVER TAB900+ , Televes H30 FLEX
Gibertini OP100LN /85E-53W/
WaveFrontier T90 /51E-39E-36E-33E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W/
Edision MIO+ 4K, Octagon SF8008, Mutant HD51, QVIART Lunix, Ustym 4K S2 OTT, VU Solo4K, Dreambox 900UHD/7020HD/500HD, TBS-5925/5530/5220
SuperSrsen
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 22
Registrován: 27.červenec 2012 - 14:51

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od SuperSrsen »

Díky moc pánové... ;)
Pitris966
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 29.prosinec 2020 - 12:21

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od Pitris966 »

Zdravím všechny. Vlastním tenhle přístroj skoro rok a nemůžu se u něj smířit s jedním zásadním nedostatkem : Jde o příjem DVB-T2. Satelitní ani kabelový tuner nepoužívám, mám je v nastavení vypnuty, povolen pouze DVB-T2. Obraz paráda, třesení při přepnutí vůbec neva, ale zvuk, respektive jeho výpadky. V nepravidelných intervalech dochází k půl až vteřinovým výpadkům, několikrát za hodinu, které jsou naprosto zřetelné a činí sledování nepoužitelným. Dělá to pouze u DVB-T2, v žádném jiném režimu boxu k tomuto jevu nedochází - IPTV, youtube, netflix, jakýkoliv jiný streaming, přehrávání multimédií - u všeho zvuk naprosto OK. A je jedno, zda se použije HDMI do TV, nebo optický audio výstup do převodníku. Celé měsíce jsem žil v domění, že problém způsobuje společný anténní rozvod, antény na domě, nekompletní přechod na T2 atd., ale teď jsem měl pár dní zapojeny dva jiné STB - Octagon sf138 a levný WIWA MAXX a ani jeden z nich toto nedělal ! Žádné výpadky, zvuk v pořádku. Pokud byste někdo dokázal poradit, budu velmi rád, pro jistotu doplním - použitý image openATV 6.4, testováno i na čistém image bez jakýchkoli doplňků. Děkuji za každou radu.
hrotik
Odborník
Odborník
Příspěvky: 300
Registrován: 02.březen 2011 - 12:46

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od hrotik »

Byli nějké potíže se zvukem, ale netuším jestli u DVB T2. Máš 6.4 tak to by mělo být ok. Možná i závada DVB T tuneru. Máš to v záruce. :)
VU+UNO 4K SE, VU+UNO 4K - VTI a FHDG 17, SF8008 - ATV7.3, 95cm AL-motor SG2100, 95cm Fe:13-19,2-23,5-28,2
Pitris966
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 29.prosinec 2020 - 12:21

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od Pitris966 »

Ano, v záruce je, zakoupen 03.2020. Pokud bych ho musel reklamovat, tak to se mám na co těšit. To zas bude dokazování - závada uvedená zákazníkem se neprojevila, přístroj je v pořádku. Už to vidím jen co zavřu oči :) .
Lojza3
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 42
Registrován: 23.červen 2012 - 22:01
satelitni prijimac: SF8008,Hitube 4K,Alien 2,Humax
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od Lojza3 »

Pitris966 píše:... V nepravidelných intervalech dochází k půl až vteřinovým výpadkům, ... Dělá to pouze u DVB-T2
Já mohu jen potvrdit stejnou zkušenost. Obdobně se mi chovalo i Amiko NEO Combo SE. :(
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od efendy55 »

presne s týmto bol problém aj na slovensku s Plustelkou ked prešli na DVBT2 . kamarát natočil aj video poslal do Plustelky ,tam to potvrdili tiež to skúšali na amikach-combo a neprišli na problém. dostali sme odporučenie kúpiť si ich bazmek ...tam to nerobí. [-o<
on to kedysi montoval a majitelia sa na to sťažovali konkrétne amiko, ABC a iné všetko Combo. potom sme to skúšali na linuxoch a presne to isté .
zaujímavé bolo že to na 1/2 sec. spadol signál len na satelitných boxoch Combo .... v TV a na bazmeku len pre DVBT2 s tým problém nebol .
Všetko 4K
egresovic
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 09.srpen 2012 - 8:31

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od egresovic »

Už ma nudí tento stroj! Po pol roku mi nefunguje EPG a dnes už ani mountnuté sieťové disky! Neviem čo mu je!? Nič okrem Chocholousek plugin som tam nedíval navyše! Už sa bojím zmeniť aj picony aby mi to úplne nespadlo!! Už Kodi mi spravil pred rokom problém! Zase to mám všetko nanovo preinštalovať? Čo tomu je???
Uživatelský avatar
Vagi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 90
Registrován: 14.srpen 2007 - 17:49
satelitni prijimac: OCTAGON SF8008

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od Vagi »

Že by chyba mezi židlí a klávesnicí? :D
OCTAGON SF8008 4K UHD + Gibertini 100 AL + Inverto Black Ultra + Digipower SG-2100 (85°E - 45°W)
Uživatelský avatar
9000peter
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1819
Registrován: 15.listopad 2008 - 11:35
satelitni prijimac: v podpise
Bydliště: Lednicke Rovne

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od 9000peter »

egresovic píše:Už ma nudí tento stroj! Po pol roku mi nefunguje EPG a dnes už ani mountnuté sieťové disky! Neviem čo mu je!? Nič okrem Chocholousek plugin som tam nedíval navyše! Už sa bojím zmeniť aj picony aby mi to úplne nespadlo!! Už Kodi mi spravil pred rokom problém! Zase to mám všetko nanovo preinštalovať? Čo tomu je???
No chlapče je to box z E2 takže sa podľa toho musíš zariadiť buď sa tomu venujem alebo si to dám za úplatu nastaviť.
A keď ani jedno ani druhé tak to predaj a kúpa si niečo ready...
P.S. skús kontaktovať tvojho predajcu kde si kúpil box možno ti pomôže ho nakonfigurovať k tvojej spokojnosťi.
OCTAGON SF 4008 E2 4K UHD &
LCD4Linux Samsung SPF-107H
TV Panasonic TX-58GX810E
AU Yamaha + Magnat + Koda

KukajseM
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od VTronik »

egresovic píše:Už ma nudí tento stroj! Po pol roku mi nefunguje EPG a dnes už ani mountnuté sieťové disky! Neviem čo mu je!? Nič okrem Chocholousek plugin som tam nedíval navyše! Už sa bojím zmeniť aj picony aby mi to úplne nespadlo!! Už Kodi mi spravil pred rokom problém! Zase to mám všetko nanovo preinštalovať? Čo tomu je???
Žádné takové problémy nepozoruji. A to ani po dlouhodobém provozu.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
egresovic
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 09.srpen 2012 - 8:31

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od egresovic »

9000peter píše:
egresovic píše:Už ma nudí tento stroj! Po pol roku mi nefunguje EPG a dnes už ani mountnuté sieťové disky! Neviem čo mu je!? Nič okrem Chocholousek plugin som tam nedíval navyše! Už sa bojím zmeniť aj picony aby mi to úplne nespadlo!! Už Kodi mi spravil pred rokom problém! Zase to mám všetko nanovo preinštalovať? Čo tomu je???
No chlapče je to box z E2 takže sa podľa toho musíš zariadiť buď sa tomu venujem alebo si to dám za úplatu nastaviť.
A keď ani jedno ani druhé tak to predaj a kúpa si niečo ready...
P.S. skús kontaktovať tvojho predajcu kde si kúpil box možno ti pomôže ho nakonfigurovať k tvojej spokojnosťi.
Jasne že som kontaktoval predajcu, ale odporučil preinštalovať. A čo sa týka toho, tak som už rok sním nič nerobil, všetko fungovalo od nastavenia u predajcu. Len posledný pol roka postupne sa to nejako kazí. Ak robím chybu v tom že ho iba poobede zapnem a v noci vypnem, tak je to naozaj moja chyba. To že mi iba preblikane obraz pri stisknutí EPG by som kašľal na to, aj na to že prepnutie programu trvá 3 - 5 sek. aj že je celkovo spomalený, ale prečo mi NAS z ničoho nič predvčerom zmizol? to ma akurát štve.
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od efendy55 »

asi preto je spomalený že nevie nájsť ten NAS.... :D
ja si preinštalujem vždy image za moje oblúbené . to je vlastnosť týchto bazmekov že tam trepú všetko možné a potom to takto končí . ale ako pomôcka prečo nie. :cry:
takže bud sa to naučíš ,alebo ho treba dať niekomu čo tomu rozumie a nahrá ti tam len to čo budeš používať , čo sa nepoužíva ja dávam všetko preč.....pre istotu.
Všetko 4K
Uživatelský avatar
Spencer
Odborník
Odborník
Příspěvky: 302
Registrován: 18.říjen 2007 - 8:46

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od Spencer »

Takto mi blbol SF8008, ked som mu na nahravanie namapoval HDD v inom linux prijimači a ten bol v deep stby. Ked prijimač s HDD nabehol, tak už išiel aj SF8008 normálne.
Taketo psie kusy zvyknu robiť prijimače, kde predajca natlačí do boxu všetko možné aj nemožné.
Preto ak dostanem do ruky prijímač naládovaný predajcom - preflešujem ho.
Xpeed LX3,SF8008,T 90.
Uživatelský avatar
georg11
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1663
Registrován: 10.leden 2008 - 15:34

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od georg11 »

Nejlepší je si nahrát čistě image a dát si tam jenom to co používáš. Proto různým patla matla zálohám naládovaným vším možným je lepší se vyhnout.
Dreambox 920 UHD, OE2.5 + GP4, dual FBC DVB-S2X-MS + dual DVB-T2/C - E85 multi-feed ( 1W, 4,8E, 13E, 19E, 23,5E, 28E )
Zgemma H7.S image openATV
Octagon 8008, různé image v multibootu
Mnoho dalších boxů na "zaslouženém" odpočinku
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od VTronik »

egresovic píše:
9000peter píše:
egresovic píše:Už ma nudí tento stroj! Po pol roku mi nefunguje EPG a dnes už ani mountnuté sieťové disky! Neviem čo mu je!? Nič okrem Chocholousek plugin som tam nedíval navyše! Už sa bojím zmeniť aj picony aby mi to úplne nespadlo!! Už Kodi mi spravil pred rokom problém! Zase to mám všetko nanovo preinštalovať? Čo tomu je???
No chlapče je to box z E2 takže sa podľa toho musíš zariadiť buď sa tomu venujem alebo si to dám za úplatu nastaviť.
A keď ani jedno ani druhé tak to predaj a kúpa si niečo ready...
P.S. skús kontaktovať tvojho predajcu kde si kúpil box možno ti pomôže ho nakonfigurovať k tvojej spokojnosťi.
Jasne že som kontaktoval predajcu, ale odporučil preinštalovať. A čo sa týka toho, tak som už rok sním nič nerobil, všetko fungovalo od nastavenia u predajcu. Len posledný pol roka postupne sa to nejako kazí. Ak robím chybu v tom že ho iba poobede zapnem a v noci vypnem, tak je to naozaj moja chyba. To že mi iba preblikane obraz pri stisknutí EPG by som kašľal na to, aj na to že prepnutie programu trvá 3 - 5 sek. aj že je celkovo spomalený, ale prečo mi NAS z ničoho nič predvčerom zmizol? to ma akurát štve.
Věci se nedějí samovolně a "zničehonic". Něco se stát muselo. To zařízení nemá vlastní inteligenci, je to jen naprogramovaný stroj. Možná si aktualizoval NAS nebo se ti změnilo něco v lokální síti. Příčiny mohou být i mimo box. Stačí taková hloupost jako konflikt adres v síti nebo selhávající DHCP v routeru po uplynutí doby přidělení IP. Router si zkusil restartovat? NAS si zkusil restartovat?
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
xdedek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 86
Registrován: 08.červenec 2011 - 5:34
satelitni prijimac: SF-4008, FS-Enibox

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od xdedek »

Hele, k té přeinstalaci... ono jsem si tu nikdy nevšiml jedné a podle mě zásadní informace... když používám box delší dobu a už jsem tam hodil pár verzí enigmy, tak je zapotřebí čas od času asi provést čistou instalaci, stáhnout origo image, ale ten s dodatkem emmc recovery (nebo tak nějak).
Přišel jsem na to celkem náhodou a to už ze zoufalství, měl jsem v boxu 6.3, dal jsem aktualizovat na tu stažený upravený image 6.4 a nic, po restartu skákalo dookola 100% na display a jen blikal obraz... zkusil jsem aktualizaci ze 6.3 na 6.4 origo oATV v boxu.. a to stejné... stáhl jsem image ten recovery, flashnul z boot - recovery a pak už jsem si zas mohl "hrát", prostě se to asi "vyčistilo"...
Omlouvám se za informace neodborné, protože do toho nevidím, co to dělá a nedělá, jen jsem k tomu došel řekněme empiricky a funguje to skvěle.. takže vřele doporučuji u tohoto modelu provést..
Jen by mě zajímalo, zda existuje takovejto image i pro jiný modely, jako třeba HDBox Enibox, tam mám v podslední době podobný problém...
Octagon SF 8008 Combo, Zgema H9S, Formuler F4 Turbo, Octagon SF4008, HD Box FS7110, HD Box FS7119, HD Box FS-Enibox, Edision Argus Mini IP, Opticum 9600TS, HD Box FS9200,
jozefharcar
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 24.leden 2020 - 14:40

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od jozefharcar »

Zdravim chlapci , prečo nechce prehrávať všetky 4k filmy má stream cinema ,mal som uclan ustym a ten to prehral v pohode.Mam optiku 250 a tam by nemal byť problém
ne2dd
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 98
Registrován: 23.únor 2008 - 17:06
satelitni prijimac: ab cryptobox 752

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od ne2dd »

Mám dva stb OCTAGON SF8008, OPEN ATV 6.4, stejně nakonfigurované příjem běží OK na obou. Ale nemohu mezi nimi rozběhat sdílení. Ve statusu píše conected a 0/0 card na obou. pokud nasdílím do sítě ještě další stb (formuler) pak sdílení mezi form a oct1 chodí oběma směry, a mezi form a oct2 také oběma směry. Neím v čem je problém, že to neběží mezi oct1 a oct2.
Nemá někdo nějaký nápad ?
Golden Interstar, Golden Media 9080,Formuler 4 Combo, AB Cryptobox 752, Octagon SF8008
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od peter54 »

Skúsim hádať, lebo bez konfigov a logov sa dá len hádať.

Keby si sa vykaslal na protokol cccam a miesto toho používal cs357x, tak také záhady nemusíš riešiť.

Ina možnosť je prekopirovat oscam.conf z formulera do octagona.
Kontakt v profile cez www.
Odpovědět

Zpět na „Octagon SF8008 4K UHD“