Dotaz na VFD display - octagon sf8008

jimar
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 29.září 2007 - 19:27

Dotaz na VFD display - octagon sf8008

Příspěvek od jimar »

Zdravím nevíte kde nastavit aby se zobrazovalo číslo kanálu po zapnutí .Stále se mi tam zobrazují hodiny. (openatv 6.2)
Předem díky za info.
honza_81
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 109
Registrován: 17.leden 2010 - 23:01

Re: Dotaz na VFD display - octagon sf8008

Příspěvek od honza_81 »

Obsah zipu nahrej (přepiš) v:
usr/share/enigma2/display
Přílohy
skin_display.zip
(882 bajtů) Staženo 190 x
jimar
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 29.září 2007 - 19:27

Re: Dotaz na VFD display - octagon sf8008

Příspěvek od jimar »

Vyzkouším. Díky.
rosta69
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 51
Registrován: 06.říjen 2009 - 11:07

Re: Dotaz na VFD display - octagon sf8008

Příspěvek od rosta69 »

A jak to zase vrátit na hodiny :unknown: vyzkoušel to a funguje jenže by tam chtěl zase hodiny.Dík
hrotik
Odborník
Odborník
Příspěvky: 300
Registrován: 02.březen 2011 - 12:46

Re: Dotaz na VFD display - octagon sf8008

Příspěvek od hrotik »

Tak jsem dal dnešní aktualizaci a hodiny jsou zpět, se to asi přepsalo :shock:
VU+UNO 4K SE, VU+UNO 4K - VTI a FHDG 17, SF8008 - ATV7.3, 95cm AL-motor SG2100, 95cm Fe:13-19,2-23,5-28,2
honza_81
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 109
Registrován: 17.leden 2010 - 23:01

Re: Dotaz na VFD display - octagon sf8008

Příspěvek od honza_81 »

Ano a příště stačí záloha když něco budeš přepisovat

Odesláno z mého Redmi 3S pomocí Tapatalk
jimar
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 29.září 2007 - 19:27

Re: Dotaz na VFD display - octagon sf8008

Příspěvek od jimar »

Ani jsem nepoděkoval. Funguje díky.
slizoun
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 24.listopad 2006 - 9:16

Re: Dotaz na VFD display - octagon sf8008

Příspěvek od slizoun »

Ahoj sf8008 openatv 6.2, po zapnuti mam na displeji hodiny pokud neprepnu drzej, jakmile prepnu kamkoli nastane na displeji přeblikavani hodin a cisla kanalu v nepravidelnym intervalu. Je me celkem jedno jeslti tam budou hodiny nebo cislo kanalu ale preblikavani je dost rusici. V nastaveni VFD jsem zkousel ruzne nastavovat se stejnym výsledkem (da se sice displej vypnout, ale pak se zase zapina pri prepnuti nebo pridani hlasitosti coz rusi taky). Poradí nekdo jak to vyresit? Díky
Octagon SF8008, Ariva 202E, TX-P46G30E, globo 3000ts
honza_81
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 109
Registrován: 17.leden 2010 - 23:01

Re: Dotaz na VFD display - octagon sf8008

Příspěvek od honza_81 »

To ještě nemají opraveno v posledních verzích? Já tady kdysi posílal doplněk který to řešil. Ale už vůbec nevím kam.

Tady si to stáhni:
http://www.uschovna.cz/zasilka/MCPUX7HUZ88I44ZC-8I8/
Vlastimilek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 57
Registrován: 17.březen 2009 - 22:02
satelitni prijimac: VU+ UNO 4KSE,
Bydliště: Valachian Kingdom

Re: Dotaz na VFD display - octagon sf8008

Příspěvek od Vlastimilek »

slizoun píše:Ahoj sf8008 openatv 6.2, po zapnuti mam na displeji hodiny pokud neprepnu drzej, jakmile prepnu kamkoli nastane na displeji přeblikavani hodin a cisla kanalu v nepravidelnym intervalu. Je me celkem jedno jeslti tam budou hodiny nebo cislo kanalu ale preblikavani je dost rusici. V nastaveni VFD jsem zkousel ruzne nastavovat se stejnym výsledkem (da se sice displej vypnout, ale pak se zase zapina pri prepnuti nebo pridani hlasitosti coz rusi taky). Poradí nekdo jak to vyresit? Díky
Zdravím Slizoune.
Tak tento problém jsem řešil taky.Dělalo to kvůli nainstalovanému pluginu vfdcontrol(6.3+git2483).Odinstaloval jsem to a je pokoj.Hodně zdaru.
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Dotaz na VFD display - octagon sf8008

Příspěvek od VTronik »

slizoun píše:Ahoj sf8008 openatv 6.2, po zapnuti mam na displeji hodiny pokud neprepnu drzej, jakmile prepnu kamkoli nastane na displeji přeblikavani hodin a cisla kanalu v nepravidelnym intervalu. Je me celkem jedno jeslti tam budou hodiny nebo cislo kanalu ale preblikavani je dost rusici. V nastaveni VFD jsem zkousel ruzne nastavovat se stejnym výsledkem (da se sice displej vypnout, ale pak se zase zapina pri prepnuti nebo pridani hlasitosti coz rusi taky). Poradí nekdo jak to vyresit? Díky
Máš dvě možnosti:
1) doinstalovat co sem pastnul honza_81, je to o pár příspěvků výše (vyzkoušel jsem to, fugnuje to, jen se to musí při každé aktualizaci obnovit)
2) nechat image bez dalších doplňků k VFD, potom to funguje správně dle image
Při použití OATV 6.2 bez dalšího pro VFD nic neproblikává a funguje to tak, že display reaguje zvýšením jasu při přijetí povelu z DO. Pro lepší viditelnost doporučuji zvýšit rozdíly jasu nastavení VFD.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
honza_81
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 109
Registrován: 17.leden 2010 - 23:01

Re: Dotaz na VFD display - octagon sf8008

Příspěvek od honza_81 »

Nejsem si jistý, přijímač je u rodičů, ale myslím si, že ten doplněk právě přečkal všechny aktualizace a logicky by měl...
hrotik
Odborník
Odborník
Příspěvky: 300
Registrován: 02.březen 2011 - 12:46

Re: Dotaz na VFD display - octagon sf8008

Příspěvek od hrotik »

Ano, to s té úschovny je klasické ipk a po instalaci v nastavení už zůstane a funguje dobře - používám.
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 05.prosinec 2022 - 10:20, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix QUOTE
VU+UNO 4K SE, VU+UNO 4K - VTI a FHDG 17, SF8008 - ATV7.3, 95cm AL-motor SG2100, 95cm Fe:13-19,2-23,5-28,2
slizoun
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 24.listopad 2006 - 9:16

Re: Dotaz na VFD display - octagon sf8008

Příspěvek od slizoun »

Odinstaloval jsem vfdcontrol a problikávání je pryč.

Děkuji všem za rady :thankyou:
Octagon SF8008, Ariva 202E, TX-P46G30E, globo 3000ts
Pitris966
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 29.prosinec 2020 - 12:21

VDF displej - zobrazení času

Příspěvek od Pitris966 »

Zdravím všechny, mám tento přístroj rok a půl a po poslední aktualizaci image ATV 6.4 na Octagonu sf8008 se nějakým záhadným způsobem změnilo zobrazování času na VDF displeji - doposud na něm byl zobrazen čas jak ve standby, tak i po vypnutí a taktéž i při jiných režimech, např. při streamu přes Kodi, ArchivCZSK a pod., pouze při přepnutí programu se na okamžik zobrazilo číslo pgm. a hned zase čas, což mi maximálně vyhovovalo. Teď je ale čas zobrazen jen při vypnutí, nebo standby, číslo kanálu svítí trvale a při streamu a pod. samé nuly. V nastavení přístroje jsem nic nenašel, pokud mi poradíte, jak to změnit, budu velmi rád. Díky za pomoc.
plekab
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 101
Registrován: 30.leden 2021 - 0:56

Re: VDF displej - zobrazení času

Příspěvek od plekab »

Toto mas nastavene v subore skin_display.xml .

Tu mas moj ktory si rozzipuj a nakopiruj do v /usr/share/enigma2/display/ (povodny prepis) a uz len restartuj Enigmu (GUI) - Menu / Vypnut/Restart / Restartovat GUI
skin_display.zip
(773 bajtů) Staženo 79 x
:poklona:
Pitris966
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 29.prosinec 2020 - 12:21

Re: VDF displej - zobrazení času

Příspěvek od Pitris966 »

Super, díky moc. Ještě dnes vyzkouším.
vejvik
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 10.červen 2009 - 17:56

Re: Dotaz na VFD display - octagon sf8008

Příspěvek od vejvik »

Ahoj, poprosím zkušené o radu
STB při vypnutí ukazoval hodiny a při běhu ukazoval číslo kanálu, no přestalo mi to zobrazovat hodiny, tak jsem zkousšel v menu přístroje nastavení/přizpusobeni a vzhled/STB Display - tam jsem prošel vše no dle nastavení by to mělo fungovat, ale po zkoušení se mi už ani nezobrazuje číslo kanálu, displej nic nezbrazuje (samo funguje při bootu ukazuje)

prosím co s tím?
openATV 6.3
hrotik
Odborník
Odborník
Příspěvky: 300
Registrován: 02.březen 2011 - 12:46

Re: Dotaz na VFD display - octagon sf8008

Příspěvek od hrotik »

Neaktualizovl si ? (ale chtělo by to, 6.3 je za zenitem) jako že to začalo blbnout samo od sebe ?
- co s tím? buď si pročteš nahoře co píše honza_81 nebo plekab a přepíšeš to : skin_display.xml , nebo instalací přiloženého ipk souboru, ten sem dal kdysi honza_81. Je to klasická ipk. instalace s usb-éčka a pak si v nastavení skinu LCD zvolíš co ti vyhovuje.
Přílohy
enigma2-plugin-skins-led-channel-nr_v1_all.ipk
(197.97 KiB) Staženo 27 x
VU+UNO 4K SE, VU+UNO 4K - VTI a FHDG 17, SF8008 - ATV7.3, 95cm AL-motor SG2100, 95cm Fe:13-19,2-23,5-28,2
vejvik
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 10.červen 2009 - 17:56

Re: Dotaz na VFD display - octagon sf8008

Příspěvek od vejvik »

Tak jsem vyzkoušel a bez uspechu, displej ne a ne zobrazit cokoliv
Tak mi asi nezbyde než zkusit nainstalovat treba i novou verzi, chci se zeptat, když pujdu do tohoto kroku (nikdy jsem nedelal) tak nainstaluji treba tu sapro verzi, muzu potom nejak vratit nahrat nalazene programy (nainstaloval jsem si dreambox edit a tam stahnul vsechny programy a ulozil)
poslední věc jak s cim si nejsem jist, jak vrátim (zazalohuji) nastavení oscam, staci ze jsem si stahnul z stb slozku etc/tuxbox/config

a k instalaci
mam zip sapro 4.3 na flesce, dam do boxu, modre tlacitko flesnuti online vjedu na fullbackup a tam vyberu tu sapro 4.3 - pak se nainstaluje ? a dam zpet programy a nastaveni oscamu, nejaky reset, vymaz pred ci po nahrani se delat nemusi?

diky za zodpovezeni asi hloupých dotazu, ale ujistuji se abych neco nezvoral, rodina by me nepochvalila
Odpovědět

Zpět na „Octagon SF8008 4K UHD“