SF 8008 - někdy se trhá obraz

Vratislav Kodrla
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 08.červen 2009 - 20:04

SF 8008 - někdy se trhá obraz

Příspěvek od Vratislav Kodrla »

Zdravím všechny majitele SF 8008. Nepozorujete prosím někdo, že se se obraz při určitém horizontálním nebo vertikálním pohybu trhá, že pohyb scény nebo nějakého předmětu na scéně není hladký. Nedělá to pořád, ale jen při určité rychlosti pohybu na scéně. Zkoušel jsem aktuální i starší verze image OpenATV 6.2/6.3 (včetně HDF/ESI/VIX/SPA/PurE2/OpenEight), ale všude se to projebuje stejně. Pozoruji to jak na SD, tak i na HD kanálech. No, jinak solidní boxík s dobrým HW, ale tohle mě trochu znervózňuje, že je tam nějaký problém, který zatím nikdo neřeší nebo neví, jak vyřešit.
gchevalier
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 243
Registrován: 30.prosinec 2018 - 10:56

Re: SF 8008 - někdy se trhá obraz

Příspěvek od gchevalier »

pusti si to v streame na pc (nezabudnut deinterlaceovat)- ak to nebude robit - tak by to mohlo byt v synchronizacii s tvojim tv,
mozno bude potrebne laborovat s nastaveniami vystupu (Hz) prijimaca, resp. frekvenciou (snimkovanie) tv panela (mam na mysli dopocitavanie medziobrazkov)
Vratislav Kodrla
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 08.červen 2009 - 20:04

Re: SF 8008 - někdy se trhá obraz

Příspěvek od Vratislav Kodrla »

Ve streamu na PC je to taky. Nevím, ale hdmi výstup na SF8008 mám úplně stejně nastavený jako jsem měl na předchozím boxu (1920x1080i 50Hz) a tam jsem žádné trhavé pohyby v obraze na SD kanálech nepozoroval, pouze někdy na HD, ale vzhledem k tomu, že stařičký Azbox měl jednojádrový procesor SIGMA 300MHz + 128MB RAM OS + 128MB Video RAM, tak jsem mu to víceméně toleroval. Za mě se tohle musí projevovat všem majitelům SF8008, jen to prostě nevidí. Schválně se zaměřte při sledování jakéhokoliv kanálu zejména na okamžik, kdy se mění scéna a v následující scéně dochází k nějakému pohybu, tak se to projeví a nastává krátký trhavý pohyb, který se pak třeba i po chvíli stabilizuje a je hladký a nebo je až do konce pohyb trhavý.
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: SF 8008 - někdy se trhá obraz

Příspěvek od VTronik »

Tento problém nepozoruji. Pohrál bych si ještě s nastavením v boxu i v TV.
Je pravdou, že krátké zadrhnutí obrazu se děje po přepnutí kanálu, ale jakmile dojde k synchronizaci obrazu a zvuku, už jede vše plynule. Alespoň u mne. Používám v boxu OATV 6.2.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
gchevalier
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 243
Registrován: 30.prosinec 2018 - 10:56

Re: SF 8008 - někdy se trhá obraz

Příspěvek od gchevalier »

u mna takisto ok - bez trhania, OpenAtv 6.3, posledna aktualizacia 3 dni dozadu ...,
skusil by som to zapojit v inej telke, resp. vyskusat ci to robi aj dvbt2/c tuner, resp. ci to nerobi len na programoch/frekvenciach s urcitymi parametrami a nie na vsetkych..., hadam to nebude vadny tuner
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1832
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: SF 8008 - někdy se trhá obraz

Příspěvek od peter54 »

Ak mas v avi nastavení nespravne frekvenciu...
Kontakt v profile cez www.
Vratislav Kodrla
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 08.červen 2009 - 20:04

Re: SF 8008 - někdy se trhá obraz

Příspěvek od Vratislav Kodrla »

peter54 píše:Ak mas v avi nastavení nespravne frekvenciu...
Můžu poprosit o printscreen tvého nastavení ?
Vratislav Kodrla
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 08.červen 2009 - 20:04

Re: SF 8008 - někdy se trhá obraz

Příspěvek od Vratislav Kodrla »

gchevalier píše:u mna takisto ok - bez trhania, OpenAtv 6.3, posledna aktualizacia 3 dni dozadu ...,
skusil by som to zapojit v inej telke, resp. vyskusat ci to robi aj dvbt2/c tuner, resp. ci to nerobi len na programoch/frekvenciach s urcitymi parametrami a nie na vsetkych..., hadam to nebude vadny tuner
Nemyslím si, že je problém v tunerech nebo v TV. Je úplně jedno, co sleduji, problém se projevuje na všech programech (satelit / terrestrial), vidět je to v nahraném programu, ve streamu na PC. Nastavení HDMI výstupu boxu jsem zkoušel různá, ale žádnou změnu k lepšímu jsem nezaznamenal. Software mám nyní OpenATV 6.2 ze 3.2.2019, ale zkoušel jsem doposud i mnoho jiných verzí (včetně OpenATV 6.3 nebo i HDF/ESI/VIX/PurE2/OpenEight). Zkoušel jsem i měnit nastavení funkce Motion v TV Samsung, ale se stejným výsledkem. To je prostě špatně už z boxu (nevím, asi jsou tam v určité chvíli vynechány patřičné snímky, které jsou důležité pro hladký pohyb). Ano, většina sledování programů je samozřejmě OK, ale ve chvíli, kdy dochází k nějaké změně na scéně, většinou ze statického snímku na pohybový (pohyb předmětu, osoby ..., mnohdy je to vidět i na pohybu ruky), tak prostě někdy dochází k trhavému pohybu.
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1832
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: SF 8008 - někdy se trhá obraz

Příspěvek od peter54 »

Vratislav Kodrla píše:
peter54 píše:Ak mas v avi nastavení nespravne frekvenciu...
Můžu poprosit o printscreen tvého nastavení ?
Pointa je aby sa tam dalo do obnovovacej frekvencie multi - teda aby prijimac nerobil konverziu medzi 50 a 60 snimkov
screenshot.jpg
Kontakt v profile cez www.
Vratislav Kodrla
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 08.červen 2009 - 20:04

Re: SF 8008 - někdy se trhá obraz

Příspěvek od Vratislav Kodrla »

peter54 píše:
Vratislav Kodrla píše:
peter54 píše:Ak mas v avi nastavení nespravne frekvenciu...
Můžu poprosit o printscreen tvého nastavení ?
Pointa je aby sa tam dalo do obnovovacej frekvencie multi - teda aby prijimac nerobil konverziu medzi 50 a 60 snimkov
screenshot.jpg
Díky, ale tohle nastavení už mám taky bezúspěšně vyzkoušené.
Vratislav Kodrla
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 08.červen 2009 - 20:04

Re: SF 8008 - někdy se trhá obraz

Příspěvek od Vratislav Kodrla »

Tady je malá ukázka, prosím stáhněte si, rozbalte a nakopírujte do složky na disku v satboxu, kde nahrávate pořady a přehrajte, od 17 vteřiny pozorujte např. pohyby technika na scéně (hlava, ruky), jsou tam jasně viditelné trhavé pohyby.

https://uloz.to/!sFBsZ1qK5yst/problem-rar
gchevalier
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 243
Registrován: 30.prosinec 2018 - 10:56

Re: SF 8008 - někdy se trhá obraz

Příspěvek od gchevalier »

no, kukol som a problem nevidim ..... :-(
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1832
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: SF 8008 - někdy se trhá obraz

Příspěvek od peter54 »

Nahravka co si dal ide na mojom f4turbo uplne hladko, ziadne trhanie. Technik sa pohybuje plynule.
Tam chyba nebude, otazka, ci ti to nejako nekazi telkac.
Uz len skusit na inom televizore, pripadne pripojit sf8008 k pc monitoru.
Naposledy upravil(a) peter54 dne 07.únor 2019 - 14:56, celkem upraveno 1 x.
Kontakt v profile cez www.
Vratislav Kodrla
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 08.červen 2009 - 20:04

Re: SF 8008 - někdy se trhá obraz

Příspěvek od Vratislav Kodrla »

V tom případě mám asi pro takové produkty nevhodný zrak.
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1832
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: SF 8008 - někdy se trhá obraz

Příspěvek od peter54 »

Myslim, ze si nevymyslas, popytaj niekoho z rodiny, ked si niesi isty. Zatial sme zistili len, ze nahravka sama o sebe je v poriadku.
Chcel som ti to poslat, ale telefon z toho spravil 100MB.
Kontakt v profile cez www.
Uživatelský avatar
EnoSat
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2740
Registrován: 20.únor 2008 - 19:16
satelitni prijimac: Dreambox - Dr.HD F16 - TBS5925
Kontaktovat uživatele:

Re: SF 8008 - někdy se trhá obraz

Příspěvek od EnoSat »

:lol: :lol: :lol:
ani neuvidite kedze uploadol stream zo satu - to by potom muselo trhat kazdemu v Europe
ked si chcel ukazat co ti to robi, tak natocit na kameru alebo mobil ako sa to sprava na TV az to uploadnut
:shock:
ROVER TAB900+ , Televes H30 FLEX
Gibertini OP100LN /85E-53W/
WaveFrontier T90 /51E-39E-36E-33E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W/
Edision MIO+ 4K, Octagon SF8008, Mutant HD51, QVIART Lunix, Ustym 4K S2 OTT, VU Solo4K, Dreambox 900UHD/7020HD/500HD, TBS-5925/5530/5220
Vratislav Kodrla
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 08.červen 2009 - 20:04

Re: SF 8008 - někdy se trhá obraz

Příspěvek od Vratislav Kodrla »

Zkusil jsem to zaznamenat telefonem, trhání je tam ale vidět jako rozmazávání obrazu (4-7 vteřina a 10-14 vteřina záznamu).

https://uloz.to/!qwq70QsL22f8/img-2354-mov
gchevalier
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 243
Registrován: 30.prosinec 2018 - 10:56

Re: SF 8008 - někdy se trhá obraz

Příspěvek od gchevalier »

hmm, ja to nevidim, ak tam nieco je tak je to marginalne a neriesil by som to (naucil sa s tym zit ..) ale vsetko nasvedcuje tomu ze ak - tak je to lokalny problem konkretneho setupu
LMartinH
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 26.leden 2020 - 19:19

Re: SF 8008 - někdy se trhá obraz

Příspěvek od LMartinH »

Dobrý den,
vím že to je už rok co se tady o tom mluvilo, ale potvrzuji. Dělá mi to taky. Je to takové cuknutí a teď to dělá i zvuk.

Má již někdo řešení?

Děkuji
hrotik
Odborník
Odborník
Příspěvky: 300
Registrován: 02.březen 2011 - 12:46

Re: SF 8008 - někdy se trhá obraz

Příspěvek od hrotik »

Martine, doplňující otázka- jaké používáš image a kdy jsi je naposled aktualizoval? Já na o-atv 6.3 nic takového nepozoruji. :unknown:
VU+UNO 4K SE, VU+UNO 4K - VTI a FHDG 17, SF8008 - ATV7.3, 95cm AL-motor SG2100, 95cm Fe:13-19,2-23,5-28,2
Odpovědět

Zpět na „Octagon SF8008 4K UHD“