Jaký používate image? Zkušenosti?

Odpovědět
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký používate image? Zkušenosti?

Příspěvek od peter54 »

Pri dalsom testovani OpenVIX sa zistilo, ze funguje nielen kodi, ale aj hbbtv a to dnes kazdy prijimac nedokaze.
Dal som si namahu zdokumentovat svoju instalaciu a kedze to nieje prva, je tam vela skratiek. Vela sa pracuje s terminalom, co setri cas a vyuzivaju sa zalohy nastaveni. Pre uplneho zaciatocnika to mozno nebude. Po malych upravach je postup pouzitelny aj pre ine distribucie.

Kód: Vybrat vše

====================================================================================
OPENVIX
====================================================================================
Zaciname po nahrati obrazu do prijimaca a preklikani uvodnych obrazoviek ako nastavenie jazyka, konfiguracie anteny a siete.

- prihlasenie cez putty ako root a zmena hesla (vix pre zaciatok heslo nema)
- mkdir  /media/userdata /media/hdd /media/pipc
- scp -pr root@192.168.0.131:/home/root/.ssh .
- cez e-channelizer alebo dreamedit nahrat nastavenia stanic a picony
- mounty diskov vi /etc/fstab a pridat nasledovne (kazdy podla svojich podmienok):
//192.168.0.19/hdd      /media/hdd      cifs    user=root,pass=xxxxxx,_netdev,rw,iocharset=utf8 0 0
//192.168.0.19/sda      /media/pipc     cifs    user=root,pass=xxxxxx,_netdev,rw,iocharset=utf8 0 0
/dev/sda11 /media/userdata ext4 defaults 0 0

- mount -a

Zo zaloh ziskame nastavenia oscamu a kodi. 
Efekt je, ze kodi aj oscam potom funguje bez akehokolvek dalsieho konfigurovania
- cp -pr /media/hdd/backup/OscamConfig/octagon/oscam/* /etc/tuxbox/config
- cp -pr /media/hdd/backup/KODI/.kodi /home/root/

- instalacia balickov
opkg install /media/hdd/backup/enigma2-plugin-extensions-chocholousek-picons_4.0.210214_all.ipk
opkg install alsa-plugins bluez5 db directfb dumpait-legacy
opkg install enigma2-plugin-extensions-hbbtv-webkit
opkg install enigma2-plugin-extensions-kodi
opkg install enigma2-plugin-softcams-oscam-latest
opkg install enigma2-plugin-systemplugins-fastscan
opkg install enigma2-plugin-systemplugins-videoenhancement
opkg install libmount1 util-linux-lsblk util-linux-whereis
- v menu nastavenia->softcam->softcam manager spustit oscam-latest a nastavit startup
- v menu nastavenia->cas nastavit Prahu, Bratislavu (default je Londyn)
- v menu nastavenia->user interface->skin setup vybrat skin napriklad simple-ten-eighty alebo podla vkusu
- v menu nastavenia->recordings, playback & timeshift nastavit cesty pre nahravanie
- v menu nastavenia->user interface->button setup nastavit klavesove skratky
- v menu nastavenia->user interface->front panel display nastavit jas displeja
- v menu nastavenia->user interface->User interface->channel selection nastavit 
  Alternative numbering mode na yes a pocet riadkov na 20

Restart prijimaca a hotovo.
Kontakt v profile cez www.
Uživatelský avatar
vlado222
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 126
Registrován: 20.prosinec 2016 - 6:32

Re: Jaký používate image? Zkušenosti?

Příspěvek od vlado222 »

perfektné, satelitný pán profesor,
toto je @peter54, ako ho poznáme.
VU+ SOLO 4K, VTI 14.0.3, FHD Glass 17, OSCam r11570,
VU+ UNO 4K SE, VTI 14.0.5, FHD Glass 17, OSCam r11570,
Formuler 4 Turbo, 2x AB Cryptobox 650HD,

Maximum E85 multifocus, 28,2°E _ 23,5°E _ 19,2°E _ 13°E _ 4,9°E _ 0,8°W
vikino
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 251
Registrován: 20.červen 2009 - 14:42
Bydliště: SVK

Re: Jaký používate image? Zkušenosti?

Příspěvek od vikino »

Kupil som teraz z elana sf8008 na hranie. Totiz po zmenach v programovej ponuke satelitov je pre mna na prvom mieste iptv v shielde magio a antik. Ich ponuka mi vyhovuje skvele, jedine co mi vadi, je nemoznost si upravovat vzhlad a zobrazovanie programovej ponuky. Tak preto este satelitny box.
Elano sa chvali ze vam doda box s uz nastavenym image, no prislo to so skoro rok starou zalohou oatv z maja 2020. Plno veci v tom nefunguje. Takze hor sa na skusanie roznych imgs. Dost pomohli pri vybere predchadzajuce prispevky. Do multibootu som zatial nahodil oatv, ospa,vix,pli.
Vsetko funguje skvele, som z tochto malickeho celkom prijemne prekvapeny. Napriklad stare domace kino mi z neho cez optiku detekuje zvuk dts! To som napr vo VU+ duo4k SE s trojnasobnou cenovkou nedokazal dosiahnut ani za svet.
Jediny problem mam s wifi. V cistom img to nastavim a funguje normalne. No akonahle img zaktualizujem alebo ked sa prehodim na iny img z multibootu, kde je wifina samozrejme uz nastavena a fungovala, tak po jej nabootovani ide wifi len asi pol minuty a potom vypne. Neda sa to znova normalne nastavit. Robi to na vsetkych imgs co som skusal. Pomoze len vypnut box vzadu vypinacom natvrdo a zapnut. Potom wifi uz drzi. Mam box 3 dni, tak skusam dalej...
Octagon SF8008 4k twin, Open ATV 7.1
Megadeth
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 27
Registrován: 19.únor 2021 - 22:06

Re: Jaký používate image? Zkušenosti?

Příspěvek od Megadeth »

peter54 vedel by si spravit backup openvix ? a poslat ho ? Dik za info.
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký používate image? Zkušenosti?

Příspěvek od peter54 »

Megadeth píše:peter54 vedel by si spravit backup openvix ? a poslat ho ? Dik za info.
Rád pomôžem kde sa dá. Idea bola poskytnúť návod, ako si maximálne zjednodušiť inštaláciu a konfiguráciu dalších image do multibootu.
Mám tam prihlasovacie údaje v kodi na webshare a privatne ssh kľúče a hesla na vlastný oscam server aj namapovane vlastné disky vcitane hesiel. To nemôžem pustiť von.
Myslim, ze podľa uvedeného návodu je to zabavka na pol hodinky a každý si to môže spraviť presne podľa svojich potrieb.
Ani zoznamy programov niesú univerzálne použiteľné lebo používam pomiesane antiksat a skylink. Aj oscam mam nestandartný, lebo všetky karty sú na orange pi. Parabola tiež na mieru. Veľmi by ti to nepomohlo.
Kontakt v profile cez www.
Megadeth
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 27
Registrován: 19.únor 2021 - 22:06

Re: Jaký používate image? Zkušenosti?

Příspěvek od Megadeth »

Dakujem za informaciu a jasne rozumiem tomu ze to mas urobene pre seba. :good:
vikino
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 251
Registrován: 20.červen 2009 - 14:42
Bydliště: SVK

Re: Jaký používate image? Zkušenosti?

Příspěvek od vikino »

Po par dnoch s openatv mi to nedalo a nahodil sim znova ciste open pli a ponastavoval. S novymi poznatkami sa mi tento moj oblubeny image podarilo nastavit k mojej spokojnosti... ( pamatovu karu moutnutu pomocou mount managera na media/hdd, doinstalovany plugin videoenhancement k doladeniu obrazu atd...)
No spokojne kukam na bajecny obraz , oblubeny hd glass 17 , a zrazu mi zmizne obraz aj zvuk tak na 2 sekundy-cierna obrazovka. Urobilo to dnes od obeda asi dvakrat. Netusim cim to je, ako toto pisem tak znova. Predtym ked som mal pli v multibootu, tak to robilo pravidelne kozdych 10 sekund, teraz len raz za cas, zatial teda 3x od obeda. Vie niekto cim to je?
PS: Po naflashovani ineho image do 3. slotu a naslednom vrateni sa na OPEN PLI v 1. slote, sa to uz sprava ako tak kultivovane. Este prist na to ako rozblikat ledku pri nahravani a budem ako tak spokojny :-)
Octagon SF8008 4k twin, Open ATV 7.1
alihen
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 24.únor 2011 - 20:15

Re: Jaký používate image? Zkušenosti?

Příspěvek od alihen »

SAPRO Image 2.0 for Octagon SF8008
ahojte, tak octagon V2 s WiFi je doma. nahodil som tento img a dufal, že tam budu aj veci uvadzane v popise...
- Kodi 18.9
- under Kodi Skylink Live TV - 1.7.2
- under Kodi Netflix - 1.12.3
- under Kodi Stream Cinema - 1.3.28
- under Kodi Stream Cinema Community - 2.4.41
no v Kodi som nenašil nič, ani žiadne repository :(
neviem hľadať alebo to tam fakt nie je? neskúšal to niekto?
DreamBox One UltraHD dual tuner DVB S2X, 3,5" HDD Seagate Baracuda 500GB, LG OLED UHD TV
MECOOL Google Android 10.0 TV Box KM1 4GB + 32GB, LG OLED UHD TV
VU+ Solo2 2x tuner DVB S2, externy 2,5" HDD 1TB, Samsung LED UHD TV - bejvalka ;)
plekab
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 101
Registrován: 30.leden 2021 - 0:56

Re: Jaký používate image? Zkušenosti?

Příspěvek od plekab »

Image je po instalacii pripravene na pracu bez pripojeneho USB kluca, HDD ci pamatovej karty. Ked nieco s toho pouzivas tak si skopiruj na toto zariadenie skryty adresar z /home/root/.kodi
alihen
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 24.únor 2011 - 20:15

Re: Jaký používate image? Zkušenosti?

Příspěvek od alihen »

sorry, chcel som ti napisať SS, no nemaš ich zrejme povelene. nič take som v adresari nenašiel :(
a to iste mam aj cez prieskumnika a povolene skyte subory
stiahnuť.jpg
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 09.duben 2021 - 18:35, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix IMG
DreamBox One UltraHD dual tuner DVB S2X, 3,5" HDD Seagate Baracuda 500GB, LG OLED UHD TV
MECOOL Google Android 10.0 TV Box KM1 4GB + 32GB, LG OLED UHD TV
VU+ Solo2 2x tuner DVB S2, externy 2,5" HDD 1TB, Samsung LED UHD TV - bejvalka ;)
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký používate image? Zkušenosti?

Příspěvek od peter54 »

Skus cez winscp alebo Total Commander sftp
Přílohy
Screenshot_20210409-092407_Total Commander.jpg
Kontakt v profile cez www.
plekab
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 101
Registrován: 30.leden 2021 - 0:56

Re: Jaký používate image? Zkušenosti?

Příspěvek od plekab »

Alebo len pouzit stary dobry telnet, pripojit sa nim do boxu, prikazom mc si spustit predinstalovany Midnight Commander a spravit to pomocou neho.

Na obrazku je vidiet v lavom okne obsah adresara /home/root/ a v pravom je zobrazeny prave pripojeny cisty USB kluc - mountnuty ako /media/hdd a teraz staci uz len ten .kodi prekopcit zlava do prava
mc.png
restartnut cely box alebo len enigmu a mozete sa hrat v Kodi.
kodi.jpg
vikino
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 251
Registrován: 20.červen 2009 - 14:42
Bydliště: SVK

Re: Jaký používate image? Zkušenosti?

Příspěvek od vikino »

Alebo staci pouzit stary dobry dreamexplorer nainstalovany z feedu. Ten vidi vsetko.
Jednoducho s dialkovym ovladanim, bez telnetu atd, prekopirovat adresar .kodi z home/root na media/hdd.
Octagon SF8008 4k twin, Open ATV 7.1
biomaster
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 10.červen 2008 - 13:21

Re: Jaký používate image? Zkušenosti?

Příspěvek od biomaster »

Zdravím, tak jsme se stali majiteli 3ks Octagon SF8008 Twin. Jsem zvídavý a měl jsem čas, odzkoušel jsem asi všechny dostupné image. octagon jsem pořizoval i kvůli možnosti provozovat Kodi. Moje poznatky ohledně image s plně funkčním Kodi pro CZ/SK doplňky : PKTem Hyperion od polských sousedů vede co se týče funkčnosti a integrace Kodi, zatím bez výhrad. Sapro image funkční, ale Kodi nemá stejné rozměry po spuštění, jako kalibrace pro sat příjem, jeho kalibrace si po restartu nepamatuje nastavení a při vypnutí AC3 a DTS downmixeru na průchozí s upřednostněním AC3 a DTS zvuku se v Kodi začne po nějaké době přehrávání sekat obraz a celý systém se dost rapidně "zaseká" ,po vypnutí upřednostnění AC3 a DTS zvuku a zapnutí downmixeru se opět rozjede normálně. Egami image také funkční, ale stejný problém s Kodi jako image od Sapra.
Hodně mne zaujal image od Teamblue, super obraz, rychlost, nastavení ok ,ale v Kodi není funkční přehrávání videa v doplńku Steram cinema CZ/SK, vše se tváří korektně až do chvíle přehrání videa, tma a ticho, jinak ostatní doplňky včetně internetové TV plně funkční. O ostatních se mi už nechce psát, ve všech nějaký zásadnější problém. Doufám. že můj příspěvek bude pro někoho přínosem, ušetří mu hodiny prosezené u přijímače, laborování a bude mít z Octagonu stejně velkou radost, jako máme mi. Nerušený příjem a ať se daří.
Ještě poznámka, všechny image staženy přímo od zdroje, ne něčí zálohy.
Uživatelský avatar
generator
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 80
Registrován: 20.duben 2009 - 10:32
satelitni prijimac: Octagon SF8008 4K

Re: Jaký používate image? Zkušenosti?

Příspěvek od generator »

Doplním ke KODI:
Také jsem tento přístroj kupoval, kvůli KODI a používám OpenATV.
A u této kombinace jsem narazil hned od začátku na problém:
Pokud mám KODI připojené k NASu s médii pomocí NFS, nečte korektně datumy souborů při importu do LIBRARY. Filmy jsou pak neseřaděné podle stáří. A mají vesměs datum 1.1.1970. Při listování přes menu FILE to nedělá, tam jsou datumy vidět korektně.
Když to samé NAS úložiště připojím přes SMB, problém s datumy zmizí a v LIBRARY jsou časy souborů načtené korektně.

Zkusím PKT až se budu nudit :)
BOX: Octagon SF8008 4K OpenATV
TV: LG 50PA6500
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký používate image? Zkušenosti?

Příspěvek od peter54 »

Pokiaľ tu chvalite to, co sa vam osvedcilo, pomohlo by aj pár screenshotov. Kodi je všade rovnaké, ale rozdiely sú v menu a v skinoch. Tiež ako sa inštaluje oscam, na niektorých image je potreba inštalovať feed, inde je to dobre schované.
Osobne zatiaľ sa prikláňam k openhdf - je rýchly a jednoduchý a 100% funkčný. Openpli pokial netreba kodi a ešte openvix, ktorý verne kopíruje vzhlad openpli, žiaľ občas ma problémy s odozvami.
Kontakt v profile cez www.
biomaster
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 10.červen 2008 - 13:21

Re: Jaký používate image? Zkušenosti?

Příspěvek od biomaster »

Protože se množí SZ dotazy kde stáhnout image Hyperion a jak s emu, přikládám aktuální image Hyperion 8, který nějaké emu obsahuje rovnou v plugins a přidávám dvě instalace *.ipk emu Osam a Ncam, které aktuálně používám a fungují na výbornou.
V Hyperionu hledejte co se týče emu bin soubory var/emu/ a config soubory var/keys/
Po instalaci image je FTP heslo: pkteam

http://www.uschovna.cz/zasilka/LEG4UZUBVYJCR5CA-LEF

Ať se daří a hezký víkend.
zbyneksk
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 74
Registrován: 27.únor 2015 - 20:26

Re: Jaký používate image? Zkušenosti?

Příspěvek od zbyneksk »

Ten Hyperion lze stáhnout i tady: http://e2.pkteam.pl/index.php?dir=IMAGE ... %20SF8008/
Nebo tam máš něco jiného?
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký používate image? Zkušenosti?

Příspěvek od peter54 »

Najjednoduchšie je stiahnut si čo chceš z recovery menu. Hyperion ma nepresvedčil, ale to je skôr otázka vkusu.
20210507_222739.jpg
Kontakt v profile cez www.
zbyneksk
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 74
Registrován: 27.únor 2015 - 20:26

Re: Jaký používate image? Zkušenosti?

Příspěvek od zbyneksk »

Tím “Recovery Menu Network Multiboot Upgrade” jsi měl na mysli asi toto, že jo?
viewtopic.php?f=464&t=77392&p=817105&hi ... nu#p817105
A když náhodou nepojede síť, tak přes USB.
Odpovědět

Zpět na „Octagon SF8008 4K UHD“