Přehrávání médií ze sdíleného disku z PC nebo přes DLNA

Odpovědět
jimmy1222
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 15.únor 2020 - 12:22

Přehrávání médií ze sdíleného disku z PC nebo přes DLNA

Příspěvek od jimmy1222 »

Ahojte, vlastním Octagon SF8008 4K UHD, aktuálně mám na něm nahrané image OpenATV v6.3 (z prosince 2019) a nějak se mi nedaří rozchodit přehrávání filmů, které jsou uloženy na PC - buď ve sdílené složce, nebo jsem zkoušel i DLNA.

V PC mám nainstalované Serviio, a když jsem v Octagonu přes zelené tlačítko - extensions stáhl plugin DLNA Browser, tak ten plugin mi nějak nefunguje, přehraje většinou jen AVIčka kodovaná Xvidem, MKV soubory se zobrazují tuším s koncovkou *.m3u a nejdou přehrát... Takže nevím, do jaké míry jen plugin DLNA Browser funkční...

Když to zkusím přes sdílenou složku v PC - na octagonu zmáčknu modré tlačítko (tj. rychlé nastavení), nabídka připojit, prohlížení sítě... tam se mí zobrazí Router a Počítač s jejich IP adresami, Router mi jde rozkliknout - rozbalit (je v něm zapíchnutá fleška) a tato fleška lze přes CIFS připojení nastavit a filmy z ní přehrávat jdou...
Ale když chci to stejné udělat u Počítače, tak u toho mi to nejde... i když mám v počítači nasdílenou složku s mediálním obsahem.

Poradíte prosím někdo, jak přehrávat filmy uložené v PC přes síť v televizi - nějak přes sdílené složky?
kacer74
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 141
Registrován: 24.červenec 2008 - 17:44
satelitni prijimac: Ariva 4K , Prismcube,dreambox,
Bydliště: Kladno,Prha Z
Kontaktovat uživatele:

Re: Přehrávání médií ze sdíleného disku z PC nebo přes DLNA

Příspěvek od kacer74 »

Dej ftp server na pc a kodi pripojeni pres ftp a mas klidek ......nebudes resit formaty atd ..proste pojedes!
Kasr
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 512
Registrován: 23.květen 2010 - 13:21

Re: Přehrávání médií ze sdíleného disku z PC nebo přes DLNA

Příspěvek od Kasr »

Ftp??? A vies co to je file transfer protokol?
Niejake stb a tv a hlavne Lnb Sharp,noise 1 a 1,2db 25 ročný! a no problém(je ako nový).
Uživatelský avatar
Spacer
Odborník
Odborník
Příspěvky: 412
Registrován: 14.březen 2012 - 18:44

Re: Přehrávání médií ze sdíleného disku z PC nebo přes DLNA

Příspěvek od Spacer »

DLNA je asi od začiatku nedotiahnutá záležitosť, ktorú ignorujem. Naštartuj sambu.
Čo máš na PC? Predpokladám Win10. Ako tam máš nastavené zdielanie?
VU+Duo², Black Hole 3.0.9, skin Red Sea
Formuler Z7+, Android 7.0
AB IPBox TWO, Android TV 8.0
AwayFromKeyboard
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 98
Registrován: 25.květen 2017 - 16:02

Re: Přehrávání médií ze sdíleného disku z PC nebo přes DLNA

Příspěvek od AwayFromKeyboard »

Kasr píše:Ftp??? A vies co to je file transfer protokol?
Kasr:

Nic v zlom naozaj, no KODI skutocne dokaze prehravat filmy v realnom case, ulozene na FTP serveri, akoby sa jednalo o stream. Aj ked sa jedna o FTP protokol. Neviem aky presne algoritmus je v tomto pripade pouzity, ale je to mozne bez predosleho stiahnutia celeho filmu na lokalny disk.

jimmy1222 :

Co sa tyka nakonfigurovania zdielanych zloziek ci uz cez CIFS alebo inak pod Windows 10, tak to sice je mozne, no kovbojka je to rozbehnut. Da sa to spravit viacero sposobmi. Vsetky su podla mna nie bars bezpecne a daju sa aj vygooglit. Ja som to nastavoval manualne - "linuxovo". Teda nie s pomocou DO cez graficke rozhranie Enigmy, ale cez konzolu Shell (s pomocou PUTTY). Na interente je vela postupov. Dokonca aj priamo na diskusnom foru oATV najdes nieco mal o "zdielani". Ci uz DLNA alebo inou metodou. DLNA je charakterizovane verziou, tak zrejme tam bude zadrhel ked ti nefunguju MKV (https://en.wikipedia.org/wiki/Digital_L ... e_versions). Sorry nechce sa mi to tu v diskusii bars rozoberat... este aby tu niekto pustil zase "hate"... bolo by to na dlho.
rempo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 87
Registrován: 10.únor 2009 - 20:36

Re: Přehrávání přes externí disk

Příspěvek od rempo »

Mám stažené některé filmy na extérním disku Verbatim a dnes při připojení přes USB k Octagonu mi ukáže hd a už mi neukáže složky vytvořené pod hd. Vždy před tím jsem používal jako Plugin Media Player a podsložku jsem měl vytvořenou filmy a tam stažené filmy, které šly normálně přehrát. Teď bohužel je Octagon 8008 ATV 6,4 nevidí. Myslíte, že odešlo boční připojení na USB.
Zkoušel jsem disk připojit na HD BOX a ten složku na extérním disku vidí. Zkoušel jsem i odinstalovat Plugin Media Player a znovu nainstalovat, ale bohužel se stejným výsledkem.Pokud jste se někdo již s tímto setkal, tak děkuji za radu.
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Přehrávání médií ze sdíleného disku z PC nebo přes DLNA

Příspěvek od peter54 »

Prihlas sa k octagonu cez putty
Pokial octagon nepozna prikaz lsblk
opkg install util-linux

a potom
lsblk

Ak ti ho lsblk neukaze, mas problem. Mozes skusit ine usb pripadne napajany usb hub.
Priklad ako vyzerá vystup z lsblk - v tomto pripade na armbiane.
root@zeroplus:~# lsblk
NAME MAJ:MIN RM SIZE RO TYPE MOUNTPOINT
sda 8:0 0 931.5G 0 disk
└─sda1 8:1 0 931.5G 0 part /media/hdd
sdb 8:16 0 931.5G 0 disk
└─sdb1 8:17 0 931.5G 0 part /media/sda
mtdblock0 31:0 0 2M 0 disk
mmcblk0 179:0 0 7.2G 0 disk
└─mmcblk0p1 179:1 0 7.1G 0 part /
zram0 254:0 0 50M 0 disk /var/log
zram1 254:1 0 240.7M 0 disk [SWAP]
root@zeroplus:~#

Ak ti ho lsblk ukaze, ukaze aj pripadny mount point.
Ak nieje mountnuty, treba ho mountnut. Napriklad
mkdir /media/mojdisk
mount -t ntfs /dev/sdb1 /media/mojdisk

Mount overime prikazom df a alebo lsblk.
Kontakt v profile cez www.
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Přehrávání médií ze sdíleného disku z PC nebo přes DLNA

Příspěvek od VTronik »

Místo putty může použít přímo terminál ve webif rozhraní OATV 6.4. Samozřejmě pokud ještě putty v PC nemá a nechce se mu ho instalovat.
Předpokládám, že HDD uvidí jako připojený. Alespoň to píše výše, že HDD vidí, ale nevidí žádné adresáře. Potom je potřeba rozřešit, zda je to filesystémem na HDD nebo něčím jiným. Určitě doporučuji do OATV nastavit heslo pro přístup root, které není defaultně nastavené. To potom způsobuje "záhadné" potíže.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
rempo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 87
Registrován: 10.únor 2009 - 20:36

Re: Přehrávání Re: Přehrávání přes externí disk

Příspěvek od rempo »

Děkuji Vám za odpovědi a když jsem se dnes vrátil z práce a zapojil disk, tak podsložky byly vidět a vše fungovalo, ikdyž včera odpoledne jsem zkoušel i jiné disky a nic nešlo a nešlo ani nahrávat.Tak jsem si myslel, že odešel vstup USB do Octagonu a teď vše jde.Každopádně děkuji za rady.
Odpovědět

Zpět na „Octagon SF8008 4K UHD“