Octagon SF8008 problém s HbbTv

dusikx
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 26.říjen 2008 - 13:25

Octagon SF8008 problém s HbbTv

Příspěvek od dusikx »

Nedaří se mi aktivovat HbbTv. Nainstalován OpenATV 6.4, plugin HbbTv z online seznamu, a dál nic. Nalazeny programy Skylink.
Musí se ještě nějak aktivovat?
Děkuji za případnou pomoc.
Ještě, když už jsem vznesl dotaz, tak ještě co nejlépe použít pro stream videa z NAS, potažmo z PC se spuštěným Mezzmo serverem?
Uživatelský avatar
9000peter
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1819
Registrován: 15.listopad 2008 - 11:35
satelitni prijimac: v podpise
Bydliště: Lednicke Rovne

Re: Octagon SF8008 problém s HbbTv

Příspěvek od 9000peter »

Keď už si nainštaloval z feedu pluginov hbbtv tak treba reštart boxu potom pozeráš pod červeným hbbtv.
OCTAGON SF 4008 E2 4K UHD &
LCD4Linux Samsung SPF-107H
TV Panasonic TX-58GX810E
AU Yamaha + Magnat + Koda

KukajseM
dusikx
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 26.říjen 2008 - 13:25

Re: Octagon SF8008 problém s HbbTv

Příspěvek od dusikx »

9000peter píše:Keď už si nainštaloval z feedu pluginov hbbtv tak treba reštart boxu potom pozeráš pod červeným hbbtv.
Tak vyřešeno, po instalaci pluginu samozřejmě restart, ale plugin se na programu ještě musí spustit stisknutím 2x červeného tlačítka, pak se teprve počká až na obrazovce naskočí nabídka HbbTv a pak červené ještě jednou. Možná by nebylo špatné založit nějaké téma pro tento box s takovými vychytávkami.
vlada
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 121
Registrován: 18.březen 2006 - 15:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Octagon SF8008 problém s HbbTv

Příspěvek od vlada »

U mě stačí jednou červené pro spuštění a pak ještě jednou... :D
kacer74
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 141
Registrován: 24.červenec 2008 - 17:44
satelitni prijimac: Ariva 4K , Prismcube,dreambox,
Bydliště: Kladno,Prha Z
Kontaktovat uživatele:

Re: Octagon SF8008 problém s HbbTv

Příspěvek od kacer74 »

Vy si koupite linux box co pres kodi zvladne fakt hodne / hodne i tohle a vice . Nakonec resite tady cervene tlacitko z vysilani ???
dusikx
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 26.říjen 2008 - 13:25

Re: Octagon SF8008 problém s HbbTv

Příspěvek od dusikx »

kacer74 píše:Vy si koupite linux box co pres kodi zvladne fakt hodne / hodne i tohle a vice . Nakonec resite tady cervene tlacitko z vysilani ???
Nevidím žádný přínos Vašeho příspěvku pro tento příspěvek. Když to HbbTv podporuje, tak proč to nerozchodit?
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Octagon SF8008 problém s HbbTv

Příspěvek od VTronik »

dusikx píše:
9000peter píše:Keď už si nainštaloval z feedu pluginov hbbtv tak treba reštart boxu potom pozeráš pod červeným hbbtv.
Tak vyřešeno, po instalaci pluginu samozřejmě restart, ale plugin se na programu ještě musí spustit stisknutím 2x červeného tlačítka, pak se teprve počká až na obrazovce naskočí nabídka HbbTv a pak červené ještě jednou. Možná by nebylo špatné založit nějaké téma pro tento box s takovými vychytávkami.
To ale není žádná vychytávka. To je úplně standardní ovládání a spuštění hbbtv na kanálech, které to podporují. Proč asi se hbbtv říká "červené tlačítko".
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
kacer74
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 141
Registrován: 24.červenec 2008 - 17:44
satelitni prijimac: Ariva 4K , Prismcube,dreambox,
Bydliště: Kladno,Prha Z
Kontaktovat uživatele:

Re: Octagon SF8008 problém s HbbTv

Příspěvek od kacer74 »

Byla doba kdy se tu resilo neco dulezite a navic .Ted treba i to ze kdyz zmacknu cervenej krouzek tak se satelit vypne nebo i restartuje . Ono to umi share/kodovani ,, IPTV , kodi -legalni doplnky co kdo zna ,ty druhe taky a vede cervene tlacitko a restart po instalaci . HURA .
dusikx
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 26.říjen 2008 - 13:25

Re: Octagon SF8008 problém s HbbTv

Příspěvek od dusikx »

VTronik píše:
dusikx píše:
9000peter píše:Keď už si nainštaloval z feedu pluginov hbbtv tak treba reštart boxu potom pozeráš pod červeným hbbtv.
Tak vyřešeno, po instalaci pluginu samozřejmě restart, ale plugin se na programu ještě musí spustit stisknutím 2x červeného tlačítka, pak se teprve počká až na obrazovce naskočí nabídka HbbTv a pak červené ještě jednou. Možná by nebylo špatné založit nějaké téma pro tento box s takovými vychytávkami.
To ale není žádná vychytávka. To je úplně standardní ovládání a spuštění hbbtv na kanálech, které to podporují. Proč asi se hbbtv říká "červené tlačítko".
Protože mi to nefungovalo :-)
Včera jsem přeinstaloval celý box na poslední verzi OpenATV 6.4 a HbbTv už jede tak jak má. Normálně jedno kliknutí pro spuštění, další pro najetí do menu. V předchozí verzi jsem musel kliknout 2x červené, aby se to spustilo. Jinak bych to téma nezakládal.
dusikx
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 26.říjen 2008 - 13:25

Re: Octagon SF8008 problém s HbbTv

Příspěvek od dusikx »

kacer74 píše:Byla doba kdy se tu resilo neco dulezite a navic .Ted treba i to ze kdyz zmacknu cervenej krouzek tak se satelit vypne nebo i restartuje . Ono to umi share/kodovani ,, IPTV , kodi -legalni doplnky co kdo zna ,ty druhe taky a vede cervene tlacitko a restart po instalaci . HURA .
Je to můj první linuxový satelit, tak jdu postupně. Kodi jsem nainstaloval včera a řeším problém s jemným sekáním obrazu při přehrávání z dlna serveru (z usb, hdd nebo smb serveru jsem zatím nezkoušel). Kdybys uměl poradit, jinak samozřejmě budu hledat na foru, google atd. a teprve až budu v koncich, tak se zeptam zde.
kacer74
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 141
Registrován: 24.červenec 2008 - 17:44
satelitni prijimac: Ariva 4K , Prismcube,dreambox,
Bydliště: Kladno,Prha Z
Kontaktovat uživatele:

Re: Octagon SF8008 problém s HbbTv

Příspěvek od kacer74 »

Ja na prehravani filmu v domaci siti pouzivam kodi a pristup FTP na pc/ serveru mam zaplej ftp server a neni problem .
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Octagon SF8008 problém s HbbTv

Příspěvek od VTronik »

dusikx píše:
VTronik píše:
dusikx píše: Tak vyřešeno, po instalaci pluginu samozřejmě restart, ale plugin se na programu ještě musí spustit stisknutím 2x červeného tlačítka, pak se teprve počká až na obrazovce naskočí nabídka HbbTv a pak červené ještě jednou. Možná by nebylo špatné založit nějaké téma pro tento box s takovými vychytávkami.
To ale není žádná vychytávka. To je úplně standardní ovládání a spuštění hbbtv na kanálech, které to podporují. Proč asi se hbbtv říká "červené tlačítko".
Protože mi to nefungovalo :-)
Včera jsem přeinstaloval celý box na poslední verzi OpenATV 6.4 a HbbTv už jede tak jak má. Normálně jedno kliknutí pro spuštění, další pro najetí do menu. V předchozí verzi jsem musel kliknout 2x červené, aby se to spustilo. Jinak bych to téma nezakládal.
Jen proto, že ti něco nefungovalo, tak to neznamená, že je to vychytávka a je potřeba k tomu zakládat zvláštní vlákno. O tom jsem psal jako reakci na tvůj příspěvek o vychytávce. Problém byl u tebe. Ovládání (spuštění) hbbtv přes červené tlačítko je úplně běžná věc i na jiných přístrojích.
Proti tomu, že si založil dotaz, protože máš nějaký problém, nemám vůbec nic. To je OK. Od toho tu fórum je.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
dusikx
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 26.říjen 2008 - 13:25

Re: Octagon SF8008 problém s HbbTv

Příspěvek od dusikx »

Joooo to jsem jeste nevedel, ze to neni vychytavka, ale chyba :D :D
dusikx
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 26.říjen 2008 - 13:25

Re: Octagon SF8008 problém s HbbTv

Příspěvek od dusikx »

kacer74 píše:Byla doba kdy se tu resilo neco dulezite a navic .Ted treba i to ze kdyz zmacknu cervenej krouzek tak se satelit vypne nebo i restartuje . Ono to umi share/kodovani ,, IPTV , kodi -legalni doplnky co kdo zna ,ty druhe taky a vede cervene tlacitko a restart po instalaci . HURA .
Provozuješ kodi na Octagonu SF8008? Zajímalo by mě, jestli videa přes síť jedou v pohodě nebo se tak drobně zasekává obraz. Děkuji
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Octagon SF8008 problém s HbbTv

Příspěvek od efendy55 »

videa aj s vlastnej siete s iných bazmekov idú bez problémov aj bez KODI. :good:
Všetko 4K
kacer74
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 141
Registrován: 24.červenec 2008 - 17:44
satelitni prijimac: Ariva 4K , Prismcube,dreambox,
Bydliště: Kladno,Prha Z
Kontaktovat uživatele:

Re: Octagon SF8008 problém s HbbTv

Příspěvek od kacer74 »

vse jelo v poradku ted aktualne je problem s 18,7 a prehravacem . Problem muze delat taky stav site nebo komprese videa . Testuj na starsi 18.6ce a muzes si hrat .
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Octagon SF8008 problém s HbbTv

Příspěvek od VTronik »

Jak píše efendy. Lze se v naprosté většině případů obejít bez KODI a vše funguje bez problémů. Jen je potřeba vědět, co a odkud chce dotyčný přehrávat. To je klíčová věc, ale o tom se tu zatím nijak nezmínil. Pokud by to udělal, tak to mohl mít již vyřešené.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
dusikx
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 26.říjen 2008 - 13:25

Re: Octagon SF8008 problém s HbbTv

Příspěvek od dusikx »

VTronik píše:Jak píše efendy. Lze se v naprosté většině případů obejít bez KODI a vše funguje bez problémů. Jen je potřeba vědět, co a odkud chce dotyčný přehrávat. To je klíčová věc, ale o tom se tu zatím nijak nezmínil. Pokud by to udělal, tak to mohl mít již vyřešené.
Psal jsem to výše, že se mi obraz jemně trhá při přehrávání z dlna serveru na win10, zkoušeno i z fastshare přes kodi, stejný problém, při přehrání z usb to jede bez trhání. Domácí síť je gigabitová.
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Octagon SF8008 problém s HbbTv

Příspěvek od VTronik »

A proč to pořád cpeš přes KODI? Nebo to máš namapované napřímo? Podle toho jak to píšeš si může každý vybrat. Popiš to přesněji.
Já tě ujišťuji, že se mi přes DLNA nebo jiná připojení nic netrhá. Další věc je, jak máš nastavené snímkování a další parametry obrazu. Obvykle si totiž každý myslí, že čím více tím lépe. Ale skutečnost je jiná a potom se diví, že se obraz jemně trhá při pohybech.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
dusikx
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 26.říjen 2008 - 13:25

Re: Octagon SF8008 problém s HbbTv

Příspěvek od dusikx »

Tak stream z internetu asi přes kodi cpát musím. Dlna jsem zkoušel i napřímo a stejné. Parametry obrazu by měly být v pohodě, když to u přehrávání z usb nedělá.
Ale dívám se, že ty máš Vu+ a ne Octagon, v tom taky může být problém.
Budu dávat přístroj do defaultu, instalovat znova, tak kodi zatím vynechám, mountnu si to napřímo a uvidíme. Jak píšu výše, je to můj první přístroj, tak zkouším :-)
Odpovědět

Zpět na „Octagon SF8008 4K UHD“