by BextrH

Moderátoři: EnoSat, mtester270, misanov

Odpovědět
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 506
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

:idea: Vážení přátelé a kamarádi.
Stihl jsem konečně něco dodělat.
V pluginu ...Stream Hunter
Přidáno ...Bombuj.si <<<<<<<< (na filmy)
první film hází chybu, ostatní jde.
ps. Většinu rubrik se snažím přiškrtit na 720p aby to šlo i na starších strojích.

Přidáno do XXX ... 4K <<<<<<<< naleznete přechodem šipkou až nahoru.
Můžete na tom otestovat, pokud máte 4K přístroj. Na Octagonu 8008 vše v pohodě.

Pro přidání těchto funkcí, stačí pouze znovu nainstalovat ...Stream Hunter ze ZOOMu.
Nemusíte předtím odinstalovávat.

Víc nestíhám. Hezký večer.
:poklona:
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 506
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

:idea: Vážení přátelé a kamarádi.
Do pluginu ...Stream Hunter jsem přidal nové rubriky.
Všechny spadají do titulu ...Pohoda
Ač je to spíš retro výběr pro starší, nejspíš si tam najde něco každý od nejmenších, po nejstarší, plus něco do XXX. Přidal jsem toho tam spoustu. Je za tím velký kus práce, tak snad se bude líbit. Omlouvám se za kvalitu některých videí. Není jednoduché, ještě někde něco na internetu najít. Každou stránku časem zablokují. Tak snad to chvilku vydrží. Navíc není jednoduché uspokojit dnešního rozhýčkaného diváka zvyklého na HBO GO a Netflix atd. Vytvořil jsem výběr, starších ne běžně dostupných věcí.
Hezký víkend.
:poklona:
pohoda.jpg
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 506
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

:idea: Vážení přátelé a kamarádi.
Konečně jsem si našel chvilku a poladil trochu servery. Nic jsem nepřidával, jen opravil pár nefunkčních.
Pouze na stažení všech. Na samostatné servery bych musel mít mnohem víc času.
Takže NOVÁ verze na instalaci v ZOOMU v aktualizaci ZOOMU.
:poklona:

Dostal jsem šikovný nápad. Jen by se mě hodila pomoc někoho. Napadlo mě použít NFS server ve kterém by se dalo sdílet z PC složka s Filmy a v Stream Hunteru je pak zobrazit v seznamu a přehrávat v Enigmě. Něco jako jednodušší forma DLNA.
Ale co potřebuji. Nemá někdo funkční NFS server který by fungoval na Win10 a ideálně aby nechtěl registraci.
Ten co by měl být v desítkách zabudován, ten tam nemám. Mám nějaký který jsem před deseti lety provozoval na už nevím možná XP nebo už sedmičkách, to už nevím. Po zapnutí serveru byl k dispozici adresář se seznamem filmů v www prohlížeči a šlo z něho filmy pouštět. Něco jako webová stránka s filmy. Ale už neznám ani postup. Je to dávno. Předem děkuji za každou pomoc. Pomohlo by to všem při přehrávání filmů z PC na Enigmě.
mfpman
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 298
Registrován: 08.říjen 2019 - 21:51
satelitni prijimac: Dreamplex 8000

Re: by BextrH

Příspěvek od mfpman »

Trosku nechapem ze chces vymyslat to co je vymyslene, ved predsa nfs sietovu jednotku si vies namapovat cez E2 menu a potom vylistovat obsah ako z klasickeho disku. A za mna mapovat disk z PC na to aby som si z neho pustil film je trosku "overhead" . Cize ked si pustim film tak na to aby som ho pozeral bude bezat TV, box a k tomu aj pocitac hmmm.

Ked uz nemozem mat disk v boxe tak si kupim nejaky WDCloud a vsetko riesim na nom.

Ps: neviem ako u teba ale doba ked som stahoval filmy cez PC a potom ich kopiroval niekde na prehratie v boxe bola tak snad aj 15r dozadu, v dnesnej dobe online sveta a pluginov je to nezmysel.
Dreamplex 8000
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 506
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

Samozřejmě vše chápu a ostatně by se to samé dalo říct o celé mé práci. Proč vymýšlet plugin na stahování serverů, když se dá server zaplatit a pak jen koukat. Nebo proč instalovat Stream Hunter na přehrávání filmů z internetu, když dnes má kde kdo přístroje s KODI a televizory s Youtube a HBO GO a další přístroje s androidem, síťové disky a podobné kokotiny.
No protože se snažím, aby nás všechny ta enigma2 ještě chvilku bavila a neskončil přístroj někde ve skříni na prach.
Byl to jen nápad, kdyby si někdo chtěl pustit něco z PC na enigmě, například rodinné video dětí atd.
Samozřejmě že mě doma stačí v PC zmáčknout na filmu nápis, přehrát v tv Samsung a za vteřinu to hraje, ale proč to nezkusit rozchodit v enigmě a mít další hračku. Občas někdo něco vylepšuje i když to vlastně nemá smysl. Například třeba já. :-)
Ale děkuji za reakci.
sanchez13
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 105
Registrován: 27.červenec 2011 - 16:35

Re: by BextrH

Příspěvek od sanchez13 »

BextrH píše: Byl to jen nápad, kdyby si někdo chtěl pustit něco z PC na enigmě, například rodinné video dětí atd.
Ale presne toto sa snazil mfpman povedat. Na tuto funkcionalitu nie je potrebny ziaden plugin. V enigma2 si vies "namountovat" zdielany adresar z PC ci uz pomocou NFS, alebo SMB. Potom si uz to "rodinne video" pozries rovnako ako keby si ho mal nahrate priamo v STB.

Optimalnejsie je to samozrejme urobit tak, ze tie videa budes mat ulozene na NAS, alebo inom sietovom disku aby si nemusel vzdy zapinat PC, ked si chces pozriet nejake video, ktore tam mas ulozene.

S.
3x DM525 HD Combo, 1x DM900, 1x DM920, openATV 6.4
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 506
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

OK. A nevěděl by jsi nějaký návod, pro někoho kdo to nezná, dejme tomu třeba i pro mě. Ač to vypadá, že toho dokážu hodně udělat nebo vymyslet, stále je spousta věcí které jsou pro mě neznámé. Například nemám zkušenost s mountováním.
Takže bych měl pár možná hloupých otázek. ..... Na které straně pustím nějaký (určitý) server který nemám. Dále jakým příkazem připojím disk, který předpokládám připojím k nějaké jakékoliv složce v enigmě z které to pak pomocí například Mediaplayeru přehraju?
Mám v AZBOXu Open PLI 7.0 a ten nemá moc vestavěných věcí navíc, které bych k tomu mohl potřebovat.
Předem děkuji za alespoň strohý popis funkce a zprovoznění toho co jsi navrhnul za možnost. Děkuji
sanchez13
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 105
Registrován: 27.červenec 2011 - 16:35

Re: by BextrH

Příspěvek od sanchez13 »

Popis ako namountovat zdielany adresar z windows na OpenPLI, mas napr na ich wiki:
https://wiki.openpli.org/Data_sharing#O ... ws_machine

Je to v podstate rovnake na vsetkych enigma2 STB, su tam len mierne zmeny v menu, nazvoch poloziek atd.
3x DM525 HD Combo, 1x DM900, 1x DM920, openATV 6.4
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 506
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

Děkuji. Ale obávám se že tohle bude na delší čtení. Za chvilku frčím na noční 12. Dnes jsem zkoušel nainstalovat postupně několik HTTP serverů a dal v nich sdílet hardisk. Připojení se zdařilo, ale asi mě tam něco blokuje stream. Zkoušel jsem povolit všechny brány atd. a stejně mě to při testu na VLC jen dokola načítá a nerozjede se. Ale v prohlížeči stream stáhnout jde, ale pustit ne.
I když to sem nepatří, zeptám se .... nemáte někdo náhodou zkušenost s tímto problémem?
Nedávno začal klukoj na NTB blbnout seznam a pak i ženě. Oboje win7 psalo to že není nějakej certifikát, tak jsem jí tam dal win10 a z rakety udělal trabanta, ale seznam už jede. Pak jsem klukoj přeinstaloval win7 znovu na win7 a to samé. Seznam nechce načíst, nedůveryhodný server, ale ostatní ..google, youtube atd. vše v pohodě.
Připadá mě že to je nějaký krok jak vyřadit staré dobré win7. Kdybych neměl v PC SSD tak zůstanu taky na win7.
Ty desítky, jak se něco podělá, stačí špatnej restart a zůstane to mrtvé bez možnosti zotavení. Které tam je, ale nefunguje. Ale to už jsem odbočil jinam.
Díky
vlada
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 121
Registrován: 18.březen 2006 - 15:00
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od vlada »

Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 506
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

takže jsem v háji, nebo jde ten certifikát nějak nahradit jiným?

Protože když na ten starší noťas dám win10 tak seznam půjde, ale bude to jako bych ho pak zapnul se zataženou ruční brzdou.
Já to říkám furt, veškeré aktualizace a každé nové windows jen víc a víc zatěžují procesor a nutí tak lidi nenápadně a zbytečně kupovat novější mašiny.
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 03.listopad 2021 - 16:56, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix QUOTE
Uživatelský avatar
frry
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 29
Registrován: 02.říjen 2009 - 21:21

Re: by BextrH

Příspěvek od frry »

Pre nápravu vo Windows 7 je možné si stiahnuť certifikát z URL adresy https://wexbo.com/buffer/le_win7_fix.cer a následne kliknutím pravého tlačítka myši na súbor/certifikát vybrať možnosť "Inštalovať certifikát" (pri inštalácií je nutné certifikát umiestniť do "Dôveryhodné koreňové certifikačné autority"). Reštart prehliadača alebo OS a hotovo.
Kasr
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 512
Registrován: 23.květen 2010 - 13:21

Re: by BextrH

Příspěvek od Kasr »

Presne toto som na sedmickach a dvoch Pc použil pred pár týždňami a ok....
Niejake stb a tv a hlavne Lnb Sharp,noise 1 a 1,2db 25 ročný! a no problém(je ako nový).
r3ady
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 71
Registrován: 30.leden 2007 - 19:52

Re: by BextrH

Příspěvek od r3ady »

filmy z pc na enigmě používám u tchýně. V pc jede dlna serviio , na satelitu bud plugin na dlna nebo namapovat sítovou jednotku to dlna serviio , jede pak v pohodě přes mediaplayer v satelitu, jen nevím jak se v tom satelitu dá změnit napevno ten základní adresář pro filmy v mediaplayeru(modré tlačíko) , když ho dám skočí vždy na interní pamět v satelitu což je blbost

jinak provozovat dnes mrtvé win7 nevidím jako dobrý nápad, zlaté win 10 , nikdy ani na starých pc jsem u nich neměl pocit zatažené brzdy, a když už by přišel není nic jednoduššího než zvednout ramku na 16 gb případně tomu pomoci ssd diskem :)
Kasr
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 512
Registrován: 23.květen 2010 - 13:21

Re: by BextrH

Příspěvek od Kasr »

Sedmičky.... Jeden z najlepších op systémov od mrkvosoftu....
Niejake stb a tv a hlavne Lnb Sharp,noise 1 a 1,2db 25 ročný! a no problém(je ako nový).
kuzmik
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 06.listopad 2016 - 9:24

Re: by BextrH

Příspěvek od kuzmik »

Tak mozno aj ja sa na nieco opytam - ked mam filmy na HDD v domacej sieti, je moznost urobit np userbouquet pre enigmu ktory bude obsahovat tie fimy a bude viditelny medzi kanalami?

Prepacte za moju slovencinu.
mfpman
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 298
Registrován: 08.říjen 2019 - 21:51
satelitni prijimac: Dreamplex 8000

Re: by BextrH

Příspěvek od mfpman »

Jasne ze ide
#DESCRIPTION blabla
#SERVICE 4097:0:0:0:0:0:0:0:0:0:cesta:blabla

Aj ked nevidim ziadny dovod na taketo nieco
Dreamplex 8000
mfpman
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 298
Registrován: 08.říjen 2019 - 21:51
satelitni prijimac: Dreamplex 8000

Re: by BextrH

Příspěvek od mfpman »

@BextrH: ono v podstate si to svojou reakciou docela vystihol, ako nemam nic proti tomu co robis je to tvoja vec len som ti to chcel ulahcit aby si sa netrapil s tym co nema asi ani vyznam.
Kazdopadne ked som videl ze tento tvoj vytvor nahrava do boxu milion SH skriptov pricom asi o 80% nemas ani ty sajn co robia tak ja osobne by som si to neinstaloval kedze tie skripty ti kludne mozu cokolvek posielam kamkolvek z tvojho boxu kedze asi vsetko bezi pod root uctom. Ja osobne z toho nic nepotrebujem ber to len ako info resp. nieco na co si davat pozor.
Dreamplex 8000
kuzmik
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 06.listopad 2016 - 9:24

Re: by BextrH

Příspěvek od kuzmik »

mfpman píše:Jasne ze ide
#DESCRIPTION blabla
#SERVICE 4097:0:0:0:0:0:0:0:0:0:cesta:blabla

Aj ked nevidim ziadny dovod na taketo nieco

Dovod? nechce sa mi preskakovat z pozerania tv na mediaplayera - radsej aby som to mal spolu
Tvoj sposob je mi znamy, ide mi o plugin ktory dovoli automaticky vytvorit userbouquet z filmami
cca 150 adresov vpisovat... hmm
mfpman
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 298
Registrován: 08.říjen 2019 - 21:51
satelitni prijimac: Dreamplex 8000

Re: by BextrH

Příspěvek od mfpman »

Tak by si sa mal naucit poriadne polozit otazku aby si sa necudoval aku dostavas odpoved.

Plugin? No to asi nenajdes ale spravit si SH script na toto co potrebujes aby ti to vygenerovalo je zalezitost par minut ovsem pre niekoho kto vie co ma robit. U teba hadam ze moc nemas sajn ako zacat, takze google a mozes si postudovat, nie je to nic zlozite alebo cakaj mozno sa tu niekto najde co ti naserviruje "peceneho holuba" ale ja to nebudem :-D
Dreamplex 8000
Odpovědět

Zpět na „Plugins“