by BextrH

Moderátoři: EnoSat, mtester270, misanov

Odpovědět
kuzmik
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 06.listopad 2016 - 9:24

Re: by BextrH

Příspěvek od kuzmik »

Tak ze
- prepac ze neviem presne postavit otazku, som tak blby, ale dakujem za ukazanie mi toho
- urcite je to pre mna radost ze taky script mozno urobit v nekolko minut, potesil si ma
- ano radsej budem cakat ci nahodou niekto ma takovu potrebu ako ja - nie som ziaden odbornik na scripty a studovat teraz sposob ich vytvorenia je priliz tazke pre mna - uz som to skusal
- po celej Tvojej odpovedi v skutocnosti som rad ze to nie Ty mi v tym pomozes - niekolko Tvoich poslednych odpovedi bolo dost agresivnych a to nie len voci mne alke aj BextrH, vdaka ktoremu mam ten plugin a som s neho velmi rad a strasne potesila ma jeho praca
mfpman
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 298
Registrován: 08.říjen 2019 - 21:51
satelitni prijimac: Dreamplex 8000

Re: by BextrH

Příspěvek od mfpman »

Nuz ako myslis ty agresor, boze to dnesni ludia sa tu idu hned pokakat ked clovek vyjadri svoj nazor. A pokial si myslis ze som bol agresivny voci betrixovi tak asi by si si to mal precitat znova. Boh s tebou.
Dreamplex 8000
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 506
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

Tak ahoj kluci. Jsem opět na chvilku tu. Vy jste se mě tady ale rozpovídali. Ale to je dobře. Někdy stačí napsat nějakou blbost, aby to lidi trochu aktivovalo. I když zde mám u přezdívky slovo odborník, neberte to slovo vůbec vážně. Ve spoustě věcech mám skoro nulové zkušenosti. Něco se časem naučím, něco jiného třeba nikdy. Co se týká Windows7. Opravdu mám zkušenost, že to je jeden z nejlepších win. Ta desítka už potřebuje pořádný moderní procesor a je zasekaná blbostma a zkrášdlovadlama. Různé antiviry a defendry a podobné kokotiny, které vás nenechají nic nainstalovat, vše považují za vir a stále zatěžují procesor a disk.
V sedmičkách jsem používal i program kill to all přesně nevím teď název. Po jeho zapnutí se ukončí všechny zbytečné procesy a počítač extrémně ožije. Stačilo ho nastavit po startu win aby naběhl. V desítkách použít nejde. Po jeho zapnutí už desítka nejde znovu zapnout. A když se něco podělá v win10 není moc možnost to opravit, jedině přeinstal. V sedmičkách ten stav nouze plní svůj účel dobře. Ale nebudeme se zde hádat který win je lepší. Škoda že jsem to nahrazení certifikátu nevěděl dřív. Žena už si zvykla že jí na tu desítku nabíhá počítač dýl a že když si zapne prohlížeč, tak má chvilku na to jít dát malému mlíko. Tomu většímu klukoj jsem dal do PC včera win10. Už mu jdou teda stránky i když se to teď hrabe pomalu a reakce na myš je taky mizerná a pár dětských her je nyní už ukousaně nepoužitelných. Tím bych ukončil téma nefunkčních stránek ve win7.
Co se týká všech těch mraky skript v mém pluginu, teda nyní už jich mám víc těch (pluginů). Nesouhlasím s názorem že nevím co ta skripta dělají. Když jsem je sám napsal, musím vědět co dělají. Navíc v nich hrajou roli mé nápady. Jsou to vše nevinné nápady které se mě podařilo díky skriptům realizovat. Bohužel to jinak než příkazy ve skriptech nedokážu. Musím být rád alespoň za to.
Člověk by neřekl že díky skriptům ve kterých se zpracovává pouze text se dokážou udělat takové zázraky. Pokud by někdy někdo chtěl vysvětlit nějaký skript nebo s ním nějak poradit, není problém. Případně můžu napsat i jiný. Ne každý skript je napsán profesionálně aby byl správně uspořádán atd. Já je píšu sám podle toho jak potřebuji aby pracoval. Nikdo mě to nikdy neučil, nemám na to žádnou školu, takže to uspořádání a vše je podáno amatérsky. Ale zase na druhou stranu, má možnost se v něm vyznat i jiný amatér. Protože jsou napsány jako když je psal prvňáček :-) Občas jsem si teď říkal, jestli bych neměl do /tmp/ dávat jako pracovní adresář jiný název než (test) protože je použit u většiny skript a může se stát, pokud by někdo použil po sobě několik funkcí najednou a nebyla by nějaká ukončená, může se to pak pohádat, když všechny funkce používají stejný pracovní adresář. Ale i kdyby došlo ke kolizi, nikdy to nic nepoškodí!!!
Posunu se dál. Je vás tu spousta kteří máte zkušenosti se sítí na počítačích i Linux přístrojích a různých serverech.
Bohužel v tomto jsem zatím méně než amatér. Když už mám ten nápis odborník, asi bych to měl znát, ale bohužel neznám a určitě jste si už zvykli že vám vše píšu na rovinu a nemám potřebu v čemkoli lhát a na cokoli si hrát.
Napadla mě myšlenka mít v PC puštěný nějaký jednoduchý HTTP server, který vám z obsahu hardisku udělá seznam filmů a v www prohlížeči je pak vidět. A to už pak pro mě není problém v stream hunteru použít stejně jako seznam filmů z nějaké stránky. A poté z toho seznamu přehrávat filmy. Jednoduchá myšlenka, která by měla chodit všem i těm co neumějí nastavit nějaké mountování atd. Dejme tomu třeba jako já.
Ale jak už jsem si zvyknul hned od začátku, že to co mě napadne musím hold vždy realizovat sám a sem dát už hotovou funkční věc. Protože jinak se rozjedou debaty o tom jak je to k ničemu atd. stejně jako tomu bylo u tohoto pluginu ZOOM.
A asi nebude tak špatný, když už má při součtu obou hlavních českých fór přes 120 tisíc zobrazení.
Ale na nikoho se nezlobím. Jsem rád za ty nadšence kteří si pak ten můj výtvor užívají. Musel jsem se vše pomalu potichu naučit a sám zkoušet a sestavovat, abych se zbytečně na foru neztrapňoval dokud nemám úplně hotovo. A jak se říká, když člověk udělá něco dobrého, pochval se moc nedočká, ale když udělá jednu chybu, šíří se to bleskově jako lavina a dostane to hned mnohokrát na talíři, že to nefunguje. Takže já se tím nějak prokoušu a až budu mít hotovo, tak to zas vystavím. Ale zatím to půjde pomalu.
Pokud by někdo chtěl cokoli dávat do setingu, musí ve vytvořeném buketu dodržet pár pravidel. První řádek název buketu, druhý řádek číslo použitého dekodéru obrazu a pak adresa streamu ve které musí být dvojtečka nahrazena těmito znaky (%3a) A na třetím řádku název streamu. Tento buket se pak musí ještě zapsat do seznamu v souboru /etc/enigma2/....bouquets.tv A aby se vám to zobrazilo v enigmě, tak musíte použít buď příkaz na znovu načtení buketu a nebo restartovat enigmu.
Hezký den.
mfpman
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 298
Registrován: 08.říjen 2019 - 21:51
satelitni prijimac: Dreamplex 8000

Re: by BextrH

Příspěvek od mfpman »

Takze tych 150 skriptov v IPTV si napisal ty?
Inac ako ta obdivujem ze mas na to nervy to udrziavat ked to mas takto v skriptoch. Drzim palce v dalsej praci, zbohom ...
Dreamplex 8000
r3ady
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 71
Registrován: 30.leden 2007 - 19:52

Re: by BextrH

Příspěvek od r3ady »

čéčé to musíš ty win provozovat na nějakém prehistorickém železe, na 8 let starém notasu co mají děcka jede win 10 jak z praku, update na 16gb ram + ssd na systém a no problem, procesory by neměli být problém už roky pokud to nejsou nějaké totální lowcost celerony atd. Osobně bych nesnesl trápit se na takovém stroji, za 5 litrů máš pc bednu co zvládne kancelářsky naprosto vše s prstem v nose...
win 7 byl dobrý ve své době, ale win 10 je prostě lepší :) obnovu systému umí oba win v pohodě
a na normálním železe není důvod používat ty kill all softy pokud člověk pc aspon trochu rozumí a nenechá si zasrat systém kravinami spouštěnými po startu :)
pokud bys chtěl můžu se ti na ty pc mrknout přes anydesk nebo teamviewer a doporučit co s nimi :)
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 506
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

Dobrý den pánové. Oběma děkuji.
Ta IPTV má 140 skript a .... ano byl to masakr se stím ...t
Ale zase na druhou stranu, jsou téměř stejné, jsou tam nepatrné změny jen v názvech a adresách stránek.
Ale někdo musel těch 140 skript vytvořit, každý znich upravit a pak každý zapsat do menu. Takže třeba 420 úprav z čehož každá byla řekněme na několik sekund. A hlavně tam někde neudělat nějakou chybu.
Popravdě stačilo udělat jeden šikovný skript, který stáhne m3u soubor a pak ho postupně zpracuje a předělá tak, aby šel použít v settingu. Pak stačí jeden namnožit 140x a jen upravit již zmiňované názvy atd. Ono v podstatě asi není kde toto ukrást, nebo okopírovat, vše jsem musel vymyslet. Tak toto je jedna z funkcí s názvem IPTV world :-)
A například ve složce /usr/script/ je 290 skript. Nějaký je jednoduchý a obsahuje pár příkazů, ale jiný jsem skládal třeba několik dní na pokračování. A když se spustí tak ho projede za cca třeba minutu. Můžu říct že tak 99% jsem psal jen sám. Na 1% jsem se nechal inspirovat z jiného skripta. Ano je za tím spousta práce, ale já to tak neberu, trvalo to třeba rok. Horší je když se den hraju s nějakým skriptem, který má něco stahovat z určité stránky a na TV vypsat výsledek a onu tu stránku za pár dní zruší, pak je celá práce k ničemu a zůstává jen nefunkční funkce, která pak může v horším případě psát nesmysli. V lepším případě nic nedělá. Nedělám to vše pro peníze, dělám to pro lidi. Na peníze mám práci kde tahám dvanáct hodin paleťák a různé krabice z bodu A do bodu B,C,D, atd. :-)
Vážím si nabídky kouknutí na PC, ale řekl bych že to nemá moc smysl. Kluk vše rozbije a na to jeho hraní mu to stačí. Až dostane rozum pořídím mu něco lepšího. A ženě to na to čtení a internetové bankovnictví stačí. Je důležité že vím že to co píšu alespoň někdo čte a nedělám vše zbytečně. Závěrem děkuji za tu vaši reakci.

Co se týká nové funkce na .....Stream Hunteru
Ta stránka Fileshare je tak trochu průser. V počítači ty streamy chodí v pohodě. Na enigmě je to tak trochu záhada.
Když se pustí stream a on nejde, pokusil jsem se ho za dejme tomu třeba minutu pustit ze settingu a on naskočí.
Ale když to pustím znovu, tak nejde. V PC to jde pořád. Nejspíš by se muselo nějak docílit násilného vyvolání streamu.
Toto bude na delší zkoušení.
Hezký večer.
henry33
Odborník
Odborník
Příspěvky: 363
Registrován: 09.březen 2010 - 20:08

Re: by BextrH

Příspěvek od henry33 »

Konecne po dlhom citani na kazdej a jednej strane ohladom MultiStalker sa mi podarilo to cele rozbehat Vu+Solo4K BH Image 3.1.0 dolezite je ten stalker.cfg
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 506
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

Občas se stane, že někdo naskočí do rozjetého vlaku, takže rychle shrnu důležité.
Pro správnou funkčnost mého pluginu CCcam FREE Serever Downloader (ZOOM)
Aby Vám v něm fungovalo veškeré stahování, je zapotřebí buď z něho, nebo jiným způsobem nainstalovat takzvaný ....curl
(curl) je hlavní stahovací prvek v (ZOOMu) a i v některých jiných pluginech. Že ho nainstalujete, neznamená že ho tam na sto procent máte. Raději zkontrolujte, dá se také v ZOOMu.
Další věc. Pro správnou funkci pluginu ....MultiStalker
Pokud se vám ho povede ze ZOOMu nainstalovat, je tu velká pravděpodobnost, že máte (curl) nainstalovaný a funkční, protože vám ten MultiStalker stáhl. Dále si ze ZOOMu, tam kde jste ten MultiStalker nainstalovali, stáhnete k němu i servery. Je to ode mě, předem předpřipravený seznam serverů. Je tu možnost, že nějaký z nich už nemusí být funkční. Vytvořil jsem tento seznam, ale už ho dál nehlídám, nemám na to čas. Bez tohoto stažení je MultiStalker prázdný a neumí nic. Tento seznam si můžete upravovat každý sám a to tak, že v přístroji najdete soubor ....stalker.conf který naleznete v kořenovém adresáři .../home/
Je spousta stránek kde tyto řádky se servery naleznete. Většinou se u nich uvádí i datum, do kdy (mohou) fungovat. Nemusí být vždy pravda. V ..MultiStalker máte pak první položku Live TV kde jsou seznamy IPTV. A druhou položku ve které jsou VOD streamy filmů. V ....MultiStalker se můžete setkat stím, že vám (něco) nepůjde pustit (přehrát), nebo nepůjde vůbec nic (černá obrazovka). (Může) vám pomoct v nastavení tohoto pluginu přepnout používaný přehrávač na ten druhý. Pak se může stát, že vám například třeba nepůjde to co šlo předtím, ale místo toho zase půjde něco jiného. V nejlepším případě vám půjde vše. ( nejsem si jist, zda si veškeré nastavení plugin pamatuje po dalším spuštění tohoto pluginu). Plugin ....MultiStalker není můj výtvor, takže k jeho funkčnosti je to asi vše co vám mohu říct.
Další můj plugin ....Stream Hunter
Tento plugin vám zprostředkuje seznamy filmů z různých serverů, kde je možné si pak v seznamu po potvrzení, vybraný film (stream) pustit, nebo hned v zápětí pustit film jiný. Při ukončení používání pluginu ....Stream je nutné ukončit (zastavit) volbou v menu tohoto pluginu s názvem Play ...STOP. Tyto vybrané filmy (streamy) rovnou vytvářejí i rubriky do settingu od kud se pak dají později spouštět znovu. Platnost streamů je většinou cca ..den. Dále se i automaticky vytváří (m3u) soubory do kořenového adresáře /movie/ od kud si je možné také pustit, například pomocí mediaplayeru. Zde je pak komfortnější možnost přetáčení a posouvání během přehrávání filmů. Dá se říct že máte plnou kontrolu nad přehrávaným streamem. POZOR!!! Ne každý Mediaplayer tyto (m3u) soubory vidí!!! Záleží na tom jakou enigmu a jaký přístroj máte. V podstatě se od toho odvíjí většina funkčnosti všech pluginů. Ještě poznámka. Tento plugin najde stream a spustí ho. Některé rubriky potřebují pro svou funkci ještě navíc, na začátku zmiňovaný (curl) Ale pouze některé rubriky potřebují ještě dodatečné stažení. To jen pro vysvětlení. Během používání to ani nepoznáte, která rubrika si ještě navíc musí dostáhnout dodatečnou stránku pro vyhledání streamu. V tomto pluginu ...Stream Hunter je ještě volba pro mazání, která po stisknutí, smaže vytvořené rubriky z settingu. Tento plugin nabízí možnost sledování filmů, seriálů, pohádek, zpravodajství, hudby + XXX obsah pro dospělé. Rubriky pro dospělé naleznete posunem v menu, tohoto pluginu, ...směrem nahoru. Nebo pokud vše projedete směrem dolu, tak na úplném konci.
V pluginu ---(ZOOM) naleznete, ..... tam kde je možnost aktualizace tohoto pluginu, položka .....INFO
V které se po jejím stisknutí dozvíte co je (naposled) nového.
Pokud tam něco nového bude, dá se to nainstalovat potvrzením aktualizace na druhém nápisu. A (ZOOM) se přeinstaluje na aktuálně nejposlednější verzi. Na aktualizačním serveru, je uložena vždy jen poslední verze.
Pokud se v INFO objeví nějaká novinka týkající se nějakého z pluginů, například ...Stream Hunter tak se zde nic neinstaluje, pouze se dá ....Stream Hunter znovu nainstalovat. (naleznete v ....Instalace dalšího pluginu) Tím se aktualizuje a přibude v něm vše co je napsáno v tom INFO.
Není potřeba před instalací odinstalovávat. Vše proběhne samo při instalaci.
Toť vše důležité pro vysvětlenou.
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 506
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

:idea: Vážení přátelé a kamarádi.
Do pluginu ....Stream Hunter
Přidána rubrika ...Sdilej.cz
Jelikož tento server není primárně určen k přímému přehrávání, nýbrž k stahování různých souborů, může se stát. že něco nepůjde přehrát. Stejně jako u předchozího serveru ...Fastshare.cz mě pomohlo zastavit přehrávání a spustit film z vytvořeného buketu ze settingu. Něco jde hned, něco z settingu, něco vůbec. Je tam spousta filmů v různých kodecích a ne každý vaše zařízení musí umět přehrát. Hezký den.

ps. Stream Hunter stačí znovu nainstalovat ze ZOOMu.
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 506
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

:idea: Vážení přátelé a kamarádi.
Do pluginu ....Stream Hunter
Přidána rubrika ...PC
Zjistil jsem že poslední rubrika ...Sdilej.cz
na některých přístrojích nejde a hází chybu, ale nakonec jsem se rozhodl jí tam i tak nechat.
****************************************************************************
Tak je to tady. Další nápad který jsem slíbil že realizuji. Jak už jsem říkal, je lepší na nic se neptat a prostě to udělat. :-) Tak tedy hotovo. Prozatím zkušební verze pro ty co si dokážou přizpůsobit IP adresu svého počítače.
Pokud dokážete na svém PC nastavit IP 192.168.1.107 a máte satelitní přístroj ve stejné síti, můžete vyzkoušet.
Na hardisk v PC vytvořte složku (video) Vložte do ní nějaké filmy. (ty pak budete moct přehrávat v Stream Hunteru)
Na jmenovce disku nezáleží. Jedno jestli C: nebo D:
Nainstalujete na PC HTTP Server. Nastavte v něm stejnou IP, možná že už tam bude. V zapnutém programu v levé horní části naleznete ikonu domečku, vedle něho je lomítko. Zmáčknete na něm pravé tlačítko myši. Stiskněte nápis ....Add folder from disk ......a vyberete na hardisku v PC složku (video)....OK
Zmáčknete .....Real Folder. A máte hotovo.
Není potřeba nikde nic složitě nastavovat a mountovat. Pokud máte zmíněnou IP na PC a program nainstalovaný, celé to máte nastaveno za cca pět vteřin. Pro funkční PC na Stream Hunteru .....................>>>>
Nainstalujte Stream Hunter. V nabídce ....(PC) bude obsah složky (video) kterou máte v PC a můžete začít přehrávat.
Maká to super. (Do budoucna) bude možné nastavit IP adresu (vašeho PC)
Hezký večer.
:poklona:
0.jpg
0a.jpg
1.jpg
2.jpg
3.jpg
Přílohy
Http-File-Server_2.2.512.rar
(528.13 KiB) Staženo 78 x
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 506
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

:idea: Ještě bych chtěl doplnit po dnešním otestování, že složka (video) může být kdekoli na jakémkoli hardisku, nemusí být v kořeni HDD. Stále to bude fungovat. Jen se složka musí jmenovat (video). Co navolíte v tom serveru, to se vám pak zobrazí ve Stream Hunteru.
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 506
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

:idea: Vážení přátelé a kamarádi.
Do pluginu ....Stream Hunter
Přidána rubrika ...PC - pokračování.........................................
Po přeinstalaci tohoto pluginu nově .....
možnost nastavení IP adresy vašeho PC ....do Stream Hunteru
Zapíšete IP PC do souboru ....PCip.txt
Který naleznete viz cesta níže. Stačí upravit čísla adresy na svou IP.
/usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/StreamHunter/....PCip.txt
A v menu Stream Hunteru stisknete ...nastavit na IP adresu počítače
Po restartu máte Stream Hunter nastaven na IP vašeho PC HTTP serveru.
Ve výchozím nastavení bez úprav je nastaveno 192.168.1.107
Uvažoval jsem nad nějakou automatickou detekcí IP vašeho PC, ale když jsem se radil s jedním šikovným kolegou, řekl mi, že to je na hraně zákona, takto hackovat IP počítače, navíc by to nefungovalo spolehlivě a proto se nebudu pouštět na tenký led a nastavení provedete samy viz postup víše. Může se stát že ten HTTP server bude počítač označovat jako VIR. Stačí dát v bráně povolit. Otestoval jsem tuto novou funkci na rychlo před vytvořením instalačky a uložením na internet a chodí to. Ale přeinstalaci + test už jsem teď nezkoušel, tak snad to bude OK. Telku už mám obsazenou dětma, navíc jsem po noční 12, jdu si lehnout.
Hezký den. Kdyby něco pište.
:poklona:
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 506
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

:?: Chtěl bych se zeptat, jak jste spokojeni. Je někdo komu například poslední funkce přehrávání videa z PC v Stream Hunteru nefunguje? Pokud funguje, tak jak dobře? Měl by někdo nějaké další přání, které bych se mohl pokusit uskutečnit do nějakého z pluginů?

Dodatečně bych chtěl poděkovat uživateli ......frry
Člověk by nevěřil, že tak jednoduchá rada může být tak účinná. Mockrát díky. Mladýmu nyní plnohodnotně funguje PC s win7 a chová se jako o deset let mladší. Ten přechod z win10 na win7 byl jako bych do toho PC dal SSD disk. Okamžitá reakce na myš. Stránky jdou všechny jak z praku. Tak jsem mu tam ještě nainstaloval (need for speed underground 2) a řekl mu že tady má hru z mého mládí. Překvapilo mě to jeho nadšení. (Já nyní už hry nehraju, nemám na to čas, možná ani chuť) Nyní se ve volných chvilkách bavím s pluginy pro E2 Teď už nebude problém jakékoliv PC omladit sedmičkama s plnohodnotným prohlížením stránek. Otázka zůstává, na jak dlouho bude do budoucna, ten certifikát pro prohlížeč funkční. Ale sedmičky jsou legendární, takže se nejspíš vždy někdo najde, kdo jim nějak pomůže v další existenci OK ....díky
optibox_cx
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 12
Registrován: 22.duben 2009 - 14:16
satelitni prijimac: Gigablue UHD IP 4K DVB-S2X Dua

Re: by BextrH

Příspěvek od optibox_cx »

Čo tak mladému rozšíriť obzor a nainštalovať niečo z Linuxu( napr. ubuntu-mate ), android( mobil ), enigma2( sat ) - jadro Linux .......
https://distrowatch.com/
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 10.listopad 2021 - 16:08, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix QUOTE
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 506
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

Kdysi dávno jsem zkoušel Ubuntu, Kubuntu a podobné věci. Ale už jsem zase o dalších dvacet let starší a tak nějak jsem zpohodlněl, také mám rád když zapnu počítač a vše co potřebuji okamžitě jde. Tyto věci jsou pro hračičky co mají hodně času. Já jsem rád když stihnu něco udělat na enigmě. Ač klukoj bylo před pár dny 6 tak mu raději nebudu zatěžovat hlavu dalšíma věcma. Ono už tak stačí, když musím poslouchat, ....táto jak tohle zapnu a jak tamto vypnu a proč tohle nejde atd. Na win mám šanci vše tak nějak vyřešit a hned vím, proč to či ono jde nebo nejde. Abych mu mohl něco vysvětlit, musel bych se to nejprve sám vše dokonale naučit. A na to už v té hlavě další místo nemám. Už tak mám starostí dost.
ps. na satelitu mám taky jedno lety prověřené image a to neměním. Když něco perfektně a spolehlivě funguje, nemám důvod to měnit. Mám rád, když se na věc mohu vždy spolehnout že mě nezklame. Podobně tomu je i s win7, to je zaručená jistota na starší PC. Na mém mám win10 ale to jen z důvodu podpory SSD a ovladače grafiky. Jinak bych zůstal na sedmičkách.
Ale i tak díky za tip a odkaz.
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 506
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

:idea: Vážení přátelé a kamarádi.
Do pluginu ....Stream Hunter
Přidána rubrika ...Prehraj.me
Hezký sváteční den.
:poklona:
ne2dd
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 98
Registrován: 23.únor 2008 - 17:06
satelitni prijimac: ab cryptobox 752

Re: by BextrH

Příspěvek od ne2dd »

Zdravím, nejde mi ve Streamhunteru přehrávání z PC. V logu HTTP serveru se po stisku PC napíše Requested GET /video/, ale v seznamu na TV nic není. Přitom ve složce video je *.mp4. *. mts, *.avi. A když pak stisknu zelené, tak to jde do modrého crashe.
IPTV a ostatní ve Streamhunteru běhá dobře.

V čem by mohla být chybka ??
Golden Interstar, Golden Media 9080,Formuler 4 Combo, AB Cryptobox 752, Octagon SF8008
Kasr
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 512
Registrován: 23.květen 2010 - 13:21

Re: by BextrH

Příspěvek od Kasr »

BextrH to nerobi zle, ale na prehracanie z pc pouzivam cifs, pripadne da sa aj cez dlna. (to ja neznasam)
Niejake stb a tv a hlavne Lnb Sharp,noise 1 a 1,2db 25 ročný! a no problém(je ako nový).
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 506
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

Zkusim se podívat až budu mít volnou TV, jestli jsem něco omylem nezměnil, ale řekl bych, že by to mělo stále chodit.
Důležité je, mít na TV seznam filmů z PC. Pokud tam nejsou, nemá smysl pak něco zkoušet pouštět. Důležité je také mít vše na stejné síti. I když je pravda, že tu mám PC na jednom routeru a Octagon se připojuje na jiný a i tak mě to chodí.
Dále je důležité aby jsi měl ve Stream Hunteru nastavenou IP adresu PC ve kterém ti běží ten HTTP server. Postup jak tam tu IP adresu nastavíš jsem psal. Pak by ti mohla ještě dělat neplechu nějaká brána či antivir. Vyzkoušej jestli máš možnost, .... v jiném PC v www prohlížeči zadat IP adresu toho PC + s tou cestou video, jestli se ti zobrazí. V mém případě například.... http://192.168.1.107/video/ Pokud se ti to nezobrazí v jiném PC, tak to nemůže chodit. Možná by to šlo i na telefonu pokud nemáš druhé PC. Mě se zde po zapnutí toho HTTP serveru na PC, zeptá brána, jestli chci povolit připojení.
Děkuji ti za dotaz. Vyzkoušej to co jsem napsal a dyštak dej vědět, jak jsi dopadl, popřípadě vymyslíme jak to vyřešit jinak.
Hlavně tam nastav do Stream Hunteru tu IP PC. ...../usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/StreamHunter/...PCip.txt
Pak to v Stream Hunteru aktivuješ a ono se to uloží. Po přeinstalaci pluginu, musíš dát IP znovu! Ale je jednoduché udělat to znovu, máš to za pár vteřin.

Tak potvrzeno. Stále to funguje. PC připojeno pomocí LAN a Stream Hunter puštěn na Octagonu který je připojen přes wifi o tři místnosti dál. Někde v nedávných úpravách jsem nastavil aby seznam zobrazil všechny soubory ne jen video soubory. Najivně jsem si myslel že by takto šlo pouštět i například (jpg) ale ten nejde. Jiné soubory jsem nezkoušel. Možná by šlo (mp3) nebo (m3u). Možná to časem vrátím, aby znovu zobrazoval v seznamu opět jen video, aby tam ostatní nebylo rušivé a bylo tam vše (odfiltrované) to co nejde přehrát, a nikdo to zbytečně nezkoušel pouštět. Možná někdy píšu zbytečně složitě, ale hrajou mě tady na TV dětské blbosti a už mě z toho občas třeští hlava a pak díky tomu píšu občas slátaniny i když se snažím po sobě zpětně přečíst co píšu, občas to nepomáhá :-)
ne2dd
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 98
Registrován: 23.únor 2008 - 17:06
satelitni prijimac: ab cryptobox 752

Re: by BextrH

Příspěvek od ne2dd »

ahoj,
v jiném PC po zadání IP PC se složkou video se v prohlížeči otevře seznam filmů a lze je stahovat atd...
PCip.txt obsahuje adresu PC se složkou video.
nepochopil jsem větu: Důležité je, mít na TV seznam filmů z PC. Jak mám dostat do TV seznam filmů ??

Po stisku PC se mi na TV objeví okno dole modře STREAMHUNTER, tlačítka ukončit a zvolit a nápis Please select favourite channel. když v tomto okamžiku stisknu OK na ovladači, tak to jde do CRASHE. stiskem červeného se vrátím o 1 zpět.

Dále IPTV :
funguje výběr z různých zemí, lze přehrávat kanál, ale asi po 15 sec zamrzne. po přepnutí na další kanál zase asi 15sec a zase zamrzne. atd.

Filmy z hlavní nabídky SH jedou OK.
Golden Interstar, Golden Media 9080,Formuler 4 Combo, AB Cryptobox 752, Octagon SF8008
Odpovědět

Zpět na „Plugins“