by BextrH

Moderátoři: EnoSat, mtester270, misanov

Odpovědět
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 506
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

Nevím jestli jsi pochopil správně celý postup.
Nestačí jen přepsat IP adresu v souboru .... /usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/StreamHunter/...PCip.txt
Dáš uložit. Ale ještě musíš v Stream Hunteru dát ten nápis pod nápisem (PC). Teď z hlavy nevím co tam je, asi ...aktivace IP
Když to zmáčkneš tak se ta IP adresa nastaví v tom pluginu tak, aby šla používat a přístroj se restartuje.
Pak teprv když zmákneš nápis ...PC tak až pak se ti (na TV zobrazí seznam filmů). Pokud tam bude a nebude tam jen prázdné okno, tak jak píšeš, tak až potom máš vyhráno. Pokud se po zmáčknutí nápisu PC nezobrazí seznam, něco je špatně a nemá smysl dál něco zkoušet, jinak následuje zelená či modrá smrt a restart.

Ta IPTV to je z nějakých stránek, odkud se to stáhne, rozbalí a předělá do settingu. Za kvalitu neručím.
Pokud to používá hodně lidí, dá se předpokládat, že se to bude kousat, nebo dokonce zasekávat. Ono skoro každá IPTV která je (free) neboli zdarma, nechodí moc dobře. Ostatní rubriky jsou z různých serverů. Počítačů, které mají filmy na discích a výsledná kvalita a spolehlivost pak už je dána kvalitou připojení daného serveru a množstvím připojených uživatelů.
Tento faktor dále také ovlivňuje možnost přetáčení videa. Může se přesunout do půlky bez problému a nebo také třeba zaseknout bez možnosti znovu navázat spojení. Tento problém částečně řeší možnost, přehrávat vytvořené rubriky z adresáře /movie/ pomocí mediaplayeru který má v základu téměř každý IMAGE enigma2.
ne2dd
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 98
Registrován: 23.únor 2008 - 17:06
satelitni prijimac: ab cryptobox 752

Re: by BextrH

Příspěvek od ne2dd »

Už to běhá. HTTP server byl novější verze, stahl jsem ten odtud a hned to začalo frčet.
Nechtěl jsem se zabývat rozdíly v jejich nastavení.
Golden Interstar, Golden Media 9080,Formuler 4 Combo, AB Cryptobox 752, Octagon SF8008
ne2dd
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 98
Registrován: 23.únor 2008 - 17:06
satelitni prijimac: ab cryptobox 752

Re: by BextrH

Příspěvek od ne2dd »

ještě jsem musel do firewallu (windows defender) nastavit vyjímky pro http server.

Problém je ale s typy kontejnerů videí. Třeba MPG, MP4, DIVX nejdou některé (asi dle bitrate či velikosti rámce) přehrát přes tento server, když jsou na HDD Octagonu, lze je přehrát dobře. Některé AVI jde jen zvuk a po chvíli se kousne .
Když je ve složce /video/ další adresář, nelze so do něj dostat.
Golden Interstar, Golden Media 9080,Formuler 4 Combo, AB Cryptobox 752, Octagon SF8008
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 506
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

:?: Poslední dva dny mě začal jemně bzučet AZBOX HD Elite a docela se hřeje, i když ta teplota tam byla vyšší odjakživa. :?:
Kdyby měl někdo nějaký tip na ....kondík, cívku, vodu v koaxiálu atd. než to rozdělám? Každá rada dobrá.
Mám ho rád a nerad bych ho časem musel nahradit. Plus další výdaje za jiný přístroj, to je další věc.
Díky


Aha tak asi vyřešeno nafouklej kondenzátor ve zdroji 82uF 400V
Takže budu muset sehnat a doufat že tam není ještě něco.
Čekal jsem kdy to příde, když životnost kondenzátorů je cca 5let a přístroj mám, no už možná dvakrát tolik.
zbyneksk
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 74
Registrován: 27.únor 2015 - 20:26

Re: by BextrH

Příspěvek od zbyneksk »

Stando, vždy je to jen o tom, jak kvalitní součastky použiješ. Já jsem si postavil před asi více než 25-ti lety zesilovač DPAčko a hraje dodnes.

Nicméně pokud už do toho budeš vrtat a budeš to mít rozebráno, tak vyměň všechny elektrolytické kondenzátory jedním vrzem.

Před časem jsem měnil kondenzátory v AB viewtopic.php?p=817697#p817697
viewtopic.php?p=817733#p817733
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 506
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

Prdím na to, vyměním ten jeden a děj se vůle boží. Asi před měsícem jsem měnil plnej pytlík kondenzátorů u HDBOXu. Byl to očistec, všechno odsávat a pak to dávat zpět aniž bych vylomil plošňák. Vše proběhlo OK. Bylo jich snad dvacet a narvaný na sobě. Byl jsem úplně vykoukanej a záda v háji. Ve finále jsem pak z blbosti dal příkaz na smazání a zůstalo mě doma jen těžítko na kterém jdou jen hodiny. Musel bych mít JTAG který stojí víc jak bazarově jiný přístroj. Nemůžeš porovnávat přístroj který jsi kdysi vyrobil a použiješ ho párkrát za život s přístrojem, který mě doma hraje celý den už možná 10 - 15 let v kuse a jsou v něm obrovské teploty, které všechny kondíky vysuší. Ten přístroj měl být teoreticky už dávno po smrti. Nejsem znalec značek kondenzátorů, dám tam nějaký se stejnou hodnotou a 5 let zase musí minimálně vydržet. A do té doby, kdo ví co bude ...? DVB-S3 nebo jiná bejkárna :-) a bude další těžítko do skříně.
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 506
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

:idea: Vážení přátelé a kamarádi.
Už moc vylepšení a novinek asi nezvládnu, ale něco přeci jen.
Berte to něco jako předvánoční dárek. Není už moc věcí, kterýma bych Vás dokázal v dnešní době ještě nějak ohromit či překvapit. Snad Vám toto, možná alespoň někomu udělá radost. Do pluginu ....Stream Hunter jsem přidal rubriku ...LEGENDÁRNÍ FILMY
Něco podobného šlo stáhnout už v ZOOMu. Zde je toho víc a můžete filmy ihned pouštět.
Samozřejmě že by tam mohlo být filmů více a naopak by tam některé jiné být nemuseli, ale jsou.
Jsou to převážně starší verze legendárních filmů. Pokud by byl film ze serveru smazán, nepůjde pak přehrát!
Momentálně by mělo jít přehrát vše. Možná časem seznam ještě doplním. Prozatím nechám tak jak je.
Instalace .... stačí dát znovu Stream Hunter ze ZOOMu nainstalovat, není potřeba předtím odinstalovat.
Hezký den. :poklona:

ps. této funkce jsem chtěl dosáhnout už v začátcích, ale nikdy jsem na to neměl dostatečné zkušenosti abych této funkce mohl docílit plnohodnotně. Tuto funkci v žádném jiném pluginu nenajdete a doufám že si tak Stream Hunter oblíbíte a bude Vám dělat jen samou radost.
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 506
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

:idea: Vážení přátelé a kamarádi.
Po větší odmlce přicházím abych Vás hlavně v Novém roce pozdravil a dodal pár drobných informací.
Díky jednomu nejmenovanému uživateli, mám doma opět nyní doma funkční AZBOX.
Nechal mi ho za rozumnou symbolickou cenu. Ještě doplním, že mi nedávno odešel můj dlouholetý společník AZBOX HD Elite.
Tak dlouho jsem čekal s výměnou nafouklého kondenzátoru ve zdrojové části, až v něm prsklo naposled. A bohužel si sebou na cestu do nebe vzal i nějakou další součástku. Výměna kondenzátoru již nepomohla. Nejspíš tranzistor s chladičem hned vedle bude taky v háji.
Ale natolik zdatný opravář nejsem abych vše proměřil a závadu odhalil. Elite již navždy zůstane ve skříni na památku na krásně prožitá léta kdy mě dělal společnost a vlastně celé mé rodině. Z toho plyne ponaučení, které Vám chci předat. Jakmile uslyšíte z přístroje pískání, bzučení, jiskření apod. snažte se pokud naleznete například nafouklý kondenzátor, raději ho hned vyměnit a do výměny přístroj nepoužívat. Ušetříte si tak následnou problematickou, možná i nákladnou opravu, či výměnu za jiný přístroj.
Co je nového?
No v podstatě skoro nic. Popravdě při tom večerním vracení se domů z práce, zmrzlej jak ho... tak už na nic nemám čas ani myšlenky. Ale něco přeci jen. U pluginu ....Stream Hunter jsem nepatrně opravil tu funkci na aktivaci IP počítače. Bylo tam špatně jedno hloupé písmenko. Takže pokud to někomu nešlo aktivovat, nyní možná již půjde.
Do rubriky ...legendární filmy jsem přidal film ....Sebevražedný oddíl 2 s (Českým dabingem).
Stream Hunter stačí znovu nainstalovat ze ZOOMu. (instalace dalších pluginů)

Já si teď ve volných chvilkách hraju s novým AZBOXem. Má uvnitř místo paměti DOM, redukci na paměťovou kartu.
Nedaří se mě vytvořit co největší prostor, aby tam pak šlo dát conejvíc pluginů atd. AZUP po instalaci enigmy, nechá jen 16Mb volného místa. Po instalaci z programu MAT mám již cca 52Mb. To už je lepší, ale stále by bylo lepší třeba jedno giga, když už je to na té paměťovce. Našel jsem na internetu skript na kopírování systemu na USB flešku a následné nakopírování zpět na již zvětšené úložiště, ale nějak mě to nešlo. Pokud by někdo měl nějaký nápad či zkušenost, předem děkuji.
Hezký večer. :poklona:
slax78
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: 28.červen 2020 - 8:27

Re: by BextrH

Příspěvek od slax78 »

Po inštalácii Enigma2 systému náhod plugin Flash extender ktorý ti na USB alebo HDD presunie cely /usr
zbyneksk
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 74
Registrován: 27.únor 2015 - 20:26

Re: by BextrH

Příspěvek od zbyneksk »

Stando, a co jsem Ti psal pár řádku výše … a nedá si říct a nedá si …

Jinak ten script je na vedlejším fóru, když jsem měl k AZBoxu pověšený HDD na ATA kšande z PC.
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 506
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

Čekal jsem že to napíšeš. Jen jsem nečekal že to bude tak rychle :lol:
Podívám se po tom skriptu. Když napíšeš odkaz na BextrH@seznam.cz zlobit se nebudu :wink:
I když hodně příkazům docela rozumím, měl jsem pocit z toho skriptu co jsem sehnal jinde, že to pár příkazů neumělo a tudíž je nevykonalo. Neznám vůbec příkazy na vytváření sektorů a formátování atd. Nebo nějaké úpravy práv atd. tím nemyslim chmod
I tak to během kopírování házelo nějaké chybové hlášky.
Já měl tenkrát systém taky na kšandě na hardisku, ale to byl ještě starý FW, ne enigma.
Velikost sektorů a změnu souborového systemu atd. jsem nedělal. Jen jsem to nainstaloval na HDD a z něj to potom jelo.
Toto už je mimo mé dovednosti. Už to není jen pár známých příkazů které jsou v každém přístroji, jako cp sed cat cut grep atd.
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: by BextrH

Příspěvek od VTronik »

BextrH píše:Já si teď ve volných chvilkách hraju s novým AZBOXem. Má uvnitř místo paměti DOM, redukci na paměťovou kartu. Nedaří se mě vytvořit co největší prostor, aby tam pak šlo dát conejvíc pluginů atd. AZUP po instalaci enigmy, nechá jen 16Mb volného místa. Po instalaci z programu MAT mám již cca 52Mb. To už je lepší, ale stále by bylo lepší třeba jedno giga, když už je to na té paměťovce. Našel jsem na internetu skript na kopírování systemu na USB flešku a následné nakopírování zpět na již zvětšené úložiště, ale nějak mě to nešlo. Pokud by někdo měl nějaký nápad či zkušenost, předem děkuji.
Hezký večer. :poklona:
Kdysi jsem si také hrál s různými možnostmi jak zvětšit paměťový prostor u svého AZBoxu. Možností je vícero, jak na to jít. Trochu mne překvapilo, že se ti přes MAT podařilo prostor zvětšit jen o 52MB. Pokud si pamatuji správně, tak by to mělo jít více. Zkusil si kartu před použitím rozdělit a naformátovat na PC s linuxem? Tam by měl jít prostor s hlavní image rozšířit i po instalaci. Potom budeš mít víc než jen 52MB. Je to dobrá hračka :-).
Druhá možnost je použít USB flash jako další médium. Variantně se k tomu dá přistoupit tak, že po základní instalaci image doinstaluješ z pluginů FlashExpander a ten spustíš a jako rozšíření zvolíš právě tu USB Flash. FlashExpander ostatní zařídí za tebe a využije USB pro další pluginy a uživatelské soubory. Jen se to celé nesmí sesypat, protože to už nedáš dohromady, musíš udělat novou instalaci od základu.
USB Flash lze také využít i pro swap soubor, tím nemusí být soubor na DOM. Výhodu to má v tom, že je to vcelku rychlejší než když je na DOM image i swap zároveň.
Jako hlavní a nejdůležitější se mi ale přihraní si s boxem vždy potvrdilo, že základem je dobrá a stabilní image. Jako nejlepší se mi ve své době osvědčila image OpenSPA. Není to sice žádný rychlík, ale byla stabilní a funkční. Provozoval jsem ji i s FlashExpanderem bez problémů.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 506
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

Je večer a AZBOX je obsazen koukači :)
Zítra ještě něco zkusím. Ještě mě napadlo vyzkoušet AZUP 2.2.8 ten by snad měl na DOM pokud tak mohu (kartu s redukcí) nazvat, umět udělat dvojnásobné místo. Tak vyzkouším. Používám 2.2.7 ten mě nepadal.
Včera když jsem zkoušel MAT tak před instalací se mě povedlo nějak přepsat velikosti oddílů, ale nejsem si jist jestli to pomohlo.
Když jsem zkoušel stejnou věc dnes, už nešlo nic přepsat změnit. Ono asi moc nemá smysl měnit velikosti v PC, když si to každý program pak udělá zase po svém. Také jsem kdysi provozoval system z flešky, ale déle přístroj nabíhal. Teď když mám tu redukci s kartou, je to pro mě nová možnost. Jinak nemám PC s Linuxem, možná někde ve skříni nějaké staré Live CD Ubuntu. Ale nějak jsem tomu nikdy moc na chuť nepřišel. Je to pro mě jako barák bez oken se spousty zamčených místností, kde nikdy nevíš kde co je, dokud to nějak neotevřeš další instalací různých balíčků. Je to smutné ale jsem odkázán pouze na Win.
Pro mě ty oddíly na Linux jsou velká neznámá. Netuším k čemu který je a kde je vlastně systém.
Nedávno jsem rozebíhal Oscam na Android zařízení, který je v podstatě taky Linux a tam to pro mě byl teprv chaos ve složkách a oddílech. Ale je to podobné. Jinak na tom Androidu se dá krásně provozovat Oscam, jen je škoda že tam nejde použít ten můj plugin, jen stahovací skript lze použít, ale zase je problém na ten Android doinstalovat curl, když není odemčený root.
Lze stahovat pouze přes wget, ale ten zase nechce stahovat z HTTPS, takže to stáhne pouze cca 3 servery.
OK děkuji za předchozí reakci.

Ještě doplním. Používám OpenPLI 7.0 asi nejrychlejší a nejstabilnější image pro AZBOX.
Extrémně jednoduchý a přehledný. To je hlavní plus.
Jen po jeho instalaci na DOM když je použita instalace (verze pro DOM) ořezaná, tak zůstane asi 13MB místa.
Vyzkoušel jsem snad všechny image a i když jsou některé něčím zajímavé, OpenPLI 7.0 (verze pro DOM) bude vždy vítěz.
Stačí když si v seznamu kanálů podržíš šipku dolů a kurzor pro výběr kanálu projede seznamem jako střela.
Tento image nemá češtinu, stačí doinstalovat, ale vybere to zbytek místa. Zvykl jsem si na Anglickou a když dám češtinu, tak se mě hůř hledá. Síla zvyku. Dále je přímo v základu CCcam Oscam a Mgcam.
Bohužel před nějakým rokem skončila podpora, tak jsem vytvořil možnost náhradního feedu. Dá se nainstalovat ze ZOOMu v DOPLNCÍCH. Je tam toho víc. Exteplayer3 na zlepšení streamů ve FullHD a setting a přímá instalace s Curl, vše pro AZBOX OpenPLI 7.0 (ver. pro DOM)
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 506
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

Po instalaci z AZUP 2.2.8 OpenPLI 7.0 ver. DOM
Nainstalován CCcam free server Downloader (ZOOM)
Z něho nainstalováno z ...Doplňků ....pro AZBOX!!
1. Curl pro OpenPLI
2.feed +exteplayer3

3.setting Skylink Astra 3A

Doinstalováno z .... instalace dalších pluginů ...Stream Hunter
a ještě z hlavního menu ...Ncam IPK

Vše pracuje dobře.
Přikládám foto instalace doplňků ze ZOOMu
dále foto informace o volném místu. Použita SD karta 2Gb s redukcí místo DOM

postup instalace v doplňcích...
Pokud bys někdy přeinstalovával AZBOX, použij pak instalace ze ZOOMu viz foto, šetří to čas a nervy.
Testováno pouze na OpenPLI 7.0 ver. DOM
Pokud máš jen DOM tak instaluješ 1.červená, 2.modrá, 3.žlutá
Pokud máš flešku nebo velký DOM s místem tak body 1.červená,2.zelená,3.žlutá
volitelně pak ještě 4.šedá picons vezme si 5Mb místa!
ZOOM.jpg
azup.jpg
Naposledy upravil(a) BextrH dne 10.leden 2022 - 14:38, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 506
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

:idea: Vážení přátelé a kamarádi.
Dnes jsem opravil několik serverů v stažení všech serverů v ...ZOOMu
Použijte aktualizaci ZOOMu.
:poklona:
aktu.jpg
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 506
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

:!: :arrow: Ještě jedna doplňující informace k použití pluginu ...Stream Hunter.
Pokud ho na nějaký přístroj nainstalujete a po otevření nějaké rubriky, budete mít pouze prázdné okno bez seznamu, nemá cenu dál něco zkoušet, třeba mačkat tlačítko OK. Tento problém může mít pouze dva důvody. První je, že máte nějaký problém na síťi. Konkrétně třeba v routeru. Neříkám že musí být nutně špatně nastaven, jen pouze tuto funkci blokuje. Vyzkoušejte pokud máte možnost, nebo jiný router, nebo u někoho jiný internet, nebo nahradit wifi kabelem na test. Druhá možnost nefunkčnosti pluginu může být v chybějících knihovnách dané enigmy. Například na AZBOXu jsem měl problém na RSI. Prostě to nešlo. Na OpenPLI 7.0 v pohodě. Octagon OpenATV 6.4 také OK.
Pro přehrávání filmů z PC ve ... Stream Hunteru musíte mít aktivovanou IP adresu počítače v pluginu a v PC zapnutý server a vytvořenou složku video. (Návod zde již byl)
Bez tohoto se po aktivaci rubriky zobrazí také pouze prázdné okno.
Pokud i po dodržení všech těchto podmínek, bude okno prázdné, může být na vině antivir, či brána, kde by se to muselo povolit.
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 506
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

:idea: Dnes jsem udělal malou úpravu. Ve skriptu který je na stažení všech serverů a ostatně i pro stažení všech serverů po startu E2. .....Myšleno zapojení přístroje do elektřiny! Ne start ze standby!

Jsem přidal na začátek jeden dobrý server co byl někde až na konci. A jiný co často nejde, jsem posunul až do druhé fáze stahování.

A tam kde se aktivuje stažení po staru E2 ...v ZOOMu
Tak jsem tam zapnul volbu ... 10 vteřin po staru stahovat
Přístroj najede pěkně i s obrazem.

Použito na přístroji Octagon 8008 u starších pomalejších to měnit nedoporučuji, ty nabíhají podstatně déle a síť je u nich aktivní až za delší čas, takže by to nemuselo v čas staru stahování, mít přístup k internetu. Toto spíš jen pro hračičky.
Tam to v podstatě většinou najede také s obrazem, protože přístroj nabíhá déle a na vše má delší čas.


aby se vám úprava skriptu projevila, musíte aktualizovat ZOOM
Vím, jsou to jen prkotiny, ale na stabilitě lepšího chodu bez záseků se to také projeví.
Hezký den.
:poklona:
ne2dd
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 98
Registrován: 23.únor 2008 - 17:06
satelitni prijimac: ab cryptobox 752

Re: by BextrH

Příspěvek od ne2dd »

Ještě k přehrávání videí pomocí HTTP serveru. Výše jsem uvedl, že mi některá videa jdou a některá nejdou přehrávat.
Trochu jsem se s tím mořil a zjistil, že v názvu nesmí být mezera. V seznamu je video vidět, ale požadavek na načtení se již nevykoná. Má někdo stejnou zkušenost ?
Dále nelze v seznamu po stisku PC přecházet do dalších složek s dalším videem. Dělám něco zle ?
Golden Interstar, Golden Media 9080,Formuler 4 Combo, AB Cryptobox 752, Octagon SF8008
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 506
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

No, ty pomlčky, stím by se asi něco dalo udělat. Stačilo by udělat úpravu do skriptu, který připravuje koncovou adresu pro přehrání. Aby se pomlčka vymazala, ale muselo by se nejdřív vyzkoušet, jestli by po vymazání pomlčky souhlasila cesta.
Možná by se musela spíš pomlčka nahradit speciálním znakem, jako se třeba nahrazuje dvojtečka. (:) za (%3A)
Ten vstup do dalších složek, to je něco co zatím nedokážu.
Je to v podstatě to samé co nedokážu ani u rubrik, aby se dali dál větvit, otevřel by se tak širší obsah.
Například v pluginu archivCZSK tam to mají. Každá rubrika se dále větví.
Já to nedokážu. Popravdě přesně ani nevím jak bych začal. Jestli rozepsat pevné podrubriky, nebo udělat další krok načítání stránky. To vše jen teoreticky. Prakticky je to složitější. Musel by poradit někdo kdo dělá pluginy.
Takže odpověď zní, nic neděláš špatně. Jen to zatím nejde a nevím jestli to někdy vůbec půjde.
Já to momentálně nedokážu.

ps. ty jsi psal vlastně mezera. Pro tu by v podstatě platilo to samé. Možná by se musela ta mezera na konci skriptu nahradit podtržítkem.
Každé puštěné video vytvoří v settingu rubriku.
Můžeš se pak podívat, co ti to tam vytvořilo a porovnat to s jiným funkčním videem.
Popřípadě to pak ručně přepsat a zkusit pustit znovu, ale předtím musíš udělat restart enigma, aby se změna projevila.
Nebo na to je i příkaz který to aktualizuje bez nutnosti restartu.

Pak je tu ještě možnost. Každé spuštěné video vytvoří v /movie/ soubor m3u který se dá přehrát pomocí mediaplayeru.
Řekl bych že to mám uděláno i na tu rubriku PC. Tak to můžeš zkusit ještě tam. Zde je možné přehrávaný film lépe ovládat. Přetáčet atd. bez zaseknutí.
ne2dd
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 98
Registrován: 23.únor 2008 - 17:06
satelitni prijimac: ab cryptobox 752

Re: by BextrH

Příspěvek od ne2dd »

Díky za rady, já to pořešil změnou názvů - kde je mezera nahrazena podtržítkem. Snadné a rychlé.
To větvení do dalších adresářů by bylo příjemné než prolistovávat všechna videa.
Jseš stejně machr ! Díky !!
Golden Interstar, Golden Media 9080,Formuler 4 Combo, AB Cryptobox 752, Octagon SF8008
Odpovědět

Zpět na „Plugins“