by BextrH

Moderátoři: EnoSat, mtester270, misanov

Odpovědět
Quicksilver
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 61
Registrován: 07.březen 2010 - 21:09
satelitni prijimac: AMIKO VIBER COMBO HDD

Re: by BextrH

Příspěvek od Quicksilver »

Tak existuji různé krabičky driv stal Octagon 8008 myslím okolo 3500 kc já kupoval
Amiko Viper Combo HDD za 2081 kc. Což byl cenový rozdíl. Také jsem to bral tak že v našem případě
Není o 4K řeč , jednak mám stále dobrou 1080p 37 palců televizi od Panasonic a také
Si nemýlím že by ještě tak 5 let u nás vysílala ČT , Prima ,Nova ve 4K na to němaji peníze.
Ani HBO , FILM+ , AMC. Takže me takhle krabička stačí. Mám jinak Xiaomi Mibox3 s android TV
Kde nám Sledovani TV , O2 TV, SKYLINK s balíčkem MULTI a potom HBOGO a Netflix.
Takže na sledování televize bohate stačí to co mám :)
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 507
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

:!: :arrow: Dnes jsem si řekl, že zkusím něco na co se chystám možná nějaký ten rok. Mám tu ve skříni hozený přístroj Strong SRT 2400 4K s androidem....64bit Amlogic S905-B Quad Core; CPU: Cortex- A53 2.0 GHz 1Gb RAM Být v něm Linux tak je to pecka přístroj, ale stím Androidem je to spíš hračka pro děti co chtějí mobil na televizi a mají trpělivost. Kdysi jsem dlouho hledal, jestli by do toho nešel šoupnout alespoň nějaký CCcam nebo Oscam, určitě jsem nebyl sám. Něco jsem našel co je pro Arivu 4K. Šoupnul jsem to tam, nainstaloval a dokonce se to i zobrazilo a šlo to otevřít. Tak jsem s úsměvem na tváři otevřel nějaké nastavení kam se dá napsat řádek se servrem, úsměv proto, že mě bylo jasné, že to prostě nebude fungovat. Použil jsem řádek ze stránky cccamfrei, bylo to nejrychlejší a zaručené. Pomocí ovladače nacvakal vše, včetně portu jména hesla a uložil. Řekl bych že to vyhodilo, že se asi nelze připojit. Pak jsem k tomu přišel po kávě a znovu přístroj zapnul dal jsem nejdřív nekodovanou čt24 a pak další kodované kanály a světe div se, oni šly :-) Překvapila mě kvalita obrazu a žádný zásek. Takže pokud by se někomu doma válel podobný Android vehikl, můžete zkusit zprovoznit sharing. V tomto případě by byl ideální vložený zaplacený server, aby se člověk po uplynutí funkčnosti serveru nemusel hrát s cvakáním nového jména a hesla.
Přikládám fotky + APK instalačku. Je ještě zabalena, aby sem šla vložit.

Ještě doplním. Kdo si chce hodně usnadnit život, dá na flešku soubor CCcam.cfg se servery a v otevřeném pluginu zmáčkne import, vybere soubor CCcam.cfg a ono si to samo servery nakopíruje a můžete je hned používat.
DSC07643.JPG
DSC07644.JPG
DSC07645.JPG
DSC07646.JPG
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 507
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

:idea: Vážení přátelé a kamarádi.
Dnes jsem udělal další objev. Jak už jsem v předchozím příspěvku zmínil, že lze spustit free server v Oscamu na Androidu, řekl jsem si, teď už to chce jen ....stahovač serverů pro Android. A chocholoušek mě přivedl na myšlenku, když mě ujistil že Android je v podstatě Linux. Tak jsem si řekl, že bych mohl zkusit spustit nějaký skript v Androidu. A ono světe div se, jde to. Vytvořil jsem skript, nebo spíš upravil existující. Stačilo upravit cesty podle cest v Androidu, ostatní zůstalo.
Kdo by chtěl vyzkoušet. V telefonu Android. Nainstaluje si SManager z Marketu. Stáhne si skript níže dole, vloží ho do telefonu, například do Downloads, tam kam vše stahuje. Takže stačí si ten skript poslat na email a pak si ho v telefonu z emailu stáhnout a on se stáhne do Downloads. Pustíte SManager. Vyberete zmiňovanou složku a vyberete soubor (skript) OK.sh a zmáčknete nápis ...Run. A mělo by se vám zobrazit stažení jako mě na obrázku. Do Downloads se vám vytvoří soubor CCcam.cfg s řádkem serveru. Pokud použijete v satelitu s Androidem a máte funkční plugin z minulého příspěvku, dáte jen ...import a tento CCcam.cfg by si to mělo najít. Nemám ještě odzkoušeno, ale to už je jen taková třešínka. Důležité je že to půjde i na Androidu.
Jen se bude muset spustit skript trochu jinak než v Enigmě. Asi mě začne nakonec bavit i ten Android který není moc můj oblíbený, narozdíl od Enigmy. Toto je test jednoho serveru. Udělat aby stáhnul všechny, už nebude problém.
Telefon jsem použil xiaomi. Jelikož vše proběhlo v pořádku, je to známka že je v telefonu již i CURL. Nemusí mít každý!
Skript ...OK.sh je zabalen, aby sem šel dát. Po stažení rozbalte.
Ať se daří.
:poklona:
DSC07648.JPG
OK.rar
(424 bajtů) Staženo 29 x
vlada
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 121
Registrován: 18.březen 2006 - 15:00
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od vlada »

Octagon 8008 combo se běžně od začátku prodává pod 3 tisíce, osobně mám za cca 2500 Kč, takže je rozhodně lepší si těch pár stovek připlatit. Výkon a možnosti jsou někde jinde oproti Amiku... :D
Quicksilver
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 61
Registrován: 07.březen 2010 - 21:09
satelitni prijimac: AMIKO VIBER COMBO HDD

Re: by BextrH

Příspěvek od Quicksilver »

A k čemu mě to bude ? Na Kodi , HBOGO , Netflix Stream, SKYLINK, SLEDOVANITV a hlavne CHROMECAST.
Na tohle mám pod tv MIBOX3 s FW9.0.0 beta program. A zatím vše funguje naprosto v pořádku.Na to co pořád v televizi
Dávají stejně sledují víc videa online a satelit mám jen kvůli holce ať se dívá na pohádky ,které stejně minimálně 10 let ani nebudou ve 4k
.:D
vlada
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 121
Registrován: 18.březen 2006 - 15:00
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od vlada »

No tobě asi k ničemu, jen konstatuji, že Octagon je výrazně lepší přijímač a cenový rozdíl minimální. Nejsou potřeba žádné další krabičky. Jinak třeba Eurosport 4K super... :D
Quicksilver
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 61
Registrován: 07.březen 2010 - 21:09
satelitni prijimac: AMIKO VIBER COMBO HDD

Re: by BextrH

Příspěvek od Quicksilver »

Vsak v pohode. Mamka ma doma 2x Octagon 8008 a 29.4 umrela na rakovinu. Tak je tam tatka sam a kdyby jsem chtel myslim,ze by ani nebyl problem si krabici prohodit ,ale proste nevidim duvod to delat,kdyz tedka televize slape jako hodinky a na 4K ani televizi nemam.
vlada
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 121
Registrován: 18.březen 2006 - 15:00
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od vlada »

I na obyčejné HD televizi je znát, když se připojí 4K signál, obraz je celkově znatelně lepší. Není to nijak výrazné, ale je to vidět... :D
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 507
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

:idea: Vážení přátelé a kamarádi.
Ač na vylepšování tohoto pluginu nemám vůbec čas a v podstatě i nápady a zdroje, občas si po práci dovolím relax ve formě hledání nějakého vylepšení. Dovolenou jsem strávil při práci na baráku a stále toho spoustu zbývá udělat. Zítra mám čtyřicítku. Původně jsem plánoval, že se se svým nejlepším kamarádem pořádně opijeme, protože čtyřicet je jen jednou za život a jiné narozeniny já neřeším. Bohužel kamarád již asi pět let není a tak jsem jeho čtyřicítku zapil sám za něho a tak si zítra večer otevřu jen petku s pivem a na chvilku zavzpomínám na vše co jsem za ty roky prožil. A nyní k té verzi. Nebudu jí nijak komentovat, jestli je to verze poslední či ne, fakt nevím co bude.
Důležité je, že to stále funguje a většina funkcí stále chodí dobře. Přidány asi 3 servery. Do jednotlivých asi dva. A věřte tomu, není jednoduché sehnat jeden jediný, který bychom ještě neměli a byl by funkční. Ono mám někdy problém narazit i na nějaký, který již máme. Celkové množství stažení řádků se servery může nyní činit někde mezi 40-41.
Do XXX streamů přidáno xxxDVD. Někde jsem to splašil, tak jsem to tam dal. Tyto streamy fungují stále a není potřeba každý den stahovat znovu. Kdysi dávno jsem tvrdil, že streamy spuštěné v settingu nejde přetáčet ani pauznout. Je to tak trochu pravda, ale zjistil jsem že například v Octagonu v OpenATV jdou tyto streamy také přetáčet. Stačí na křížovém voliči který je uprostřed na ovladači, podržet do prava nebo do leva a na časové ose si zajet na požadované místo. Taktéž, ale to si nejsem jist, podržením přetáčecích šipek vyvolat volbu s přeskočením v čase o několik minut. Výchozí je 5 minut.
Samozřejmě, nelze přetáčet online vysílání, pouze stream třeba nějakého filmu ze serveru. (Vzdáleného počítače s filmy na nějakém hardisku.) Prostě serveru. U AZBOXU OpenPLI tyto všechny volby zůstávají bez jakéhokoli účinku. Lze jen prostě koukat, bez posunu či pauzy. Fungují pouze v Mediaplayeru.
Odbočím. ...... zaznamenal jsem nějaký článek o šťáře na hodně poskytovatelů sdílení karet + IPTV. A tyto služby byly odstaveny. Zatím to vypadá, že se to naštěstí nedotklo serverů použitých v tomto stahovači. Nebo o tom alespoň nevím.
Takže by to mohlo do budoucna znamenat, že by mohlo dojít k odstavení i dalších serverů.
Toť asi vše. Užívejte léta, tepla a sluníčka. Doufám že nám ještě chvilku vydrží, než zase budu jezdit do práce v těch sr..kách a vichřicích atd. Ale bohužel, nic netrvá věčně a jednou to přijít musí. Hezký den. :poklona:
cfg_Zoom_Final_FIX7d_all.ipk
(582.02 KiB) Staženo 74 x
Zoom.png
Zoom.png (3.83 KiB) Zobrazeno 1858 x
holan
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 25.únor 2010 - 18:20

Re: by BextrH

Příspěvek od holan »

Všetko najlepšie ,,40,, nech sa Ti dari a hlavne zdravička...živio...praje peter
Dino4
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 18.únor 2007 - 10:30

Re: by BextrH

Příspěvek od Dino4 »

Ať život splní všechna Tvoje přání a všechny Tvoje naděje, ať štěstí, které málo k lidem chodí, se na Tebe usměje, ať nepoznáš bol ani klam, to vše Ti z celého srdíčka přeji k Tvým dnešním narozeninám.
Dino.
kuzmik
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 06.listopad 2016 - 9:24

Re: by BextrH

Příspěvek od kuzmik »

40 rokov, kolko by som dal aby to zase mat...
Prajem ti jedno - uzij si to co najviac, cas ide tak rychle po 40-tke ze ani nevies kedy mihne dalsia desiatka.

pozdrav z Polska
Uživatelský avatar
vlado222
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 126
Registrován: 20.prosinec 2016 - 6:32

Re: by BextrH

Příspěvek od vlado222 »

pripájam sa ku gratuláciám a prajem ti veľa dobrých nápadov pri riešení satelitných výziev,
pevné zdravíčko, pohodu v práci a v rodine,
V.
VU+ SOLO 4K, VTI 14.0.3, FHD Glass 17, OSCam r11570,
VU+ UNO 4K SE, VTI 14.0.5, FHD Glass 17, OSCam r11570,
Formuler 4 Turbo, 2x AB Cryptobox 650HD,

Maximum E85 multifocus, 28,2°E _ 23,5°E _ 19,2°E _ 13°E _ 4,9°E _ 0,8°W
Kasr
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 512
Registrován: 23.květen 2010 - 13:21

Re: by BextrH

Příspěvek od Kasr »

Vsetko naj, len ten paleťák zanechaj.....
Niejake stb a tv a hlavne Lnb Sharp,noise 1 a 1,2db 25 ročný! a no problém(je ako nový).
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 507
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

:idea: Vážení přátelé a kamarádi.
Včera jsem náhodou narazil na jeden dobrý plugin.
Po hlubším zkoumání a pochopení jeho funkce jsem zjistil že není jen dobrý, ale přímo prvotřídní.
Je to plugin ...MultiStalker od uživatele a vlastně i jeho tvůrce ...ziko
Tento plugin je přehrávač z různých portálů. Je to pro mě tak trochu neznámá, takže předám informace tak jak jsem si je v hlavě poskládal, čili bude třeba něco i nepřesné. Autora jsem se zatím nezeptal, jestli mohu jeho plugin vestavět ke stažení a instalaci do svého, ale snad mu to vadit nebude. Takže jak ho nainstalovat a použít!!! Kdo ho již má, tak dál nečte a odchází.
Odinstalujete plugin ZOOM a nainstalujete tuto novou verzi. Připomenu že odinstalace v ZOOMU se provádí, že na jeho hlavním menu zmáčknete tlačítko nula a dostanete se do odinstalačního menu. Odinstalace ZOOMU je také pod nulou, takže opět zmáčknout nulu. Čili, stačí dvakrát zmáčknout nulu a proběhne odinstalace ZOOMU. Po instalaci této verze, zapnete zoom a najedete si v menu na nápis instalace dalšího pluginu. Sjedete až dolu na (předposlední) řádek.
(Připomínám, že je stále k většině funkcí zapotřebí, mít nainstalovaný funkční CURL pro stahování.!!!)
Nainstalujete si ...MultiStalker
Co jsem koukal tak jeho podpora je snad na všechny CPU včetně SH4. Pokud ho po instalaci otevřete objevíte jednoduché menu, několik okének. Kdo má enigmu v češtině, tak možná i česky. Pokud by jste otevřeli nabídku portály, tak budete mít prázdný seznam a můžete si tam ručně nějaký přidat. A aby jste jako já, jako blbci nemuseli hledat, tak jsem vytvořil funkci která vám nějaké stáhne na zkoušku. Čili otevřete znovu Zoom a tam kde jste instalovali tento plugin, tak dáte úplně poslední řádek a stáhnete si servery. Potom znovu otevřete plugin ...MultiStalker a zase dejte Portály. A je tam ...load portal, tak to zmáčknete a to co se stáhlo se tam importuje, ty servery. Pak si v seznamu vyberete server, zmáčknete OK a nabýdky už budou funkční. První okénko z leva jsou Live TV, prostřední seznamy filmů VOD atd.
Pokud by vám to nechtělo hrát.... je několik možností. Server je nefunkční, nebo vám to nepodporuje přehrávač.
Možnosti řešení.... Je tam okénko nastavení, kde můžete přepnout přehrávač na 4097 nebo jiný.
V Octagonu mě pomohla na VOD filmy tato volba. V AZBOXu nepomohlo, musel bych doinstalovat (serviceAPP) a exteplayer3.
Což u AZBOXu pomocí mé upravené instalačky která je v Doplňcích v ZOOMU funguje na jedničku, ale je potřeba mít enigmu na flešce kuli místu. Ale tu tam teď nemám. Takže mě s tímto pluginem funguje na AZBOXu jen ta Live TV. VOD mě na AZBOXu nejde. Na Octagonu 8008 OK.
Toť asi vše. Vyzkoušejte a uvidíte. Jinak když si tam dáte své další zdroje můžete toho tam mít mraky. Už tak toho tam je dost. Ať se daří. :poklona:
cfg_Zoom_Final_FIX7e_all.ipk
(583.82 KiB) Staženo 82 x
Zoom.png
Zoom.png (3.83 KiB) Zobrazeno 1388 x
8f6eba0757.png
0e823474877d11b.png
Dino4
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 18.únor 2007 - 10:30

Re: by BextrH

Příspěvek od Dino4 »

Ahoj BextrHe děkuji za tvou super práci. Mám nový nápad na další plugin jmenuje se Dreamsatpanel
toto je na aktivaci pluginu:
Pin code 48764576457645
User name DREAMSAT
Přílohy
enigma2-plugin-extensions-dreamsatpanel_1.1_all.ipk
(1.97 KiB) Staženo 35 x
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 507
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

Dino4 píše:Ahoj BextrHe děkuji za tvou super práci. Mám nový nápad na další plugin jmenuje se Dreamsatpanel
toto je na aktivaci pluginu:
Pin code 48764576457645
User name DREAMSAT
Děkuji. Dyštak můžeš i ... Stando, možná to bude lepší :-)
Dnes na to mrknu, teda doufám že mě do toho nic nevlítne.
Vážím si každého nápadu a jakékoliv snahy nějak přispět k vylepšení.
I když jsem to tak trochu pověsil na hřebík.
Ale když mám chvilku a jde to, tak se pokusím o nějaký další zázrak.
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 507
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

:arrow: Dostal jsem dotaz a odpověděl na něj.
Řekl bych že by mohl zajímat víc lidí, tak to dám i sem, třeba to někomu pomůže.
dotaz.txt
(1.77 KiB) Staženo 75 x
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 507
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

Dino4 píše:Ahoj BextrHe děkuji za tvou super práci. Mám nový nápad na další plugin jmenuje se Dreamsatpanel
toto je na aktivaci pluginu:
Pin code 48764576457645
User name DREAMSAT
:arrow: Tak jsem to narychlo po noční dvanáctce vyzkoušel...(Dreamsatpanel)
Zadal jméno heslo a nejsem si jist, jestli dobře uložil.
To stahovací menu je šikovné, je tam spousta pluginů a Camů ke stažení, včetně toho našeho ZOOMu.
Nevim jestli je toto menu dostupné i bez zadání ...jména hesla.
Pak tam je jakýsi server, který mě asi nejde. Nevím co to má stahovat, nebo aktualizovat, pokud to má vůbec něco dělat.
Toť asi všechny mé postřehy. Pak to dyštak přidám do ZOOMu do ...instalace dalších pluginů.
Možná bych se pokusil tam to jméno a heslo zabudovat na pevno, ale nevím jestli to má být jakože pro jednu osobu, nebo by to šlo i všem. Toť asi vše. Půjdu spát, jsem po tý šichtě úplně hotovej a to počasí venku na energii a chuti do čehokoli taky moc nepřidá. Zatím čus, jdu sebou fláknout do postele.

ps. na Linuxatu mě někdo psal, že by to chtělo na ZOOMu nějakou aktualizaci serverů a IPTV.
No chtělo ....ale kde to mám sakra vzít :-) I kdybych měl čas, jakože moc nemám, ale to je jedno. Už fakt není kde, co brát.
Takže jsem mu raději ani neodpovídal. Asi bych mu po tý šichtě napsal nějakou hovadinu, tak jsem ...raději nepsal nic.
Buďme rádi že to stále tak nějak funguje a je to ještě dobře použitelné aniž bych stím musel, cokoli dělat.
Už mě za tu dobu znáte. Píšu vše upřímně na rovinu a na nic si nehraju. Nemám proč. Nic z toho nemám. Možná jen dobrý pocit, že jsem pro lidi mohl, něco (snad dobrého) udělat, nic víc.
Takže asi tak.
Hezký den všem.
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 507
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

:idea: Momentálně funkční server pro ....MultiStalker
Rozbalit a vložit v přístroji do kořenového adresáře /home/ a nahradit původní soubor ...stalker.conf
Po zapnutí ...MultiStalker zmáčknout ...Portals a pak modré tlačítko ...Load Portals potvrdit ano (yes).
Pak vyberte hned první řádek a zmáčkněte ...OK a ..ano (yes)
Pak se vrátíte a můžete začít používat. Ideálně ...Live TV
stalker.rar
(156 bajtů) Staženo 69 x
Odpovědět

Zpět na „Plugins“